Nieopowiedziana prawda Altona Browna

Alton Brązowy Obrazy Getty

Alton Brown to skomplikowany facet. Były New York Times reporter (i autor Od podstaw: wewnątrz sieci spożywczej ) Allen Salkin powiedział o nim: „Myślę, że jest największym geniuszem, jakiego Food Network kiedykolwiek zatrudnił…”


Fani się zgodzą. W tym samym czasie Brown przedstawia jedzenie w sposób naukowy, techniczny, a czasem przesadny, geekowski, ale też udaje mu się to zrobić w sposób, który jest nie tylko informacyjny, ale także przystępny. Dobre jedzenie nie była tylko dobrą rozrywką, wciągała do kuchni niezliczoną ilość osób, wyjaśniała „dlaczego” i „jak” i dawała zupełnie nową perspektywę gotowania. Jasne, fani uwielbiają oglądać go jako gospodarza programu, w którym występują inni szefowie kuchni, ale tak naprawdę wszyscy chcemy, aby wrócił w solowym świetle reflektorów. Pod koniec 2017 roku Różnorodność poinformował, że może się zdarzyć. Więc zanim wróci na twój ekran, co powinieneś wiedzieć o najmądrzejszym showmanie Food Network?Miał skomplikowane dzieciństwo

Alton Brązowy Instagram

Gdy New York Times Brown rozmawiał w 2016 roku, zauważyli, że jest to rzadkość. Bardziej prawdopodobne jest, że jest „kontrolowanym showmanem niż kucharzem na luzie”, a także skomentowali jego skłonność do cenienia swojej prywatności. Ta notorycznie prywatna natura sprawiła, że ​​wgląd w jego dzieciństwo był jeszcze bardziej zaskakujący.
Urodzony w Los Angeles, on i jego rodzina przenieśli się do Georgii, gdy miał 7 lat. Dopiero kilka lat później – ostatniego dnia w szóstej klasie – zmarł jego ojciec. Znaleziono go uduszonego w ich domu i chociaż policja oficjalnie uznała jego śmierć za samobójstwo, Brown mówi, że zawsze wierzył, że to całkowicie możliwe, iż został zamordowany.

Brown został z matką i mówi, że wyszła za mąż jeszcze cztery razy. Dodał, że nie ma wiele wspólnego ze swoją niezliczoną ilością przyrodniego rodzeństwa lub matką, opisując swoją relację z nią jako „w odległości 100 mil” i mówiąc: „Moja mama nie miała zbyt wiele szacunek dla mnie, dopóki nie stałam się sławna.Uważał, że gotowanie jest nudne

Alton Brązowy Instagram

Alton Brown powiedział… Gorzki Południowiec że ukończył szkołę średnią w wieku 16 lat, po otrzymaniu czegoś, co określił jako najgorszą możliwą edukację, jaką można sobie wyobrazić. Ostatecznie wylądował w Atlancie, gdzie pracował jako reżyser reklam telewizyjnych, gdzie po raz pierwszy zetknął się z programami kulinarnymi. Nie było to przyjemne doświadczenie.

„Pamiętam, że oglądałem programy kulinarne i pomyślałem: „Boże, to jest nudne. Tak naprawdę niczego się nie uczę. Mam przepis, OK, ale nic nie wiem.Usiadł więc i wymyślił własną formułę programu kulinarnego, który byłby naprawdę dobry. „Pamiętam, jak pewnego dnia pisałam: Julia Child / Mr. Wizard / Monty Python”. Chciał, aby wiedza o Julii Child, jak i dlaczego pana Czarodzieja oraz humor Monty Pythona były związane z jedzeniem. To powinno brzmieć znajomo dla fanów fans Dobre jedzenie , show, które pojawiło się dopiero po tym, jak zmienił ścieżkę kariery i udał się do Instytutu Kulinarnego Nowej Anglii w Vermont. Duży krok? Absolutnie, a on mówi: „Wszyscy myśleli, że jestem szalony… Ale wiedziałem, że nie robię tego, co powinienem robić”.

