Nieopowiedziana prawda o Twix

twix Facebook

Jeśli chodzi o słodycze, które naprawdę masz nadzieję zobaczyć w halloweenowym habicie dla dzieci (lub, spójrzmy prawdzie w oczy, jesteś dorosły i możesz iść na cukierek albo psikus, jeśli chcesz), Twix jest na szczycie Lista. To idealna mieszanka czekolady i chrupiącej czekolady, a te dwie wąskie patyczki oznaczają, że nie tylko czujesz, że dostajesz dwa razy więcej, ale łatwiej jest jeść bez bałaganu. Jest to korzystne dla wszystkich!


Och... i łatwo jest też podzielić się z przyjacielem, więc jest to.Twix od dawna jest podstawą na półkach w sklepach spożywczych i stojakach na cukierki i możliwe, że już o tym nie myślisz… z wyjątkiem przyjemności. Ale kryje się za tym fascynująca historia. I jest o wiele bardziej popularny, niż mogłoby się wydawać. W rzeczywistości w 2017 roku Statystyka mówi, że Twix o wartości ponad 63 milionów dolarów zleciał z amerykańskich półek. Najwyraźniej jest ulubionym w starych, dobrych Stanach Zjednoczonych Ameryki, ale czy wiedziałeś też, że tak naprawdę wcale nie jest amerykański? Czytaj dalej, aby uzyskać więcej ciekawostek Twix! To jest niewypowiedziana prawda Twixa.
Pochodzenie nazwy Twix jest niepewne

twix Facebook

Tak dobrze go znamy, że nazwa „Twix” przestała być dziwna, ale jest to dość dziwna nazwa, gdy się nad tym zastanowić. To nie tak Snickers lub Migdałowa Radość — to prawdziwe słowa, które mają sens. Więc co jest z Twixem? Wydaje się, że to nic nie znaczy i nie jest tak naprawdę związane z tym, co jest w opakowaniu... a może tak?

Według Mentalna nić , uważa się, że nazwa jest w rzeczywistości kontaminacja . Zasadniczo portmanteau to słowo, które składa się z dwóch innych słów. Pomyśl o „brunchu” – który pochodzi od „śniadanie” i „lunch”. Z czego jest Twix? Nikt tak naprawdę nie wydaje się pewny, ale prawdopodobnie jest to kombinacja „bliźniacza” i „stix” lub „bliźniacza” i „mieszanka”. „Mix” na pierwszy rzut oka wydaje się nie mieć sensu, ale niektóre z najwcześniejszych kampanii marketingowych kładły nacisk na mieszankę dobroci pod czekoladową polewą, więc jest to możliwe.I o dziwo, w większości krajów europejskich nie nazywał się nawet Twix. Wszedł na półki jako jeszcze dziwniej nazwany Raider, dopóki nie został zmieniony na Twix w 1991 roku. Chodnik w Berlinie Mars przywrócił wytwórnię Raider z odrobiną nostalgii podczas 30-lecia istnienia, ale teraz cały czas to Twix.

Twix jest całkiem nowy i nie amerykański

twix Facebook

Niektóre batoniki są czymś, co jest dzielone między pokoleniami. Weź Toblerone. Wycieczka kulturalna mówi, że to już od 1908 roku i to wystarczająco długo, by stać się rodzinną tradycją. Dla porównania, Twix jest prawie dzieckiem.Historia rzeczy mówi, że powstał w 1967 roku i nie pochodził z Ameryki, ale z fabryki Marsa w angielskim mieście Slough. (Tam też zrobili inne popularne cukierki, takie jak Snickers i Starburst.)

Twix przez lata nie dotarł nawet do wybrzeży Ameryki. W rzeczywistości dopiero w 1979 roku Amerykanie w końcu posmakowali tego, co stanie się narodowym faworytem. Ale to trwało długo — na początku lat 80. Mars szukał sposobu, aby Twix stał się bardziej popularny, i wtedy po raz pierwszy pojawiło się masło orzechowe Twix. Reszta to, jak mówią, historia. Smaczna, smaczna historia.

Twix to nie wszystko, czym kiedyś byli

twix Facebook

Jeśli od jakiegoś czasu nie masz Twixa, możesz pokusić się o wybranie jednego po przeczytaniu o nim. Ale o to chodzi: mogą wyglądać na nieco mniejsze niż kiedyś i może to nie być twoja wyobraźnia.

