Nieopowiedziana prawda o MasterChef

obsada mistrza kuchni Obrazy Getty

Szef kuchni , kulinarny program konkursowy FOX, w którym szefowie kuchni rywalizują ze sobą w walce o najlepszą pozycję, w którym występuje Gordon Ramsay i szereg innych sławnych szefów kuchni jako jury, od 2010 r. gości w amerykańskich telewizorach. Wersja amerykańska opiera się na oryginale seria brytyjska, Szef kuchni , który trwał od 1990 do 2001 roku. Teraz są tam Szef kuchni spinoffy na antenie w wielu krajach na całym świecie, w tym w wersji amerykańskiej, Szef kuchni i jego konkurs dla dzieci, MasterChef Junior .


Jak w przypadku każdego programu opartego na rzeczywistości. jest wiele rzeczy, o których nawet fani, którzy oglądają co tydzień, mogą nie wiedzieć o serii. I, co zaskakujące, jest wiele rzeczy, które prawdopodobnie wyobrażasz sobie, że się wydarzą… które po prostu się nie zdarzają. Od niespodzianek, po to, co dzieje się z dodatkowym jedzeniem na planie pod koniec kręcenia każdego odcinka, do tego, kto naprawdę ma gorący temperament, oto niewypowiedziane prawdy, które Szef kuchni super fani muszą wiedzieć.Josh Marks, zdobywca drugiego miejsca w MasterChef, zmarł w wyniku samobójstwa w 2013 roku

Uczestnik MasterChef Josh Marks Lis

Podczas rywalizacji w trzecim sezonie Szef kuchni , uczestnik (i ostatecznie wicemistrz) Josh Marks był uciekinierem i miał szturmem podbić kulinarny świat (lub przynajmniej być gwiazdą chicagowskiej sceny restauracyjnej). Jednak po zakończeniu pokazu wszystko się zmieniło dla Marksa. Doświadczył ataków paniki, według doniesień z Magazyn Chicago , przy czym pierwszy z nich miał miejsce, gdy Marks i jego matka byli w Nowym Jorku na imprezie oglądającej finał sezonu. Ostatecznie zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową – a później schizofrenię paranoidalną – i doświadczał sporadycznych epizodów psychozy. Niestety, Marks zmarł w wyniku samobójstwa w październiku 2013 roku.
Proces przesłuchania do MasterChef trwa miesiące

dzieci mistrza kuchni Obrazy Getty

Bolesne, prawda? Możesz pomyśleć, że po przesłuchaniach decyzje o castingu są podejmowane od razu, a przynajmniej stosunkowo szybko, ale według byłej członkini obsady Elise Mayfield, która rywalizowała w sezonie 5, po osobistym przesłuchaniu jest trochę czekania, ponieważ Producenci i im podobni przechodzą przez wszystkie różne, finalizując kroki, jakie należy podjąć, aby złożyć obsadę, jak powiedziała AV. Klub . Mayfield czekała około czterech miesięcy, zanim powiedziano jej, że ma zostać przewieziona do Los Angeles, w którym to momencie dali jej około 10 dni wypowiedzenia, aby spakowała kilkumiesięczne ubrania i pojechała do Los Angeles. Czekaj, czekaj, czekaj, pospiesz się!

Około 100 potencjalnych uczestników MasterChef wyjeżdża do LA

drzwi mistrza kuchni David Buchan/Getty Images

Zanim zawodnicy udają się do LA, może się wydawać, że sprawy są już dość sfinalizowane... ale tak nie jest.Elise Mayfield, uczestniczka piątego sezonu, powiedziała AV. Klub że nic nie słyszała przez około cztery miesiące, zanim dostała telefon, że chcą, żeby pojechała do LA. Miała 10 dni na dotarcie tam i kazano jej przygotowywać się do kilkumiesięcznego pobytu. To szaleństwo! A to był tylko „przesłuchanie finałowe”. Powiedziała, że ​​wszyscy mieszkali razem w hotelu, nikt nie znał nikogo innego, a ponieważ większość ludzi była bardzo przyjazna, łatwo było ich poznać. Kiedy jednak przyszło do konkursu, gotowali, rozmawiali z producentami… i nagle — bez ostrzeżenia — 70 zostało wyciętych.

