Prawdziwa różnica między krewetkami a krewetkami

Curry z krewetkami

Być może myślisz, że „krewetka” to po prostu inne słowo oznaczające „krewetki”, pyszne skorupiaki, które wszyscy znamy i kochamy z grilla, smażone lub krewetki . A może masz wrażenie, że krewetka to w rzeczywistości przerośnięta odmiana krewetek, tak jak Beluga i Oestra to oba rodzaje krewetek kawior (przez MasterClass ). Cóż, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć, że oba te powszechne przekonania są (być może zaskakujące) błędne.


Jeśli byłeś wśród tych, którzy byli zszokowani tym odkryciem, nie jesteś sam — wielu ludzi nie jest pewien prawdziwej różnicy między tymi dwoma skorupiakami. Dodając do zamieszania, według Poważne jedzenie jest to, że nasi przyjaciele w Wielkiej Brytanii, Europie i Australii często zastępują krewetki słowem „krewetka”, podczas gdy tutaj, w USA, prawdziwe krewetki są błędnie określane jako krewetki równie często. Jak wskazuje outlet, nie ma prawdziwego wyjaśnienia tych regionalnych dziwactw.To samo zamówienie, inne zwierzę

Krewetka po lewej i krewetki po prawej

Mimo że Encyklopedia Nowego Świata dzieli, że zarówno krewetki, jak i krewetki należą do rzędu skorupiaków Decopoda, czyli „dziesięcionożnych” (do których należą również homary, kraby i rak ), faktem jest, że krewetki i krewetki to dwa różne zwierzęta. Krewetki należą do podrzędu Pleocyemata, a krewetki do podrzędu Dendrobranchiata.
kino popcornu z oleju kokosowego

Fizycznie najbardziej oczywistą różnicą między nimi a krewetkami jest to, że krewetki są mniejsze i mają charakterystyczny zakrzywiony kształt. południowe życie . Ten kształt wynika z faktu, że drugi segment skorupy ich krewetki zachodzi na pierwszy i trzeci segment skorupy, wciągając ciało zwierzęcia do wewnątrz. Jeśli kupujesz świeże skorupiaki, Różnić się wyjaśnia, że ​​możesz również zauważyć, że krewetki mają pazury na dwóch parach nóg, podczas gdy krewetki mają pazury na trzech parach. Odmiany krewetek obejmują białą nogę, atlantycką białą, różową, kropkowaną i brązową; popularne odmiany krewetek to tygrys, indyjska i gigantyczna rzeka.

Różne siedliska dają nieco inne smaki

Krewetki pływające w pobliżu roślin

południowe życie wyjaśnia, że ​​większość krewetek żyje w słonej wodzie, podczas gdy krewetki pochodzą głównie z wód słodkich lub słonawych. (Interesującą uwagą jest to, że zimniejsze wody produkują mniejsze krewetki, według Kuchnia .) Aby się poruszać, krewetki przemieszczają się, pływając w ich słonych wodach, podczas gdy krewetki to pełzacze, donosi USA dziś , żyjąc i jedząc z łóżek swoich zbiorników wodnych. Daje to dwóm skorupiakom różne siedliska, a tym samym różne profile smakowe: krewetki będą naturalnie bardziej słone w smaku niż krewetki. Pamiętaj o tym fakcie podczas gotowania , ponieważ krewetki żyją w zasadniczo słonej solance, podczas gdy krewetki prawdopodobnie będą wymagały cięższej ręki, jeśli chodzi o solenie.najlepsze dania fabryczne sernika

Amerykanie spożywają więcej krewetek niż krewetek (około miliarda funtów rocznie, mówi the Reporter z Południowej Florydy ), ale na całym świecie krewetki są w rzeczywistości bardziej popularnymi skorupiakami (via Jedzenie i wino ).

Jak kupować krewetki i krewetki?

Grillowane gigantyczne krewetki tygrysie

Podczas zakupów odróżnienie krewetek od krewetek może być trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Chociaż opakowanie lub oznakowanie rynku powinno być jasne, etykiety krewetek i krewetek mogą niestety wprowadzać w błąd. Oceana . Duże krewetki są często błędnie oznaczane jako krewetki, a (dodając zamieszania) niektóre krewetki mają w nazwie słowo „krewetka”, na przykład krótko sezonowana krewetka Kuchnia ). Jeśli zastanawiasz się, na które zwierzę naprawdę patrzysz, sprawdź, jak nachodzą na siebie segmenty muszli. Jak wspomniano powyżej, jeśli drugi segment pokrywa się zarówno z pierwszym, jak i trzecim, masz krewetkę; jeśli pierwsza zachodzi na drugą, a druga na trzecią, to jest to krewetka.najlepsza kawa do kupienia w sklepie spożywczym

Podczas gdy The Kitchn twierdzi, że krewetki i krewetki można zasadniczo używać zamiennie w przepisach , pamiętaj, że krewetki są ogólnie bardziej mięsiste i słodsze niż krewetki. Eksperci doradzają również wybieranie dziko żyjących zwierząt, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ zazwyczaj mają bardziej intensywny, mniej błotnisty smak niż ich hodowane odpowiedniki tego samego gatunku (poprzez Smacznego ).

Do krewetek lub krewetek najlepsze są dzikie ryby

Krewetki w rękach

Według USA dziś , krewetki są w większości tańsze niż krewetki w Stanach Zjednoczonych. Krewetki, które można znaleźć w sklepach spożywczych, będą zwykle hodowane w gospodarstwie zamiast zalecanych przez Smacznego , więc miej to na uwadze, wybierając odpowiednią dla siebie cenę. Czasami warto wydać trochę więcej na produkt wyższej jakości.

Ostatnie słowo: niezależnie od tego, czy kupujesz krewetki, czy krewetki, staraj się unikać produktów importowanych. Większość importowanych krewetek z hodowli pochodzi z miejsc o luźnych przepisach dotyczących hodowli owoców morza, które mogą wytwarzać ich krewetki i krewetki wręcz toksyczny , według Epickie . Jest to złe nie tylko dla krewetek, środowiska, w którym są hodowane, i ludzi, którzy je hodują, ale może być również złe dla ciebie. W 2015 r. Consumer Reports wykrył w krewetkach w sklepie spożywczym szereg szkodliwych bakterii, takich jak E.coli i listeria, a także oporne na antybiotyki bakterie MRSA. Chociaż właściwe gotowanie skorupiaków powinno zabić te bakterie, prawdopodobnie należy ich unikać. Wybierz dobrze, a będziesz mógł cieszyć się słodkimi, soczystymi skorupiakami bez obaw.