Miasto urządzeń przeprowadził ankietę zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak iw Wielkiej Brytanii, pytając, czy uważają, że ich ulubione batoniki są mniejsze niż wcześniej. Spośród 500 Amerykanów, których zapytali, około 48 procent uważało, że ich cukierki są mniejsze. Z tej samej liczby Brytyjczyków prawie 80 procent wierzyło w to samo.

Jeśli chodzi o Twix, mieli rację. W latach 80. batonik Twix w Wielkiej Brytanii miał 60 gramów. Jednak w 2010 roku spadł do 50 gramów.

ryż basmati vs ryż biały

Nie są jedynymi batonikami, które odchudzają ( Reese'a Peanut Butter Cups również przeszły na dietę). Dlaczego niektóre z tych cukierków są zmniejszane? Sugerują, że jest kilka powodów zmiany: sprzedaż mniejszych batoników oczywiście zwiększa zyski, ale są też coraz większe problemy zdrowotne, które towarzyszą naszemu światu XXI wieku. Czy to dla twojego własnego dobra? Ty decydujesz.

Czy w twoim Twixie jest mięso?

twix Facebook

Więc jesteś wegetarianinem, który kocha Twixa. To wspaniale! Ale Twix był również zaangażowany w coś, co powinno być dla ciebie trochę przestrogą — nie wszystkie produkty są tworzone tak samo na całym świecie.

W 2007 roku BBC donosił o jakimś poważnym oburzeniu: Mars ogłosił, że zamierza dodać podpuszczkę do swojej listy składników w Wielkiej Brytanii, i będzie ona pojawiać się w batonach takich jak Twix, Milky Way i Bounty. Podpuszczka — pochodząca z żołądków cieląt — zdecydowanie nie jest wegetarianką.

Sprzeciw był tak głośny, że zaledwie tydzień później Opiekun poinformował, że sytuacja stała się jeszcze bardziej zagmatwana. Mars zmienił decyzję w sprawie niektórych swoich produktów – takich jak Snickers i Mars – ale powiedział, że inne batoniki nadal będą nieodpowiednie dla wegetarian. Dotyczyło to Twixa, Drogi Mlecznej i Bounty. Aby zwiększyć zamieszanie, setki tysięcy batoników zostało już zrobionych z podpuszczką i dodali, że nie mogą obiecać, że ktokolwiek będzie dostawał wegetariańskie cukierki przez długi czas.

Szybko do 2022 r. i brytyjskiej sieci spożywczej Sainsbury'ego mówi, że Twix są odpowiednie dla wegetarian... ale i tak jest tu ważna lekcja. Jeśli wybierasz się na wakacje i masz wymagania dietetyczne, nie zakładaj, że produkty, które dostajesz za granicą, są takie same, jak te, które dostajesz w domu.

Twix nadał nazwę kontrowersyjnej praktyce w Niemczech

twix Facebook

Kiedy dziesięcioletni produkt zostanie odświeżony i otrzyma nową nazwę na opakowaniu, możesz spodziewać się, że jego zawartość również będzie nieco inna. Nawet lepiej. Ale to nie stało się w dużej części Europy, kiedy Raider został przemianowany na ich amerykańskiego odpowiednika, Twixa. A ludzie totalnie ich do tego wzywali.

Według Historia rzeczy , zmiana nastąpiła w 1991 roku. Opakowanie już wyglądało trochę podobnie, a kampania reklamowa, która towarzyszyła zmianie nazwy, zawierała hasło: „Raider to teraz Twix, nic więcej się nie zmienia”.

Ludzie nic z tego nie mieli i całkowicie odwołali firmę. Oskarżenia padły: opinia publiczna mocno wierzyła, że ​​to słaba sztuczka, aby zwiększyć sprzedaż, a nie włożyć wiele pracy w produkt. Ludzie byli tak oburzeni, że określenie „twix” weszło do popularnego języka niemieckiego. Jest zwykle używany w świecie finansowym lub politycznym i zasadniczo oznacza próbę zmiany marki bez faktycznej zmiany czegokolwiek.