Iron Chef go denerwuje… tylko trochę

Alton Brązowy Instagram

Oglądaj Browna na Dobre jedzenie i możesz odnieść wrażenie, że może nie czuć się komfortowo grając przed kimkolwiek na drugich skrzypcach. Ale robi, dalej Żelazny kucharz Ameryki , a on powiedział Zjadacz że jego rola jako krytyka, narratora i podwładnego nie zawsze mu odpowiada.

„Kiedy prezes jest, ja gram inna rola , podwładnego, co mnie trochę drażni. To cienka linia i nigdy nie wiem, czy ją rozumiem. Naprawdę nie wiem, jak wypadłem” – mówi.

Ale nie zrozumcie go źle, ten niepokój nie rozciąga się na faceta, który faktycznie gra przewodniczącego. Nazywa się Mark Dacascos, a Brown nazywa go „jednym z moich dziesięciu ulubionych ludzi na Ziemi”. Dodaje, że w prawdziwym życiu zupełnie nie przypomina swojej postaci na ekranie, a za kulisami „po prostu bawią się najlepiej, jak potrafimy”.

Brał udział w debacie o ananasie i pizzy

Alton Brązowy Instagram

To jedno z odwiecznych pytań kulinarnego świata: Czy do pizzy należy dodać ananasa? W 2017 roku Gordon Ramsay wypowiedział się po stronie „absolutnie nie”, chociaż jego wersja odpowiedzi zawierała więcej przekleństw (poprzez Ludzie ).

Alton Brown również włączył się do walki i odpowiedział Ćwierkać wszyscy możemy być w tyle: „Jeśli chcę ananasa na mojej pizzy, na Boga, mam go”.

laska fil a europie

Ludzie wyciągnął do niego rękę, a on wyjaśnił. Chociaż mówi, że jest trochę tradycjonalistą, jeśli chodzi o własne preferencje dotyczące pizzy (ser, jedna zielona rzecz i „trochę słonego produktu mięsnego”), mówi również, że nie ma zamiaru mówić nikomu innemu, czy ich osobiste preferencje dotyczące pizzy są dobre lub złe. Na świecie jest mnóstwo miejsca dla ludzi, którzy lubią różne rzeczy i dodał: „Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł zostać nazistą pizzy. Możesz mieć cokolwiek chcesz na tym.' Sprawa zamknięta.

Nie miał pojęcia, o czym mówi

Alton Brązowy Instagram

Alton Brown sprawia, że ​​bycie inteligentnym wygląda na całkiem łatwe, ale kiedy zaczął po raz pierwszy Żelazny kucharz Ameryki , mówi, że nie miał najmniejszego pojęcia, jaka jest połowa składników. On już robił Dobre jedzenie przez kilka lat, ale nadal opowiadał Gorzki Południowiec że kiedy dostał wezwanie Twardy szef , zgodził się, pojawił się na planie i był oszołomiony.

„Pojawiłem się, żeby wykonać tę pracę, to jest jak: „Co to, u diabła, jest? ... na to: 'Zakupy w Kroger, OK?' W Krogerze nie dostaje się 16 różnych rodzajów cholernych wodorostów.

Brown mówi, że to była ogromna krzywa uczenia się, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zaczęli kręcić dwa odcinki dziennie. Musiał nauczyć się tak wiele, tak szybko i rozmawiać o tym w locie, że powiedział, że wróci do domu w nocy i nie będzie pamiętał, co gotowali, używali lub o czym mówił. — Jak tylko skończyłem go używać, spłukałem go.

Ma nerdowy plan diety

Alton Brązowy Instagram

Istnieje milion różnych pomysłów na najlepszy sposób zarządzania lub utraty wagi, a Najlepsze ja rozmawiał z Altonem Brownem o utracie wagi 50 funtów i o tym, jak to zrobił. Jak można się było spodziewać, przyjął naukowe podejście do zmiany stylu życia: sporządził kilka list.

