Nie jedz w McDonald's, dopóki tego nie przeczytasz

McDonald Karen Bleier / Getty Images

Bądźmy szczerzy — istnieje duża szansa, że ​​byłeś/aś McDonald's przed. Biorąc pod uwagę, że sieć restauracji z burgerami jest praktycznie wszechobecna (prawdopodobnie w pobliżu jest jedna, prawda?), trudniej byłoby znaleźć kogoś, kto nie ma jedli tam.


Ale to nie znaczy, że każdy robi to dobrze. McDonald's jest domem dla dziesiątek różnych posiłków, niezliczonych ofert i wszelkiego rodzaju modnej technologii. I chociaż nigdy nie przyszłoby nam do głowy, aby powiedzieć Ci, jak cieszyć się jedzeniem, nadal warto sprawdzać najnowsze wskazówki, wskazówki i hacki, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Oto więc zestawienie wszystkiego, co musisz wiedzieć o jedzeniu w jednej z największych sieci fast foodów na świecie; od tajnych pozycji w menu, przez triki na oszczędzanie pieniędzy, po brudne małe sekrety, o których restauracja nie chce, żebyś wiedział. Bo jeśli nie zamierzasz zrobić czegoś dobrze, po co to w ogóle robić?Nie rób rzeczy „bez soli”

McDonald Joe Raedle/Getty Images

Bez wątpienia słyszałeś o tym, jak zdobyć najświeższe frytki w McDonald's: po prostu poproś o nie bez soli. Gdy już zdobędziesz świeże frytki, sam posyp je solą i voila, pokonałeś system.
Tyle że nie. W rzeczywistości, stosowanie tego tak zwanego hacka w praktyce jest stratą czasu twojego i wszystkich innych, a i tak nie sprawi, że twoje frytki będą o wiele lepsze. Według Katalog myśli , w rzeczywistości jest to naruszenie etykiety fast foodów, ponieważ powoduje zatrzymanie w kolejce, gdy personel biegnie, aby przygotować tę świeżą porcję. Stosowanie soli kuchennej do frytek to nie to samo, co stosowana przez restaurację metoda nakładania na nie drobniejszej soli. Rzucając tam własne, po prostu zmarnujesz trochę soli i sprawisz, że frytki będą dziwnie smakować. Nie wspominając o tym, że sól do każdej frytki trwa droga więcej wysiłku niż znoszenie tych, które przez kilka minut siedziały pod lampą grzewczą. Więc po co się męczyć?

jakiej klasy jest mięso taco bell?

I to nie wszystko. Prośba o to specjalne zamówienie to ogromny kłopot dla samych kucharzy , którzy muszą wyjąć frytki znajdujące się obecnie pod grzejnikiem, upewnić się, że pojemnik jest wolny od soli i rozpocząć zupełnie nową partię frytek — wszystko dlatego, że chciałeś wypróbować ten zabawny, mały hack, który znalazłeś w Internecie. Tylko tego nie rób, dobrze?Zdobądź odpowiednie jajko

McMuffin Justin Sullivan/Getty Images

Oto jeden dla każdego, kto lubi śniadania w McDonald's. Być może już wiesz o istnieniu klasycznego jajka McDonalda — pojawia się ono w takich rzeczach, jak kanapki śniadaniowe i zwykle jest dziwnym, kwadratowym i żółtym produktem, który bardziej przypomina ser niż cokolwiek innego. W rzeczywistości jest to jajecznica, która jest sprasowana w kwadratowy pasztecik. Na szczęście nie jest to jednak jedyny wybór jajek w menu.

