Wyzwania żywieniowe, które zrujnowały Internet w minionej dekadzie

wyzwanie z pieprzem duchowym youtube

Każdy lubi wyzwania, no cóż, większość ludzi i tak.


Kiedy odważy się coś zrobić, wielu podejmie to, chcąc udowodnić, że jest godny. Jeśli chodzi o wyzwania związane z jedzeniem, Internet wydaje się szczególnie podekscytowany różnymi torturami i zadaniami, aby stać się wirusowym lub wskoczyć na trend.Podczas gdy niektóre z tych wyzwań związanych z jedzeniem są całkowicie nieszkodliwe i najprawdopodobniej bardzo zabawne, inne mają poważne konsekwencje, a nawet mogą cię zabić.
najgorszy kawałek wołowiny

Lata 2010 były wielką dekadą dla Internetu. To naprawdę eksplodowało na wiele sposobów, a wraz z rozwojem mediów społecznościowych, a w szczególności YouTube, świat jest bardziej połączony niż kiedykolwiek. Obejmuje to również możliwość dzielenia się i popularność wyzwań, wyzwań i rzeczy, które mogą sprawić, że zaczniesz mówić „Och, mógłbym to zrobić!” Nawet jeśli nie powinieneś.

Ale jakie były główne wyzwania żywieniowe dekady? Jest kilka dużych, które naprawdę ogarnęły świat i nie, nie mówimy o Wyzwaniu Ice Bucket Challenge. Jeśli jesteś ciekawy, jakie wyzwania żywieniowe znalazły się na naszej liście, czytaj dalej.Tylko... nie rób żadnych super szalonych, OK? Chcemy Cię zobaczyć, abyś dotarł do 2020 roku.

Cynamonowe wyzwanie

wyzwanie cynamonowe youtube

Ach tak, stary dobry Wyzwanie cynamonowe . Chociaż rozpoczął się w 2006 roku, stał się wirusowy w 2011 roku, powodując wiele eksplozji pomarańczowego pyłu w każdym zakątku Internetu.Są szanse, że wielu z nas próbowało tego — lub przynajmniej pomyślało o wypróbowaniu tego. Wszystko, co musisz zrobić, to połknąć łyżkę cynamonu w 60 sekund bez wody — i bez wymiotów. Spokojnie, prawda? W końcu, co jest tak niebezpiecznego w cynamonie?

Dlaczego ludzie nie mogą połykać łyżki? Jest tylko ten mały problem bycia cynamonem, wiesz, hydrofobowy i żrący .

Z wzrost liczby wezwań do Kontroli Trucizn , co stanowiło 400-procentowy wzrost w latach 2011-2012, opinia publiczna szybko zorientowała się, że może wypicie łyżki cynamonu nie było dobrym pomysłem.

Cynamon jest zrobiony z kory drzewa i jest raczej włóknisty, co oznacza, że ​​będzie powodować podrażnienia i krztuszenie się, gdy spróbujesz go połknąć. Może nawet uszkodzić płuca, jeśli przypadkowo wdychasz go w szaleńczym trzepotaniu po jedzeniu, nieważne, że powoduje uduszenie i potencjalnie cię zabija. Mogą również wystąpić problemy z oddychaniem, co było kolejnym powodem, dla którego dzwoniono pod numer 911 i wizyty w szpitalu we wszystkim, od duszności po zapadnięte płuca po próbie wyzwania również się podniósł.

Nie ma to jak wypróbowanie filmu na YouTube i myślenie, że umierasz z powodu kluczowego składnika dyniowej przyprawy.

Serowe wyzwanie

serowe wyzwanie Facebook

Jednym z zabawniejszych, mniej szkodliwych (w zależności od tego, kogo zapytasz) wyzwań żywieniowych w 2010 roku było rzucenie kawałkiem sera w dziecko i głośny śmiech, gdy przykleił się do zdezorientowanego odbiorcy. Tak, to Cheese Challenge.

