Sekretny sposób, w jaki tanie kawałki mięsa podlewają się podczas duszenia

  duszone policzki wołowe hlphoto/Shutterstock Michał sąd


Właściwie to nie jest tajemnicą. Uwaga spoiler: to wspaniały świat duszenia!niebezpieczeństwo folii aluminiowej z pieczonych ziemniaków

Duszenie to technika, która prawie nie wymaga pracy w twoim imieniu, ale efekt końcowy jest czymś naprawdę wyjątkowym. Metoda gotowania na ciepło, często polegająca na zanurzeniu białka w jakimś płynie i gotowaniu go na niskim poziomie i powolnym, duszenie jest ważną techniką gotowania niezbędną do twardszych kawałki mięsa . Należy jednak zauważyć, że wszystko można udusić, więc nie ogranicza się to wyłącznie do produktów pochodzenia zwierzęcego: niektóre warzywa są wspaniałe, gdy są duszone. Jak Informacje o kucharzach notatki, przełomowa książka kucharska Julii Child Opanowanie sztuki kuchni francuskiej podaje nawet przepis na duszoną sałatę!
Szczególne kawałki, które dobrze nadają się do duszenia, to gicz jagnięca, krótkie żebra , „tyłki” lub łopatki wieprzowe, żeberka, mostek , a nawet uda lub udka z kurczaka. Duszenie jest integralną częścią potraw takich jak pieczeń, osso bucco, coq au vin, gulasz lub ropa vieja. Zasadniczo możesz myśleć o tym jak o wszystkim, co można wrzucić do powolnej kuchenki lub duszonego garnka. To także doskonała metoda gotowania na mroźną zimową noc i prawie zawsze super wygodny posiłek jednogarnkowy.

Większość duszonych potraw początkowo wymaga również rundy pieczenia, co oznacza gotowanie produktu w dużej ilości tłuszczu w wysokiej temperaturze, aż będzie wystarczająco rumiane. Zasadniczo polega to na budowaniu smaku i konsystencji na twardszym produkcie przed dodaniem płynu, czasu i ciepła, aby pomóc produktowi rozluźnić się i stać się wyjątkowo delikatnym.Co znaczy brazowanie?

  duszona tajwańska wołowina YamisHandmade/Shutterstock

Jak zauważył o klasa mistrzowska , „duszenie doskonale sprawdza się w przypadku wszystkich kawałków mięsa, nawet lżejszych, takich jak kurczak, ale technika gotowania jest szczególnie korzystna w przypadku twardych kawałków, takich jak mostek wołowy. Duszenie zmiękcza mięso, rozpuszczając kolagen i tkankę łączną w żelatynę (co sprawia, że ​​sos jest bogatszy lub sos później) i namawianie smaku przez każde włókno mięsne, aż będzie miękkie na widelcu. I to podsumowuje! To świetny sposób na to, aby nawet najtańsze wędliny smakowały wyśmienicie poprzez samoistne polewanie.Większość duszenia zajmuje co najmniej dwie do trzech godzin, podczas gdy inne mogą nawet stać się przygodą na cały dzień. Płyn używany do duszenia jest często Zbiory , Rosół lub wino, ale może to być też zwykła woda. Wiele duszeń robi się na płycie kuchennej w garnku z pokrywką, a nawet w piekarniku (również w zamkniętym naczyniu do gotowania, z pokrywką lub folią). Nie zapomnij również o warzywach i aromatach, które pomogą nadać potrawom jeszcze lepszy smak: Wszystko, od selera i marchwi po szalotkę i liście laurowe. Kilka ważnych końcowych uwag z Culinaria Leite'a są „stosowanie ściśle przylegających pokrywek”, „utrzymywanie niskiego ciepła” i wybieranie „odpowiedniej wielkości garnka”.

Premia? Gdy duszona potrawa jest wystarczająco ugotowana, pozostały płyn z gotowania można (i należy) zredukować na małym ogniu i wzmocnić masłem lub nawet śmietaną, aby uzyskać naprawdę wspaniały, niezwykle bogaty sos do patelni lub sos wylewać po całym talerzu z lekkomyślną rezygnacją.

rahul świetny brytyjski pokaz pieczenia

Duszenie jest prawie niezawodne i nie mogliśmy go wystarczająco polecić.