Nieopowiedziana prawda Andrew Zimmern

Andrzeja Zimmera Facebook

Nie ma to jak usiąść do gorącego posiłku składającego się z duszonych mózgów jagnięcych, serc królika i jedwabników — wystarczy zapytać Andrew Zimmerna. Jako gospodarz programu Travel Channel Dziwaczne jedzenie , spędzał każdy odcinek badając różne kultury na całym świecie i dołączając do mieszkańców, aby uzyskać niektóre z ich autentycznych — i często, dziwaczny — kuchnia. Zimmern wie, jak ważne jest jedzenie, jeśli chodzi o łączenie ludzi o różnych przekonaniach i pochodzeniu w celu dzielenia się wspólnym ukochanym zainteresowaniem: napełnianie ich brzuchów pysznymi i wyjątkowymi potrawami, a jednocześnie cieszenie się wspaniałymi rozmowami.


Widzowie znają Zimmerna jako zawsze uśmiechniętą osobowość, która ma sposób na natychmiastowe nawiązanie więzi z ludźmi, których spotyka. Masz poczucie, że facet może nigdy ma dość różnych kultur i kuchni, i to sprawia, że ​​jest idealnym gospodarzem programu, w którym widzowie poznają właśnie to. Jednak wydarzenia, które widzimy na ekranie, rzucają tylko frakcja światła na człowieka stojącego za niesamowitymi podróżami i szalonymi miksturami kulinarnymi. Jego pasja i talent sięgają znacznie głębiej niż tylko prezenter telewizyjny, a jego filozofia życiowa z pewnością zainspiruje każdego, kto chce słuchać.Jest to nieopowiedziana prawda o gospodarzu telewizyjnym, restauratorze, producencie, dziennikarzu, pisarzu i krytyku kulinarnym Andrew Zimmern.
Andrew Zimmern zmagał się kiedyś z nadużywaniem substancji odurzających

Andrew Zimmer pije Facebook

Każdy, kto pracował w branży restauracyjnej, wie, że późne noce wypełnione intensywnym piciem i często nadużywaniem substancji nie są obce. Kokaina może szaleć, mówi się, że utrzymuje pracowników w gotowości, aby poradzić sobie z długimi, wyczerpującymi zmianami na nogach, a nadużywanie alkoholu pojawia się na każdym terytorium, na którym znajduje się bar. Nigdy byś się o tym nie dowiedział, ale Andrew Zimmern wiele lat temu uległ najgorszemu z tego.

Mimo że Zimmern dorastał w uprzywilejowanej sytuacji, mając dwoje rodziców, którzy go kochali, przyznaje, że nigdy tak naprawdę nie czuł się dobrze ze sobą, co doprowadziło do jego pierwszego doświadczenia z marihuaną w wieku 13 lat, gdy był na obozie letnim. Następnie użył trawki i alkoholu jako mechanizmu radzenia sobie z intensywnymi emocjami, które pojawiły się po tym, jak jego matka trafiła do szpitala w śpiączce po nieudanej operacji. Wkrótce doprowadziło to do ' pigułki, kokaina, halucynogeny . Kiedy dotarł do college'u, „już eksperymentował z heroiną”. A sprawy tylko się pogorszyły.Ostatecznie w pewnym momencie został bezdomny, śpiąc w chacie na stosie brudnych ubrań otoczonych proszkiem do czyszczenia, który miał odstraszać gryzonie i karaluchy. Chociaż pozornie osiągnął dno, nigdy nie przyszło mu do głowy, żeby zrezygnować. Tak było, dopóki przez kilka dni prawie nie zapił się na śmierć. Niedługo po nieudanej interwencji w końcu zadzwonił do przyjaciela, przyznał, że potrzebuje poważnej pomocy i ostatecznie umył się w ośrodku rehabilitacyjnym Hazelden Betty Ford w Minnesocie.

