Powinieneś zacząć jeść więcej czarnej fasoli. Dlatego

Czarna fasola w misce

Pomiń superżywność, ponieważ w bloku i w naszych powolnych kuchenkach pojawiła się nowa fasola, która sprawia, że ​​mówimy o jej pozornie nieograniczonych korzyściach zdrowotnych. OK, czarna fasola nie jest nowa, ale jeśli nigdy nie brałeś pod uwagę jej wartości odżywczych, możesz chcieć. Te rośliny strączkowe pochodzą z obu Ameryk i są wypełnione niesamowitymi składnikami odżywczymi, które są dla Ciebie dobre. Za WebMD , jemy fasolę żółwia – inna nazwa czarnej fasoli – od ponad 7000 lat. Może cię zaskoczyć informacja, że ​​Michigan jest największym producentem czarnej fasoli. Karen Cichy, genetyk roślin badawczych z USDA ARS i adiunkt na Wydziale Nauk o Roślinach, Glebie i Mikrobiologii MSU, powiedziała Rozszerzenie 4-H Uniwersytetu Stanowego Michigan , „Czarna fasola stale zyskuje popularność wśród amerykańskich konsumentów od lat 80. XX wieku, kiedy była praktycznie nieznana. W 2016 r. w USA wprowadzono 164 nowe produkty spożywcze zawierające czarną fasolę”.

Czarna fasola może być przyjazna dla kubków smakowych i jest dość wszechstronna i łatwa do wykonania, niezależnie od tego, czy wybierzesz odmianę puszkowaną, czy suchą. Oferują również wegetarianom świetną opcję, jeśli chodzi o pokrycie dziennego spożycia białka. Według Wiadomości medyczne dzisiaj pół szklanki czarnej fasoli zawiera tylko 114 kalorii i obfituje w witaminy, białko, błonnik i węglowodany złożone skrobiowe, przy czym w jednej porcji znajduje się tylko niewielka ilość tłuszczu. Ale to ich potencjalne korzyści zdrowotne nas ekscytują.

twix w lewo i w prawo

Czarna fasola może pomóc opóźnić i/lub zapobiec utracie wzroku

Kobieta

Czarna fasola jest naprawdę niesamowita. Według WebMD , istnieje kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć zjedzenie ich większej ilości, zaczynając od wzroku. Pełna przeciwutleniaczy czarna fasola może pomóc w utrzymaniu zdrowia oczu i może pomóc chronić zarówno przed zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem, które może pozbawić wzroku w miarę postępów w latach, jak i zaćmą, która może również powodować pogorszenie wzroku.

National Eye Institute odkrył, że jeśli należysz do grupy wysokiego ryzyka zwyrodnienia plamki żółtej, spożywanie przeciwutleniaczy, takich jak ta z czarnej fasoli, może zmniejszyć ryzyko o 25 procent. Dodatkowo czarna fasola ma spory udział witaminy C, która może pomóc spowolnić wzrost zaćmy. Zaufaj nam, kiedy mówimy, że jest to jedyny powód, aby częściej jeść czarną fasolę. Ale ten istotny wkład w zdrowie oczu to nie wszystko, co ma do zaoferowania czarna fasola.

Czarna fasola może pomóc zredukować skoki cukru

Miska czarnej fasoli

Według Linia zdrowia , czarna fasola znajduje się na dolnym końcu indeksu glikemicznego. Oznacza to, że po ich zjedzeniu nie odczujesz dużego wzrostu poziomu cukru we krwi. To dobra wiadomość dla tych, którzy być może muszą być bardziej czujni, jeśli chodzi o cukrzycę i monitorowanie wagi. Czarna fasola może być również twoim przyjacielem, gdy jesz ryż. ZA nauka odkrył, że kiedy spożywasz te dwa pokarmy razem, poziom cukru we krwi nie wzrasta tak bardzo, jak podczas jedzenia samego ryżu.

Prowadzono również badania dotyczące czarnej fasoli i zdrowia serca. Za WebMD , spożywanie czarnej fasoli może prowadzić do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi, co z kolei ma pozytywny wpływ na zdrowie serca. W rzeczywistości przytaczają badanie, które wykazało, że można zmniejszyć ryzyko zawału serca nawet o 38 procent, po prostu jedząc jedną porcję suszonej czarnej fasoli każdego dnia. Zarejestruj się!

Czarna fasola jest dobra do kontroli wagi

Osoba stojąca na wadze

Wszyscy możemy docenić dodatkową pomoc w kontrolowaniu wagi, a czarna fasola może być naprawdę korzystna w tym zakresie. Czarna fasola zawiera znaczną ilość błonnika, co pomaga nam czuć się sytym po jej zjedzeniu, co z kolei zmniejsza naszą chęć podjadania pustych kalorii. WebMD zauważa, że ​​badania wykazały, że jeśli jedz czarną fasolę regularnie może skutkować mniejszą talią. Wiadomości medyczne dzisiaj zwraca również uwagę, że obfita ilość błonnika zawarta w czarnej fasoli pomaga również w utrzymaniu regularności, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich.

A jeśli wszystkie te niesamowite właściwości zdrowotne nie przekonują Cię o wielkości czarnej fasoli, to może o tym, że dobrze smakują. Czarna fasola to idealny składnik, który pomoże Twojej rodzinie i przyjaciołom podekscytować się bezmięsnymi poniedziałkami. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrobić hamburgery z czarnej fasoli, wrzucić je do pizzy, dodać je do ulubionego burrito, użyć jako podstawy zupy, czy też cieszyć się nimi z chipsami i dipem w poniedziałek wieczorem, czarna fasola może być korzystna dla Twojego kubki smakowe i zdrowie.
Kategorie Zabawa Opinie recenzje