Matt Lucas: Prawda o nowym gospodarzu Great British Baking Show

Matt Lucas świetny brytyjski pokaz pieczenia nowego gospodarza Jeff Spicer/Getty Images

Jednym z najprzyjemniejszych importów kulinarnych telewizji jest PBS Wielki brytyjski pokaz pieczenia — lub, jak to jest zatytułowane w Wielkiej Brytanii, Wielka Brytyjska Bake Off . Prowadzone przez komików Sandi Toksviga i Noela Fieldinga brytyjscy piekarze amatorzy rywalizują w specjalnych wyzwaniach, a wyniki oceniali rzemieślnik Paul Hollywood i ekspert kulinarny Prue Leith. Jednak w styczniu 2020 roku program ogłosił zmianę w swojej czteroosobowej recepturze: Toksvig opuszczał program, aby „spędzić więcej czasu z moją inną pracą”, powiedziała w oświadczenie .


Dwa miesiące później okazało się, że zastępcą Toksviga był brytyjski komik Matt Lucas, znajoma twarz telewidzom i kinomaniakom po obu stronach stawu. „Jestem zachwycony, że mogę dołączyć do najsmaczniejszego programu w telewizji” – oświadczył Lucas in ogłoszenie , dodając żartobliwie: 'A mając na uwadze moją miłość do ciast, zamówiłam już w oczekiwaniu na znacznie większe spodnie'.Jest stałym elementem brytyjskiej telewizji od lat 90., a fani mają wiele do zaoferowania Wielki brytyjski pokaz pieczenia może nie wiedzieć o tym wszechstronnie utalentowanym aktorze, pisarzu i komiku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o nowym gospodarzu programu, Mattu Lucas.
Matt Lucas przyszedł na The Great British Baking Show w niecodzienny sposób

Matt Lucas świetny brytyjski pokaz pieczenia Mark Milan/Getty Images

Zatrudnienie Matta Lucasa jako nowego gospodarza Wielki brytyjski pokaz pieczenia był nie tylko nieoczekiwany, jego początki były wręcz dziwaczne. Jak potwierdził Lucas Stołeczne Radio okoliczności, które doprowadziły do ​​jego zatrudnienia, były rzeczywiście „dość dziwne”. Podczas gdy producenci szukali współgospodarza, który mógłby sparować z Noelem Fieldingiem, Lucas powiedział, że Fielding „miał sen, że będę współgospodarzem”.

Fielding nie podzielił się jednak tą informacją od razu. „I zamiast powiedzieć producentom: „Śniłem, że Matt Lucas był współprowadzącym”, powiedział tylko: „Myślę, że Matt Lucas byłby dobrym współprowadzącym”, a potem dostałem przesłuchanie – wyjaśnił Lucas. W rezultacie cały proces był jak burza. „Dostałem telefon w piątek, miałem przesłuchanie we wtorek, a ogłoszono je w czwartek” – powiedział.„Kocham Matta. Uwielbiam jego ciepło, jego komedię i wielki, radosny uśmiech” – powiedział Fielding o swoim nowym współprowadzącym in ogłoszenie . „Myślę, że jeśli dobrze rozegramy nasze karty, moglibyśmy zostać kolejnym Chasem i Morphem” – zażartował, odnosząc się do popularnych postaci, które po raz pierwszy pojawiły się w brytyjskiej telewizji w 1977 roku.

Matt Lucas stracił włosy, gdy miał 6 lat

Matt Lucas stracił włosy, gdy miał 6 youtube

Jedną z najbardziej wyróżniających cech fizycznych Matta Lucasa jest brak włosów. W przeciwieństwie do wielu męskich celebrytów, którzy zmagają się z łysieniem typu męskiego poprzez golenie głowy, łysina Lucasa jest wynikiem łysienia. „Straciłem włosy, gdy miałem sześć lat” – powiedział Lucas w wywiadzie dla ITV Luźne Kobiety . - Wszystko po prostu wypadło. Jak wspominał Lucas, wypadanie włosów następowało stopniowo, w ciągu lata. „Budziłem się każdego ranka i na mojej poduszce były kosmyki włosów”.czego nie kupować po costco

Wyjaśnił, że będąc całkowicie łysym dzieckiem, stał się „sławny” w swoim mieście, choć „w dziwny sposób”. We fragmencie jego pamiętnika Little Me: Moje życie od A-Z , opublikowany przez Opiekun Lucas wspominał, że jego brak włosów stał się „najbardziej — a może nawet jedyną — godną uwagi cechą mnie”.

