Nieopowiedziana prawda o Snickersach

chichoty Matt Cardy/Getty Images

Czekolada oczywiście istnieje od tysięcy lat, ale dopiero w drugiej połowie XIX wieku cukiernicy zaczęli dodawać do czekolady takie rzeczy jak pianki, orzeszki ziemne i karmel i sprzedawać je publicznie jako batoniki (przez Forbes ).


Jednym z najwcześniejszych doznań batoników, który wciąż jest niesamowicie silny, jest Snickers, a Mars wypompowuje ich 15 milionów każdego dnia (poprzez Wiadomości NBC ). Czekolada z nadzieniem orzechowym, karmelowym i nugatowym od 90 lat zaspokaja głód miłośników słodyczy. Niezależnie od tego, czy bawią się nim dzieciaki na Halloween w zabawnej wersji, czy też ustanawiają rekord Guinnessa za największy batonik, nie można zaprzeczyć, że Snickers jest jednym z najpopularniejszych batoników na świecie.Mając tak długą tradycję, batonik odnotował swój udział w wzlotach i upadkach i nie raz znalazł się pod ostrzałem ze względu na wysoką zawartość kalorii. Od wczesnych początków do najnowszych kamieni milowych, oto wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o tym amerykańskim gigancie batoników.
Batonik Snickers nosi imię konia

koń w stajni

Batonik Snickers powstał dopiero w 1930 roku i do tego czasu jego twórcy, Frank i Ethel Mars, odnieśli już niesamowity sukces. Frank Mars zaczynał dość biednie, do tego stopnia, że ​​żona go zostawiła, ponieważ jego cukierniczy biznes zmierzał donikąd Wykonane w Muzeum Chicago Chicago ). Frank Mars w końcu osiągnął sukces z innym popularnym batonikiem w 1922 r. – Drogą Mleczną.

Więc co to wszystko ma wspólnego ze Snickersem? Cóż, Droga Mleczna odniosła tak wielki sukces, że uczyniła Franka i jego drugą żoną (nawiasem mówiąc, również Ethel) prawdziwymi potentatami cukierków. Gdy wszystkie pieniądze wpłynęły, Frank zajął się dość drogimi hobby, a jednym z nich była hodowla koni. Facet nie kupił po prostu kilku koni do jazdy w weekendy. Nie, Frank i Ethel rozwinęli się i kupili farmę o powierzchni 3000 akrów o nazwie Milky Way Farms, która zatrudniała 100 osób w Tennessee.Jednym z ulubionych koni Ethel był ceniony koń wyścigowy, który zmarł na krótko przed wprowadzeniem do produkcji nowej wersji Drogi Mlecznej Franka Marsa z dodatkiem orzeszków ziemnych (poprzez Przewijanie i przechwytywanie ). Na cześć konia o imieniu Snickers para postanowiła nazwać nowy batonik jako hołd.

W Wielkiej Brytanii nie nazywał się nawet Snickers

bar maratonowy youtube

Amerykanie mogą jeść Snickersy od 1930 roku, ale Brytyjczycy zaczęli jeść batoniki Snickers dopiero w 1990 roku. Dzieje się tak dlatego, że przez lata batonik nie nazywał się Snickers, ale był znany jako batonik Marathon.Jeśli chodzi o główny powód że Mars zdecydował się nazwać go barem „maraton”, a nie Snickersem? Cóż, zasadniczo martwili się, że ludzie pomyślą, że to żart, ponieważ Snickers rymuje się z „knickers”, brytyjskim slangiem dla damskiej bielizny. W 1990 roku zdecydowali się użyć jedna nazwa batonika na całym świecie. Mars stopniowo wprowadzał nazwę Snickers, umieszczając na opakowaniach zarówno Marathon, jak i Snickers, aby nie mylić klientów, dopóki Marathon nie został całkowicie wycofany.

W hołdzie dla przeszłości batonika Mars wznowił serię batoników Marathon w 2019 roku na ograniczony dziewięć tygodni (poprzez Świat biegacza ). Batonik był dokładnie taki sam — tylko opakowanie było inne.

