Jak zamrozić banany

kiść bananów Tara Rylie/Mashed

Bądźmy szczerzy: banany nie są drogim jedzeniem. Ale to nadal nie oznacza, że ​​jakikolwiek banan powinien się zmarnować! Jest to szczególnie prawdziwe, gdy mrożone banany mają wiele zastosowań, od koktajli śniadaniowych po domowy chleb bananowy. Więc jeśli zauważysz, że Twoje banany zaczynają brązowieć, a może są po prostu trochę bardziej papkowate, niż wolisz jeść, nie wyrzucaj ich! Zamiast tego spróbuj zamrozić wiązkę.


Banany łatwo się zamraża, zajmują niewiele miejsca, a cały proces od początku do końca zajmuje mniej niż pięć minut. To wygrana dla ciebie teraz (bez zmarnowanych bananów) i wygrana dla twojego przyszłego ja, które będzie mogło cieszyć się wspomnianymi mrożonymi bananami, być może w lodach bananowych lub muffinie z orzechami bananowymi.jaki jest smak dr pepper

Zasada numer jeden przy zamrażaniu bananów – tak naprawdę jedyną zasadą, której absolutnie musisz przestrzegać – jest zamrożenie ich natychmiast po obraniu. Jeśli pozwolisz bananom usiąść na blacie, zaczną brązowieć. Jeśli jednak obierzesz je ze skórki, zawiniesz owoce i od razu wszystko zamrozisz, w przyszłości będziesz mieć piękne kremowe banany. Jeśli z jakiegoś powodu twoje banany wysiedzą trochę dłużej niż zamierzały, nie bój się. Możesz po prostu skropić je sokiem z cytryny lub limonki. Zabije to wszelkie bakterie, które mogły się rozwinąć i pomoże zachować ich kremowy kolor podczas zamrażania.
Obierz banany

obrane banany Tara Rylie/Mashed

Nie ma żadnej sztuczki z obieraniem bananów. Tak jak w przypadku każdego innego przepisu dotyczącego bananów , po prostu usuń skórkę i możesz przejść do następnego kroku.

Wybierz całe lub pokrojone banany

całe banany gotowe do zamrożenia Tara Rylie/Mashed

Jeśli chodzi o zamrażanie bananów, możesz zamrozić je w całości lub w plasterkach. Całe banany są odrobinę łatwiejsze do zamrożenia (ostatecznie oznacza to, że jest o jeden krok mniej do wykonania), ale zajmują więcej miejsca w zamrażarce, ponieważ potrzebują większego pojemnika do przechowywania. Inną korzyścią z zamrażania całych bananów jest to, że dokładnie wiesz, ile ich masz. Więc jeśli masz przepis na chleb bananowy, który wymaga dwóch bananów, z łatwością będziesz w stanie wyjąć dwa całe banany z zamrażarki i zabrać się do pracy.Najlepszym sposobem na zamrożenie całych bananów jest umieszczenie kawałka pergaminu pomiędzy każdym bananem. W ten sposób nie zamarzają razem w jedną stałą masę. Gdy trzeba rozmrozić tylko jeden z pęczków, można go łatwo wyciągnąć z pojemnika dzięki temu nieprzywierającemu pergaminowi.

Jeśli chodzi o rozmrażanie całych bananów, nie wrócą one do smaku i konsystencji, o których większość z nas myśli, gdy chcemy zjeść świeżego banana. Zamiast tego będą bardzo miękkie. Chociaż prawdopodobnie nie nadają się do jedzenia z łyżką masła orzechowego, rozmrożone banany nadal są świetnym składnikiem do pieczenia, więc możesz łatwo użyć rozmrożonych bananów w bananowy chleb , babeczki bananowo-orzechowe i nie tylko.Korzyści z mrożonych plasterków banana

pokrojone banany na talerzu Tara Rylie/Mashed

Pokrojone banany świetnie nadają się do przepisów, w których kawałki bananów powinny pozostać zamrożone, takich jak koktajle lub lody . Zajmują również mniej miejsca w zamrażarce.

Aby zamrozić plasterki banana, po prostu umieść je na kawałku pergaminu, który został umieszczony na talerzu lub pół-arkuszowej patelni. Następnie włóż plastry banana do zamrażarki na dwie godziny lub do całkowitego zestalenia. Zamrożenie plasterka w ten sposób pomoże zapobiec ich zlaniu się w jedną bryłkę bananów w zamrażarce. Po stwardnieniu przenieś zamrożone plastry banana do zamykanej torby do zamrażania i wyciśnij jak najwięcej powietrza. Zamknąć torebkę przed umieszczeniem jej w zamrażarce.

najlepszy napój w Dunkin Donuts

Oznacz i datuj wszystkie pojemniki

banany w hermetycznym pojemniku z etykietą Tara Rylie/Mashed

Pamiętaj, aby oznaczyć wszystko, co umieszczasz w zamrażarce na dłuższy czas. W ten sposób będziesz wiedział, jak długo przebywa na mrozie i czy nadal chcesz go używać. Wystarczy trochę taśmy maskującej i markera permanentnego. Upewnij się, że podałeś nazwę produktu spożywczego i datę jego zamrożenia. Umieść etykietę z tej strony pojemnika, która będzie zwrócona na zewnątrz, aby po otwarciu drzwi zamrażarki od razu zobaczyć, które przedmioty znajdują się w jakich pojemnikach. Pamiętaj również o oznaczeniu etykiet do wielokrotnego zamykania torebek do zamrażania!

Jak zamrozić banany bez ocen Wypełnij 202 Drukuj Banany nie są drogim jedzeniem. Ale to nadal nie oznacza, że ​​jakikolwiek banan powinien się zmarnować! Oto jak zamrozić banany do późniejszego wykorzystania. Czas przygotowania 5 minut Czas gotowania 0 minut Porcje 1 pęczek Całkowity czas: 5 minut Składniki
  • 1 pęczek bananów
  • Pergamin
  • Worek do wielokrotnego zamykania lub hermetyczny pojemnik
Wskazówki
  1. Obierz tyle bananów, ile potrzeba.
  2. W przypadku całych bananów umieść je w hermetycznym pojemniku z kawałkami papieru pergaminowego pomiędzy poszczególnymi bananami.
  3. W przypadku bananów pokrojonych w plastry, pokrój banany i umieść kawałki w jednej warstwie na talerzu wyłożonym papierem pergaminowym lub pół-arkuszowej patelni. Zamroź banany przez dwie godziny lub do zestalenia. Po zamrożeniu przenieś plastry banana do zamykanej torebki i umieść torbę w zamrażarce.
  4. Oznakować hermetyczny pojemnik lub worek do wielokrotnego zamykania z zawartością i datą zamrożenia składników.
Oceń ten przepis