Ekspert od piwa przełamuje wszystko, co jest nie tak, używając światła Coors Light

Coors Światło Joe Robbins/Getty Images

Podczas gdy każdy krajowy makrobrew jest łatwym celem dla nienawiści snobów piwnych, i jasne piwa w szczególności wydaje się wydobywać jad, ekspert od piwa Michael Murdy mówi, że nie chce od razu potępiać wszystkich takich piw. Właściwie to Murdy, który jest założycielem portalu dla smakoszy Solidna kuchnia , przyznaje, że Coors Light jest podstawowym piwem w jego gospodarstwie domowym i ulubionym wśród jego współlokatorów (a także milionów innych ludzi, zwłaszcza naSuper Bowl Niedziela). On sam nie jest takim fanem, chociaż mówi, że rozumie, dlaczego tak wielu innych kocha te rzeczy: „To niskoalkoholowy, niskokaloryczny… orzeźwiający, codzienny pijący, który ma minimalny wpływ na jelita i portfel.'


Mając to na uwadze, Murdy zgodził się jednak przeprowadzić nas przez wszystkie powody, dla których miłośnicy piwa, tacy jak on, uważają Coors Light za bardziej rozczarowanie niż napar. Jego powody sięgają od smakowych, przez żywieniowe, po ideologiczne.Coors Light ma niską zawartość białka

Coors Lekka pianka Facebook

Co zaskakujące, piwo mogą być dość pożywne. Mimo że regularne spożywanie oczywiście ma swoje wady, ale ma również zaskakujące korzyści, w tym prawdopodobnie podnoszące twoją moc mózgu i wzmacniające twoje kości. Piwo jest też lepszym źródłem białka niż wino, chociaż Murdy zauważa, że ​​jeśli chodzi o zawartość białka, Coors Light jest zdecydowanie poniżej normy. Powodem tego jest fakt, że Coors Light używa syropu kukurydzianego jako bazy zbożowej, w przeciwieństwie do słodu czy pszenicy, i że w porównaniu z tymi zbożami kukurydza jest dość uboga w białko.
Murdy mówi również, że to właśnie białko jest tym, co sprawia, że ​​piwo jest pieniste, a ze względu na niską zawartość białka „… kiedy wlewa się światło Coorsa, tworzy cienkie bąbelki, które bardzo szybko się rozpraszają”. W przeciwieństwie do tego, jak wyjaśnia, piwo takie jak Sierra Nevada, które jest produkowane głównie z jęczmienia, jest znacznie bogatsze w białko i dlatego będzie lane z „grubszą, trwalszą pianką”. Podczas gdy Murdy przyznaje, że piana nie jest tak ważna dla niektórych pijących piwo, dla innych jest kluczową częścią całego doświadczenia. Przyznaje jednak, że wyższa zawartość białka oznacza wyższą liczbę kalorii, więc utrzymywanie niskiej zawartości białka Coors Light było 'prawdopodobnie zamierzonym posunięciem Molsona Coorsa'.

Coors Light brakuje smaku

butelki i puszki piwa

Murdy uważa warzenie idealnego piwa za praktycznie sztukę, chwaląc piwowarów rzemieślniczych, którzy „szczycą się tworzeniem dobrze zbilansowanych lagerów, które mają idealną proporcję słodyczy, alkoholu i goryczy” i przyznają, że „może to zająć całe życie żeby piwowar naprawdę to zrobił. Nie trzeba dodawać, że nie uważa, że ​​firma Molson Coors włożyła ten poziom zaangażowania w opracowanie najlepiej sprzedającego się produktu, jakim jest Coors Light.Według analizy profilu smakowego tego piwa, Murdy'ego, ma ono „niewielki lub żaden aromat słodowy” i mówi, że „smak chmielowy waha się od zera do niskiego poziomu… goryczka na niskim poziomie”. Charakteryzuje piwo jako „nudne”, mówiąc, że to po prostu „czysta, wysoko gazowana, alkoholowa woda z delikatną nutą słodu/kukurydzianego smaku”. Nie chcąc być zbyt osądzającym, Murdy podsumowuje swoją recenzję słowami: „Nie uważam, że Coors Light jest złym piwem, myślę, że styl, za którym podążali, jest po prostu trochę pusty”.

Coors Light to piwo niskiej jakości

Coors lekkie butelki Justin Sullivan/Getty Images

Jeśli kupisz Coors Light, prawdopodobnie nie będzie odkryciem uświadomienie sobie, że, jak mówi Murdy: „Wybierasz ilość zamiast jakości”. Zauważając, że tanie piwo może być najlepszą (lub jedyną) opcją, jeśli gościsz tłumy i/lub masz napięty budżet, mówi: „Jednym z powodów, dla których Coors Light jest w stanie sprzedawać swoje piwo, tanio, ponieważ używają tańszych składników”.Murdy przyznaje, że „piwo rzemieślnicze może być odrobinę droższe”, ale uważa, że ​​wydatek jest uzasadniony, ponieważ „większość z nich polega głównie na wysokiej jakości słodzie, chmielu i dodatkach, gdy jest to uzasadnione”.

Coors Light to napar makro

Posąg Coors Light w browarze w Golden, Kolorado

Murdy zwraca również uwagę na oczywisty fakt, że kupując Coors Light, wspierasz makrobrowar – a do tego gigantyczną międzynarodową korporację. Coors Light to tylko jedna z wielu, wielu marek należących do Molson Coors Beverage Company, według Reuters . Murdy przyznaje, że „wspieranie browarów makro niekoniecznie jest złą rzeczą”, ale mówi, że oznacza to, że robiąc to, nie wspierasz lokalnych browarów rzemieślniczych.

Jak wyjaśnia: „Browary rzemieślnicze przetrwają tylko wtedy, gdy mają rynek i notorycznie są bici (lub wykupywani) przez dużych chłopców Molson Coors, Heineken i AB InBev”. Szczególnie teraz, kiedy nowbrowary rzemieślnicze przeżywają trudne czasy, ważne jest, aby je wspierać, aby mieć pewność, że w przyszłości będziemy oferować wybór browarów zamiast monopolu składającego się wyłącznie z marek produkowanych przez Budweiser , Millera i Coorsa.
Kategorie Fakty Opinie jak