Mars zaczyna robić Snickers na Halloween z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem

robienie snickersów youtube

Snickers może nie być tym najbardziej popularny lub najlepiej sprzedające się cukierki na Halloween — ten zaszczytny tytuł należy do Reese's — ale jest to absurdalnie gorący przedmiot. Co roku w październiku sprzedaż tych batoników zgarnia miliony i aby mieć pewność, że jest wystarczająco dużo orzeszków i czekolady, Mars musi zacząć je produkować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Według dyrektora operacyjnego Mars Wrigley, Vic Mehren, Halloween to Super Bowl dla Snickersa. „Myślimy o Halloween na długo przed tym, jak to się stanie, więc z pewnością jest to dla nas ciągłe zajęcie przez cały rok” – powiedział Mehren Dzisiaj .

Mehren powiedział, że fabryka Marsa w Oak Park w stanie Illinois zaczyna produkować Snickers i inne słodycze, które będą sprzedawane w Halloween na wiosnę, zanim cukierki wyjdą na ulice. Fabryka wypompowuje Snickersa „przez całe lato”, aby do września wszystko trafiło na sklepowe półki.

Chociaż Mehren nie opublikował żadnych konkretnych liczb dotyczących liczby sprzedanych batonów Snickers w sezonie Halloween, w ciągu roku sprzedaje się ponad 400 milionów (poprzez Jedz to nie to! ).

Snickers próbował zmienić datę Halloween

jesienna aktywność ze snickersami Facebook

Ponieważ Halloween to tak monumentalny czas dla Snickersa, batonik ma pewną wagę, którą może rzucić w związku z świętami.

kiedy hummus psuje się?

Halloween, oczywiście, wypada 31 października i przez wiele lat wypada w dni tygodnia, które nie sprzyjają imprezowaniu. Na przykład 31 października był w czwartek w 2019 roku. Nie najgorszy dzień, ale też nie tak dobry jak sobota. W 2019 roku Snickers dołączył do ruch, aby oficjalnie zrobić Halloween w ostatnią sobotę października (przez Fox News ).

Snickers nie tylko powiedział, że uważa, że ​​zmiana daty Halloween to dobry pomysł, ale wręcz dał im do tego zachętę. – W czwartek Halloween? Niezadowalające”, przeczytaj a tweet od Snickers . „Halloween w ostatnią sobotę października? Dogadzający. Jeśli rząd federalny ogłosi to oficjalnie, zaoferujemy Ameryce milion darmowych SNICKERS”.

Nagle nacisk na Halloween nie brzmiał już tak strasznie. „Podpisano!! Całkowicie się na to zadowoliło z trójką dzieci w wieku szkolnym” – powiedziała jedna osoba. Inni jednak nie byli tak fajni z tym pomysłem i kazali Snickersowi „pozostać w swojej cukierkowej alei” i powiedział marki „Myślałem, że moja miłość do Snickersa jest święta, ale właśnie z tego powodu zerwaliśmy”.

Oczywiście Halloween jest nadal na dobrej drodze do 31 października tego roku. Niezła próba, Snickers.

Dietetycy nie byli zadowoleni, że Snickers jest sponsorem olimpijskim

snickers ad youtube

Snickers candy bar – wraz z M&Ms – został wyznaczony jako oficjalna przekąska podczas igrzysk w 1984 roku, a dietetycy byli mniej niż zadowoleni (poprzez UPI ). „Obecne oznakowanie jest mylące, ponieważ skłania konsumentów do przekonania, że ​​te cukierki są promowane przez igrzyska olimpijskie jako pożywny wybór przekąsek” – powiedział wówczas dietetyk Edward C. Goodstein.

Mars zapewnił sobie aprobatę Snickers jako „oficjalną przekąskę”, płacąc igrzyskom olimpijskim 4 miliony dolarów wraz z darmowymi cukierkami dla wszystkich rywalizujących sportowców.

Goodstein i inni dietetycy obawiali się, że promocja doprowadzi „małe dzieci do przekonania, że ​​jeśli zjedzą Snickers lub M&Ms, zostaną sportowcami”. To też był całkiem uczciwy argument, zwłaszcza że Snickers miał takich sportowców jak narciarz alpejski Karl Anderson promowanie go w reklamach i mówiąc, że zjedzenie Snickersa „pozwala mi skoncentrować się na zjeździe”.

Snickers nie wycofał się i miał własnego dietetyka cukierków, który bronił sponsoringu. 'Sportowcy mają większe zapotrzebowanie na energię, a cukierki to jeden ze sposobów na jej zdobycie' - powiedział dr Daniel Rosenfield.