Jego bezwłosa głowa, pisał, była czymś, o czym nikt nigdy nie pozwalał mu zapomnieć, nawet „na jedną chwilę… Moja łysina była dla wszystkich źródłem rozbawienia, współczucia i odrazy”.

Alopecia pomogła wprowadzić Matta Lucasa do komedii

Łysienie Matta Lucasa i komedia Chris Jackson/Getty Images

Łysienie, które przysporzyło Mattowi Lucasowi tyle bólu w dzieciństwie, doprowadziło go również do komedii. Lucas powiedział, że jako młodzieniec Luźne Kobiety , „Byłem już znany. – Och, to ten dzieciak bez włosów. Pomyślałem, że chciałbym zrobić coś z taką uwagą i to właśnie sprawiło, że naprawdę stałem się wykonawcą”. Jak wyjaśnił Lucas, lokalna sława „zmusiła mnie do wyjścia z siebie, do szybkiego dowcipu… to sprawiło, że zacząłem wymyślać gagi”.

Gdy dorósł, pisał we fragmencie ze swoich wspomnień opublikowanych w: Opiekun , że „wymyślał żartobliwe odpowiedzi na te same stare pytania, jeśli byłem w dobrym nastroju, i miażdżące riposty, jeśli nie byłem”. Lucas wyjaśnił dalej: „Opanowałem sztukę nieustraszonego wpatrywania się w ludzi, kiedy przyłapałem ich na ukradkowych spojrzeniach na mnie. Na swój sposób wymyśliłem, jak żyć z łysiną.

W końcu zdał sobie sprawę, że jego brak włosów „wyróżnił mnie, ale też pozwolił mi się przemienić. Załóż perukę i jestem kimś innym. Zamień perukę i jestem teraz inną osobą. Idealny. '

Matt Lucas ujawnił jedną rzecz, którą chciałby powiedzieć ojcu:

Ujawnienie Matta Lucasa Frazer Harrison/Getty Images

Matt Lucas niespodziewanie stracił ojca w wieku 52 lat. Lucas miał wtedy zaledwie 22 lata i jeszcze nie zdobył się na odwagę, by ujawnić mu się jako otwarcie gejowski. „Jego śmierć pojawiła się znikąd i żałowałem, że nie powiedziałem mu tego, kiedy jeszcze żył” – ubolewał Lucas w wywiadzie dla Opiekun .

Gospodarz telewizyjny otrzymał później pewne informacje, które pozwoliły na pewne zamknięcie, gdy cztery lata po śmierci ojca jego ciotka powiedziała mu, że jego tata „wymyślił to sam – i był z tym w porządku” – powiedział Lucas. „Nawet przez cały ten czas później było to bardzo pokrzepiające do nauczenia. To rozwiązało wiele rzeczy.

jak zrobić wyskakujące ciasto Starbucks

W tym samym wywiadzie Lucas omówił również ujawnienie swojej matce, która szukała przyczyny seksualności syna. Zapytała mnie: „Czy udusiłam cię? Czy uczyniłem cię gejem? To było prawie 20 lat temu, kiedy ludzie wierzyli, że jakieś wydarzenie może zmienić cię w geja” – wyjaśnił Lucas. – Powiedziałem nie, nie, nie i żebym się tym nie martwił. Wcale mnie nie udusiła — była urocza.

Przełomowa rola Matta Lucasa polegała na tym, że był gigantycznym dzieckiem rejestrującym wyniki

Przełomowa rola Matta Lucasa youtube

Matt Lucas po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę brytyjskich telewidzów ze swoich wręcz dziwacznych występów w brytyjskim teleturnieju o celebrytach Spadające gwiazdy , prowadzone przez komików Vic Reeves i Boba Mortimera. Opisany przez BBC jako szczycący się „surrealistycznym humorem”, co z pewnością było widoczne w postaci, która umieściła Lucasa na mapie: George Dawes, olbrzymie dziecko, które ujawniało wynik gry siedząc za zestawem bębnów. George zazwyczaj przerywał postępowanie, by dostarczyć dziwaczne fragmenty komediowe, takie jak muzyczna oda do pieczonych ziemniaków i drugi, w którym po prostu wykrzykiwał słowo 'orzeszki ziemne' na widownię, podczas gdy w tle grała wesoła muzyka.