Zawodniczka Jessie Glenn dodała nieco więcej informacji zakulisowych, kiedy pisała o swoim doświadczeniu (poprzez Salon ). Powiedziała, że ​​​​potencjalni muszą płacić własną drogą do LA i nie tylko gotują – biorą udział w dwugodzinnym teście osobowości, który, jak mówi, dał producentom kąty do tworzenia osobowości i fabuły podczas serialu. Wtedy też odpowiadali na pytania o potencjalne akta aresztowania lub inne niejasności, które mogą zostać wykopane, gdy zostaną powiązani z Szef kuchni Marka. Glenn nazwał to wszystko „inwazyjnym”.Jeden z producentów MasterChef był uczestnikiem Top Chef

Najlepszy szef kuchni Obrazy Getty

Sandee Birdsong jest nie tylko mistrzem produkcji na wszelkiego rodzaju konkursach kulinarnych (w tym Szef kuchni ), w rzeczywistości też była zawodniczką.

facet fieri i jajka

W rozmowie z Salon , Birdsong powiedziała, że ​​startowała w trzecim sezonie Najlepszy szef kuchni . Została wyeliminowana jako druga (powiedziała, że ​​umiejętności wszystkich innych są znacznie bardziej zaawansowane) i obserwowała pozostałą część sezonu za kulisami, dzięki czemu wiedziała, że ​​chce być producentem w konkursowych programach kulinarnych. To po prostu pokazuje: nigdy nie wiesz, gdzie znajdziesz swój cel.

Sędziowie MasterChef próbują jedzenia na stanowisku każdego uczestnika podczas gotowania

Ocenianie przez MasterChef Obrazy Getty

Mówi się, że zemstę najlepiej podawać na zimno, ale co z jedzeniem w konkursach kulinarnych? W rozmowie z Codzienna poczta Australia (przez Codzienna poczta w Wielkiej Brytanii ), MasterChef Australia sędzia (i szef kuchni z Melbourne) George Calombaris powiedział, że zanim dania są oceniane przez komisję sędziowską, są w rzeczywistości dość zimne.

Chociaż potrawy, które oglądasz w telewizji, sprawiają, że ślinka cieknie, nie są tak gorące (wtedy wiele potraw jest najbardziej apetycznych), jak mogłoby się wydawać. Więc kiedy patrzysz, jak biorą kęs i wydaje się, że im się to podoba… prawdopodobnie tylko udają tę przyjemność.

Aby skosztować jedzenia, kiedy jest rzeczywiście jadalne, sędziowie próbują jedzenia na każdym stanowisku zawodników w kuchni przez cały czas trwania zawodów. W rozmowie z Szczęśliwa brzoskwinia , Szef kuchni i Szef kuchni Junior sędzia, szefowa kuchni Christina Tosi, sędziowie próbują, gdy uczestnicy gotują, aby lepiej zrozumieć, kto naprawdę dobrze sobie radzi, a kto ma problemy. Sędziowie są bardziej sprawiedliwi i zrównoważeni, niż mogłoby się wydawać, po prostu oglądając program.

Może minąć kilka godzin, zanim uczestnicy MasterChef zaczną gotować

Filmowanie MasterChef Obrazy Getty

W rozmowie z Szczęśliwa brzoskwinia , Szef kuchni i Szef kuchni Junior sędzia szefowa kuchni Christina Tosi powiedziała, że ​​wiele rzeczy musi się wydarzyć, zanim ktokolwiek zacznie gotować.

Przedstawienie wyzwania, omówienie zasad i przepisów, a nawet wprowadzenie zawodników do kuchni może zająć sporo czasu. Możesz pomyśleć, że wszyscy wchodzą, przejeżdżają przez wyzwanie i zasady i zaczynają, ale rzeczywistość jest, cóż, trochę bardziej przyziemna. Jest dużo czekania, sprawdzania, czy wszyscy naprawdę rozumieją, czego się od nich oczekuje, i dawania uczestnikom trochę czasu na przypomnienie sobie rzeczy, o których zapomnieli w stresie sytuacji.