Andrew Zimmern odziedziczył po swoim tacie namiętny zjadacz i podróżnik

Czytanie Andrew Zimmera Facebook

Wiele dzieci w naturalny sposób zwraca się do rodziców, gdy są małe, aby uzyskać wskazówki, jaki wybór kariery może ich zainteresować. Jasne, wiele dzieci idzie w zupełnie odwrotną stronę niż mama i tata, ale w przypadku Andrew Zimmerna nazywa on swojego tatę „ legendarny zjadacz i podróżnik ”, który absolutnie zaszczepił w nim pasję do wszystkich rzeczy związanych z podróżami i jedzeniem. Nawet mama Zimmerna mieszkała z dzieckiem Vica Bergerona w college'u, człowieka, który stworzył restaurację Trader Vic i tiki bar. Jedzenie i podróże były we krwi od samego początku.W rzeczywistości ojciec Zimmerna odegrał tak ważną rolę w jego życiu, że szef kuchni złożył mu wzruszający hołd podczas odcinka Lista Zimmera , pokaz, w którym szef kuchni ujawnił widzom swoją osobistą listę ulubionych potraw, miejsc i doświadczeń. W jednym z odcinków skoncentrowanych na Portland, zamiast podróżować do miejsc, które były dla niego ważne, zaprowadził widzów do miejsc, w których przed laty przedstawił go jego tata, pomagając ukształtować miłość Zimmerna do wszystkiego, co kulinarne. Zimmern wyjaśnił: „Cały odcinek jest naprawdę hołd dla niego . Poszedłem do miejsc, w które mnie skierował po raz pierwszy. To był dla mnie bardzo wzruszający i osobisty epizod. Myślę, że to jeden z lepszych kawałków, jakie zrobiłem dla telewizji. Jego ojciec z pewnością spogląda z dumą.

Andrew Zimmern wygłosił kilka kontrowersyjnych stwierdzeń, które sprawiły, że trafił w gorącą wodę

Gotowanie Andrew Zimmera Facebook

Zawsze musisz uważać na to, co mówisz publicznie, gdy jesteś celebrytą, którego słucha wielu ludzi. Andrew Zimmern, jak wszyscy wiemy, jest ogólnie przyjaznym facetem, który naprawdę dba o kulinarny świat. Dlatego było to dość nietypowe dla niego, aby wygłosić obraźliwy komentarz przed wielkim otwarciem Lucky Cricket, swojej pierwszej restauracji przy stole.

Podczas rozmowy z pracownikiem magazynu the Szybka firma , wyjaśnił, że powodem otwarcia Lucky Cricket było „ocalenie dusz wszystkich ludzi przed koniecznością spożywania posiłków w tych knajpach podszywających się pod chińskie jedzenie które są na Środkowym Zachodzie. Jezu. Cóż, ten cytat z pewnością uderzył w widzów jak tona cegieł, a Zimmern szybko znalazł się w tyle z Amerykanami pochodzenia azjatyckiego, którzy twierdzili, że komentarze były „ kolonizacja i protekcjonalność '

Niedługo po reakcji Zimmern szczerze przeprosił: „Pozwólcie, że zacznę od stwierdzenia, jak okropnie się czuję i jak bardzo mi przykro z powodu moich ostatnich uwag. Jedzenie powinno być dla wszystkich, a kulturowo istnieje straszna i wielowiekowa historia białych ludzi czerpiących korzyści z innych kultur, w jedzeniu, muzyce i gdzie indziej. Niepokój odczuwany w społeczności chińsko-amerykańskiej jest rozsądny, uzasadniony i zrozumiały. To ostatnia rzecz, jaką kiedykolwiek chciałbym zrobić. I w tym przypadku ani intencje, ani kontekst nie mają znaczenia. Uczucia mają znaczenie.

Andrew Zimmern pasjonuje się zarówno gotowaniem, jak i jedzeniem

Makaron Andrew Zimmer Facebook

Andrew Zimmern prawie cały swój czas spędza na pokazach, podróżując, jedząc i rozmawiając z miejscowymi, ale nieczęsto widzimy go kroczącego za drzwi do kuchni, żeby ugotować własne jedzenie. Wiemy, że jest utalentowanym szefem kuchni, ale rzadko kiedy te umiejętności są wykorzystywane przed kamerą. Jednak lepiej uwierz, że ten facet lubi spędzać tyle samo czasu na smażeniu, sous viding i grillowaniu, co prowadzi publiczność w kulinarnych podróżach po całym świecie.

