Z tego właśnie jest zrobiony Laffy Taffy

stos indywidualnie zapakowanych cukierków Laffy Taffy Justin Sullivan/Getty Images

Możesz pamiętam Laffy Taffy z młodości, a może nadal lubisz dziś rozkoszować się słodkimi, a czasem kwaśnymi cukierkami do żucia. Tak czy inaczej, to coś z klasyki. Od stylizowanego opakowania po tandetne dowcipy pisane po wewnętrznej stronie pastelowych opakowań – trudno nie pokochać tandetnych cukierków. Ale przez lata mogłeś się zastanawiać, z czego dokładnie jest zrobiony.


napój energetyczny z górskiej rosy

Może trudno w to uwierzyć, ale Laffy Taffy był w rzeczywistości nazywany karmelem na początku. Cukierek został po raz pierwszy wynaleziony w latach 70. przez firmę Beicha założoną w 1893 r Historia przekąsek ). Chociaż myślenie o cukierkach o smaku owocowym jako o karmelu może być dziwne, na opakowaniu był oznaczony jako „Beich's Caramels”, podobnie jak dzisiaj Tootsie Rolls o smaku owocowym. Prawdopodobnie już wiesz, że karmel powstaje przez stopienie i gotowanie cukru w ​​garnku, aż stanie się złotobrązowy (poprzez Świerk zjada ). Ale aby uzyskać cukierki o smaku owocowym, które są rozciągliwe i gumiaste, muszą być wykonane z różnych składników.Co właściwie jest w Laffy Taffy?

Taffy jest ciągnięty?

Według Centrum Cukierków Taffy , podstawowe składniki Laffy Taffy to sól, sztuczny aromat, lecytyna sojowa, kwas jabłkowy, uwodorniony olej z nasion bawełny, diglicerydy i monoglicerydy. Inne składniki to sztuczne barwniki, które zależą od smaku Laffy Taffy, który wybierasz. Na oficjalnej stronie Laffy Taffy znajdziesz, że Banan kawałki mają żółty 5, smaki czerwonych owoców Truskawka lub wiśnia mają czerwone 40 i niebieskie kawałki, takie jak Niebieska malina mają kolor niebieski 1. Niektóre wersje zawierają również cukier, syrop kukurydziany i olej palmowy, podczas gdy inne odmiany, takie jak ten Rozciągliwy i pikantny smaki, nawet zawierają jajko
Laffy Taffy występuje w szerokiej gamie smaków. Przez lata mogłeś napotkać Jagodę, Kwaśne Jabłko, Arbuz, a nawet Cytrynę i Malinę. Ale jest też wiele smaków owocowych, z którymi możesz być mniej zaznajomiony. Pomyśl o smaku guawy, sorbetu pomarańczowego, ananasa, ponczu owocowego, a nawet truskawek i śmietany. Wreszcie, istnieje kilka naprawdę niezwykłych smaków, które przypominają inne klasyczne słodycze i desery, w tym smaki Pumpkin Donuts, Coconut, Chocolate Moose i Hot Cocoa. Miej więc oczy szeroko otwarte na te nietuzinkowe smaki, gdy następnym razem będziesz chciał odebrać torbę.