Jest czas między „czasem” a oceną upiększania jedzenia w MasterChef

Dzieci MasterChef Obrazy Getty

Jeśli kiedykolwiek się zachwycałeś Szef kuchni umiejętność zaprezentowania przez uczestników najpiękniejszych potraw, jakie kiedykolwiek widziałeś, nawet pod presją i stresem, z jakim się zmagają, możesz być rozczarowany. Podczas rozmowy z Szczęśliwa brzoskwinia , sędzia Christina Tosi ujawniła, że ​​jest czas między momentem, w którym zawodnicy muszą przestać pracować, a momentem, w którym sędziowie ocenią potrawy, aby każdy z zawodników mógł stworzyć idealne danie. Piękno wymaga czasu, cierpliwości i umiejętności. To się nie dzieje po prostu.

Zawodnicy MasterChef otrzymują lekcje gotowania

MasterChef tamara falco Carlos Alvarez/Getty Images

Dla tych z nas, którzy siedzą w domu i patrzą, jak ci kucharze rozrywają to w Szef kuchni kuchnia, to może onieśmielać. Ci domowi kucharze wyraźnie wiedzą, co robią, ale według bloga jednego z wicemistrzów Codzienna poczta ), nie zawsze tak jest. Mówią, że zawodnicy otrzymali lekcje gotowania na wyzwaniach, w których wymagany był poziom techniki. Jak co? Zwłaszcza wyzwania związane z pieczeniem, kiedy musieli ubijać takie rzeczy jak ciasto i krem ​​do ciasta.

nie jedz za dużo buraków

Inny informator miał do powiedzenia: „Cały program wcale nie jest taki, jak się wydaje. Każdy kucharz domowy przechodzi profesjonalne szkolenie przed wyzwaniami, aby mieć pewność, że po rozpoczęciu nagrywania może ugotować coś przyzwoitego”.

Co... w pewnym sensie ma sens. Ile razy w końcu zawodnicy wspominają o tym, że nigdy nie pracowali z konkretnym składnikiem lub nie ugotowali określonej potrawy – a mimo to udaje im się to zrobić?

Producent serialu powiedział Poczta w niedzielę nigdy nie ukrywali swoich wskazówek, ale może nie być tak samo we wszystkich międzynarodowych wersjach programu. Według MasterChef w Wielkiej Brytanii 's Andrew Kojima, w ogóle nie mieli żadnych zajęć.

Jest jeden uczestnik programu MasterChef, który nigdy nie podpisał umowy o zachowaniu poufności

MasterChef NDA

Jeśli chodzi o wszystkie najbrudniejsze szczegóły, nie ma zbyt wielu informacji. Jest niewielu byłych zawodników, którzy zagłębiają się w ważne zakulisowe szczegóły, a to dlatego, że większość z nich podpisuje ścisłe umowy o zachowaniu poufności. Jest jeden wyjątek: Jessie Glenn, zawodniczka trzeciego sezonu. Według Linia zdrowia , jej przypadek był rzadkim przypadkiem. Kiedy wręczono jej umowę i zaczęła zadawać pytania na jej temat, fakt, że nigdy nie podpisała, przepadł w tasowaniu.

W związku z tym była jedną z niewielu uczestniczek, która swobodnie mówiła o testach osobowości, wywiadach wyjściowych i pytaniach zadawanych przez producentów — na przykład, która aprobata sędziego byłaby dla ciebie najbardziej znacząca — w celu pokierowania programem. Twierdziła, że ​​większość z tego, co widzisz, wydarzyło się dzięki odpowiedziom, jakich udzielili uczestnicy podczas wywiadów na długo przed filmowaniem (poprzez Salon ). Nie miała dobrych rzeczy do powiedzenia, nazywając to procesem „sadystycznego wścibstwa”.

Mówiła też o życiu po Szef kuchni i powiedział, że kiedy wróciła do domu, była „trochę popieprzona”. Opisała napady płaczu i depresji oraz to, jak odkryła, że ​​nie jest osamotniona w odczuwaniu tego. Dyskusja, która toczyła się w prywatnych grupach na Facebooku i między wicemistrzami, dotyczyła mniej jedzenia, a bardziej tego, jak radzą sobie ze swoimi doświadczeniami, co, jak mówi Glenn, zebrało swoje żniwo.

Załoga MasterChef zjada resztki

Szef kuchni Obrazy Getty

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co dzieje się z resztkami jedzenia pod koniec? Szef kuchni wyzwanie? Po tym, jak zawodnicy przygotują swoje potrawy, a sędziowie ocenią je, co dalej? Szef kuchni Brytyjski gospodarz Gregg Wallace powiedział Słońce że to wszystko zostaje zjedzone przez załogę — niektórzy z nich noszą ze sobą własne przybory, na wypadek gdyby pojawiła się okazja do nosh, co w pewnym momencie na konkursowym pokazie kulinarnym z pewnością będzie.

