Pokarmy, których nigdy nie należy wkładać do kuchenki mikrofalowej

Kuchenki mikrofalowe mogą być niezwykle przydatnymi urządzeniami. Podgrzewają i odgrzewają żywność i napoje, a nawet mogą gotować niektóre rzeczy, jeśli wiesz, co robisz. Pomiędzy podgrzewaniem wystygłej kawy lub herbaty, odgrzewaniem pizzy, podgrzewaniem obiadów w mikrofalówce lub resztek w biurze i nie tylko, nie ma wątpliwości, że używasz mikrofal częściej niż myślisz.


Są jednak rzeczy, których nigdy, przenigdy nie należy wkładać do kuchenki mikrofalowej. Prawdopodobnie słyszałeś o pojemnikach i opakowaniach, które mogą powodować pożary, stopić się lub wydzielać szkodliwe toksyny. Być może nigdy nie myślałeś o tym żywność tego nie należy wkładać do kuchenki mikrofalowej. Czekaj, co? Jak się okazuje, istnieje wiele produktów spożywczych i produktów żywnościowych — nawet takich, które można regularnie używać w kuchence mikrofalowej — których tak naprawdę nigdy nie należy wkładać do kuchenki mikrofalowej. Od toksyn po eksplozje, nieskuteczność i oparzenia, istnieje wiele powodów, dla których te produkty naprawdę nie powinny być podgrzewane w kuchence mikrofalowej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie potrawy nie powinny być używane w kuchence mikrofalowej — i dlaczego.Jajka w skorupkach

Nie, zdecydowanie nie powinieneś próbować gotować jajka na twardo w kuchence mikrofalowej. Choć może się to wydawać genialnym life-hackiem, jest naprawdę niebezpieczne. Według HuffPost , wysokie temperatury w kuchence mikrofalowej wytwarzają w jajku parę, która wraz ze wzrostem ciśnienia może spowodować, że jajko eksploduje. Nie najlepiej.
Papryka chili

Według Codzienny Posiłek , kapsaicyna w papryce (który jest związkiem w paprykach, który określa ich pikantność) paruje pod wpływem wysokiej temperatury w kuchence mikrofalowej. Chociaż papryka nie wybuchnie ani nic w tym stylu, należy unikać wydzielania się oparów, jeśli to możliwe.

Mleko matki

Wiele matek karmiących piersią odciąga i zamraża mleko matki, aby w razie potrzeby można je było przechowywać, rozmrażać, a następnie podawać dziecku. Musisz jednak uważać, jak dokładnie rozmrażasz i podgrzewasz zamrożone mleko z piersi. Według Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) , mleko z piersi podgrzewane w kuchence mikrofalowej może nierównomiernie je podgrzewać, tworząc gorące punkty, które mogą poparzyć wrażliwe podniebienie dziecka.Kubek wody

Podgrzewanie kubka wody na gorącą herbatę lub w innym celu wydaje się normalnym zastosowaniem kuchenki mikrofalowej, prawda? Jest wygodny i szybszy niż czajnik, zwłaszcza jeśli nie masz wersji elektrycznej. Według Codzienny Posiłek , kiedy podgrzewasz kubek wody w kuchence mikrofalowej, może się przegrzać bez gotowania. Następnie, gdy idziesz dodać torebkę herbaty lub zamieszać płyn w kubku, natychmiast się zagotuje, co może spowodować rozlanie lub wybuch, co oznacza poważne oparzenia.

jest dla ciebie za dużo brokułów

Przetworzone mięso

Może się to wydawać głupie, ale podgrzewanie hot-dogów w kuchence mikrofalowej to zły pomysł. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Kontrola żywności , przetworzone mięso w kuchence mikrofalowej (zwykle wypełnione konserwantami itp.) może prowadzić do powstawania produktów utleniania cholesterolu (COP), które wcześniej wiązano z chorobą wieńcową serca, zgodnie z badanie 2006 2006 przez badaczy w Indiach. Więc w zasadzie jest to łatwy sposób na pogorszenie złego jedzenia. Jeśli masz zamiar sobie pozwolić, zrób to na blacie kuchenki.Liściaste zielenie

Zielone warzywa liściaste są nieco niebezpieczne w kuchence mikrofalowej. Według raportu autorstwa NPR , jarmuż i inne warzywa mogą iskrzyć po podgrzaniu w mikrofalówce, potencjalnie niszcząc urządzenie i przypalając obiad. W rozmowie z NPR , Mark Golkowski, profesor inżynierii elektrycznej na University of Colorado w Denver, powiedział, że jeśli istnieje różnica we właściwościach elektrycznych i trochę powietrza do złapania iskry, możliwe jest, że warzywa będą iskrzyć. Niezbyt dobre, gdy wszystko, co próbujesz zrobić, to przygotować zdrową kolację.

