Nieopowiedziana prawda o ogrodzie oliwnym

ogród Oliwny

Ogród Oliwny może nie być najbardziej autentyczny włoski restauracja, ale mimo to ją kochamy. Od kuszących, nieograniczonych ofert zup i sałatek, aż po fettuccine Alfredo, w pocieszającym jedzeniu Olive Garden jest coś, co sprawia, że ​​wracamy po więcej. Jednak pomimo tego, że możesz zapamiętać ich menu na pamięć, ile tak naprawdę wiesz o tej popularnej włoskiej restauracji sieciowej? Czy wiesz o jego powiązaniach z gigantem produkcji zbóż? A co z prawdą kryjącą się za tamtejszym instytutem kulinarnym? Czy wiesz, że mieli instytut kulinarny? Na pierwszy rzut oka Olive Garden może wydawać się dość prosty, ale wykop trochę głębiej, a znajdziesz ciekawą przeszłość. Więc weź sobie chlebek, złóż zamówienie u kelnera i jedz, odkrywając te interesujące fakty o Olive Garden, o których nigdy nie wiedziałeś.


To produkt firmy zbożowej

Cheerios Instagram

Kiedy myślimy o gigantach zbożowych General Mills, zazwyczaj przychodzą na myśl produkty takie jak Lucky Charms i Cheerios. To, co nie przychodzi mi do głowy, to stertowanie misek makaronu. Powinno jednak, bo za stworzenie Ogrodu Oliwnego odpowiada General Mills. W 1970 roku General Mills wszedł do branży restauracyjnej, kiedy czerwony homar założyciel Bill Darden sprzedał swoje przedsiębiorstwo ich firmie. Tak jak Red Lobster odniósł sukces , General Mills postanowił rozszerzyć działalność restauracyjną i otworzyć Olive Garden.Chociaż Olive Garden stał się dobrze prosperującym biznesem, General Mills ostatecznie zdecydował się wyjść z branży restauracyjnej. W 1995 roku Olive Garden i inne restauracje należące do General Mills zostały wydzielone w nową niezależną firmę należącą do akcjonariuszy o nazwie Restauracje Darden Inc . Wraz z Olive Garden firma jest właścicielem innych popularnych sieci restauracji takich jak LongHorn Steakhouse, The Capital Grille, Seasons 52 i Bahama Breeze.
Zaczęli od wielkich celów

ogród Oliwny Instagram

Niektóre restauracje zaczynają jako małe, niezależnie prowadzone firmy, które z czasem w naturalny sposób zmieniają się w restauracje sieciowe. Tak nie było w przypadku Olive Garden. Kiedy General Mills założył restaurację, miał zamiar przekształcić ją w restaurację sieciową. W 1982 roku, kiedy Olive Garden po raz pierwszy otworzył swoje podwoje w swojej lokalizacji w Orlando na Florydzie, nie minęło dużo czasu, zanim pojawiły się inne lokalizacje. Według Fox News , do 1989 roku Olive Garden otworzył już 145 lokalizacji. Dzięki ponad 100 otwarciom lokalizacji w mniej niż dziesięć lat, firma Olive Garden kwitła, czyniąc ją popularną podstawą gastronomiczną wśród Amerykanów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o pocieszające sałatki i paluszki chlebowe, czy też o znajome doznania kulinarne, biznes najwyraźniej wciąż kwitnie w Olive Garden. Obecnie mają ponad 800 lokalizacji w całej Ameryce Północnej, a od 2016 r. nosi tytuł Największa Restauracja z pełną obsługą w stylu włoskim w Ameryce.Podczas gotowania makaronu pomijają jeden bardzo ważny krok

makaron

Pierwsza zasada, której uczy się większość ludzi, kiedy gotowanie makaronu jest to, że musisz posolić wodę. Przez dodanie szczypty soli , makaron jest w stanie wchłonąć go podczas procesu gotowania, co poprawia ogólny smak. Jest to fundamentalny krok, na który patrzy się z góry, gdy go pominiesz, a Olive Garden przekonał się o tym na własnej skórze. Według Insider biznesowy , Olive Garden spotkał się z poważną reakcją, gdy udziałowiec Starboard Value wezwał ich do pominięcia kluczowego składnika, który był jedną z wielu skarg podczas prezentacji 300 slajdów.

