Kiedy codziennie jesz brokuły, tak dzieje się z twoim ciałem

chętnie jem brokuły

Niezależnie od tego, czy kochasz jego smak, konsystencję, czy to, jak przypomina urocze małe drzewka, brokuły są popularne warzywo z dobrego powodu. Świetnie rzuca się rano w omlet ze świeżym serem i ziołami, maczany surowy na hummus na idealną przekąskę, a jeśli szukasz idealnego dodatku, po prostu gotuj na parze, piecz lub grilluj z czosnkiem, solą morską i EVOO. Są nawet memy poświęcony wielkości tego warzywa.


Ale co, jeśli kochasz brokuły? więc dużo, że po prostu chcesz to zjeść każdego dnia ? Chęć objadania się brokułami musi być lepsza niż stała dieta czipsy , ale czy możesz mieć za dużo dobrego? Zadaliśmy to pytanie Kristen Carli, zarejestrowanemu dietetykowi, dietetykowi i właścicielce Odżywianie i dobre samopoczucie Camelback . „Brokuły to jeden z najbardziej pożywnych produktów spożywczych, jakie można zjeść!” Carli powiedział Tłuczony . „To warzywo z rodziny krzyżowych jest doskonałym źródłem witaminy C, witaminy A, witaminy K, kwasu foliowego, wapnia i potasu”. Oto, jak wszystkie te składniki odżywcze wpływają na twoje zdrowie.Brokuły mogą pomóc w walce z rakiem

brokuły

Mówią, że jabłko dziennie trzyma lekarza z dala, ale czy brokuły mogą powstrzymać onkologa? Według Carli, być może! 'Badania pokazują, że glukozynolany, które są związkami zawartymi w wielu warzywach krzyżowych, w tym brokułach, mają zdolności do walki z rakiem i działają korzystnie na układ krążenia' - mówi Carli. „Wysokie spożycie brokułów wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem nowotworów, w tym raka jelita grubego, płuc, piersi i prostaty”. To warzywo odstrasza substancje, które nie wpływają korzystnie na organizm – dodała. „Brokuły zawierają również związki, które wspierają naturalny proces detoksykacji organizmu. Z tego powodu brokuły są jednym z najlepszych produktów spożywczych i powinny być spożywane regularnie” – wyjaśnił Carli.
Czy są więc jakieś wady jedzenia brokułów? Tylko dla osób z niedoborem jodu, powiedział Carli. Jeśli nie dostarczasz wystarczającej ilości tego minerału z pożywienia i soli w swojej diecie, możesz cierpieć na przybieranie na wadze, zmęczenie, a nawet wypadanie włosów , według Wiadomości medyczne dzisiaj . A jeśli tak jest, brokuły mogą pogorszyć sytuację. „Brokuły i inne warzywa krzyżowe zawierają związki, które spożywane w dużych ilościach mogą zakłócać czynność tarczycy i blokować wchłanianie jodu przez tarczycę, ale nie wydaje się to zwiększać ryzyka niedoczynności tarczycy, chyba że ludzie mają już niedobór jodu” – wyjaśnił Carli. . 'W przypadku tych osób dobrym pomysłem jest zajęcie się najpierw niedoborem jodu przed spożyciem nadmiaru brokułów.' Prosty test moczu poinformuje twojego lekarza, jeśli masz niedobór jodu.