Jego kanał na YouTube Andrzeja Zimmera zawiera setki filmów, na których szef kuchni przyrządza niektóre klasyczne potrawy, które uwielbia, takie jak chińskie skrzydełka z kurczaka, wołowina tataki i żeberka sous vide, a także inne wyjątkowe dania, które z pewnością zachwycą gości. To facet, który kocha jedzenie pod każdą postacią i stara się, miejmy nadzieję, zachęcić widzów do rozwijania podobnej pasji.

Nie tylko sam gotuje. On czasami funkcje gości którzy pomagają przygotować pyszny posiłek, a nawet zabiera widzów na Targi Stanowe Minnesota, aby pokazać im swoje ulubione miejsca. Niezależnie od tego, czy lubisz owoce morza, dania z grilla, makarony czy desery, Zimmern ma dla Ciebie przepis.

Pasja Andrew Zimmerna do jedzenia była niezwykle lukratywna

Andrew Zimmer na imprezie Facebook

Nie każdy ma szczęście zarabiać na swojej pasji. Wiele razy ludzie zadowalają się wykonalną pracą i tam pracują niewolniczo aż do emerytury. Andrew Zimmern miał to szczęście, że dorastając, wygrzebał się z trudności związanych z nadużywaniem substancji i znalazł się na drodze, która nie tylko dawała mu możliwość podróżowania po świecie i jedzenia wspaniałego jedzenia, ale także zarabiała na tym całkiem sporo.

Wychodząc z bramy, oczywiście, ludzie nie rzucali w niego pieniędzmi – przez lata musiał wyrzynać sobie zęby, zanim w końcu zdobył sobie nazwisko i zainteresowanie ze strony studiów telewizyjnych i wydawców książek. Ale jego dążenie do sukcesu opłaciło się, a teraz jego… wartość netto wynosi około 8 milionów dolarów . Podczas kręcenia Dziwaczne jedzenie , zarabiał 35 000 $ na odcinek. Oczywiście nie tylko był gospodarzem; pisał też i produkował, co dodało do tej tłustej wypłaty. Niezbyt odrapany jak na faceta, który uwielbia jeść mózgi.

skąd pochodzą nuggetsy z kurczaka mcdonalds

Nawet żądna przygód kulinarna natura Andrew Zimmerna ma swoje granice

Andrew Zimmern je obrzydliwe jedzenie Facebook

Podczas prawie każdego odcinka Dziwaczne jedzenie , jest co najmniej jeden danie ścierające żołądek Andrew Zimmern dzielnie rzuca się, jakby to był tylko hamburger. Większość zwykłych śmiertelników odwracałaby się i uciekała ku wzgórzom, gdyby nawet ujrzeli coś takiego jak duszone móżdżki jagnięce, kaszanka czy smażone tarantule na patyku. Zimmern jednak zakłada swoją metaforyczną zbroję i wchodzi do kulinarnej kopuły bitewnej, aby zmierzyć się z najbardziej sękatymi potrawami. Dobrze przynajmniej większość czasu. Nawet dla faceta z żołądkiem ze stali jak Zimmern, nie wszystko na świecie do niego przemawia. W rzeczywistości niektóre potrawy całkowicie niszczą jego apetyt, co wiele mówi.

Zimmern mógł się tylko zakrztusić jeden kęs szwedzkiego dania o nazwie Surstromming, czyli zgniłych ryb w puszkach. Wystarczy sam zapach, aby przyprawiać ludzi o mdłości . Innym jedzeniem, któremu Zimmern nie dawał rady, były owoce Durian. To niesamowicie ostre jedzenie jest zakazane w większości środków transportu publicznego, pachnie jak „świńskie gówno”, terpentyna i cebula, przyozdobiona skarpetą gimnastyczną ” według jednego z autorów artykułów spożywczych.

Co zabawne, Zimmern gardzi również codziennymi potrawami, takimi jak płatki owsiane i orzechy włoskie. W jaki sposób... dziwaczny , dobrze?