Więc co było rozumowaniem Olive Garden, by nie soleć? Garnki. Najwyraźniej firma twierdziła, że ​​dodanie soli zrujnowałoby gwarancję na ich garnki. Testując to, Huffington Post przeprowadzili własny eksperyment, aby sprawdzić, czy to prawda. Odkryli, że ich teoria była nonsensem. Według ich eksperymentu, jeśli dodasz sól do gotującej się wody, nie będzie ona reagować z tlenem w wodzie, oszczędzając w ten sposób garnek. Wygląda na to, że Olive Garden przydałaby się tu czy tam mała porada dotycząca gotowania.Nie uwierzysz, ile paluszków serwują rocznie

paluszki chlebowe Instagram

Mając jako opcję nieograniczoną liczbę paluszków, zastanawiałeś się kiedyś, ile paluszków Olive Garden serwuje w ciągu roku? W 2014 roku obsłużyli około 675 mln. To może brzmieć jak zdumiewająca ilość chleba, ale równa się około trzech paluszków na klienta , na wizytę. W takim rozbiciu serwowanie 675 milionów rocznie nie brzmi tak szalenie.

czy sałatka cesarska jest dla Ciebie zdrowa

Chociaż klienci mogą je absolutnie pokochać, nie wszyscy w firmie są zadowoleni z liczby podawanych paluszków. Ten sam inwestor, który był niezadowolony z braku soli w wodzie do makaronu, Starboard Value, uznał, że podanie aż 675 milionów darmowych paluszków to za dużo. Nie byli również zadowoleni z jakości samych paluszków, twierdząc, że po siedmiu minutach paluchy zestarzały się, co spowodowało ogromne ilości marnowanej żywności. Chociaż zalecali podawanie jednej paluszki na klienta, nadal oferowane są nieograniczone paluszki ... na razie.

w n na średnio wysmażony

Nie wszystkie te autentycznie brzmiące włoskie pozycje menu są legalne?

makaron Instagram

Czy byłeś fanem Pastachetti z Olive Garden? A co z ich Soffatellami? Choć mogą brzmieć jak pyszne, autentyczne włoskie dania, Olive Garden je wymyślił . Chociaż szefowie kuchni odpowiedzialni za te kreacje mogli czerpać inspirację z Włoch, nie znajdziesz tych potraw nigdzie poza Olive Garden.

Dlaczego więc Olive Garden poczuł potrzebę wymyślenia? własne fantazyjne żargon ? Najprawdopodobniej przyciągnie klientów. Niestety dla Olive Garden było odwrotnie. Klienci nie byli fanami nieznanych potraw z wykwintnymi składnikami. W rzeczywistości częściowo winę za to brak zainteresowania konsumentów pozycjami menu o fałszywych nazwach dwa kwartały rozczarowującej sprzedaży . Z powodu niepowodzenia tych pozycji w menu, Olive Garden postanowił wrócić do podstaw z tradycyjnymi włoskimi potrawami i promować specjały o znanych nazwach, które rozpoznają ich klienci. Pozostając przy tym, co sprawdzone i prawdziwe, wydaje się, że klienci Olive Garden naprawdę chcą klasyki. Myślę, że naprawdę najlepiej nie zadzierać z dobrą rzeczą.

Ich instytut kulinarny nie jest tym, co myślisz

szef

Instytut Kulinarny Ogrodu Oliwnego w Toskanii rzeczywiście istnieje we Włoszech, ale nie jest tak, jak wskazuje jego nazwa. To, co uważano za rodzaj akademii gotowania, w której szkolą się szefowie kuchni Olive Garden, jest bardziej na wzór rekolekcji dla menedżerów.

