Co się stanie, jeśli połkniesz pestkę wiśni?

Wiśnie w misce

Wiśnie są smaczne i dość pożywne — są pełne witaminy A, potasu, wapnia, kwasu foliowego i błonnika, a także nie są naładowane kaloriami. BBC . Jednak w każdej wiśni czai się dół, zwany również kamieniem. Chociaż możesz się nie martwić połykanie nasion arbuza , pestka wiśni może cię zatrzymać, ponieważ zawiera substancję chemiczną, którą organizm ludzki przekształca w cyjanek. Choć brzmi to dość niepokojąco, połknięcie pestki wiśni jest bardzo mało prawdopodobne skrzywdzić cię . Dlatego.


Kamień wewnątrz każdej wiśni to w rzeczywistości twarda skorupa, która otacza nasionko, a nie samo nasionko. Według Kontrola zatruć , małe ilości niezamierzonego pestki łykanie nie powinno cię skrzywdzić z kilku powodów. Po pierwsze, aby uwolnić substancję chemiczną (zwaną amigdaliną), kamień musi zostać zmiażdżony lub przeżuty, czego ludzie nie są skłonni zrobić, zwłaszcza w przypadku przypadkowego połknięcia. Ponadto, gdy ktoś przypadkowo wrzuci dziurę do żołądka, prawdopodobnie nie będzie tego robić w kółko.ser pleśniowy to pleśń

Możliwość ta nie dotyczy również czereśni. Inne owoce pestkowe, takie jak morele, śliwki, brzoskwinie , mango i nektarynki również zawierają tę samą substancję chemiczną w swoich dołach. Te kamienie są nieco większe niż pestki wiśni (które są oczywiście maleńkie), co oznacza, że ​​jest mniej prawdopodobne, że zostaną przypadkowo połknięte.
japońskie curry vs indyjskie curry

Aby zachorować z pestek wiśni, prawdopodobnie będzie to wymagało solidnego wysiłku, jak odkrył pewien mężczyzna w Wielkiej Brytanii po przeżuciu pestki wiśni i zjedzeniu orzecha, który znalazł w środku. Tak mu się to spodobało, że zrobił to jeszcze dwa razy i prawie zginął w rezultacie (poprzez Niezależny ).

Lubić guma , pestki wiśni nie są strawne, więc przejdą przez twój układ pokarmowy w stanie nienaruszonym i ostatecznie trafią do toalety. Jeśli przypadkowo połkniesz pestkę wiśni, najprawdopodobniej wszystko będzie dobrze — po prostu nie przyzwyczajaj się do tego i zdecydowanie rób to nie żuć lub zmiażdżyć je.


Kategorie Zabawa telewizja fakty