Prawdziwy powód, dla którego Deviled Eggs nazywa się Deviled Eggs

Nadziewane jajka

Wszyscy słyszeliśmy o żywności, o której mówi się, że jest „grzeszne” – słowo, które było używane do opisania słodkie smakołyki jak Nutella , tłuste odpusty, takie jak bekon , czy nawet zawsze kuszący (ale przeładowany węglowodanami) restauracyjny koszyk na chleb. Istnieje jednak kilka produktów spożywczych, których pozornie grzeszna natura jest w rzeczywistości częścią ich nazwy.


Chociaż jajka nadziewane nadziewane mogą pasować do kategorii pobłażliwych, ponieważ mają zwykle wysoką zawartość tłuszczu i są super smaczne, ich nazwa tak naprawdę nie pochodzi od wymówki „diabeł mnie do tego zmusił”. W rzeczywistości termin 'diabeł' odnosi się do pikantnych przypraw takie jak musztarda i pieprz, z których czasami przygotowywano te jajka. Chociaż słowo „wyklęty” jako deskryptor po raz pierwszy weszło do leksykonu kulinarnego w 1786 r., idea pikantnych, faszerowanych jajek jest w rzeczywistości znacznie starsza.Początki faszerowanych jaj

Nadziewane jajka Astrid Stawiarz/Getty Images

Potrawa z przyprawionego, gotowanego jajka była znana starożytnym Rzymianom, a pomysł zacierania żółtek i wpychania ich z powrotem do białek zaczął zyskiwać popularność w średniowieczu. Stany Zjednoczone były nieco wolniejsze, aby złapać szał na nadziewane jajka, ale w XIX wieku stały się podstawą książek kucharskich. Fannie Farmer jako pierwsza zasugerowała użycie majonezu – teraz integralnej części większości przepisów na jajka na ostro – ale majonez tak naprawdę nie przyjął się aż do lat 40. XX wieku.
Podczas gdy klasyczny przepis na jajko z diabłem, jaki znamy dzisiaj, który składa się z Jajka na twardo , majonez, musztarda i papryka, może nie są tak „diabelsko” pikantne, współcześni kucharze wkładają diabła z powrotem do jajek, dodając składniki z kartonu, takie jak kimchi, sriracha i wasabi. Inni ludzie uważają, że dodawanie sekretne składniki do smażonych jajek , takie jak masło, w rzeczywistości sprawia, że ​​są znacznie bardziej kremowe i lepiej smakują.

Diabelskie jajko pod jakąkolwiek inną nazwą

Nadziewane jajka

Nazwij je, jak chcesz, jajka z diabłem są zawsze popularną przystawką i dodatkiem do bufetu, ale jest wiele osób, które nie mogą się nimi cieszyć bez uprzedniego ich przechrzczenia, więc mogą odciąć się od każdego powiewu siarki (szatańska , a nie rodzaj zgniłego jajka). Inne nazwy, którymi czasami się używają, to „jajka faszerowane”, „jajka ubrane”, „jajka sałatkowe” lub „jajka mimozy” (bez związku z popularnym koktajlem brunchowym), ale najsłodszy wariant jest wyraźnie faworyzowany przez Katy Perry „mama” — „jaja anioła”.