Jak Chleb I Ogórki Maślane Wzięły Swoją Nazwę?

Pochodzenie Chleba i Ogórków Maślanych

W latach 80. wszyscy i ich matka wiedzieli, że potrzeba 25 litrów chleba i marynat, aby przetrwać szkolny obiad w ciągu roku szkolnego (poprzez Recenzja Hudsona ). A jeśli wiesz coś o robieniu kanapek, wiesz, że marynaty z chleba i masła to nie tylko dodatki. Są słodkie, słone, chrupiące i — w parze, która jest tak bliska doskonałości, do jakiej człowiek może aspirować — są zrównoważone przez pikantną słodką cebulę i nasiona gorczycy.


Skąd pochodzą te niewytłumaczalnie pyszne pikle? Amerykańskie gazety zaczynają o nich wspominać znikąd, w okolicach Wielka Depresja . W 1931 roku ogórki chlebowe i maślane były klasyką świąteczną. Sklepy sanitarne i Piggly Wiggly zaoferowały je za 0,18 USD za słoik, jako „wybór jedzenia na ucztę bożonarodzeniową” (przez Wieczorna gwiazda ). W 1932 roku stały się niezbędnym przedmiotem w spiżarni dla „porządnych gospodyń domowych”. Reklamy w gazetach twierdziły, że „kiedy gospodyni domowa serwuje Hellman's lub Best Foods… marynaty z chlebem i masłem, zdobywa się ją na całe życie” (poprzez Wieczorna gwiazda ). Do 1939 r. chętni uczestnicy robili je (i przywozili ze sobą wstążki) w miejskich uczciwych konkursach kulinarnych (via Współpracownik Greenbelt ). I wreszcie, w 1943 roku, marynaty z chleba i masła stały się „All American”. W środku II wojny światowej Departament Gospodarstwa Domowego w stanie Iowa promował fasolkę po bretońsku z ogórkiem maślanym i majonezem jako podstawowy składnik wojenny (poprzez Uniwersytet Stanowy Iowaowa ).Komu możemy podziękować za posypkę kanapkową, bez której nie możemy żyć?
Rolnicy z Illinois, którzy używali chleba i ogórków maślanych, aby przeżyć

Chlebowe i maślane pikle

Chlebowo-maślane marynaty najprawdopodobniej wywodzą się z czasów Omara i Cory Fanning, którzy w 1923 roku złożyli patent na nazwę (poprzez Smak ). Omar, urodzony w 1876 r., był synem Omara, wytwórcy wozów i małomiasteczkowego polityka, oraz Mary, nauczycielki w szkole (poprzez Szlaki genealogiczne i Moje dziedzictwo ). Cora (ur. Cora A. Eades) była osiem lat młodsza od swojego męża (via Drzewo Wiki ). Urodzona w 1884 r. w rodzinie Fredericka, właściciela sklepu z narzędziami, i Ermy, Cora tragicznie straciła ojca z powodu „kłopotów z sercem”, zanim skończyła 18 lat. Zmieniła imię na Fanning, kiedy wyszła za mąż w 1907 r., w wieku 23 lat Moje dziedzictwo i Drzewo Wiki ).

Po ślubie Omar i Cora zajęli się uprawą ogórków. Ale w latach dwudziestych młoda para walczyła o wiązanie końca z końcem. Zaczęli marynować małe ogórki, które inaczej wyrzuciliby, według starego rodzinnego przepisu (via Zazielenianie Appalachów ). Kiedy nie mogli wygenerować wystarczającego dochodu, aby zapłacić pieniędzmi za podstawowe towary, wymienili ogórki kiszone ze swoim lokalnym sklepem spożywczym na… zgadniesz? Chleb i masło (przez Informacje o kucharzach ). Nie trzeba dodawać, że odnieśli sukces.Nie jesteśmy pewni, czego wymagał ich oryginalny przepis, ale wykopaliśmy 1945 przepis , na wypadek gdybyś chciał zrobić je w domu . Wszystko czego potrzebujesz to ogórki, cebula, sól, ocet, cukier, musztarda, seler, imbir i kurkuma. Miłego gotowania!