Australijski sędzia MasterChef George Calombaris miał wiele problemów prawnych

Sędzia MasterChef George Calombaris Obrazy Getty

Gordon Ramsay może mieć reputację pasjonata, ale nie jest jedyny Szef kuchni sędzia z temperamentem. W maju 2017 roku australijski sędzia George Calombaris został oskarżony o napaść po tym, jak popchnął 19-letniego kibica podczas meczu w Sydney. Według BBC Calombaris przeprosił po incydencie, który, jak mówi, wyszedł na jaw po tym, jak drugi mężczyzna wykrzykiwał obraźliwe komentarze, które zawierały odniesienia do jego rodziny i innego niedawnego skandalu, w który był zamieszany.

W kwietniu, wiadomości ABC poinformował, że restauracje Calombaris były badane pod kątem problemu z ich systemem płacowym, który doprowadził do tego, że 162 ich pracowników otrzymało zaniżone wynagrodzenie w wysokości 2,6 miliona dolarów. Pracownicy otrzymywali średnio 16 000 dolarów każdy, ale to nie koniec problemów Calombarisa. Również w maju 2017 r Sydney Poranny Herold poinformował, że on i jedna z jego restauracji w Republice Greckiej zostali pozwani w związku z rzekomą epidemią zatrucia pokarmowego. Restauracja została zamknięta na 24 godziny, a dziesiątki osób zachorowało na norowirusa, który wiktoriański Departament Zdrowia powiązał z jednym z ich pracowników.

MasterChef miał wiele problemów z okrucieństwem wobec zwierząt

zwierzęta na MasterChef

Wszyscy wiemy, skąd pochodzi mięso, ale można śmiało powiedzieć, że nikt się nie dostroi Szef kuchni oglądać na żywo w telewizji rzeź zwierząt. Zdarzyło się to więcej niż raz, pomyślał, i doszło do luzu.

W 2010 roku jeden zawodnik — praktykujący hinduski kucharz — musiała zabić kraba, aby przygotować jej danie. Ramsay zaproponował, że zabije ją za nią, ale wegetariański kucharz i tak się zgodził. Jeden odcinek 2013 widziałem, jak zawodnicy wręczali żywe ptaki, a następnie proszono ich o ugotowanie kolejnego — chociaż nie poproszono ich o samo zabijanie ptaków. Ale zdarzyło się inne zabójstwo — w 2014 roku, jeden zawodnik na Wietnamie Szef kuchni zabił żółwia w powietrzu. Zwierzę zostało pobite drewnianą łyżką, zanim zostało ścięte przez zrozpaczonego zawodnika, a oburzenie wywołało oficjalne przeprosiny ze strony nadawcy. ukraiński Szef kuchni dostał flak za pokazanie żywego uboju zwierząt oraz widzowie MasterChef w Wielkiej Brytanii byli oburzeni na półmisku z krokodylem. Backlash pojawił się nie tylko w Internecie, a w styczniu 2017 r. pojawiło się wyzwanie na świeżym powietrzu MasterChef Australia został zakłócony przez protestujących wegan, trzymających tabliczki z napisem: „Nie jestem składnikiem. Jestem kimś.

W MasterChef pojawiły się oskarżenia o molestowanie seksualne

Ciasto MasterChef Obrazy Getty

Nie da się powiedzieć, co dzieje się za kulisami jakiegokolwiek reality show, ale dla większości z nich trudno uniknąć okazjonalnego skandalu — Szef kuchni w zestawie .

W 2013 roku były Szef kuchni uczestniczka Marie Porter nie tylko wyszła z twierdzeniami o wrogim środowisku, które program sprzyjał uczestniczkom, ale także twierdziła, że ​​wie o seksualnym i fizycznym wykorzystywaniu. Zgodnie z oświadczeniem Portera (przez Jezebel ), „Jedna koleżanka była molestowana seksualnie przez sędziów do tego stopnia, że ​​kazała jej prawnikom całkowicie usunąć ją z serialu”.