Według Czas , anonimowy Reddit plakat, który twierdził, że uczęszczała do instytutu jako pracownik, wyjaśnił, że to nic innego jak hotel, który Olive Garden rezerwuje dla menedżerów i szefów kuchni poza sezonem. Chociaż pracownicy Olive Garden mają dostęp do hotelowej kuchni, jeśli zdecydują się z niej korzystać, nie ma tam szkoły. Większość pracowników spędza cały czas na zwiedzaniu, a nie na szkoleniu. Aby jeszcze bardziej zilustrować swój punkt widzenia, napisała: „Jedyny raz, kiedy widziałyśmy 'kucharkę', było wtedy, gdy zrobiła sos boloński podczas robienia z każdym z nas zdjęć do wysłania do naszych lokalnych gazet”.

Nawet sam hotel nie jest własnością Olive Garden — należy do lokalnej wytwórni wina. Spójrzmy prawdzie w oczy, podczas gdy Instytut Kulinarny Toskanii może nie być prawdziwą szkołą gotowania należącą do Olive Garden, otrzymanie darmowej wycieczki do Włoch na koszt firmy to duża zaleta.

Zainspirowali swój własny czarnorynkowy szał na eBayu

przepustka do makaronu Instagram

Czy byłeś jednym z tych szczęśliwców, którzy otrzymali nieograniczony karnet Olive Garden za 100 USD? Jeśli nie, być może skorzystałeś z serwisu eBay. Według Mentalna nić , kiedy Ogród Oliwny wydał swoją niekończącą się przepustkę do makaronu, ludzie ją zgubili. Karnet, który pozwala na nieograniczoną liczbę makaronów, zup i sałatek przez ograniczony czas, jest popularnym towarem, który wyprzedaje się błyskawicznie. To z kolei stanowi problem dla tych, którzy nie mają niekończącego się makaronu. I tu właśnie pojawia się eBay. Ze względu na wyprzedane niekończące się karnety ludzie zwracali się do serwisu eBay, aby spróbować zdobyć jeden z nich. Niestety te karnety nie tylko kosztowały do ​​300 dolarów, ale większość z nich była również fałszywa.

Chociaż fałszywa przepustka do makaronu mogła rozczarować niektórych, ci, którzy zdobyli prawdziwy makaron, całkowicie to wykorzystali. Jeden facet twierdził, że zjadł nawet 115 posiłków. W tym czasie promocja trwała siedem tygodni. Biorąc pod uwagę, że zjadł 115 posiłków wartych , to tylko 32 posiłki, których nie ma nic poza Olive Garden na śniadanie, lunch i kolację codziennie przez siedem tygodni. To nie tylko dużo makaronu, to dużo Ogrodu Oliwnego.

Wygląda na to, że milenialsi nie mają dość

posiłki milenialsów?

Millenialsi mogą ponosić winę za zabicie branży restauracji sieciowych, ale jedną z sieci restauracji, których nie zabijają, jest Olive Garden. Oprócz tostów z awokado i wina różowego, milenialsi najwyraźniej naprawdę kochają Ogród Oliwny. Według Jedzenie i wino , sprzedaż Olive Garden gwałtownie wzrosła, podczas gdy inne sieci restauracyjne przeżywają wielki hit, a częściowo jest to spowodowane ich wierną klientelą z pokolenia milenialsów — około 30 procent ich klientów to milenialsi. Więc podczas rywalizacji sieci restauracji podobnie jak Applebee's, Wild Buffalo Wings i TGI Fridays odnotowują gwałtowny spadek sprzedaży, biznes Olive Garden nadal kwitnie.

Więc co takiego jest w Olive Garden, że przyciąga milenialsów w przeciwieństwie do reszty? Być może to wszystkie zmiany, których inwestor Starboard Value zażądał od sieci restauracji. A może to ukochany kurczak Alfredo... albo nieograniczona sałatka i paluszki chlebowe. Cokolwiek to jest, milenialsi to uwielbiają i to dobra wiadomość dla Olive Garden.

