Czy różowa sałata jest rzeczywiście bezpieczna do spożycia?

Sałata i inne warzywa

Sałata sama w sobie może dodać trochę chrupkości do wielu potraw. Jeśli na lunch masz ochotę na ładną zieloną sałatę, możesz dodać liście sałaty, aby uzyskać dodatkową konsystencję i sprawić, by sałatka była o wiele bardziej satysfakcjonująca. Według Greatist , nie byłoby powodu do poczucia winy, jeśli zdecydujesz się schrupać filiżankę sałaty rzymskiej. Jedyne, co spożywasz, to około dwóch gramów węglowodanów z zaledwie ośmioma kaloriami. Całkiem słodka okazja, co? Z miski sałaty dostaniesz również trochę witaminy, co zwiększy twoją odporność.


Sałata zawiera również witaminę B9 (aka folian), która przyczynia się do podziału komórek i pomaga w wytwarzaniu materiału genetycznego. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży. Możesz włączyć sałatę na wiele sposobów, jako regularną część swojej diety – pomyśl o aromatycznych okładach, grillowanej sałacie z parmezanem lub pikantnej kanapce z mieszaną zieleniną, kurczakiem i serem. Jednak chcesz mieć pewność, że sałata, której używasz, jest świeża i nie za stara. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.Pionierka przepisu na ciasto z kurczaka

Świeżość jest kluczem do określenia, czy różowa sałata jest bezpieczna

Sałatka Z Sałatą

Z sałatą chodzi o to, że jeśli trzymasz ją zbyt długo, może się okazać, że zmienia kolor i przybiera różowe lub rdzawe odcienie. Według Żyj silnie , może to być powodem do niepokoju, ale nie musi. Co jest zdecydowanie nie-nie jest jedzenie sałaty, która zepsuła się i w zasadzie wygasła. Możesz być w stanie stwierdzić, że to nie jest dobre, jeśli czujesz nieprzyjemny zapach lub wygląda na zwiędłe. Zasadniczo, jeśli jest to stara sałata i wiesz, że nie wygląda tak, jak powinna, powinieneś się jej pozbyć, aby unikaj zatrucia pokarmowego .
Różowa sałata to jednak inna historia. Tak jak Żyj silnie podkreśla, główki sałaty mogą zmieniać kolor i zmieniać kolor na różowy, gdy są „przejrzałe” lub były trzymane w wysokich temperaturach. Może to być po prostu przypadek, w którym liście sałaty są przechowywane zbyt blisko owoców, takich jak jabłka, brzoskwinie lub pomidory, co może przyspieszyć proces dojrzewania dzięki rodzajowi gazu zwanego etylenem.

składniki nuggetsów z kurczaka mcdonalda

Krótko mówiąc, rzeczywiście można spożywać róż sałata ale musisz się upewnić, że jest świeży. Jeśli nie jesteś pewien, wyrzuć go i bądź bezpieczny. Lepiej dmuchać na zimne.