Z tego naprawdę powstają „lody” Dairy Queen

Lody Dairy Queen Joe Raedle/Getty Images

W 2019 roku Królowa nabiału przeniosła swoją siedzibę (poprzez Minneapolis/St. Paul Business Journal Paul ). Tam, na dwóch kondygnacjach połączonych klatką schodową ze ścianami malowanymi w rożkach lodowych, znajduje się infrastruktura niezbędna do doskonalenia nowych smaków i produktów. W nowo zaprojektowanych kuchniach testowych, laboratoriach kontroli jakości i rozwoju produktów w biurze naukowcy nieustannie pracują nad zapewnieniem jakości i opracowywaniem menu (poprzez Budowa Greinera i Magazyn Edina ).


Nie wiemy, jak powstaje miękki serwis Dairy Queen. Przypuszczalnie, wraz ze swoimi laboratoriami, Dairy Queen przeniosła również do Bloomington skrytkę depozytową, w której znajduje się tajny przepis na słynny miękki serwis Dairy Queen (przez wiadomości ABC ). Wiemy jednak, co w nim jest.Pozbądźmy się jednej rzeczy, zanim zagłębimy się w szczegóły. To właściwie nie są lody. Tak, jest zimny, kremowy, słodki i pyszny. Ale według FDA lody muszą zawierać co najmniej 10 procent tłuszczu mlecznego. Miękki serwis Dairy Queen ma tylko 5 procent Jedz to, nie to! ). Dlaczego? Według Forbes 5-procentowa zawartość tłuszczu sprawia, że ​​lody idealnie nadają się do serwowania w charakterystycznej dla niej temperaturze 18 stopni.
Ale przepis na miękkie dania Dairy Queen zawiera jeszcze więcej zaskakujących składników.

W sekretnej recepturze Dairy Queen są czerwone wodorosty

Miękka serwatka Dairy Queen Instagram

Warto zauważyć, że 40 procent miękkiej porcji Dairy Queen to powietrze (poprzez Przewodowy ). Ale to nie jest nienormalne. Według Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne , od 30 do 50 procent lodów. Co znajduje się w pozostałych 60 procentach?dlaczego tilapia jest zła?

Receptura Dairy Queen, wymieniona na jej stronie internetowej, jest pełna zatwierdzonych przez FDA, ale niepokojących składników. Weź mono i diglicerydy, które zapewniają gładką konsystencję (przez Poszukiwacz ). Według Nauka Direct , mogą one powodować podrażnienie w wysokich stężeniach i muszą być dokładnie kontrolowane w produktach spożywczych. Jest też guma guar, która zapobiega wzrostowi kryształków lodu w miękkiej porcji (przez Dyrektor naukowy t ). Stosowana w innych procesach produkcyjnych (pomyśl produkcja dywanów i produkcja karmy dla zwierząt) wiąże się z astmą, bólami brzucha, wzdęciami, biegunką i skurczami.

Dairy Queen wymienia również Polysorbate 80 jako składnik. Polisorbat 80, który wiąże lody, został powiązany z rakiem i niekorzystnym wpływem na reprodukcję u zwierząt, chociaż nie znaleziono żadnych danych dotyczących ludzi (poprzez Dobry człowiek ). Wreszcie, miękka porcja Dairy Queen zawiera karageninę, zatwierdzony przez FDA węglowodan pochodzący z czerwonych wodorostów (poprzez HuffPost ). Karagenina nadaje Twojemu miękkiemu serwowi grubość, której pragniesz. Niestety, podobnie jak Polysorbate 80, wiąże się ze stanem zapalnym, podrażnieniem jelit i rakiem u zwierząt (poprzez: Zapobieganie ).Lody z brudną stroną

Królowa nabiału Jim Steinfeldt/Getty Images

Kiedy odgryzasz swoją ulubioną wersję miękkiego serwisu Dairy Queen, możesz podawać sobie dodatkową porcję brudu, kwaśnego mleka lub karaluchów. W latach 2015-2019 Dairy Queens w całym kraju trafiały na nagłówki nagłówków lokalnych i krajowych za konsekwentne naruszanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

W 2015 roku firma Dairy Queen w Nogales w Arizonie została zamknięta, gdy lokalne władze ds. Zdrowia znalazły w kuchni karaluchy i przeterminowane mleko używane do koktajli mlecznych (poprzez Nogales Międzynarodowy ). W 2016 roku inspektorzy zamknęli Dairy Queen w Tampa na Florydzie po znalezieniu karaluchów w maszynie do lodów i pod maszyną Blizzard (poprzez wiadomości ABC ). W 2018 r. inspektorzy sanitarni wykryli 12 naruszeń w Dairy Queen w Shreveport w Luizjanie, w tym brak certyfikatu bezpieczeństwa żywności (poprzez Aktualności KSLA ). Ostatecznie NBC News ukryło swoje kamery Dateline i znalazło 184 „krytyczne naruszenia” w 100 Dairy Queens w całym kraju (wiza Wiadomości NBC ). W 2019 roku inspektorzy sanitarni w Richmond w stanie Wirginia znaleźli martwe muchy na stole przygotowawczym oraz różową i czarną pleśń w maszynie do lodu w lokalnej firmie Dairy Queen (poprzez Wiadomości NBC ). W Cape Coral na Florydzie inspektorzy zamknęli lokalną firmę Dairy Queen na trzy dni po znalezieniu… wiesz co? Karaluchy (przez Aktualności-Prasa ).

Wystarczy powiedzieć, że jeśli w najbliższym czasie planujesz podróż do Dairy Queen, może sprawdź, czy ich certyfikat bezpieczeństwa żywności jest aktualny.

„Lody” Dairy Queen mają do 75% zalecanej dziennej dawki kalorii

Dairy Queen Blizzard Andrew Burton/Getty Images

Oprócz dodatkowej porcji brudu, jeśli pozwolisz sobie na wycieczkę do Dairy Queen, możesz mieć więcej pustych kalorii, niż się targujesz. Tak, waniliowy rożek dla dzieci ma 170 kalorii, które można zarządzać, ale bądźmy prawdziwi (poprzez Bardzo pasuje ). Kto idzie do Dairy Queen po dzieciaka Cone?

Trudna prawda jest taka, że ​​twoje ulubione opcje Dairy Queen mogą nie być tak przyjazne dla każdego, kto stosuje codzienną dietę 2000 kalorii. Zanurzony stożek Dreamsicle? To będzie 650 kalorii. Duży deser z masłem orzechowym? To 780 na marne. Nowy Tiramisu Cake Shake od Dairy Queen? Dairy Queen zdradza, że ​​jego duża wersja tego marzycielskiego przysmaku ma 810 kalorii. A może nie możesz się doczekać wypróbowania Frosted Animal Cookie Blizzard? Duży kosztuje 1310 kalorii (przez Dairy Queen). Ale Royal Reese Brownie Blizzard? Nie chcemy ci tego łamać, ale według Dairy Queen będzie to aż 1490 kalorii. Weź pod uwagę, że 1490 kalorii to 75 procent zalecanego spożycia w diecie 2000 kalorii.