„Przez całe życie zmagałem się z wagą, wiedziałem, że dieta oparta na wypieraniu się… ostatecznie dla mnie zawiedzie” – powiedział. „Wiedziałem, że jeśli mam zaprojektować plan, który będzie miał jakąkolwiek nadzieję na sukces, będzie musiał opierać się nie na tym, czego nie mogę zjeść, ale na tym, co muszę zjeść, ponieważ jest to bardziej proaktywne”.

Brown podzielił cały swój plan żywieniowy na cztery listy: pokarmy do codziennego spożycia (takie jak zielone warzywa liściaste, orzechy i zielona herbata), pokarmy do spożycia trzy razy w tygodniu (takie jak jogurt, słodkie ziemniaki i tłuste ryby), raz na- lista tygodniowa (desery i alkohol) i lista nigdy. To były takie rzeczy jak fast food i zupa w puszkach, a Brown mówi, że pomogło mu to ponownie skoncentrować się na diecie na coś, co działa, zamiast na coś, co wydaje się pracą.

Ma rażące poglądy na temat otyłości

Alton Brązowy Instagram

Brown powiedział, że przez całe życie walczył ze swoją wagą, ale jeśli chodzi o jego poglądy na temat otyłości, są one dość surowe. W 2008 roku rozmawiał z East Bay Times o liczbie fanów z nadwagą, którzy podeszli do niego, aby powiedzieć mu, że kochają Food Network.

„Cóż, nie (przekleństwo); zjadłeś telewizor? Jest was tylko czworo i nie możecie jechać razem windą. Prawdopodobnie rozzłościę grubych ludzi, ale jako kultura musimy się wstydzić” – powiedział.

Auć. Nic dziwnego, że miał poważne konsekwencje dla tych komentarzy, a kiedy rozmawiał z New York Times (przez Salon ) w 2015 roku był trochę bardziej w kontakcie z bardzo realną walką, z którą wielu ludzi zmaga się. Przyznał, że zwykle taniej jest wyżywić rodzinę fast foodami i śmieciami niż zdrową, pożywną żywnością, i nazwał ten podział „niewolnictwem żywieniowym”. Nadal jednak mówił, że „Otyłość nie jest chorobą” i powiedział, że każda osoba musi wziąć odpowiedzialność za swoją wagę i to, co je.

Lubi ekologiczne owoce morza

Alton Brązowy Instagram

W 2008 roku Brown wziął udział w konferencji Cooking for Solutions (przez Chrystus ) i powiedział, że czuje, że musi zacząć płacić pokutę. Zdał sobie sprawę, że nie skupił się wystarczająco na zrównoważonym rozwoju, i na cześć swojego bohatera z dzieciństwa — Jacquesa Cousteau — zamierzał zacząć mówić więcej o tym, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za wyżywienie siebie, ale także za zwierzęta, których używamy. tylko to.

Również w przypadku Cousteau postanowił skupić się na oceanach i zrównoważonym rybołówstwie. „Ktoś musi poważnie podejść do tego, co dzieje się z oceanami” – powiedział. „Ktoś musi zatopić japońską flotę tuńczyków. Każdy chce wskazać palcem, ale nikt nie chce pociągnąć za spust.

Brown mówi, że chodzi o znalezienie równowagi w stylu zen, zadawanie właściwych pytań i sprowadzanie koncepcji zrównoważonego rozwoju na poziom lokalny, gdzie każda osoba może poczuć, że ma wpływ. W tym celu powiedział: East Bay Times świat może się wiele nauczyć od zrównoważonych praktyk połowowych na Alasce. „Mamy informacje, aby dokonywać dobrych wyborów” – powiedział. „Zróbmy z tego misję…”

Miał całkowitą zmianę serca

Alton Brązowy Instagram

Jeśli Alton Brown wydaje się być typem faceta, który zwraca uwagę na nagrodę, to na pewno nim jest. Powiedział Gorzki Południowiec że kiedy dostał propozycję zrobienia Gwiazda sieci żywności , to wpłynęło na jego konkurencyjną stronę tak całkowicie i całkowicie, że nie mógł powiedzieć „nie”. „Jestem konkurencyjny, ale co więcej, jestem trochę makiaweliczny”.

