Czy można bezpiecznie jeść skórkę mango?

skórka mango

Mango można spożywać samodzielnie lub zmieszać z innymi składnikami, aby uzyskać zdrowe koktajl , ale nie oszukujmy się, obieranie i krojenie mango może być torturą. Od pestki w środku po cienką skórkę na zewnątrz, dotarcie do pysznych, soczystych owoców wymaga czasu. Dlaczego więc nie pominąć kroku i nie zjeść mango ze skórką? Robimy to dla innych produktów, takich jak jabłka i brzoskwinie. Nawet ziemniaki najlepiej podawać ze skórką. Czy możemy zrobić to samo z mango?


Jeśli chcesz wybuchnąć z bolesną i swędzącą wysypką, śmiało, ale jeśli nie tak chcesz spędzić dzień, prawdopodobnie powinieneś trzymać usta z dala od skórki mango.Chociaż mango jest dalekie od bycia jednym z najniebezpieczniejsze owoce świata , skóra zawiera substancję chemiczną, która może wywołać dość szorstką reakcję. Vandana R. Sheth, rzecznik Akademii Żywienia i Dietetyki, mówi, że urushiol znajduje się w skórze mango (poprzez Zdrowie kobiet ). Urushiol to coś, co prawdopodobnie dobrze znasz. To ta sama toksyna, która znajduje się w trującym bluszczu, dębie lub sumaku, która powoduje, że wybucha okropnie bolesna i irytująca wysypka. Ekspert ds. żywności i żywienia, Abby Langer, doświadczyła tego na własne oczy, jeśli chodzi o nieobrane mango. „Jeśli moje usta stykają się ze skórą, wybucham swędzącą wysypką”.
Jeśli wcześniej miałeś trujący bluszcz, zaleca się zachowanie ostrożności podczas obchodzenia się ze skórą mango, ponieważ osoby, które wcześniej miały kontakt z urushiolem, mogą być na niego nadwrażliwe. Sheth namawia jednak miłośników mango, aby nie odstraszyli ich od tego tropikalnego owocu. „Wysoka zawartość przeciwutleniaczy sprawia, że Mango pomaga w ochronie przed rakiem, zdrowiu skóry i oczu” – mówi.

Tak więc, zamiast przeklinać mango na zawsze, po prostu obierz skórę przed delektowaniem się nimi. Jest mnóstwo peeling hacki tam, aby uczynić ten proces nieco mniej żmudnym. .