Jeśli jesteś ciekawy, Anderson nie potrzebował Snickersa, aby „skoncentrować się na zjazdach” w meczach '84, ponieważ nawet nie brał udziału (poprzez Centrum informacyjne Maine ).

Snickersy są trochę mniejsze niż kiedyś

chichoty Matt Cardy/Getty Images

Wbrew temu, co kazałby ci pomyśleć Snickers z igrzysk olimpijskich w 1984 r., Snickers w żadnym wypadku nie jest zdrową żywnością. Jasne, jest to prawdopodobnie moment „duh” dla większości ludzi, ale Mars był od lat bombardowany przez dietetyków, a krytyka osiągnęła punkt wrzenia w 2012 roku.

scott conant czerwona cebula

Pobudzane przez ruchy zdrowia publicznego, takie jak Let's Move! Michelle Obamy! Mars zdecydował, że będzie działać na rzecz zwalczania epidemii otyłości wśród dzieci, a nie przyczyniać się do niej (poprzez Powód ). Oznaczało to zmniejszenie rozmiaru standardowego 280-kalorycznego batona Snickersa o 12 procent.

Tak, firma Mars wprowadziła standardową odpowiedź public relations: „Wyrobami czekoladowymi Marsa należy się cieszyć z umiarem w ramach zdrowego i dobrze wyważonego stylu życia”, ale w pewnym stopniu próbował dokonać pozytywnej zmiany (poprzez Pieniądze CNN ).

Oprócz zmniejszenia liczby zwykłych Snickersów, Mars powiedział, że zamieni potężną wersję king-size na wersję „2toGo”, która zawierała dwa batony Snickersa po 220 kalorii każdy w zamykanym opakowaniu. To, czy klienci faktycznie zachowają drugi pasek na później, zależy od ich własnej woli.

Wirusowa plotka internetowa fałszywie twierdzi, że Snickers powoduje raka cause

chichoty

Internet z pewnością widział sporo dziwnych plotek, a jedna z najdziwniejszych, które na szczęście okazały się fałszywe, wydarzyła się zaledwie kilka lat temu.

W 2016 roku Mars dobrowolnie wycofał tonę swojej czekolady z 55 krajów, ponieważ w barze Snickers znaleziono kawałek plastiku (poprzez Opiekun ). To powinien być koniec, ale potem klip wideo opublikowany przez Euronews pokazał, że stosy Snickersów są wrzucane do ognistego dołu z powodu odwołania. W klipie wideo nie było wzmianki o raku, ale niezależnie od tego, grupa o nazwie „foodielock.com” zaczęła rozpowszechniać wideo, twierdząc, że zniszczenie Snickers było spowodowane rakiem (poprzez Kanał buzzów ).

Wkrótce post został udostępniony około 53 000 razy, gdzie został przechwycony przez bardziej podejrzane strony z fałszywymi wiadomościami. Krótko mówiąc, zjedzenie kilku Snickersów może spowodować powiększenie talii, ale społeczność naukowa nie umieściła Snickersa na czarnej liście jako czynnika wywołującego raka.

Snickers prawdopodobnie pomógł uratować życie mężczyzny

chwytając snickersa Ian Waldie/Getty Images

Jak przyznał później w 1998 roku Christian George z Colorado, „Matka Natura w tych górach nie jest czymś do zabawy”. George był na wycieczce skuterem śnieżnym, kiedy został oddzielony od swojej grupy i pochowany w lawinie (poprzez Pilot parowca i dzisiaj ).

Jedyne rzeczy, jakie miał wtedy w kieszeniach, to dwie zapalniczki i ulubiony batonik Ameryki — Snickers. „Kiedy rano zatrzymałem się na benzynę, kupiłem mały kufel soku pomarańczowego i duży batonik Snickers. I niestety zostawiłem w aucie kufel soku pomarańczowego” George powiedział CBS .

Na wpół zamarznięty George zdołał uwolnić się z czegoś, co mogło być śnieżnym grobem i przez cztery dni czołgał się przez głęboki do pasa śnieg, aż został zauważony przez helikopter.

Aby utrzymać siły, George starannie racjonował batoniki Snickersa po kawałku. To było z powrotem, kiedy król Snickers miał? 510 kalorii i chociaż stracił 23 funty podczas swojej wstrząsającej próby, byłby w gorszej sytuacji, jeśli nie martwy, gdyby nie miał tego Snickersa.

