Dlaczego Biały Zamek jest tak tani?

Posiłek z Białego Zamku Drew Angerer/Getty Images

Fast foodowe burgery po prostu nie są tak tanie, jak kiedyś. New York Post szacuje, że w ciągu ostatniej dekady ceny burgerów w fast foodach wzrosły aż o 54 proc. Wynika to w dużej mierze z pojawienia się szybkich restauracji casual i droższych sieci burgerów, takich jak Shake Shack i Pięciu gości . Jeśli masz tylko kilka dolców do stracenia, biały zamek może zaspokoić apetyt na burgery — wraz z frytkami i napojem.


Suwaki Białego Zamku mogą nie być tak tanie, jak wtedy, gdy marka po raz pierwszy pojawiła się na scenie suwaków (pięć suwaków za grosz!), ale nadal są okazją (poprzez Chicago Tribune ). Według Ceny menu fast food , klient White Castle może dostać klasyczny slider już za 72 centy, a serowy za 90 centów. Dzisiejszy slider jest prawie dwukrotnie wyższy niż w 1990 roku, podczas gdy hamburger McDonald's w 1990 roku wciąż był droższy niż slider White Castle w 2020 roku (poprzez Wtajemniczony )!Biały Zamek lubi, aby wszystko było małe

Drew Angerer/Getty Images

Oczywistym powodem, dla którego jedzenie w White Castle jest tak tanie, jest rozmiar. W White Castle nie znajdziesz żadnych półfuntowych burgerów i nigdy nie wskoczyły na modę fast foodów w super rozmiarze. Nawet dzisiaj ich smażyć rozmiary to dzieci, małe i średnie. Tak, istnieje „rozmiar worka”, ale technicznie ma on służyć trzem osobom.
Wielkim sekretem utrzymywania niskich cen White Castle jest ogólny system przekonań firmy, który ma na celu utrzymanie małych rzeczy. Małe sklepy, małe menu i prawie nieistniejąca obecność reklamowa. Ówczesny dyrektor ds. marketingu w White Castle, Christopher Thomas, powiedział w 1991 roku, że marka jest zobowiązana do robienia tylko jednej rzeczy – sprzedaży hamburgerów. – Jesteśmy siecią hamburgerów – powiedział Thomas. „Nigdy nie odeszliśmy od tego. To tam zgubili się inni, w kurczaku, pizzy, makaronie. Chcą każdego dolara.

CEO Lisa Ingram powtórzyła to przekonanie, aby CNBC w 2019 roku, mówiąc, że „model działał dla nas dobrze od prawie 100 lat i wierzymy, że jest to dobry model dla nas, aby kontynuować pracę w przyszłości”.Ponadto White Castle nie prowadzi franczyzy swoich restauracji. Nawet jeśli inwestorzy franczyzowi pokrywają znaczną część kosztów, franczyza jest niezwykle kosztowna dla restauracji. White Castle unika tego kosztu, utrzymując wszystkie sklepy należące do firmy w pobliżu swoich obiektów dystrybucyjnych (przez Yahoo dla małych firm ). Po raz kolejny jest to strategia „utrzymania małych rzeczy”, która pomaga w utrzymaniu niskich cen.

Przetwarzają żywność we własnym zakresie

biały zamek roślin youtube

Oprócz tego, że wszystko jest małe i łatwe w zarządzaniu, White Castle lubi również dbać o to, aby jego dostawcy byli w zasięgu ręki restauracji. A dokładnie kim są dostawcy White Castle? To byłby oczywiście Biały Zamek! Sieć burgerów nie zwraca się po produkty spożywcze do dostawców zewnętrznych, ale ma zarówno własną piekarnię, jak i zakład przetwórstwa mięsnego.Piekarnia Evendale w stanie Ohio produkuje ponad 500 000 bułek wsuwanych tygodniowo i robi to od ponad 50 lat (poprzez biały zamek ). Od 2001 , sieć burgerów produkuje również miliony kotletów wsuwanych każdego roku w swoim zakładzie przetwórstwa mięsnego w Zanesville w stanie Ohio (za pośrednictwem youtube ). Chociaż White Castle może nie mieć własnych farm wołowych, nadal oszczędzają pieniądze, nie musząc polegać na zewnętrznym zakładzie przetwórstwa mięsnego, aby wyprodukować te wyjątkowo kwadratowe paszteciki.

White Castle produkuje własne wyposażenie restauracji

jedzenie z białego zamku? youtube

Im bliżej przyjrzeć się operacji White Castle, tym bardziej staje się jasne — ci faceci są trochę maniakami kontroli. To jednak pozytywna rzecz, ponieważ oznacza to nie tylko niższe ceny dla ich klientów, ale także spójność produktu. White Castle ściśle dba o to, aby wszystko było w domu i nawet nie polega na zewnętrznych wykonawcach, którzy produkują sprzęt kuchenny.

Zamiast płacić zewnętrznemu producentowi metalu za wykonanie specjalistycznego wyposażenia kuchennego dla swoich restauracji, White Castle ma własną fabrykę metali o powierzchni 250 000 stóp kwadratowych w Ohio (przez Wytwórca ). Spółka zależna White Castle znana jako PSB Co. produkuje wszystko, od narzędzi kuchennych i urządzeń kuchennych po siedzenia w restauracji.

Chociaż prawdopodobnie łatwiej byłoby po prostu zatrudnić osobę trzecią do obsługi tego rodzaju spraw, założyciel White Castle, Billy Ingram, podobno dość wymagał, aby wszystko było zrobione w precyzyjny sposób, a w 1934 roku zlecił budowę fabryki do produkcji metali . PSB Co. nie tylko produkuje produkty White Castle, ale ma również kontrakty z innymi firmami we wszystkim, od motoryzacji po architekturę krajobrazu.

Krótko mówiąc – White Castle może utrzymać niskie ceny, ponieważ zbudował biznes, nad którym ma prawie 100% kontrolę.