Co tak naprawdę oznacza decyzja o bankructwie firmy Chuck E. Cheese

Oznakowanie Chuck E Cheese Justin Sullivan/Getty Images

Jeśli bawiłeś się pomysłem zorganizowania przyjęcia w? Chuck E. Ser , warto sprawdzić, czy restauracja, o której myślisz, nadal jest w pobliżu. Po ostatnia deska ratunku, by uratować się przed zawaleniem , CEC Entertainment, do którego należą Chuck E. Cheese i Peter Piper Pizza, złożył wniosek o ochronę przed bankructwem i zamknie 34 kolejne lokalizacje – w tym pięć w Kalifornii, cztery na Florydzie, cztery w Massachusetts, trzy w Ohio i trzy w Oklahomie. USA dziś ).


Ogłoszenie upadłości nie było zaskoczeniem, bo zaledwie kilka tygodni temu Dziennik Wall Street poinformował, że firma macierzysta Chucka E. Cheese'a próbowała uniknąć bankructwa, rozmawiając ze swoimi pożyczkodawcami, aby uzyskać pożyczkę w wysokości 200 milionów dolarów. Wygląda na to, że pandemia nie pozostawiła firmie wielkiego wyboru, jak tylko zwrócić się o pomoc sądu, ponieważ weszła ona w stan zamknięcia w słabej sytuacji finansowej. Zamówienia w schronisku spowodowały 90-procentowy spadek przychodów i uniemożliwiły pokrycie wydatków, takich jak czynsz. W rezultacie zalegali z płatnościami w setkach lokalizacji.Chuck E. Cheese chce kontynuować normalne działanie

Zamknięty znak

Rozdział 11 ochrony przed bankructwem nie oznacza, że ​​zobaczysz ostatniego Chucka E. Cheese. Oprócz zamknięć, CEC prosi sąd o kontynuowanie normalnej działalności i jest obecnie w trakcie ponownego otwierania 555 restauracji. Firma zwraca się również do sądu o zgodę na dodatki i dodatki, takie jak kredyty do gier, bilety, żetony, karty podarunkowe, depozyty klientów, a także rabaty i karty lojalnościowe (za pośrednictwem USA dziś ). „Proces rozdziału 11 pozwoli nam wzmocnić naszą strukturę finansową, gdy odzyskamy siły po bez wątpienia najtrudniejszym wydarzeniu w historii naszej firmy i wrócimy do branży dostarczania wspomnień, rozrywki i pizzy przez kolejne 40 lat i dłużej, „David McKillips, dyrektor generalny CEC, powiedział w komunikacie prasowym (przez Ludzie ).
CEC nie jest pierwszą siecią restauracji, która straciła punkty sprzedaży z powodu pandemii. Branża bardzo mocno ucierpiała z powodu zamówień schronienia na miejscu, a Krajowe Stowarzyszenie Restauracji spodziewa się, że do końca tego roku straci do 240 miliardów dolarów ze sprzedaży.