Gdyby George tydzień później nie został aresztowany za nielegalną uprawę marihuany, kto wie, może mógłby być rzecznikiem prasowym Snickersa.

Reklamy hangry celebrytów Snickersa odniosły ogromny sukces

Betty White Snickers youtube

Snickers wczesne reklamy telewizyjne były animowanymi reklamami skierowanymi do dzieci, ale obecnie są bardziej znane z reklam z strasznymi ikonami celebrytów, takimi jak Joe Pesci i Betty Biały . Reklamy Snickersa „nie jesteś sobą, gdy jesteś głodny” pomogły odwrócić trajektorię spadkową, z którą musiała się zmierzyć marka przed wprowadzeniem strategii reklamowej (poprzez Kampania ).

Pierwsza z reklam przedstawiała Abe Vigodę i Betty White w meczu piłki nożnej, który został wyemitowany w 2010 roku podczas Super Bowl. Nie tylko dobrze się spisała, ale była najlepszą reklamą gry tego roku (poprzez: Wiadomości PR ). Ta początkowa reklama wygenerowała niewiarygodne 400 milionów bezpłatnych wyświetleń w mediach o wartości około 28,6 miliona dolarów.

Oczywiście pojawiły się kolejne reklamy Snickersa, z udziałem wszystkich, od Robina Williamsa po Arethę Franklin. Nawet fikcyjne potwory Gremliny znalazły się w reklamach. Popularne reklamy z udziałem celebrytów są całkiem dobre dla biznesu, a Snickers odnotował wzrost sprzedaży o prawie 16 procent. Tak jak Kampania zaznaczył, że to nie jest zbyt nędzne jak na markę, która miała wtedy 80 lat.

Możesz teraz dostać Snickersa z masłem orzechowym zamiast orzeszków ziemnych

snickers masło orzechowe Świergot

Jeden z nowszych smaków Snickers całkowicie usunął orzeszki ziemne i zamiast tego zamieniono je na kremowe masło orzechowe. „Wsłuchaliśmy się w pragnienia naszych konsumentów dotyczące nowych smaków, takich jak masło migdałowe, i połączyliśmy je z innowacyjną konsystencją” – powiedział dyrektor marki Josh Olken (za pośrednictwem Wtajemniczony ). Olken dodał, że pozwalało to na „satysfakcjonowanie Snickersa zarówno chrupiące, jak i gładkie”.

W przeciwieństwie do zwykłego batonika Snickers, wersja z masłem orzechowym była dostępna w małych kwadratowych rozmiarach. Jeśli chodzi o to, jak dobry jest cukierek, który wyraźnie chciał ukraść trochę grzmotów Reese's Cups, recenzje były nieco chłodne. Świerk zjada spróbowałem wersji, która była dostępna zarówno z masłem orzechowym, jak i orzeszkami ziemnymi, i powiedziałem, że połączenie masła orzechowego i nugatu sprawiło, że smak karmelu był praktycznie niewidoczny i miał ziarnistą konsystencję. Gritty nigdy nie jest pozytywnym sposobem opisania batonika czekoladowego.

Batoniki pojawiły się również w wersji z migdałami i masłem klonowym, które ponownie spotkały się z nieco mieszanym przyjęciem. Podczas Smak domu recenzentowi bardzo spodobały się wersje z masłem orzechowym i masłem migdałowym, masło klonowe było trochę za słodkie jak na ich smak.

Mars przez chwilę spróbował baru Snickers z kofeiną

Snickers naładowany Świergot

Ludzie z Marsa zawsze eksperymentują nad sposobami dodania nowego akcentu do Snickersa. Czasami jest to po prostu dodanie większej ilości tego, co już jest w środku – karmelu i orzeszków ziemnych – innym razem jest to nieco bardziej dziwaczne.

Najdziwniejszym jak dotąd Snickersem jest jednak próba przekształcenia się batonika w batonik energetyczny z kofeiną. Być może Snickers, który napędzał sportowców na igrzyskach olimpijskich w 84 roku, po prostu już go nie ograniczał.