Wyjaśnił, podczas gdy Bobby Flay i Giada De Laurentiis podszedł do zawodów z myślą o tym, aby każda osoba w swoim zespole była najlepszą osobą, jaką może być, miał inne podejście. „Ja na to: „Nie. Wybiorę, który z nich chcę wygrać, a pozostałych wykorzystam jako ciała, aby z nimi walczyć. Miałem grać w szachy.

Brzmi zimno, prawda? Mówi też, że ostatecznie tego nie zrobił – nie raz, kiedy spotkał zawodników i zdał sobie sprawę, że każdy z nich ma swój własny zestaw marzeń związanych z wygraną. Mówi, że chociaż jego facet ostatecznie wygrał, zmienił zdanie i zrobił wszystko, co mógł dla wszystkich.

Wymienił ciosy z Bourdain

Alton Brązowy Instagram

Rzadko się wydawało, by nieżyjący już Anthony Bourdain miał coś dobrego do powiedzenia na temat swoich kolegów z telewizji, a w 2015 roku skierował dość surowe oświadczenie do wszystkich osobowości Food Network. Powiedział (przez Zjadacz ), „Kocham Inę Garten. Jest jedną z niewielu osób w Food Network, które potrafią gotować.

Alton Brown nie zamierzał jednak tolerować żadnej z tych rzeczy, a kiedy rozmawiał z Ludzie nie przebierał w słowach, co myśli o Bourdainie. Chociaż powiedział, że jest znakomitym pisarzem kulinarnym, był dobry w prowokowaniu ludzi i że cieszył się z kilku wspólnych prac, powiedział też: „Nie muszę bronić swoich umiejętności przed nikim. ... Kiedy ostatni raz widziałeś, jak Anthony Bourdain coś gotował? Spędziłem 14 lat gotując własne jedzenie w telewizji i nigdy nie widziałem, żeby przygotowywał posiłek”.

Po jego komentarzach Bourdain najwyraźniej pomyślał, że lepiej będzie wdawać się w słowny pojedynek z popychaniem z wagi ciężkiej Food Network, i Tweeted , „Nie mam wołowiny z @altonbrown. Najmądrzejszy materiał na FN i bohater dla mojej córki.

Chciał być złoczyńcą

Alton Brązowy Instagram

Cudowny Alton Brown nie jest. W rzeczywistości, New York Times nazwał go przeciwieństwem przytulanki i w pełni przyznaje, że w jego osobowości jest smuga zła. Ale, jak mówi, to właśnie sprawia, że ​​jego występy są tak niesamowite.

Mówi, że osoba, na której wszyscy się spotkali Dobre jedzenie jest prawie nim w prawdziwym życiu. Kiedy rozmawiał z Gorzki Południowiec , porównał osobowość do starych zestawów stereo z lat 70. z pokrętłami, których można używać do podnoszenia i obniżania poziomu określonego aspektu. „Wszyscy mamy trochę uroczego, złośliwego łobuza” – powiedział, dodając, że kiedy dorastał, nie był zainteresowany byciem Jamesem Bondem. „Chciałem być złoczyńcą Bonda. Zazwyczaj ma lepsze ubrania i fajną historię z tyłu.

Tak więc, kiedy stanął w świetle reflektorów, podkręcił zło. Nie wszyscy w jego rodzinie byli tym zachwyceni — ciotka zapytała go nawet, dlaczego musi być takim dupkiem. Więc Brown wymyślił lepsze słowo i zaczął nazywać je „złym”. To trochę podłe, ale z żartobliwym humorem, który zabrał wszystkie ukłucia.