Jeśli wolisz, żeby jajko było częściej kojarzone? z jajkiem McMuffin , wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć kasjerowi, że chcesz zrobić kanapkę z „okrągłego jajka”. Upewnią się, że Twoje zamówienie zawiera wersję gotowaną i nic Cię to nie kosztuje. Prawdopodobnie mógłbyś przeprowadzić całą debatę na temat tego, które jajko McDonalda jest lepsze, ale to świetna wskazówka dla każdego, kto woli ich rundę – i tylko trochę bardziej naturalny wygląd.Przechowuj keczup prawidłowo

Ketchup hack Facebook

Teraz tutaj jest hack warty poznania. W styczniu 2019 r. internet eksplodował (oczywiście metaforycznie, jak można by zauważyć), kiedy odkryto użytkownika Twittera Świetne nowe zastosowanie klapki na górze pudełek na frytki w McDonald's: przechowywanie ketchupu. Tak, wydaje się, że można złożyć klapkę z powrotem, tworząc zgrabną małą półkę, na której można przechowywać keczup lub alternatywną przyprawę. Oczywiście inni użytkownicy Twittera oszaleli (znowu metaforycznie).

Niektórzy, którzy twierdzili, że od lat pracują w McDonald's, powiedzieli, że nigdy nie zdali sobie sprawy z prawdziwego celu klapy. Inni uważali, że to najwspanialsza rzecz, jaka przytrafiła się fast foodom od czasów Frork. Jeden z użytkowników uznał to za „głupi pomysł”, podczas gdy inny martwił się o możliwość bałaganu, który mógłby się pojawić, gdyby taki pomysł został wcielony w życie.

Biorąc pod uwagę, że McDonald's nigdy nie robił żadnego hałasu na temat tej „funkcji”, można śmiało powiedzieć, że jest to niezamierzona zaleta pudełka, które, jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, umożliwia pracownikom chwytanie za górną część bez poparzenia palców. , frytki w oleju. Ale to nie znaczy, że to nie jest dobry pomysł.

Zhakuj menu Big Maca Biednego Człowieka

Biedny człowiek Instagram

Big Mac Biednego Człowieka to kolejny z tych klasycznych hacków McDonalda, o których być może słyszałeś. Oto podsumowanie: zamawiasz McDouble (około 2 USD za aplikację, stan na czerwiec 2019 r.) i prosisz o to bez musztardy i ketchupu, ale z posiekaną sałatą i sosem Big Mac. To, co otrzymujesz, to w zasadzie Big Mac (bez centralnego chleba i bułki z sezamem) za około połowę ceny. Ale czy naprawdę warto?

Według Poważne jedzenie , może być. Wołowina i ser są identyczne jak w Big Macu, chociaż konstrukcja burgera zapewnia nieco inne wrażenia (Big Macy są robione do góry nogami, a dodatki są umieszczane poniżej burgera, podczas gdy McDouble ma swoje dodatki Top). Oznacza to jednak, że ser McDouble's jest topiony lepiej niż Big Mac.

Na ich miarę dodatki wydają się być jednakowe na obu burgerach, chociaż Big Mac jest znacznie wyższy i trochę cięższy. Zasadniczo jednak to tylko bułka i niektóre nasiona sprawiają, że Big Mac jest znacznie droższy niż McDouble.

Jury nie decyduje, która opcja jest lepsza, i wiele z nich sprowadza się do gustu. Ale jeśli pracujesz z napiętym budżetem, Big Mac Biednego Człowieka może być najlepszym rozwiązaniem.

Poproś o paragon

Wpływy kasowe

Oczywiście, że nie potrzeba paragon za zamówienie w McDonald's, ale zawsze należy go poprosić . Powód tego jest prosty: jest to sposób na zasygnalizowanie personelowi, że możesz być tajnym klientem, nawet jeśli nim nie jesteś. Ponieważ tajni klienci, inaczej znani jako pogromcy gapiów , muszą otrzymać zwrot kosztów posiłku od pracodawców, potrzebują rachunków, aby udowodnić, co zjedli. Większość klientów nie potrzebuje jednak paragonu i dlatego nie będzie o nie prosić. Jeśli jednak złożysz taką prośbę, sklep będzie miał ręce na pokładzie, aby upewnić się, że otrzymasz najświeższe jedzenie, najszybszą obsługę i największy uśmiech — na wszelki wypadek.