Andrew Zimmern tylko raz uległ chorobie związanej z jedzeniem

Andrew Zimmern je szalone jedzenie Reza/Getty Images

Z pewnością ktoś, kto podróżował tyle samo, co Andrew Zimmern i oddawał się tak dziwnej kuchni, wielokrotnie zmagał się z poważnymi chorobami pokarmowymi, prawda? Jak mógłbyś wiele razy spożywać coś surowego lub sfermentowanego i nie znajdziesz się zgarbiony w toalecie kilka godzin później? Cóż, według Zimmerna, tylko raz był bardzo chory, i to nie z czegoś, o czym kiedykolwiek myślisz.

Nie, to nie był sfermentowany rekin Islandii ani mnóstwo smażonych robaków, które wrzucił do przełyku w Indonezji. Jedzenie, które naprawdę go potknęło, było? skażony kminek w Maroku. Dziwne, prawda? Zwłaszcza, że ​​Maroko słynie ze swojego zestaw egzotycznych przypraw . Niedługo po spożyciu kminku Zimmern zachorował na tak zwany „syndrom piekących ust”, który, jak sama nazwa wskazuje, wywoływał intensywne pieczenie w jego ustach. Na szczęście nie jest śmiertelne i musiał tylko przez chwilę poradzić sobie z nieprzyjemnym uczuciem, zanim ustąpił.

Co ciekawe, syndrom ten nigdy nie znika, ale Zimmern zaognił się tylko kilka razy od czasu porażki kminku. Do dziś Zimmern nosi ze sobą płukanie sterydowe ' na wypadek nieoczekiwanego uderzenia.

Andrew Zimmern namówił popularnego nocnego gospodarza do jedzenia mózgów

Andrew Zimmer i Colbert youtube

Kiedy masz takie żądne przygód podniebienie, jakie ma Andrew Zimmern, nie jest łatwo przekonać innych do spróbowania dań, na które masz ochotę. Ale to nie znaczy, że Zimmern przynajmniej tego nie zrobi próbować podzielić się swoimi ulubionymi potrawami z przyjaciółmi. Dlatego nie mógł się doczekać, aby zjeść obiad na dziwacznych potrawach z Stephen Colbert kiedy był gościem w nocnym talk show Colberta. I, co zaskakujące, Colbert poradził sobie z tym wszystkim jak mistrz totalny.

Zimmern przywiózł ze sobą cztery dania. Pierwsza składała się z różnych kawałków świni, w tym jelit, kaszanki, flaków i łap. Colbert podszedł do tego jak mistrz. Następna była surowa koza, którą Colbert chwycił między pałeczki i rzucił jak kawałek pysznego sashimi. Bułka z masłem. Gospodarz ochoczo zdjął trzecie danie, opos, i wydawało się, że z łatwością jedzie do mety. Teraz przyszedł czas na czwarte i najbardziej apetycznie trudne wyzwanie.

Zdejmując ostatnią pokrywę, na desce do krojenia usiadła czaszka owcy, wpatrując się w publiczność martwymi oczami. Mózg owcy pocięto na plastry leżące obok czaszki. Zadziwiające jednak, Colbert zanurkował głową naprzód w , wzięła duży kęs, a nawet złapała szklankę Pinot Noir, aby dokończyć go z uśmiechem. Dobrze zagrane, Colbert.

Andrew Zimmern nienawidzi nazwy „Bizarre Foods”

Andrew Zimmern dziwacznych potraw Facebook

Można by pomyśleć, że gospodarz serialu telewizyjnego nie tylko aprobuje materiał, który widzowie oglądają, ale także… Nazwa programu. Nazwa jest tak ważna, ponieważ daje widzom wyobrażenie o tym, w co się pakują, nie chodząc w ciemno. Cóż, słowa „dziwaczne jedzenie” zdecydowanie odzwierciedlają to, co robi Andrew Zimmern w każdym odcinku, ale według niego nigdy nie lubił tej nazwy i chciałby „ zmień nazwę jutro ' Jeśli to możliwe. Ciekawy.