Spektakl został odwołany i wskrzeszony kilka razy na przestrzeni lat, a Lucas z radością powraca do zwariowanej roli. Ożywił George'a Dawesa w 2017 roku, aby pomóc w Ich światowa organizacja charytatywna kampania na rzecz rozwoju dzieci. „Dla mnie to była dobra okazja, aby ponownie zostać Georgem Dawesem, ponieważ nie jestem Georgem od ośmiu lat!”. Lucas powiedział… Lustro . „Tak naprawdę nie mogłem się oprzeć, zawsze fajnie jest wygłupiać się jako George. Czasami trzeba po prostu założyć kombinezon i wygłupiać się.

Paula Deen mąż Jimmy

Matt Lucas i partner z Little Britain David Walliams zostali uznani za najpotężniejszych komików brytyjskiej telewizji

Matt Lucas, David Walliams Showbizireland/Getty Images

Podczas gdy George Dawes Matta Lucasa jest uwielbiany przez brytyjskich telewidzów od ponad dwóch dekad, jeszcze większy sukces odniósł, gdy połączył siły z Davidem Walliamsem przy ich serialu komediowym. Mała Brytania . Tak jak BBC zwrócono uwagę, że serial telewizyjny duetu został poprzedzony audycją radiową, która rozpoczęła się w 2000 roku przed przejściem do telewizji w 2003 . Wersja amerykańska została uruchomiona w 2008 , wietrzenie włączone HBO na jeden sezon.

U szczytu Mała Brytania popularność była tak ogromna, że ​​w 2005 r. Radio Times Lista „50 najpopularniejszych osób w komedii telewizyjnej” umieściła Lucasa i Walliamsa na samym szczycie. W międzyczasie ekspozycja serialu w HBO otworzyła zupełnie nową publiczność w Stanach Zjednoczonych. „Nie wiem, czym były, ale wiem, że rosły co tydzień” – powiedział Lucas Opiekun z Mała Brytania ocen HBO.

Lucas też powiedział Opiekun podczas gdy on i Walliams postanowili zakończyć program u szczytu jego popularności. „Nie znudziło mi się to” – wyjaśnił. „Po prostu czułem, że ważne jest, aby przestać, zanim nam się to znudzi. To bardzo ważne, aby rzucić sobie wyzwanie.

W szczególności jeden film był kluczowy dla jego kariery

Rebel Wilson, filmy Matta Lucasa youtube

Od czasu, gdy po raz pierwszy zasiadł za zestawem perkusyjnym George'a Dawesa, Matt Lucas stworzył obszerny dorobek filmowy, w tym powracającą rolę w kultowym serialu science fiction Doktor Kto oprócz występów w wielu innych serialach telewizyjnych. Jak jego Strona IMDb pokazuje, że Lucas może pochwalić się również wspaniałą karierą filmową, z wieloma rolami na swoim koncie, w tym Alicja w Krainie Czarów, Paddington i animowany Gnomy Sherlocka .

Jedna wczesna, mała rola filmowa okazała się kluczowa, kiedy Lucas pojawił się u boku Rebela Wilsona, aby przedstawić rodzeństwo współlokatorów postaci Kristen Wiig w przeboju komediowym Druhny . Do dziś powiedział podczas występu w 2019 roku Graham Norton Show (przez Ekspres i gwiazda ), nadal jest najbardziej rozpoznawalny z tej roli. Jednak zażartował, że chociaż często jest zauważany przez fanów, nie zawsze jest taki sam. ' Ludzie rozpoznają mnie [w Los Angeles] dzięki Doktor Kto ale także dla Druhny , ale oni myślą, że jestem buntownikiem Wilsonem - powiedział. „To trochę dziwne, ale tak lub myślą, że jesteśmy bratem i siostrą, mężem i żoną, tą samą osobą lub wszystkimi trzema”.

Rebel Wilson i Matt Lucas byli kiedyś współlokatorami

Matt Lucas, współlokatorzy Rebel Wilson Frazer Harrison/Getty Images

Matt Lucas i Rebel Wilson na zawsze będą pamiętani za granie współlokatorów z rodzeństwa Kristen Wiig w Druhny , a para są w rzeczywistości bliskimi przyjaciółmi. W rzeczywistości, powiedział Lucas: BBC Newsbeat że byli również współlokatorami w prawdziwym życiu. „Żyliśmy razem przez trzy lata, świetnie się bawiliśmy i zrodziła się z tego wielka przyjaźń” – powiedział.