Niemowlęta są z natury zabawne, a ser jest świetny, więc połączenie tych dwóch rzeczy było już receptą na chwałę Internetu. Ojciec, który to wszystko zaczął, Karol Amara , pochodzi z Michigan i nawet nie był tym, który… sprawił, że trend stał się wirusowy . To był użytkownik Twittera @unclehxlmes, który opublikował zrzut ekranu wideo dla mas. W końcu zdjął go, obawiając się, że jest zbyt inwazyjny dla rodziny, ale wcześniej był widziany ponad 10 milionów razy.

Stamtąd każdy, kto miał dziecko i jakiś amerykański ser, tworzył własne wideo i udostępniał je w szeroko otwartej sieci za pośrednictwem #serowe wyzwanie .

Chociaż większość internetu uważała ten trend za zabawny i nieszkodliwy, to się nie skończyło niektórzy ludzie z płaczem znęcania się nad dziećmi lub oskarżanie uczestniczących rodziców o traumatyzowanie swoich dzieci. Potem były ci, którzy byli po prostu zdezorientowani .

Histeryczne lub wywołujące traumę wyzwanie z serem było punktem kulminacyjnym 2019 roku.

Wyzwanie Sprite i Banan

duszek i banan Facebook

W 2010 roku pojawiło się wiele wyzwań związanych z jedzeniem, które polegają na rozchorowaniu się, a raczej na próbie uniknięcia wymiotów, ale nieuchronnie kończą się niepowodzeniem, gdy twoi przyjaciele patrzą na śmiech – lub może dołączają do ciebie w twoich błędach. Wszystko dla winorośli (RIP), prawda?

Wyzwanie Sprite i Banan to mniej więcej przeprowadzanie na sobie eksperymentu naukowego. A także masochizm. Zasady są stosunkowo proste: zjedz dwa banany a potem natychmiast wypij puszkę (lub butelkę, jeśli naprawdę czujesz się odważny) Sprite'a i postaraj się nie zwymiotować. W rzeczywistości ostatnia osoba, która zwymiotuje, jest w rzeczywistości zwycięzcą. To dlatego, że ty Wola wymiociny. To tylko nauka .

Połączenie dwutlenku węgla pochodzącego z zimnej sody zmieszanej z białkiem w bananie powoduje reakcję pienienia. Ponieważ żołądek jest tak duży, piana i gaz muszą gdzieś uciec.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak czujesz banana wychodzącego z nosa? Spróbuj tego wyzwania, a przekonasz się. Jako tysiące ludzi, którzy podjęli próbę i sfilmowali wyzwanie szybko się nauczył. Wideo po filmie jest wypełnione słowem „FAILED” w tytule oraz ostrzeżeniami o wymiotach.

Obserwuj i próbuj na własne ryzyko.

Wyzwanie galonowe

galon mleka

Znowu z wyzwaniami typu „próbuj to zrobić, ale nie zachoruj”. Lata 2010 z pewnością były masochistyczną dekadą wyzwań żywieniowych, a ta nie jest wyjątkiem.

Wyzwanie galonowe , zwykle próbowany z mlekiem, jest dokładnie tym, co zakładasz. Wypij galon mleka tak szybko, jak to możliwe, bez zachorowania przez godzinę. Spoiler: prawdopodobnie zachorujesz.

Wyzwanie rozpoczęło się w 2010 roku i pojawiało się raz po raz przez całą dekadę. Pierwszy spopularyzowany z serialu Osioł , pomysł rzucenia sobie wyzwania do wypicia pełnego galonu mleko to taki, który powinien zostać pozostawiony w ciągu ostatniej dekady, ale prawdopodobnie będzie kontynuowany, ponieważ ludzie nie lubią, gdy mówi się im, że jest fizycznie niemożliwym, aby coś zrobili.

To, co sprawia, że ​​margines sukcesu w tym wyzwaniu jest tak mały, to fakt, że wypicie takiej ilości czegokolwiek w tak krótkim czasie przeciąży organizm, powodując niepożądane reakcje. Parzysty wypicie litra wody w krótkim czasie jest niezwykle niebezpieczne .