Odwiedzanie w godzinach szczytu (konkretnie między 12:00 a 14:00 i 17:00 do 19:00) również zwiększy Twoje szanse na znalezienie się jako potencjalny gapbuster, ponieważ są to godziny, w których zwykle się pojawiają. Graj dobrze w swoje karty, a możesz zdobyć całkowicie lepsze wrażenia z McDonald's.

Ręce precz od kiosków

McDonald Instagram

Samozamówienie kioski które McDonald's zaczął instalować w 2018 roku, to kolejna sprytna technologia fast foodów. Z pewnością są one dużym udogodnieniem dla klienta i oznaczają, że goście nie muszą tracić czasu na przekazywanie zamówień kasjerom, podczas gdy kasjerzy mogą skoncentrować się na ich obsłużeniu. Jest tylko jeden mały problem: higiena.

Naukowcy odkryli że kioski McDonald's są pokryte bakteriami, w tym bakteriami kałowymi i wszelkiego rodzaju innymi bakteriami trawiennymi, które mogą powodować problemy zdrowotne u tych, którzy je spożywają. 'Wszyscy byliśmy zaskoczeni, ile bakterii jelitowych i kałowych znajduje się na urządzeniach z ekranem dotykowym' - wyjaśnia dr Paul Matewele z London Metropolitan University. „Powodują one tego rodzaju infekcje, które ludzie zapadają w szpitalach. Na przykład Enterococcus faecalis wchodzi w skład flory przewodu pokarmowego zdrowych ludzi i innych ssaków. Jest znany w szpitalach z powodu infekcji nabytych w szpitalu”.

Badania dr Matewele miały miejsce w restauracjach w Wielkiej Brytanii i wykazały, że ekrany dotykowe w każdej z ośmiu różnych restauracji zawierały żywe bakterie. McDonald's odpowiedział, wydając oświadczenie: „Nasze ekrany do samodzielnego zamawiania są często czyszczone w ciągu dnia. Wszystkie nasze restauracje zapewniają również klientom możliwość mycia rąk przed jedzeniem”.

Może najlepiej będzie po prostu zignorować kiosk i porozmawiać z kasjerem w przyszłości.

skutki uboczne spożywania zbyt dużej ilości selera

Poznaj sekretne menu

Burger lądowy, morski i powietrzny Instagram

Nic nie przebije pomysłowości ludzkości. Po prostu weź to tak zwane „tajne menu” McDonalda (jak donosi Kosmopolityczny ) na przykład. To nie tyle tajemnica sklepowa oferowana przez sieć, ile seria różnych wynalazków i kombinacji stworzonych przez sprytnych klientów McDonald's.

Niektóre zalety to Land, Sea i Air Burger, połączenie Big Maca, Filet-O-Ryba , i McChicken, wszystkie ułożone razem. Lub Hash Brown McMuffin, który jest prostym, ale pysznym połączeniem McMuffin i hash brown. Jest McDouble Chicken, który polega na dodaniu dwóch Chicken Selects do Twojego McChickena, oraz Chicken Cordon Bleu McMuffin, który dodaje kotleta z kurczaka do McMuffin na cześć klasycznego francuskiego dania.

A co z McAffogato? To espresso połączone z waniliowym koktajlem mlecznym. Możesz nawet spróbować McCrepe, czyli zamówienia naleśników zawierających Fruit 'N Yogurt Parfait, lub McChipwich — lody McFlurry między dwoma ciasteczkami.

Masz też BCB (wołowina, kurczak, wołowina), dokładnie tak, jak brzmi, a także półtora funta, który… znowu, prawdopodobnie możesz się domyślić. Niektóre z tych pomysłów są wręcz genialne, inne są całkowicie groteskowe, kilka jest obu i wszystkie zasługują na Twój dozgonny podziw. Najwyraźniej niebo jest granicą w McDonald's — wszystko, co musisz zrobić, to zapytać.

