Czego nie wiedziałeś o Złotych Łukach McDonalda

McDonald Yuriko Nakao / Getty Images

Niewiele jest rzeczy, które reprezentują kulturę Americana w taki sposób McDonald's robi. Według badania studenckiego opublikowanego w dniu UKEseje , McDonald's jest postrzegany jako symbol amerykańskiej kultury i sposób, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Jedna z najbardziej kultowych funkcji McDonald's? Jego złote łuki, według Kultura BBC . Best Designs twierdzi, że ludzie na całym świecie mogą natychmiast rozpoznać złote łuki dzięki prostemu projektowi. Łuki dają klientom poczucie stabilności i znajomości, tak jak niewiele innych logotypów. Kiedy ktoś wchodzi do McDonalda, wie, co dostaje.


Co dziwne, kultowe łuki — jedno z najbardziej rozpoznawalnych logo na świecie (za pośrednictwem BBC Culture) — nie zawsze zaczynały się w ten sposób. Kiedy otwarto pierwszy McDonald's, właściciele chcieli mieć rozpoznawalny symbol, który podróżni i miejscowi mogliby zobaczyć z drogi – dwa oddzielne łuki. Lata później łuki połączył właściciel Ray Kroc, a reszta to już historia (poprzez BBC Culture).Jak powstały podwójne łuki McDonald'sld

McDonald Yuriko Nakao / Getty Images

W 1952 roku bracia Richard James „Dick” McDonald i Maurice James „Mac” McDonald zdecydowali, że chcą wejść w biznes restauracyjny i stworzyć miejsce, które będzie naprawdę wyjątkowe, według Archiwalne wiadomości . Wyposażony w ponad dwie dekady doświadczenia w branży, Dick wiedział, że ich firma musi się wyróżniać, i tak narodził się pomysł na „The Golden Arches” (za pośrednictwem The Vintage News). Po kilku rundach wywiadów w końcu znaleźli architekta Stanleya Clarka Mestona, który stworzył szkice do tego, co stałoby się kultowym logo znanym na całym świecie, widzianym w ponad 38 000 lokalizacjach (za pośrednictwem The Vintage News i Myśl Co ).
sobotnia noc na żywo facet fieri

Ale dopiero w 1954 roku, kiedy pojawił się Kroc, wszystko zaczęło się zmieniać dla braci McDonald's i ich skromnego knajpki z burgerami. Według The Vintage News, Kroc był powodem, dla którego McDonald's zaczął rozprzestrzeniać się lotem błyskawicy w całych Stanach Zjednoczonych. Bracia McDonald's byli świadkami bezprecedensowego rozwoju ich firmy, aw 1961 roku, w bardzo ciekawych okolicznościach, Kroc wykupił braci.

Nowoczesny McDonald's

McDonald Yuriko Nakao / Getty Images

Gdy Kroc przejął pełną kontrolę nad firmą, starał się stworzyć bardziej ustandaryzowany projekt, aby ułatwić postępujący proces franczyzowy (za pośrednictwem The Vintage News). Gdyby nie konsultant projektowy Louis Cheskin, Kroc zlikwidowałby łuki. Cheskin, który był widocznym fanem filozofii Freuda, twierdził, że łuki wydzielają matczyne wibracje (spójrz na to, co miał na myśli) i że stworzy poczucie pielęgnowania bezpieczeństwa wśród klientów (za pośrednictwem The Vintage News i Serwis światowy BBC ).Zgodnie z zaleceniem Cheskina, Kroc zachował łuki, ale usunął je z rzeczywistego projektu budynku. Artysta Jim Schindler jest uznawany za połączenie dwóch łuków i stworzenie kultowego „M”, które ma wyższy poziom rozpoznawalności niż chrześcijański krzyż (za pośrednictwem BBC World Service i Optymalizator biznesowy ). Dziś kultowe logo można znaleźć w ponad 100 krajach, serwując hamburgery, frytki i szczęście ponad 69 milionom ludzi dziennie (przez ThoughtCo).

oryginalne przekąski owocowe