Zmiana nazwy serialu jest teraz prawie niemożliwa, ponieważ tkwi w ludzkich mózgach. Wszyscy rozpoznają Dziwaczne jedzenie marka, a jej zmiana zrzuciłaby mnóstwo fanów, co nigdy nie jest tym, czego chce sieć telewizyjna. Dziwaczne jedzenie nie była to też oryginalna nazwa, którą wymyślił Zimmern, gdy podrzucał pomysły. Powiedział: „Jednym z tytułów serialu, który tam wyrzuciłem, był „Wędrująca łyżka”. Następnie przyznał: „Dzięki Bogu, że tak się nie stało”.

nie jedz tilapii

Jak zauważył Zimmern: „Nie jadłem robaka w tym programie od pięciu lat”. Gospodarz uwielbia dawać ludziom niezwykłe i dziwaczne doświadczenie podczas swoich podróży, ale nie chce nazywać ważnej kuchni innych kultur „dziwaczną”, chociaż wielu może się tak wydawać. To po prostu różne i to właśnie sprawia, że ​​świat jest tak interesującym miejscem.

Andrew Zimmern zdobył najbardziej prestiżową nagrodę, jaką mógł zdobyć smakosz

Pokoje Andrew w kuchni Facebook

Andrew Zimmern jest odznaczonym szefem kuchni, nie ma co do tego wątpliwości. Jego książki sprzedały się w milionach egzemplarzy, jego programy mają oddanych fanów, którzy co tydzień się tu włączają, a on zdobył nagrody za swoją pracę w kulinarnym krajobrazie. Ale żadna nagroda nie jest bardziej pożądana niż nagroda Jamesa Bearda, a ty możesz się założyć, że Zimmern sam wylądował najniższy dolar kilka z nich przez lata. Tak, jest po prostu taki dobry.

Fundacja Jamesa Bearda definiuje się jako „organizacja non-profit, której misją jest celebrowanie, pielęgnowanie i uhonorowanie szefów kuchni i innych liderów, aby kultura kulinarna Ameryki była smaczniejsza, różnorodna i zrównoważona dla wszystkich. ' Zimmern z pewnością spełnia te kryteria i przez lata wygrał trzy razy za swoją osobowość gospodarza telewizyjnego (2010, 2013, 2017) i raz za Dziwaczne jedzenie (2012). Niewiele jest ludzi, którzy mają tylko jedną nagrodę James Beard Award, a ten facet wstrząsa czterema z nich. Rób to, co robisz, panie Zimmern. Świat potrzebuje teraz Twojej wiedzy i entuzjazmu bardziej niż kiedykolwiek.

Andrew Zimmern mówi, że Covid-19 ujawnił ciemne podbrzusze przemysłu spożywczego

Przemawia Andrew Zimmer Facebook

Pandemia koronawirusa rzuciła tak wiele aspektów świata na kolana. Andrew Zimmern, będąc jedną z najważniejszych postaci branży hotelarskiej, chce, aby ludzie zrozumieli, w jaki sposób ta pandemia rzuca istotne światło na problemy systemowe całego przemysłu spożywczego, od sposobu, w jaki Ameryka zbiera żywność po sposób, w jaki ją konsumują. .

Jedną z rzeczy, o których wspomina Zimmern w Powiększ rozmowę z tytuł grzecznościowy Jeff Gordinier, redaktor naczelny ds. żywności i napojów, tak często demonizowali ludzi, którzy uprawiają amerykańskie uprawy, mimo że dostarczali żywność milionom ludzi. Następnie, po wybuchu pandemii, zostali nazwani „niezbędnymi pracownikami pierwszej linii”, ale nie podjęto żadnych środków, aby zapewnić im dodatkową ochronę.

Zimmern wyjaśnia również, że w Stanach Zjednoczonych nigdy nie zabraknie żywności; wymyślimy sposoby na utrzymanie żniw, bez względu na to, jak tragiczna może wydawać się sytuacja. Problemem jest za mało ludzie do wykonywania pracy, zwłaszcza gdy hotspoty COVID wciąż pełzają wokół społeczności rolniczych i zakładów przetwórczych. To przerażająca prawda, że ​​wszyscy musimy zebrać się razem, aby ustalić, lub, jak mówi Zimmern, mogą pojawić się poważne problemy.