Diners jeżdżą i nurkują strumieniowo

Pobierz aplikację

Telefon komórkowy

Ponieważ doświadczenie McDonald's jest bardziej związane z jedzeniem niż czymkolwiek innym (duh), zostaniesz wybaczony, że przeoczysz niektóre z ich bardziej pomocnych technologii. W końcu po co męczyć się z pobraniem aplikacji, gdy chcesz po prostu dostać w swoje ręce swojego cholernego burgera?

Nie odpisuj jednak zbyt szybko błyszczących rzeczy — aplikacja McDonald's jest prawdziwą skarbnicą dla stałych bywalców McDonalda. Istota jest prosta: pobierasz aplikację na swój telefon i używasz jej do wybierania posiłków lub pozycji menu; następnie płacisz kartą (nadal w telefonie), zanim pójdziesz odebrać jedzenie w pobliskim sklepie. Ta ostatnia część odbywa się również całkowicie na własnych warunkach, więc możesz użyć aplikacji, aby określić, że chcesz, aby jedzenie zostało Ci przyniesione na zewnątrz, odebrane na parkingu samochodowym lub po prostu podane w restauracji — bez obaw. linia.

Wtedy masz okazje. Są one dostępne wyłącznie w aplikacji i zmieniają się przez cały czas, więc zawsze warto sprawdzić, co się dzieje. Od czerwca 2019 r. trzy oferty oparte na aplikacji obejmują 50 centów na napój bezalkoholowy o dowolnej wielkości przy zakupie średnich lub dużych frytek, jeden darmowy McCafé na każde pięć zakupów oraz 1 USD zniżki na dowolny napój McCafé Frappé, Mocha lub Latte. Warto spróbować, prawda?

Nie oczekuj wielu opcji z menu późnym wieczorem

McDonald

Czy kiedykolwiek miałeś ochotę wpaść do McDonalda w środku nocy? Cóż, nie jesteś jedyny. Istnienie całodobowych oddziałów McDonald's oznacza, że ​​czas nie jest już czynnikiem decydującym o tym, czy możesz kupić burgera i frytki, i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyruszył na bezczelny bieg McNuggets o 3 nad ranem.

Niestety, rzeczy nie są już tak zabawne, jak kiedyś. W kwietniu 2019 r. Ogłoszono McDonald's że usuną pewną liczbę pozycji z menu późnego wieczoru, a niektóre z najbardziej kultowych pozycji restauracji zaliczają się do zmarłych. Po północy możesz pożegnać się ze swoimi autorskimi hamburgerami, kanapkami z grillowanym kurczakiem rzemieślniczym, chrupiącym kurczakiem z maślanką (i kanapkami), filetem z rybą i dowolną z najlepszych sałatek.

W oświadczeniu przekazanym Insider biznesowy , który jako pierwszy ujawnił wiadomości, przedstawiciel McDonald's wyjaśnił, że to po prostu kwestia usprawnienia. „Zawsze chcemy, aby doświadczenia naszych klientów były proste, płynne i smaczne — o każdej porze dnia” – powiedzieli. „Oznacza to, że dzień i noc zawsze szukamy sposobów, aby jeszcze lepiej im służyć”.

Zaoszczędź trochę pieniędzy

Hamburger Scott Olson/Getty Images

Fast food jest zazwyczaj dość przystępną opcją na jedzenie poza domem, ale co, jeśli naprawdę szczypiesz grosze? Okazuje się, że istnieje kilka prostych sposobów na zmianę zamówienia Mickey D i zaoszczędzenie przy tym trochę kasy.

Będziesz chciał pominąć burgery premium , na przykład. Posiłki z wyższej półki McDonald's kosztują znacznie ponad 5 USD, co może nie wydawać się dużo, ale to fortuna w porównaniu z tym, co może ci się udać. W 2018 roku McDonald's ponownie wprowadzony $$$$$$ Menu , który jest kluczem do uzyskania więcej za mniej. Poza tym menu możesz na przykład dostać kanapkę McChicken za dolara. W menu za 2 USD znajdziesz Bekon McDouble, a także Sausage McGriddles (oferują również dwuczęściowe Crispy Tenders, ale to nie jest tego warte za 1 USD za pasek). Wybierz menu za 3 $, a znajdziesz Potrójnego Cheeseburgera i Klasyczną Kanapkę z Kurczakiem. Gdy zaczniesz łączyć te opcje z tańszymi pozycjami w menu głównym (sieć często prowadzi promocje na frytki i kawę), otrzymasz pełne posiłki za zaledwie kilka dolców.