Obrazy olejne

Oleje do gotowania, takie jak oliwa, pestki winogron, rzepak, awokado, orzeszki ziemne i inne, nie są płynami, są tłuszczami. To może być trudne do opisania, biorąc pod uwagę, że: Popatrz jak to, za co uważasz płyn. Według Zapobieganie , podgrzewanie oleju, takiego jak oliwa z oliwek, czy to do gotowania, czy do kosmetyków, niekoniecznie stanowi niebezpieczeństwo, jakie stwarzają inne produkty w kuchence mikrofalowej, ale po prostu nie jest to skuteczne ćwiczenie. Ponieważ w oliwie z oliwek nie ma płynu do podgrzania, prawdopodobnie nie będzie tak ciepła, jak byś chciał.

Niedogotowany ryż

Ryż może wydawać się dziwną rzeczą, której nigdy nie wkłada się do kuchenki mikrofalowej, ale według brytyjskich Agencja ds. Standardów Żywności , ryż może zawierać zarodniki potencjalnie niebezpiecznych bakterii. Kuchenka mikrofalowa nie wystarczy do zabicia tych zarodników, co potencjalnie naraża cię na zatrucie pokarmowe. Nie, dziękuję!

Winogrona (lub inne owoce)

Choć oczywiście nie można nawet pomyśleć o podgrzaniu winogron w kuchence mikrofalowej (to znaczy, poważnie, kto chce zjeść garść podgrzanych winogron z wrzącymi wnętrzami? Chociaż pieczone winogrona jako część dania są pyszne), według Thriller , podgrzewanie winogron w kuchence mikrofalowej to zły pomysł. Chociaż nie skończysz z rodzynkami lub prażonymi winogronami, możesz zamiast tego skończyć z kulkami ognistej plazmy, jak zauważył IFLNauka . Niebezpieczeństwo.

Sos z czerwonego makaronu

Jak zapewne wiesz, sos z czerwonego makaronu ma tendencję do plucia, rozpryskiwania i eksplodowania w każdym miejscu, gdy tylko przyjdzie kolej – nieważne jak krótko – w kuchence mikrofalowej. W kawałku za HuffPost , Jon Hotchkiss, twórca To kontra tamto , napisał „… [nierozpuszczalne] włókniste kawałki pomidora tylko tymczasowo blokują uchodzenie pary — to znaczy do momentu, gdy objętość i siła pary pokona kawałki… i w ten sposób spowoduje „eksplozję”. sos do makaronu – i inne sosy na bazie pomidorów – miały ogólną lepkość bardziej zbliżoną do wody, prawdopodobnie nie narobiłby takiego bałaganu w kuchence mikrofalowej, gdy próbowałeś ją podgrzać. Zamiast tego rozgrzej sos nisko i powoli w rondlu na kuchence. Sos pozostanie sosem, zamiast wysychać, a będziesz zadowolony, ponieważ kuchenka mikrofalowa pozostała bez skazy.

Zamrożone mięso

Każdy z pewnością zdał sobie sprawę, że zapomnieli wyjąć mięso z zamrażarki do rozmrożenia na obiad i postanowili spróbować go w mikrofalówce zamiast szybko rozmrozić, aby nadal można było dostać obiad na stół w stosunkowo krótkim czasie. czas. Według Reader's Digest , jednak bezpieczne podgrzewanie mrożonych mięs w kuchence mikrofalowej może być trochę trudne. Jeśli ciepło nie rozprowadza się równomiernie, możesz skończyć z gorącymi punktami i wciąż zamarzniętymi miejscami oraz rozwojem niebezpiecznych bakterii. Jezu.

brokuły

Czekaj, co? W większości gospodarstw domowych brokuły regularnie obracają się w kuchence mikrofalowej, ale według badania z 2003 r. opublikowanego w Journal of the Science of Food and Agriculture , naprawdę nie powinno. W porównaniu z innymi popularnymi metodami gotowania brokułów, gotowanie w kuchence mikrofalowej niszczy znacznie więcej korzystnych dla Ciebie składników odżywczych, które normalnie otrzymujesz, jedząc te małe zielone drzewka. Zdecyduj się na delikatne gotowanie brokułów na parze przed ich zjedzeniem, aby zachować wszystkie składniki odżywcze na swoim miejscu.

Resztki ziemniaków

Odgrzewanie resztek to świetny pomysł, ale musisz być ostrożny, jak to zrobić. Według Dzień Kobiet , musisz szczególnie uważać na to, jak podgrzewasz resztki ziemniaków. Jeśli pozwolisz im ostygnąć do końca przed przechowywaniem ich w lodówce, a następnie podgrzaniem w kuchence mikrofalowej, możliwe, że ich pobyt w temperaturze pokojowej sprzyjał rozwojowi zatrucia jadem kiełbasianym. Mikrofale nie mogą zabić zatrucia jadem kiełbasianym, co oznacza, że ​​jeśli zjesz te ziemniaki, możesz bardzo się rozchorować. Lepiej być bezpiecznym niż potem przepraszać.

Owoce mrożone

Kuchenka mikrofalowa może wydawać się dziwna, ale niektórzy robią to, aby rozmrozić je, aby były gotowe do innych zastosowań. Według badania z 2010 roku opublikowanego w czasopiśmie Bioelektromagnetyka , umieszczanie mrożonych owoców w kuchence mikrofalowej w celu rozmrożenia lub innego przygotowania nie jest dobrym pomysłem. Korzystne właściwości mogą zostać przekształcone w czynniki rakotwórcze, a poddanie drogich mrożonych owoców działaniu mikrofal może również skutkować niekorzystnymi efektami immunologicznymi. Niedobrze. Zamiast tego rozmrażaj mrożone owoce w lodówce przez noc.