To, co się dzieje i dlaczego wiele osób wymiotuje, to fakt, że tak duża ilość mleka zawiera dużą ilość wapnia, a tym samym reaguje na kwas w żołądku. Zgadnij, co się stanie, gdy kwas w twoim żołądku naprawdę się zdenerwuje... tak, wymiotujesz.

Poza tym jest fakt, że średnia ludzki żołądek może pomieścić tylko kwartę do pół galona płynu w dowolnym momencie. Tak, żołądki mogą się rozszerzać, ale znowu za jednym razem.

Mentos & Diet Coke Challenge

mento i koks dietetyczny youtube

To stary faworyt, wlej miętowe Mentos do butelki coli i patrz, jak eksploduje.

To zabawne eksperymenty naukowe dla dzieci lub jeśli naprawdę chcesz zrobić komuś psotę. Jednak niektórym to nie wystarczało. Ci ludzie zastanawiali się: „Hej, a co, jeśli spróbuję wypić strumień sody, który się wydostaje? Czy to nie byłoby fajne?

jak robią bologna

My... zgadnij? To wyzwanie było cudem z połowy dekady i dotyczyło głównie wielu ludzi pokrytych wodą sodową i bekaniem.

YouTuber Wściekły Pete poszedł tak, że trzymał Mentosa w ustach, a następnie wlał sodę, skutecznie wywołując naukową reakcję w ustach. Chociaż jest to imponujący gejzer, a FuriousPete jest obiektywnie zalany? Cola dietetyczna , poza tym nie jest gorszy pod względem zużycia.

Powodem, dla którego cola pieni się z Mentos, jest ze względu na szorstką powłokę zewnętrzną cukierków. Ta skorupa rozpuszcza się wraz z wilgocią, w tym ze śliną. Tak więc w momencie, gdy cukierek wchodzi do jego ust, zaczyna się rozpuszczać i szybko się to dzieje, gdy wrzuci się do niego żrącą colę. Reakcja zachodzi szybko i dlatego, jeśli zjesz Mentos, a potem wypijesz colę, nic się nie stanie. Powłoka już szybko się rozpuszcza. Gratulacje, nie wybuchniesz.

Wyzwanie Ostra Papryka

pieprz duchowy

Czasem nazywany Wyzwanie Ghost Pepper , to jedzenie odważy się, który osiągnął szczyt w 2012 r. , to taki, który zdecydowanie oddziela tych, którzy potrafią robić przyprawy, a tych, którzy nie mogą. Zazwyczaj wiąże się to z jedzeniem papryki duchów, znanej również jako Bhut Jolokia, która w 2013 roku została uznana za trzecią najostrzejszą paprykę na świecie.

Wszystko zaczęło się dzięki trzyosobowej drużynie w Zęby koguta , z których wszyscy zjedli paprykę duchów i cierpieli agonii kapsaicyny. Stamtąd rozprzestrzenił się w Internecie, wszyscy próbowali sprawdzić, czy też mogą podbić tę przyprawę.

Na YouTube są tysiące filmów przedstawiających wyzwanie, ale być może najbardziej godnym uwagi jest: GloZell , znany YouTuber z wyzwaniem kulinarnym. Jej próba w konkursie Hot Pepper Challenge zebrała ponad 36 milionów wyświetleń.

Niektórzy pretendenci do ostrej papryki podkręcili to trochę i zjedli pełną Karolina Żniwiarz pieprz, kiedyś nazywany najostrzejszą papryką na świecie.

Poza chęcią utonięcia w galonie mleka lub odcięcia języka, niewielu zgłosiło poważne obrażenia w wyniku tych wyzwań z ostrą papryką. Jednak szczególnie jeśli chodzi o Carolina Reaper, ataki astmy są dość powszechne w różnych filmach. Och, i był jeden facet, który… wyrwał mu dziurę w przełyku .