Twierdziła, że ​​zna byłych zawodników, którzy cierpieli na ciężką depresję, a nawet mieli myśli samobójcze po tym, jak znęcali się nad nimi, ale nikt nie wystąpił z dowodem na to, że oskarżenia są prawdziwe. Inni uczestnicy skomentowali swoje poparcie dla niej i jej twierdzeń, ale przy ścisłych ograniczeniach nałożonych na uczestników pokazu co do tego, co mogą, a czego nie mogą powiedzieć, prawda pozostaje nieuchwytna. Ze swojej strony Szef kuchni zaprzeczył, że zawodnicy są traktowani z czymkolwiek innym niż „najwyższym szacunkiem”.

Gordon Ramsay ma ciekawe podejście do płaczu w MasterChef Junior

Gordon Ramsay o MasterChef junior Obrazy Getty

Idea najmu Gordon Ramsay krytyka gotowania Twojego dziecka może przerazić każdego rodzica, ale jeśli czegoś się nauczyliśmy od MasterChef Junior , to dlatego, że Ramsay ma słabość do młodych szefów kuchni. Kiedy zrobiono krytykę dania przez Ramsaya przez początkującego restauratora Logana w 2014 r. rozpłakał się 12-latek, Ramsay wystąpił naprzód, by przytulić chłopca i powiedzieć mu, że to nie koniec świata. Łzy? Odszedł. Jego nie jedyny raz był widziany, jak zachęcał dzieci, zamiast uwolnić swój słynny na całym świecie temperament, ale według Ostateczny termin , ma ciekawe podejście do tego, jak dzieci powinny radzić sobie z krytyką.

„[…] nikt nie chodzi po korytarzach z niepewnością” – powiedział. „Myślę, że płacz jest zdrowy”. Dodał, że płacz jest lepszym sposobem radzenia sobie z emocjami niż butelkowanie go w środku, a także mówi, że w swoim czasie w serialu MasterChef Junior dzieci mają szansę doświadczyć rzeczywistości.

czy piekielna kuchnia jest napisana?

MasterChef i MasterChef Junior dbają o bezpieczeństwo

Dzieci MasterChef Obrazy Getty

Dzieciaki i noże wydają się trochę… ryzykowne (gra słów zamierzona), czyż nie? W końcu dzieciaki używają noży tak prawdziwych i tak ostrych, jak dorosła wersja serialu.

Nie martw się. W rozmowie z HuffPost , showrunner i producent wykonawczy obu Szef kuchni i MasterChef Junior , Robin Ashbrook wyznał, że każdy rząd zawodników ma medyka. Nawet jeśli ich nie widzisz, medycy bacznie obserwują gotujące dzieci, gotowe do działania, jeśli komuś stanie się krzywda.

Chociaż oczywiście zdarzają się cięcia, zwłaszcza gdy masz do czynienia z ostrymi noże , ograniczone okresy czasu oraz duża konkurencja i presja, może Cię zaskoczyć, gdy dowiesz się, kto jest bardziej skłonny do skaleczenia się. W rozmowie z Salon , producent kulinarny Sandee Birdsong powiedział, że dzieci tną się rzadziej i rzucają sobie (czasami) większe wyzwania niż dorośli na Szef kuchni zrobić. Wygląda na to, że dzieciaki mogą po prostu nauczyć dorosłych kilku rzeczy.

Na MasterChef wystąpiły poważne kontuzje

Gordon Ramsay o MasterChef Obrazy Getty

Medycy stojący obok Szef kuchni zarobili na utrzymanie więcej niż raz. W 2016 roku jedna z uczestniczek poparzyła jej rękę kiedy odruchowo wyciągasz rękę, aby wygładzić trochę karmelu, gorącego z piekarnika. Potrzebowała pomocy medycznej, ale w tej rundzie została wyeliminowana. To był sezon po dwóch MasterChef Australia zawodnicy doznał też poważnych obrażeń. Andrew Prior doznał złamań przeciążeniowych obu kolan po tym, jak zawodnikom kazano wybiegać na boisko w Melbourne Cricket Ground, a inny zawodnik już siedział z powodu kontuzji biodra.

Urazy są częścią pracy w kuchni, a w 2015 roku MasterChef Junior uczestniczka Addison Olsa Smith udowodnił, jak trudne są te dzieciaki. Kilka dni przed wyjazdem na show pracowała z trenerem gotowania w swoim domu, kiedy prawie straciła palec na blenderze. Rywalizowała w rękawiczkach chroniących zraniony palec i jego szwy — to zaangażowanie!