Ile Gordon Ramsay jest naprawdę wart?

strzał w głowę Gordona Ramsaya Ethan Miller/Getty Images

Niektórzy kierują się ostrymi słowami i mnóstwem przekleństw, podczas gdy inni po prostu uwielbiają oglądać innych ludzie są przeżuwani po ciężkim dniu. Niezależnie od tego, do którego obozu się wpadniesz, są szanse, że widziałeś Gordon Ramsay zaczerwienić się, krzycząc na kogoś w telewizji. Jednak dzięki swojej ambicji i pędowi Ramsay z pewnością stał się znanym sukcesem pomimo trudnego dzieciństwa.


czy big macs są zdrowe?

Urodzony w Szkocji i wychowany w Anglii ojciec Ramsaya często przeprowadzał się z rodziną, by szukać okazji, które zwykle zawodzą. Jego ojciec był brutalnym alkoholikiem, więc Ramsay przeprowadził się do własnego mieszkania w wieku 16 lat. W wieku 12 lat rozpoczął nawet karierę jako gwiazda piłki nożnej, próbując w swojej ulubionej drużynie, gdy był starszy. Dzięki wielu kontuzjom Ramsay opuścił grę w wieku 19 lat, ale jego miłość do gotowania już się zaczęła.Wspinając się po kulinarnej drabinie i zdobywając gwiazdki Michelin, Ramsay w końcu odniósł sukces jako pisarz, krytyk kulinarny i osobowość telewizyjna, wykraczający poza jego status szefa kuchni i restauratora (poprzez Wartość netto celebrytów ).
Wartość netto Gordona Ramsaya

strzał w głowę Gordona Ramsaya Roy Rochlin/Getty Images

Dziś Ramsay jest jedynym szefem kuchni Forbesa Lista 100 gwiazd. Ma 35 restauracji na całym świecie i umowę o wartości 100 milionów dolarów z Lion Capital, w której sprzedał swój 50-procentowy udział, na budowę kolejnych 100 restauracji w USA w ciągu najbliższych pięciu lat. pomiędzy Piekielna kuchnia i Szef kuchni i innych programów, Ramsay ma również ponad 75 godzin programowania, co przyniosło Foxowi ponad 150 milionów dolarów rocznych przychodów z reklam (poprzez Forbes ).

Wszystkie te osiągnięcia zapewniły Ramsayowi majątek netto w wysokości 220 milionów dolarów i roczną pensję w wysokości 60 milionów dolarów (poprzez Wartość netto celebrytów ). Ramsay zarabia 223 000 dolarów za odcinek, który nagrywa, a nawet otrzymuje 10% zniżki na niektóre marki i produkty, które promuje. Przy takich zarobkach jego londyński dom o wartości 8,4 miliona dolarów to tylko kropla w morzu Celebryci ). Najwyraźniej ślepa ambicja i wściekłość przynoszą miliony.