Więc tak, to wyzwanie zdecydowanie zepsuło internet, a te poważnie ostra papryka wielu ludzi się pociło.

Słone wyzwanie

słone krakersy

Ten nie sprawi, że będziesz chory. Raczej sprawi, że twoje usta poczują się jak tartak.

Saltine Cracker Challenge, około 2015 roku, zachęca uczestników do: zjedz sześć słonych krakersów w minutę bez picia czegokolwiek. Och, i oczywiście nie pozostały żadne okruchy.

To, musimy przyznać, wydaje się zwodniczo łatwe. Jednak zwrot akcji, tak nie jest. To dlatego, że słone wysuszyć Twoje usta niesamowicie szybko dzięki zawartości soli.

Czy kiedykolwiek wkładałeś waciki do ust? Pomyśl o wielu słonych tak, choć trochę smaczniejszych.

Z wyschniętymi ustami połykanie krakersów staje się trudne – podobnie jak w przypadku Cinnamon Challenge, ale z mniejszym uduszeniem.

sztuczka do pokonania tego wyzwania wydaje się, że wcześniej gromadzi ślinę w ustach, chociaż może to być oszustwo lub po prostu wpychać do ust tyle krakersów na raz, ile tylko możesz. Jednak pokonanie go w prawdziwym stylu nie wymaga żadnych sztuczek, tylko czystej determinacji i zamiłowania do trocin.

Wyzwanie z solą i lodem

wyzwanie solne i lodowe youtube

Mniejsza o internet, to wyzwanie żywnościowe z końca 2010 roku złamało kilka kont bankowych z powodu związanych z nim rachunków medycznych.

Wyzwanie Salt and Ice zostało ukończone przez polewanie solą i wodą ciała, zazwyczaj przedramienia, a następnie umieszczanie lodu na wierzchu. Może wydawać się to dziwne, ale reakcja powoduje intensywne pieczenie, które mówi się, że jest podobny do odmrożenia .

23 smaki w papryce dr

Celem wyzwania jest jak najdłuższe wytrzymanie bólu. Dużym problemem, poza oczywistym bólem, jest to, że reakcja Sól a lód wywołuje reakcję, która może osiągnąć nawet -18°F lub -28°C dzięki dodaniu do równania ciepła ciała rywala. To wyjątkowa reakcja, która może skutkować oparzenia drugiego lub nawet trzeciego stopnia .

Czy możesz uznać się za zwycięzcę wyzwania, jeśli wszystko, co dostajesz, to poważne wypalenie? Więcej niż jeden uczestnik został pokryty bliznami lub został w rezultacie wysłany do szpitala.

zapisz się na przybity to

Uczciwe ostrzeżenie, zdjęcia osób, które wykonały to wyzwanie, są obrazowe i makabryczne.

Wyzwanie sosu sojowego

jestem wierzbą

W dzisiejszych czasach każdy może umieścić coś w Internecie twierdząc, że może to a tak i ludzie w to uwierzą. Podobno odnosi się to również do picia sosu sojowego w celu oczyszczenia jelita grubego. Nie rób tego. Wyzwanie sosu sojowego to w połowie wyzwanie, w połowie fałszywa nauka. Polega na wypiciu za jednym razem kwarty na litr sosu sojowego i jest to, krótko mówiąc, okropny pomysł.

Wyzwanie sosu sojowego i jego przerażające wyniki stały się tak powszechne, że czasopisma medyczne nawet ważyły . Skutki uboczne prowokacji sosem sojowym wahają się od wymiotów do prawie śmiertelnych wypadków.

DO Nastolatek z Wirginii zapadł w śpiączkę na przykład zapadł w śpiączkę po wielu napadach po wypiciu kwarty sosu sojowego. To jest z powodu przedawkowania soli , i chociaż może się to wydawać śmieszne, to nie jest śmieszne.

wierząc, że oszustwo było uzasadnione, 39-letnia kobieta straciła mózg po wypiciu całego litra sosu sojowego w dwie godziny .