Według Lucasa on i Idealne boisko Gwiazda przez lata pozostawała „kumplami serdecznymi”, wyjaśniając, że ' nigdy tak naprawdę o nic się nie pokłóciłem, nawet o podstawy. Ujawniając, że on i Wilson wciąż rozmawiają „przez cały czas”, Lucas zażartował, że pozostaliby współlokatorami, gdyby nie jej „decyzja, by zostać wielką gwiazdą filmową i kupić dom”.

Opisuje ich związek jako „całkowitą synchroniczność”, zauważając, że oboje są „bardzo wyluzowani i jesteśmy również dość profesjonalni i widzę to w niej, a ona widzi to we mnie, ale nie jesteśmy konkurencyjni, ponieważ po prostu lubimy się nawzajem. praca.'

Matt Lucas uwierzył, że serial komediowy Little Britain był „okrutny”

Matt Lucas Steve Finn/Getty Images

Mała Brytania , komediowa współpraca Matta Lucasa z Davidem Walliamsem, pozostaje ukochana przez fanów, ale Lucas był w stanie spojrzeć wstecz i zdać sobie sprawę, że istnieją pewne problematyczne aspekty serialu, które z perspektywy czasu zrobiłby inaczej. Spośród nich, być może najbardziej żałuje, że założył czarną twarz na pokaz. „Nie grałbym czarnych postaci”, on powiedziałem Wielka kwestia w 2017 roku, ponad dekadę później Mała Brytania wyemitował swój ostatni odcinek BBC.

W rzeczywistości Lucas przyznał, że był w stanie spojrzeć na serial świeżymi oczami i przyznał, że nie zawsze podobało mu się to, co widział. „W zasadzie nie zrobiłbym tego teraz. To by zdenerwowało ludzi - wyjaśnił. „Zrobiliśmy bardziej okrutną komedię niż ja teraz. Od tego czasu społeczeństwo bardzo się zmieniło, a moje własne poglądy ewoluowały”.

Według Lucasa on i Walliams próbowali tylko „popisać się” pokazując, „jak różnorodną grupę ludzi możemy zagrać”, powiedział. „Teraz myślę, że biali to lenistwo, gdy śmiać się tylko grając czarne postacie”.

Zjazd w stylu Brexitu z Davidem Walliamsem obalił pogłoski o waśni

David Walliams, Matt Lucas Getty Images/Getty Images

Matt Lucas i Mała Brytania partner komediowy David Walliams zakończył występ z hukiem, rozpoczynając koncert Mała Brytania trasa komediowa w 2006 roku, która trwała przez rok. Zostało to zgłoszone przez Niezależny , że był to najdłużej emitowany na żywo program komediowy w historii Wielkiej Brytanii. Gdy Wielka Brytania na żywo po sześciotygodniowym występie w Londynie wystąpili dla ponad miliona fanów i zgarnęli około 30 milionów dolarów.

Walliams i Lucas połączyli się w kolejnym serialu telewizyjnym, Chodź, polataj ze mną , przed rozpoczęciem solowych przedsięwzięć. W brytyjskiej prasie krążyły jednak plotki o złej krwi między nimi. Walliams nie zaprzeczył tarciu, z BBC Ameryka cytując go w wywiadzie z BBC Radio 4 's Pierwszy rząd , deklarując, że on i Lucas są „bardzo różnymi ludźmi i prawdopodobnie chcą różnych rzeczy i mają inne metody pracy”. Zapytany, czy partnerstwo się skończyło, powiedział, że „na razie koniec. Nie wiem, czy to koniec na zawsze.

Cokolwiek wydarzyło się między nimi, załatali wszystko pod koniec 2019 roku, aby ponownie się zjednoczyć na Tematyka Brexitu Mała Brytania radio specjalne .

różnica między soju a sake

Matt Lucas uważał, że jest „zbyt sławny”

Matt Lucas zbyt sławny John Phillips/Getty Images

Ogromny sukces, którego Matt Lucas doświadczył od Mała Brytania miał minus, kiedy nagle stał się bardziej sławny, niż chciał. „Praca w gazetach każdego dnia zapierała dech w piersiach” – powiedział Lucas Niedzielne czasy w 2018 roku, przyznając, że dekadę wcześniej czuł się „zbyt sławny”. „David Walliams o wiele lepiej czuł się w sławie niż ja. Myślałem, że jestem sławny, gdy miałem 21 lat i duże dziecko w Spadające gwiazdy , ale tak naprawdę wszyscy myśleli, że nazywam się George Dawes i chcieli tylko wiedzieć, jaka Ulrika Jonsson była w prawdziwym życiu. '

Podczas występu na Graham Norton Show Lucas ujawnił, że w końcu udało mu się znaleźć idealny poziom sławy teraz, gdy przeszedł na listę B. W rzeczywistości, jak powiedział Nortonowi, napisał w swoich wspomnieniach cały rozdział o tym, „jak to jest być osobą klasy B”. Wyjaśnił, że jednym z minusów jest to, że ludzie mają tendencję do zatrzymywania go na ulicy i przytaczania mu sloganów, „ale czasami niewłaściwych”.