Twix został uwikłany w kontrowersje związane z wyzwaniem Tide Pod T

twix strąki Facebook

Pamiętasz, kiedy musieliśmy powiedzieć wszystkim dzieciom, żeby przestały próbować jeść kapsuły pływowe? Tak, świat jest dziwnym miejscem. Możliwe też, że w tym samym czasie widziałeś wirusowy mem, który sugerował, że Mars wykorzystuje niebezpieczny trend w najgorszy możliwy sposób: tworząc Twix Pods. Zdjęcia przedstawiały torby Twix Pods i Snickers Pods, które wydawały się dokładnie takie – małe wersje twoich ulubionych cukierków w kształcie strąków. Legit czy Photoshop?

Według Snopy , to było całkiem legalne... ale był duży haczyk. Wyzwanie Tide Pod było jedną z rzeczy, które, niestety, pomogły zdefiniować rok 2018. Wersja Mars była produkowana od 2005 roku i trzeba było pojechać do Australii, aby je znaleźć. Tak więc, chociaż istniały Twix Pods, nie miały one nic wspólnego z tym niebezpiecznym wirusowa sensacja i zdecydowanie nie próbowali wykorzystać całej sprawy.

Kampanie reklamowe Twix z lat 80. i 90. były kontrowersyjne

twix Facebook

Jasne, wszyscy wiemy, że lata 80. i 90. były innym czasem. Były wypełnione takimi rzeczami jak tie-dye i grunge, ale były to również czasy, kiedy reklamy Twixa były, powiedzmy, trochę niewygodne.

Spójrz na nie teraz, a przekonasz się, że niektóre są bardzo tropiące. Zapamiętaj jeden z grupą licealistów zbierających się przy swoich szafkach i gapiących się na kolegę z klasy? To przerażające, a jeszcze bardziej przerażające jest karta tytułowa, która mówi: „Ktokolwiek powiedział, że nie możesz dostać wszystkiego w życiu…”

Ojej! Nic dziwnego, że Historia rzeczy mówi, że w tamtym czasie grupy kobiece miały duży problem z Twixem i potępiły pomysł, że mówili mężczyznom, aby widziano jedzących Twix, a to pomogłoby im zdobyć każdą kobietę, jakiej chcieli. Czy to była przesadna reakcja? Zauważają również, że niektóre hasła zawierały takie rzeczy jak „Zróbmy to razem” i „Twix ją!” To mogło być trochę za dużo jak na dzisiejsze standardy.

Sonic bez cukru błoto pośniegowe

Twix dał się trochę ponieść z prawej i lewej strony

twix Facebook

Pewnie widziałeś te reklamy, które stawiają ludzi, którzy lubią lewego Twixa, przeciwko tym, którzy wolą prawego Twixa. Oczywiście nie ma różnicy, ale jeśli jest jedna rzecz, z którą wszyscy możemy się zgodzić w odniesieniu do rasy ludzkiej, to to, że uwielbiamy opowiadać się po którejś ze stron. Nie wszyscy jednak byli zachwyceni kampanią — była nawet (choć niewielka) kampania trwała Change.org to miała nadzieję zatrzymać całą sprawę.

A Twix przeszedł z tym długą, długą drogę. W 2018 roku opublikowali wyniki badanie w którym poprosili fanów Twixa o wypełnienie kwestionariusza osobowości podczas badania ich za pomocą oprogramowania do rozpoznawania twarzy. Porównali dane z tym, czy ludzie powiedzieli, że są fanami prawego Twixa lub lewego, i co znaleźli? Dane takie jak ten: 70 procent tych, którzy wybrali lewego Twixa, było ciemnowłosych, a 72 procent prawych fanów Twixa nie jest blondynami. Myślisz, że te brzmią trochę jak to samo? O to chodzi.

Werdykt? Michelle Deignan, dyrektor marki Twix, powiedziała: „Rywalizacja między fanami Left Twix i Right Twix skłoniła nas do głębszego kopania, aby określić ich cechy. Odkrycia są jasne — fani Twixa są tacy sami, ale różni, bez względu na to, po której stronie się wybierasz.