W 2008 roku Snickers wypuścił Snickers Charged, batonik, który oprócz zwykłych orzeszków zawierał również taurynę i 60 miligramów kofeiny. „[To] oferuje konsumentom batonik substancji oraz pyszny i satysfakcjonujący sposób na poradzenie sobie z popołudniowymi godzinami, kiedy trzeba uzupełnić energię” – wiceprezes Mars Michele Kessler powiedział Codzienne wiadomości w Nowym Jorku .

Mimo że batonik zawierał nieco mniej kofeiny niż filiżanka kawy, dietetycy, tacy jak Tina Fuchs, bardziej martwili się 250 kaloriami cukru, które ludzie spożywaliby „za każdym razem, gdy potrzebują zastrzyku energii”.

Snickers Charged to nie pierwszy raz, kiedy próbował zmierzyć się z batonikiem czerwony Byk i inne napoje energetyczne. Palec Motyla próbowałem rok później. Według Wiadomości z pustyni Snickers Charged miał być cukierkiem na ograniczony czas, chyba że naprawdę wystartował… a tak się nie stało.

Ograniczona seria Snickersów miała zielone nadzienie

shrek snickers Świergot

Jak udowodnił Snickers ze swoim batonikiem z kofeiną, nie są przeciwni nieszablonowemu myśleniu i dziwnym tworzeniu swoich cukierków. Jednym z najdziwniejszych jest moment, w którym postanowili zmienić kolor nugatu w batonie na zielony.

Mars chciał, aby ludzie podekscytowali się trzecią odsłoną Seria filmów Shrek w 2007 roku, więc stworzyli ograniczoną serię Snickersów, które miały ten sam kolor w środku co zielony ogr (poprzez Cukierkowy Blog ). Wiadomość z opakowania obiecywała fanom Snickersa, że ​​batonik nadal dostarczany w „tym samym smaku Snickersa” tylko teraz „z zielonym nadzieniem Shrek”. To prawie sprawia, że ​​brzmi to tak, jakby Mars położył biednego Shreka w batoniki.

Podczas gdy fani Shreka mogli być na pokładzie z zielonymi Snickersami, batonik wzbudził kilku krytyków, którzy nie zgadzali się ze skojarzeniami z fast foodami Shreka. Artykuł redakcyjny w New York Times , na przykład, powiedział, że Shrek wysyła „mieszaną wiadomość” do dzieci, pojawiając się w ogłoszeniach usług publicznych, aby zachęcić dzieci do ćwiczeń i promowanie fast foodów, takich jak Snickers i Twinkies .

Największy batonik Snickers ważył dwie tony

gigantyczny bar ze snickersami youtube

Nic tak nie sprzyja dobremu marketingowi marki, jak zabezpieczenie miejsca w Księdze Rekordów Guinnessa, a Snickers rozpoczął 2020 rok właśnie w ten sposób. Mars postanowił stworzyć batonik, który sprawi, że każdy inny batonik będzie wyglądał jak mizerna, zabawna wersja, robiąc taki, który waży ponad dwie tony (poprzez Przemysł cukierniczy ).

Podobnie jak zwykły batonik Snickers, ta gigantyczna wersja nadal zawierała orzeszki ziemne, karmel i czekoladę – tylko los więcej. Batonik został zrobiony z 3500 funtów mlecznej czekolady i 1200 funtów orzeszków ziemnych, karmelu i nugatu, aby pomóc uczcić dwie różne rocznice Snickersa.

„Nie tylko świętujemy 90. rocznicę marki, ale Super Bowl minie także dziesięć lat od czasu, gdy kultowy spot „Game” rozpoczął nagradzaną kampanię „Nie jesteś, gdy jesteś głodny””. dyrektor sprzedaży Snickersa, Josh Olken powiedział . „Czy jest lepszy czas niż Super Bowl, aby zadowolić coś na największą skalę?”

Ogromny rozmiar gigantycznego Snickersa był odpowiednikiem 41 000 zwykłych batoników Snickersa i zostałby spożyty przez 600 pracowników Mars Wrigley w Waco w Teksasie, którzy pomogli w jego przygotowaniu… wraz z prawdopodobnie prawie wszystkimi innymi w Waco.

klub Sama lub costco

Na nieszczęście dla Snickers nie utrzymali rekordu długo. Reese's Take 5 ukradł rekord zaledwie kilka tygodni później.
Kategorie Inspiracja jeść Inne