Resztki grzybów

Gotowane grzyby są prawdopodobnie szczególnie narażone na nudności, jeśli nie będziesz bardzo ostrożny w ich przechowywaniu przed podgrzaniem. Ponieważ grzyby są łatwe cele dla mikroorganizmów , jeśli zjesz niewłaściwie przechowywane i odgrzane ugotowane grzyby, możesz skończyć z silnym bólem brzucha, który jest zdecydowanie nie co chciałeś. Po prostu przygotuj i ugotuj ilość, którą chcesz zjeść lub włóż je do lodówki natychmiast po ugotowaniu, a następnie wymieszaj z sałatkami i innymi potrawami, które będziesz jeść na zimno.

Chleb

Jeśli czujesz się trochę głodny, nic nie może cię kusić bardziej niż kromka ciepłego chleba z roztopionym masłem — ale podgrzej chleb w kuchence mikrofalowej, a pożałujesz. Ta idealna przekąska zamieni się w trudne, trudne do pogryzienia wyzwanie, którego nawet roztopione masło nie jest w stanie naprawić i nie trzeba dodawać, że nigdy, przenigdy nie należy tego robić z żadnym kawałkiem chleba.

Według Świerk , chleb staje się ostry w kuchence mikrofalowej z powodu reakcji glutenu, skrobi i cukru w ​​chlebie, gdy jest najpierw podgrzany w kuchence mikrofalowej, a następnie schłodzony. W rzeczywistości to proces chłodzenia powoduje reakcję, która powoduje, że chleb staje się twardy, a to oznacza, że ​​jest to jedna rzecz, której nie chcesz używać kuchenki mikrofalowej. Zamiast tego zawiń chleb w folię i podgrzej go w piekarniku. To potrwa dłużej, ale warto.

Resztki z chińskiego dania na wynos

Nieważne, jak bardzo lubisz gotować, czasami po prostu chcesz szybko i łatwo zjeść na wynos. Zamów po chińsku, a na pewno wystarczy na kilka posiłków, ale jeśli masz ochotę odgrzać te resztki w kuchence mikrofalowej, nie rób tego.

Jest kilka powodów, aby nie korzystać z mikrofalówki, a zaczniemy od pojemników. LiveScience mówi, że symbol bezpieczeństwa w kuchence mikrofalowej, który znajduje się na wielu pojemnikach, jest tam, ponieważ FDA przetestowała je, aby upewnić się, że spełniają określone wytyczne – a większość pojemników na wynos nie spełnia tych wymagań. Dodaj do tego fakt, że niektóre mają metalowe uchwyty i nie chcesz wkładać ich do kuchenki mikrofalowej!

po co wkładać mleko do jajek

Twoje jedzenie również nie wyjdzie najlepiej, gdy podgrzejesz je w kuchence mikrofalowej. Nie ma znaczenia, czy zamówiłeś bułki jajeczne, czy lo mein, będzie mokro i nie będzie tak dobre, jak wcześniej. Zamiast tego skorzystaj z porady Stół degustacyjny i podgrzej te resztki na patelni na kuchence. Nie zamienią się w papkę, a będziesz mógł dodać świeżą odrobinę sosu sojowego, co gwarantuje, że Twój chiński jest tak samo dobry, jak za pierwszym razem.

Wszystko, co było wcześniej odgrzewane kilka razy

Bezpieczeństwo żywności to najważniejsza rzecz, która dzieje się w Twojej kuchni i obejmuje również podgrzewanie żywności. Jedną z rzeczy, których zdecydowanie nigdy nie należy wkładać do kuchenki mikrofalowej, jest coś, co zostało wcześniej kilka razy odgrzane. Według FDA Zapytaj Karen , resztki mogą pozostać w lodówce do czterech dni, ale za każdym razem, gdy je podgrzewasz i chłodzisz, obniżasz jakość. Podgrzej go kilka razy lub odstaw na kilka dni do lodówki, a lepiej po prostu się go pozbyć.

BBC zajęło się również pytaniem, ile lat jest za stare, aby można je było ponownie podgrzać w kuchence mikrofalowej. Podczas gdy ich ekspert twierdzi, że zwykle wystarczy kilka razy podgrzać resztki w kuchence mikrofalowej, twierdzą również, że brytyjska Agencja Standardów Żywności mówi, że należy coś podgrzać tylko raz i że należy szczególnie uważać na podgrzewanie w kuchence mikrofalowej takich rzeczy, jak sosy na bazie śmietany i mleka. , wędliny, lasagne, zapiekanki. Zasadniczo ufaj swojemu instynktowi. Jeśli masz wątpliwości, czy powinieneś coś podgrzewać w kuchence mikrofalowej, prawdopodobnie nie powinieneś tego robić w kuchence mikrofalowej!