Co to jest jabłko nerkowca i jak smakuje?

jabłko nerkowca na gałęzi drzewa

Życie przychodzi do ciebie szybko; jedna minuta jesz garść nerkowców , w następnej minucie dowiadujesz się, że smaczna roślina strączkowa jest częścią tak zwanego jabłka nerkowca.


Powiedz co teraz?burger king hot dog special

Tak, orzechy nerkowca pochodzą z drzewa, które nosi to, co jest powszechnie znane jako jabłka nerkowca. Cóż, nie wyprzedzajmy siebie. Jabłko nerkowca jest znane w świecie naukowym jako pseudoowoc, co jest fantazyjnym sposobem powiedzenia, że ​​części miąższu „owocu” nie pochodzą z jajnika rośliny, ale z innych obszarów okazu. Inne pseudoowoce to truskawki, gruszki, jabłka i ananasy. (przez Nauka Lido )
Jak smakuje jabłko nerkowca?

owoc nerkowca

Smak został scharakteryzowany jako mieszanka słodkiego z przodu ust z domieszką kwaśnego, podobnego do jabłka. Zapach typowy dla owoców: słodki, soczysty i owocowy. Ponieważ owoce nie trwają długo, zanim zgniją i są „wrażliwe na dotyk”, spożywanie jabłek nerkowca należy przechowywać w pobliżu miejsca zbioru. O orzechach . Jak to często bywa w przypadku wielu owoców, im dłużej owoc dojrzewa na gałązce, tym słodszy będzie owoc, zgodnie z Uniwersytet Florydy .

Czułość na dotyk to fantazyjny naukowy sposób na powiedzenie, że roślina potrzebuje swojej osobistej przestrzeni — obsługa faktycznie przyspiesza proces gnicia. W rzeczywistości ostatnie badania pokazał wszystkie rośliny są wrażliwe na dotyk. Podczas gdy nie najbardziej wrażliwa roślina na świecie (Ten zaszczyt przypada mimosa pudica – liście tej rośliny natychmiast zwijają się po dotknięciu), owoc psuje się po jednym lub dwóch dniach.University of Florida ostrzega, że ​​ważne jest pozostawienie zbioru nerkowców profesjonalistom: roślina wydziela sok z kardolem i kwasem anakardiowym, substancją podobną do trującego bluszczu. Oparzenia i zapalenie skóry są wspólne dla osób, które nie podejmują odpowiednich środków ostrożności przy usuwaniu pseudoowoców (poprzez Pyszny ).

jakie warzywa nie są dla ciebie dobre

Jak używać jabłka nerkowca?

butelka feni

Spożywanie jabłek nerkowca ma tendencję do pozostawania blisko domu, ponieważ owoce nie trwają długo, zanim zgniją. Jabłka nerkowca znajdziesz w napojach i w owocach, takich jak dżemy i galaretki, chociaż większość upraw jest skierowana na produkcję cennych roślin orzechów (poprzez Britannica ).Podobnie jak większość drzew owocowych, jabłko nerkowca i orzech spadają razem na ziemię, gdy oba w pełni dojrzeją na gałęzi. Duże farmy nerkowca następnie odrywają orzech i rzucają jabłko nerkowca z powrotem na ziemię. W tego typu gospodarstwach pseudoowoce są zjadane przez zwierzęta gospodarskie. W mniejszych gospodarstwach jabłka nerkowca są czasami zbierane i sprzedawane na lokalnych targach lub owocach i warzywach firmy przetwórcze .

lody o najniższej kaloryczności

W Indiach do produkcji likieru feni używa się jabłek nerkowca. Ciekawostka: podobnie jak ouzo i szampan, feni jest produktem ograniczonym geograficznie; feni zrobiona gdziekolwiek indziej niż Goa nie może być prawnie nazwana feni, Ozy raporty.
Kategorie Nazwy Telewizja Opinie