Mieli kiedyś hybrydę restauracji z inną popularną siecią

ogród oliwny i czerwony homar Instagram

Gdyby dwie popularne sieci restauracyjne połączyły się w jedną, czy stałyby się najlepszym doznaniem kulinarnym? Darden Restaurants Inc. postanowiła dowiedzieć się, kiedy wzięli swoje dwie najpopularniejsze restauracje, Olive Garden i Red Lobster, i połączyli je pod jednym dachem. Choć może to brzmieć jak fenomenalne połączenie menu z niekończącymi się makaronami i ogonami homara, jedyne, co to jest restauracja hybrydowa wspólny był dach i kuchnia. Jadalnia w restauracji, wejścia i menu były nadal oddzielone.

Być może zastanawiasz się, dlaczego nie połączyliby pozycji menu i ma to związek z logistyką biznesową. Ideą wspólnego przedsięwzięcia było to, aby firma mogła obniżyć niektóre wydatki, jednocześnie maksymalizując swoje zyski. Niestety, hybrydy restauracji Olive Garden-Red Lobster nie trwało . W 2014 roku Darden sprzedał Red Lobster, zmuszając do zamknięcia lub przekształcenia wszystkich hybryd w jedną restaurację Olive Garden. Wygląda na to, że będziemy musieli po prostu trzymać się bufetu, aby dostać naszą niekończącą się zupę, sałatkę i krewetki.

Aby zjeść w tym miejscu w Nowy Rok, trzeba być bogatym

Sylwester Instagram

Nowojorski Times Square kwitnie Sylwester , i najwyraźniej tak jest Olive Garden. Wkraczając do akcji, lokalizacja Olive Garden na Times Square rzuca wielką batalię, która kosztuje oszałamiająco 400 dolarów za osobę . Za taki ładny grosz, do sałatki wszystko, co możesz zjeść, lepiej jest dołączyć trochę darmowej gorzałki. Och czekaj, to robi. Dzięki 400 USD goście będą mogli przez całą noc otrzymywać darmowe drinki z dowolnego baru w restauracji. Będą również mogli cieszyć się bufetem, DJ-em na żywo i kilkoma parkietami tanecznymi, aby mogli się poruszyć.

ćwierćfuntówka mcdonalda z serem

Może to brzmieć jak śmieszna kwota do wydania w sieciowej restauracji, ale Olive Garden nie jest jedyną, która oferuje drogie przyjęcie sylwestrowe VIP. Najwyraźniej sieci restauracji Ruby Tuesday's i Bubba Gump Shrimp również włączyły się w akcję i pobierają śmieszną kwotę za sylwestrową imprezę kulinarną.

Możesz zrobić ich najpopularniejszą pozycję w menu w domu

Alfred Instagram

Chociaż trudno jest zrezygnować z nieograniczonej oferty zup, sałatek i paluszków chlebowych, ulubioną pozycją w menu jest makaron z kurczakiem Alfredo . Charakterystyczne danie Olive Garden, ich kremowy sos do makaronu Alfredo pozostaje niezmieniony od momentu założenia restauracji w 1982 roku. Wypełniony parmezanem, masłem, czosnkiem, serem i śmietaną, po prostu trudno nie pokochać tych rzeczy.

Jeśli sam jesteś fanem tego klasyka Olive Garden, to ucieszy Cię wiadomość Ty też możesz zrobić ten sos Alfredo w domu. Na początek rozpuść masło w rondelku z mielonym czosnkiem. Dodaj trochę mąki, następnie powoli wlewaj mleko i śmietanę. Teraz dodaj sporą ilość parmezanu i sera Romano. Doprowadź sos do wrzenia, wyłącz ogień i jeszcze kilka razy ubij, aż sos zgęstnieje. Gdy sos będzie gotowy, zalej nim ugotowane linguine lub ulubiony makaron i posyp kurczakiem. Wraz z makaronem zrób ten styl Olive Garden sos do sałatki i nigdy więcej nie będziesz musiał jeść poza domem.