Prawdziwa różnica między kawą espresso a czarną

Filiżanka kawy i palonych ziaren kawy na stole

Podczas gdy wiele osób rano rozkoszuje się filiżanką gorącej, energetyzującej kawy, nie każdy zdaje sobie sprawę z wielu różnych rodzajów kawy. Od ciemnych włoskich mieszanek po jaśniejsze ziarna o słodszej, owocowej nucie, świat kawy jest pełen różnorodności. Ale smak to tylko jeden ze sposobów, w jaki napoje kawowe różnią się od siebie. Różne rodzaje ziaren kawy, metody przygotowania i parzenia zmieniają doświadczenie picia kawy, ale być może jedną z największych różnic jest różnica między espresso a kawą .


substytut liścia curry

Chociaż oba zapewniają energetyzujący pick-me-up z szerokim wyborem odmian smaków, espresso i kawa to nie to samo. Jednak zarówno espresso, jak i ziarna kawy pochodzą z tego samego źródła, ponieważ wszystkie ziarna kawy są produktami wytwórni Coffea. Teren domu . To metody palenia, mielenia, przygotowywania i parzenia, które odróżniają napój espresso od filiżanki czarnej kawy.Ziarna espresso są drobno zmielone i palone przez dłuższy czas, dzięki czemu mają bogatszy, bardziej intensywny smak niż kawa drip. Kawa Eldorado . Jest przygotowywany przy użyciu gorącej wody pod wysokim ciśnieniem, która zapewnia mocniejszy, bardziej skoncentrowany smak, gdy przechodzi przez zmielone ziarna espresso.
Espresso to bogatszy, bardziej skoncentrowany napój

Espresso przygotowywane w ekspresie ciśnieniowym

Ze względu na wyższą koncentrację niewielka ilość wyrażone zapewnia również dość wysoki zastrzyk energii, z typowym 1,5 uncji zastrzyku napoju zawierającego od 60 do 80 miligramów kofeiny na Teren domu . Mały kieliszek skoncentrowanego espresso jest zwykle używany jako główny składnik spienionych napojów mlecznych, takich jak latte i cappuccino, na Wszystkie przepisy .

Chociaż kawa drip nie jest tak skoncentrowana, z pewnością może dostarczyć poncz z kofeiną. W rzeczywistości przeciętna filiżanka kawy może dostarczyć od 70 do nawet 140 miligramów kofeiny w jednej ośmiouncjowej filiżance, w zależności od rodzaju użytego ziarna. Teren domu . Kawa kroplowa ma również łagodniejszy smak, a sposób jej przygotowania jest prostszy. Aby przygotować filiżankę zwykłej czarnej kawy, gorącą wodę wylewa się na fusy, które zazwyczaj są palone przez krótszy czas, przy niższym ciśnieniu i prędkości. Efektem końcowym jest napój, który jest lżejszy, mniej skoncentrowany i trochę bardziej kwaśny niż espresso, per Kawa Eldorado .Jeśli więc wolisz ciemniejszy, bogatszy smak, możesz wybrać napój na bazie espresso lub espresso, taki jak latte lub cappuccino. Jeśli jednak chcesz po prostu cieszyć się zwykłą starą filiżanką Joe o nieco mniej intensywnym smaku, to prawdopodobnie drip kawa jest dobrym rozwiązaniem.

Pierś z kurczaka z oryginalnym przepisem kfc