Happy Meals mogą również okazać się wartościowe dla osób, które zwracają uwagę na pieniądze. W zależności od wielu czynników Happy Meal (z hamburgerem, frytkami, mlekiem lub sokiem oraz jogurtem lub plasterkami jabłka) może kosztować około 4 USD (za aplikację McDonald's według stanu na czerwiec 2019 r.). Nie jest to najbardziej dorosły lunch, jaki kiedykolwiek zjesz, ale może być po prostu najtańszy.

Wykorzystaj jak najlepiej swój dzień oszustwa

McNuggets Facebook

Och, w porządku. W niektóre dni po prostu nie możesz sobie pomóc, prawda? A w te dni, jeśli nie dajesz z siebie wszystkiego, piskliwość wydaje się po prostu marnotrawstwem. Więc tutaj, według Wtajemniczony , to najmniej zdrowe rzeczy, które można zamówić w McDonald's.

przepis na resztki puree ziemniaczanego

Wśród niezbyt złych, ale wciąż niezbyt dobrych opcji, znajdziesz Double Quarter Pounder z serem ( 780 kalorii ), Big Breakfast (750 kalorii) i Becon Clubhouse Burger (również 750 kalorii). Na końcu spektrum ponad 800 kalorii znajduje się 20-częściowy McNuggets (890 kalorii; kto potrzebuje umiaru?) i duży koktajl czekoladowy (do tego 840 kalorii plus 122 gramy cukru).

Oczywiście nie trzeba dodawać, że każdy z tych wyborów zawiera własną przerażającą porcję sodu i tłuszczu. W rzeczywistości niektóre z tych pozycji w menu zawierają więcej niż połowę ilości soli, jaką człowiek powinien spożywać konsumuje przez cały dzień.

Mówimy, że jeśli szukasz najlepszego zarobka w dzień oszustwa, wybierz 20-częściowy McNuggets, duże frytki i duży koktajl czekoladowy. To dzień oszustwa, który kończy wszystkie dni oszustwa.

Zachowaj zdrowie (ish)

mcmuffin z białka jajka McDonald's

Tak, ok, więc prawdopodobnie nie pójdziesz do McDonalda, bo jesteś na zdrowie kopnięcie. Ale to nie znaczy, że musisz się kompletnie zasrać, kiedy tam pojedziesz. McDonald's ma w swoim menu kilka rzeczy, które są (stosunkowo) dobre dla ciebie i każdego, kto znajdzie się w tej dziwnej szarej strefie między chęcią zdrowego jedzenia a naprawdę chcąc mieć McDonald's dobrze byłoby zwrócić uwagę na te pozycje menu.

Według Thriller , do najzdrowszych dań McDonald's należy Egg White Delight McMuffin, 260 kalorii mimo że zawiera grillowane białka jaj, kanadyjski bekon i plasterek cheddara. Gdzie indziej masz zwykłego hamburgera, który jest dość przyzwoitym, szybkim posiłkiem przy 250 kaloriach; kanapka z grillowanym kurczakiem rzemieślniczym, która ma 380 kalorii; i sałatka z kurczaka z grilla z Southwest, która zawiera 350 kalorii.

Jeśli szukasz czegoś słodszego, możesz zrobić gorzej niż Parfait Fruit 'N Yogurt ( 210 kalorii ) lub koktajl truskawkowo-bananowy (190 kalorii plus pęczek owoców!). Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy, sztuczka, aby zachować zdrowie w McDonald's, polega na przyjmowaniu wszystkich rzeczy z umiarem. Nawet nuggetsy z kurczaka będą w porządku, o ile ich nie objadasz. A ty tego nie robisz... prawda?