Sos sojowy jest wyjątkowo słony i ilość sodu, która dostała się do krwiobiegu tej kobiety woman po tym, jak odmówiła picia wody po spożyciu sosu sojowego, doznała ostrej hipernatremii, a następnie zatrzymania akcji serca. Ostra hipernatremia występuje, gdy w organizmie znajduje się bardzo duża ilość sodu, w przypadku tej kobiety był to jej żołądek. Sól zaczęła wtedy zasysać całą wodę z okolicznych mięśni i organów. Kiedy sól w końcu dotarła do jej mózgu, skurczyła się, powodując nieodwracalne uszkodzenie mózgu. Podczas gdy kobieta jest teraz w stanie otworzyć oczy, nie może sama przełykać, mówić ani poruszać się.

Nigdy nie wierz we wszystko, co czytasz w Internecie i nie próbuj potencjalnie (i faktycznie) niebezpiecznych wyzwań związanych z jedzeniem, bez względu na powód.

Wódka Okiem

gałka oczna w wódce

Nie, wódka eyeballing nie jest piciem wódki z gałką oczną, chociaż z perspektywy czasu ci, którzy wykonali to wyzwanie, mogliby to woleć.

Nie, to polega na wlaniu wódki do oczodołu. Tak, dobrze to przeczytałeś. Wlewanie prawdziwej wódki do prawdziwych podglądaczy, aby szybciej wchłaniała się przez membranę wokół twojej cholernej gałki ocznej. To tak szalone i śmieszne, jak się wydaje.

historia powstania tego szczególnego wyzwania pochodzi od kilku kelnerek w ośrodku w Las Vegas, którzy chcą zrobić kilka dodatkowych wskazówek. Najmniej mówiąc, rozeszła się wieść o tej „sztuczce” i internet działał wraz z nią, zwłaszcza studenci w latach 2010-2011.

Co najmniej, okuliści zdecydowanie zalecają, aby nie wlewać wódki do gałki ocznej. W rzeczywistości udowodniono, że wódka nie upija się szybciej , więc tak naprawdę każdy, kto to robi, jest po prostu głupi i prawdopodobnie jest już zbyt pijany, aby w ogóle funkcjonować.

Efekty uboczne gałek ocznych wódki obejmują otarcia rogówki i blizny, które w rzeczywistości mogą prowadzić do utraty wzroku.

Mam nadzieję, że jest to wyzwanie, które nigdy się nie pojawi, ale jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma ochotę wlać mu alkohol do gałki ocznej, może po prostu zasugeruj mu usta… jak normalna osoba.

Wyzwanie wyścigu ciasteczek

wyścig ciasteczek youtube

Na koniec wyzwanie, które nie tylko jest zabawne, ale jest dobrą zabawą dla całej rodziny!

Wyzwanie Cookie Face Race to jedna z tych rzeczy, które robisz na wakacjach ze swoimi kuzynami lub kiedy jesteś szalenie pijany na studiach. Tak czy inaczej, to prawdziwy test kontroli mięśni twarzy i chęci zjedzenia ciasteczka.

Wyścig Cookie Face polega na umieszczeniu wybranego ciasteczka na środku czoła . Następnie musisz użyć swojej twarzy i tylko swojej twarzy, aby w ciągu jednej minuty umieścić ciasteczko i włożyć je do ust. Bez rąk, bez pomocy. Tylko ty i twoje mięśnie twarzy. Aspekt rasy pojawia się, ponieważ zazwyczaj toczysz bitwę czasu z innymi. Kto pierwszy zje ciastko, wygrywa.

To naprawdę wygrana/wygrana. Każdy w końcu zje swoje ciasteczko, a ty będziesz musiał trochę poćwiczyć. Pomocna, gdy idziesz do 10 rundy, ponieważ nie chcesz dać się pobić ciocią Martą.

Pochodzenie Cookie Face Race jest niejasne, choć wiele atrybutów to do Minuta na wygraną gra gry we wcześniejszej części dekady, gdzie nazywano ją Face the Cookie.