Oto dlaczego należy unikać kupowania mrożonego kurczaka

mrożone udka z kurczaka na wystawie

Mrożony kurczak to jeden z najskuteczniejszych sposobów przechowywania w zamrażarce. W końcu trwa o wiele dłużej niż świeży kurczak, więc jeśli kupujesz luzem lub po prostu starasz się mieć zawsze pod ręką opcję obiadową, mrożony kurczak zdecydowanie wydaje się dobrą opcją. Jeśli jednak kupujesz głównie kurczaka, który jest już zamrożony, twoje obiady prawdopodobnie nie są tak soczyste i smaczne, jak mogłyby być.


substytut ekstraktu z migdałów

Według Jedzenie i wino , główny problem z zakupem kurczak już zamrożony jest to, że można go łatwo wysuszyć. Chcesz kupować wilgotne i soczyste mięso i drób, a ta soczystość wynika z zawartości wody w mięsie. Kupując mrożonego kurczaka, jest on bardziej podatny na wysychanie i utratę wody, dzięki której jest tak smaczny. Możesz szukać etykiet, które mówią coś w stylu „świeże, nigdy nie mrożone”, ale to nie jest gwarancja. Czasami sklepy zamrażają mięso, zanim się zepsuje, aby nie stracić produktu.Innym powodem unikania mrożonego kurczaka jest to, że może być bardziej słony niż świeży. Według Żyj silnie , niektóre wstępnie zamrożone kurczaki są wstrzykiwane roztworem soli fizjologicznej (która jest zasadniczo słoną wodą), która może znacznie zwiększyć ilość soli w mięsie w porównaniu ze świeżym kurczakiem. Niektóre mrożone kurczaki są jednak mrożone błyskawicznie, co pomaga zachować smak, konsystencję i najważniejszą soczystość tak bardzo, jak to możliwe, i nie zawiera żadnych konserwantów.
Jak długo mrożony kurczak będzie przechowywany w zamrażarce

mrożony kurczak i mięso w zamrażarce

Chociaż mrożony kurczak prawdopodobnie nie będzie tak soczysty jak świeży, czasami nadal jest to jedyna opcja. Według Dzień Kobiet , świeżego kurczaka należy przechowywać w lodówce tylko przez dwa dni przed jego ugotowaniem, więc jeśli nie robisz kurczaka od razu, być może będziesz musiał go zamrozić, aby go przechować. W przeciwieństwie do tego, cały mrożony kurczak będzie przechowywany nawet przez rok, więc zdecydowanie ma znacznie dłuższy okres przydatności do spożycia niż świeży. Mrożony części, takie jak piersi z kurczaka lub uda , będzie trwać do dziewięciu miesięcy, a podroby lub mielony kurczak można zamrozić na trzy-cztery miesiące, zgodnie z Departament Rolnictwa USA .

pisklę fil a frytki

Jeśli musisz zamrozić własnego kurczaka, aby zachować go na później, możesz zostawić go w oryginalnym opakowaniu i obłożyć dodatkową warstwą folii aluminiowej lub wyjąć kurczaka z opakowania i włożyć do woreczków do zamrażania, według Dzień Kobiet . Po prostu wyciśnij jak najwięcej dodatkowego powietrza przed włożeniem go do zamrażarki. Po ugotowaniu kurczak może nie być tak wilgotny jak świeży, ale jest to również lepsze niż mięso się zmarnuje .