Jest zdolny do szalonej wielozadaniowości

Alton Brązowy Instagram

Czy możesz jednocześnie słuchać muzyki i rozmawiać przez telefon? Co powiesz na starą „gumę do chodzenia i żucia”? Brown rozmawiał z Zjadacz trochę o tym, co dzieje się podczas każdego Żelazny kucharz Ameryki konkurencji i chociaż sprawia, że ​​wygląda to na łatwe, w rzeczywistości robi kilka poważnych zadań wielozadaniowych.

Kiedy ogląda te ekrany, patrzy na przekaźnik z ośmiu różnych kamer (po cztery z każdej strony). W tym samym czasie ma laptopa z bazą danych składników, a także iPada, którego używa do wyszukiwania informacji. Ma też producenta kulinarnego mówiącego mu do ucha, który przekazuje mu jeszcze więcej informacji, a kiedy to wszystko się dzieje? On prezentuje. „Muszę być naczyniem, do którego ludzie wlewają różne rzeczy, bo nie przetrwam godziny” – powiedział. „Mogę odciąć usta od mózgu. Mogę przeczytać jedną rzecz, kiedy mówię inną. To moja jedyna umiejętność handlowa. Jeśli brzmi to stresująco, nie jest całkowicie – przynajmniej nie w zły sposób. – To jest kopniak. To pośpiech... to dobry stres.

Preferuje występy na żywo

Alton Brązowy Instagram

Brown spędził lata na kręceniu programów telewizyjnych, więc wybaczysz, jeśli myślisz, że mu się to podoba. Jest już jednak z tym przezwyciężony, a kiedy rozmawiał z Podróże + wypoczynek w 2017 roku posunął się nawet do stwierdzenia: „Telewizja powoli wysysa duszę z twojego ciała. Widzowie na żywo są dokładnym przeciwieństwem, dają energię”.

Pomysł zabrania w trasę połączenia gotowania i pokazu różnorodności wydaje się trochę dziwny, a Brown mówi, że to dla niego absolutnie w porządku. Dodał, że celem jest, aby zawsze iść naprzód, zawsze próbować czegoś nowego, a nie tylko jeździć na sukcesach z przeszłości.

„Mam obsesję na punkcie oryginalności” – powiedział. „Wolałbym być oryginalny niż dobry. Dobre jest w porządku, ale na koniec chcę poznać zakamarki tego, co potrafi kulinarne opowiadanie historii”. Więc chociaż to oznacza that Dobre jedzenie nie wróci w swojej klasycznej formie, oznacza to również, że najprawdopodobniej jeszcze przez długi czas będziemy widzieć od niego nowe i innowacyjne rzeczy.

Jest super religijny

Alton Brązowy Instagram

W 2006 roku Alton Brown został ochrzczony przez Kościół Baptystów Johnson Ferry w Georgii. Według New York Times , wiara Browna zawsze była dla niego niezwykle ważna, ale podobnie jak jego kariera, zawsze ewoluuje i zmienia się tylko trochę.

W 2010 roku powiedział Zjadacz miał nadzieję, że wszystkim w jego życiu kieruje jego wiara i religia. Powiedział, że codziennie czyta Biblię, zawsze ją nosił i pozwalał, by jego przekonania kształtowały jego poglądy na sprawy takie jak duchowość i materializm. „Jedną z rzeczy, o które codziennie się modlę, jest to, że cokolwiek Bóg chce, abym robił, znajduje to odzwierciedlenie w moich działaniach, w tym, jak radzę sobie z innymi ludźmi, jak wykonuję swoją pracę. I mam nadzieję, że zrobię to w sposób, który Mu się podoba”.

Czasy powiedział, że Brown był głównym darczyńcą kościoła przez lata, ale po tym, jak próbowali powstrzymać go przed rozwodem z drugą żoną DeAnną Brown, formalnie zrezygnował z tego i podał presję ze strony starszych kościoła jako główny powód jego pochopnego odejścia.