Tak, Twix wciąż powstają z pracy dzieci

farma kakaowa Sia Kambou/Getty Images

Od lat słyszysz o tym, jak wielkie czekoladowe giganty — Mars, Hershey , i Tulić — pozyskują czekoladę z farm, które opierają się na pracy dzieci. Od lat obiecują to naprawić. Czy oni? Nie zupełnie.

Gdy Washington Post przyjrzeli się temu problemowi w 2019 roku i odkryli, że z setek tysięcy plantacji kakao rozsianych po Wybrzeżu Kości Słoniowej nadal wiele korzystało z pracy dzieci. Rozmawiali z niektórymi chłopcami: nastolatkowie pracowali na farmach od lat, zaczynając, gdy niektórzy mieli zaledwie 10 lat. Zwabiła ich tam obietnica nauki i edukacji, ale ich rzeczywistość była zupełnie inna.

Największe światowe firmy czekoladowe już wcześniej dotrzymywały terminów: miały usunąć pracę dzieci z łańcucha dostaw w 2005, 2008 i 2010 roku. Absolutnie tego nie zrobiły i nie obiecywały, że tak się stanie.

To szokujące, a oto coś jeszcze bardziej szokującego: Mars nie może nawet powiedzieć, skąd pochodzi czekolada na twoim batonie Twix. Są w stanie prześledzić tylko około 24% ich czekolady z powrotem na farmy, z których pochodzi, a to uniemożliwia zagwarantowanie, że robotnik dziecięcy nie był zaangażowany w przygotowywanie ulubionego popołudniowego przysmaku.

Wynik zrównoważonego rozwoju Twix jest kiepski

wylesianie Styczeń/Getty Images

Jeśli martwisz się o środowisko, warto pomyśleć dwa razy przed zakupem Twixa... przynajmniej na razie. W 2014r, Zatoka Monga poinformował, że Mars złożył obietnicę przekształcenia całego oleju palmowego w swoim łańcuchu dostaw wyłącznie na ten, który był pozyskiwany w sposób odpowiedzialny i pochodził z plantacji, które nie przyczyniły się do wylesiania. Greenpeace powiedział, że oficjalnie potwierdził swoje zobowiązanie do końca roku i obiecał, że do 2015 roku wszystko będzie w porządku.

Szybko do 2020 r. i oświadczenie dotyczące oleju palmowego na Strona internetowa z marca zmienił się nieco, a przewidywany termin braku wylesiania został przesunięty na koniec tego roku.

Strona karty raportu o zrównoważonym rozwoju Ranga marki nie był pod wrażeniem ich postępów i dał Twixowi D, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Stało się tak nie tylko ze względu na ich stanowisko w sprawie oleju palmowego — pozostali w tyle, jeśli chodzi o korzystanie z odnawialnych źródeł energii, ograniczanie gazów cieplarnianych i minimalizowanie wpływu opakowań na środowisko.

Twix to genialny składnik niektórych po prostu pysznych deserów

ciasteczka

Jeśli nie masz dość Twix, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — są nie tylko genialne jako batonik, ale są też niesamowite desery, które możesz z nich zrobić!

Jak co? Cóż, jeśli nigdy nie pokroiłeś trochę Twixa, nie zmieszałeś ich z mieszanką brownie i upiekłeś partię, poważnie tracisz. Nieważne, czy lubisz standardowe brownie, ciemną czekoladę, czy nawet pyszny blondie, dodaj trochę posiekanego Twixa i skrop karmelem, a otrzymasz super łatwy, super pyszny deser, który wszyscy pokochają.

Możesz ich również użyć w cieście bez pieczenia. Znasz stary tryb oczekiwania: zmiażdżony wafelek waniliowy lub chrupiący krakers z grahamem, nadzienie Cool Whip lub lody... Następnym razem dodaj warstwę posiekanego Twixa, a Twój łatwy deser stanie się jeszcze smaczniejszy.

Drobiazg to kolejny deser, który jest niezwykle wszechstronny. Zwykle składa się z warstwowego budyniu i owoców w najbardziej tradycyjnej formie, ale oto wskazówka: skorzystaj z tej samej koncepcji warstw i użyj pokruszonych ciasteczek kruche, musu czekoladowego, posiekanego Twixa i skropionego syropem czekoladowym na wierzchu. Wygraj, prawda?

warzywa, które trwają długoKategorie Jak Nazwy ekskluzywne