Powód, dla którego Matt Lucas nie przejmuje się próżnością

Matt Lucas youtube

W 2012 roku Matt Lucas zagrał w czarnej komedii Małe apartamenty , grając dziwacznego zamkniętego o imieniu Franklin Franklin. Bohater spędza większość czasu w swoim maleńkim mieszkaniu, ubrany tylko w parę chodaków i obcisłą bieliznę. Kiedy film miał swoją premierę na SXSW, Lucas przyznał, że nie był zachwycony, widząc, jak pokazuje tak dużo skóry w filmie. ' Jakieś pół roku temu widziałem wstępny fragment filmu i pomyślałem… co ja zrobiłem?” żartował, podczas premiery dla Małe apartamenty .

W kolejnym wywiadzie z TEN odniósł się do swoich uwag. ' Nie sądzę, że próżność mi pomoże – wyjaśnił. „Nie mam Ashton Kutcher wygląda na przegraną... Kiedy zaczynałem, robiłem stand-upy i wkurzałem się, zanim publiczność zdążyła mnie zastraszyć. To takie rzeczy.

Tak jak Lucas to widział, jest aktorem charakterystycznym i komikiem, a nie „gwiazdą filmową według jakiegokolwiek wyobrażenia”. Lucas wyjaśnił dalej: „Nie muszę się tym martwić. Już wyglądam jak wujek Fester w dobry dzień, więc to nie ma dla mnie znaczenia.

Matt Lucas ogłosił plany ponownego połączenia z Davidem Walliamsem, aby przenieść Little Britain do Netflix

Matt Lucas, David Walliams Edmond Terakopian/Getty Images

Śladami Matta Lucasa Mała Brytania spotkanie radiowe z Davidem Walliamsem pod koniec 2019 roku, Zostało to zgłoszone że para prowadziła rozmowy z Netflix, aby ponownie uruchomić komedię dla usługi przesyłania strumieniowego. „To może się zdarzyć” – powiedział Lucas dla BBC Radio 2 Pokaz śniadaniowy Zoe Ball . – Jakiś czas temu rozmawialiśmy z nimi, więc ziarno zostało zasiane w naszych głowach. Chcielibyśmy go kiedyś w jakiś sposób przywrócić.

Jednak Lucas przyznał, że sprawy wisiały w powietrzu. „Oboje jesteśmy dość zajętymi chłopcami, ale często rozmawiamy i jednym z pomysłów było ponowne zrobienie tego na scenie” – powiedział Lucas gospodarzowi Zoe Ball. „Myślę, że wróci w jakiejś formie. Po prostu wciąż zastanawiamy się, co to będzie.

W wywiadzie z kwietnia 2020 r. z Jedyny program , wyjaśnił Lucas. ' Czy to może być podcast? Czy to może być serial w telewizji? Czy to może być przedstawienie na scenie? powiedział. „Musimy tylko znaleźć czas, ale na pewno to zrobimy. Nie mamy stuprocentowej pewności, ale będziemy”.

Matt Lucas ożywił klasyczną komedię, aby pomóc w niesieniu pomocy COVID-19

Matt Lucas wskrzesił komedię Angela Weiss/Getty Images

W marcu 2020 r. Matt Lucas odkurzył klasyczny kawałek telewizyjny ze swojego Spadające gwiazdy dni: Pieśń George'a Dawesa o pieczonych ziemniakach, w której duże dziecko deklaruje: „Pieczony ziemniak zmienił moje życie, pieczony ziemniak pokazał mi drogę, jeśli chcesz wiedzieć, co jest złe od właściwego, musisz posłuchać, co mówi ziemniak”. Jak powiedział Lucas Oficjalne wykresy , „majstrował przy moim pianinie”, kiedy stara piosenka „wpadła mi do głowy”, a Lucas dodał tekst zachęcający do mycia rąk i zdystansowania społecznego. Opublikował krótkie wideo, na którym śpiewa piosenkę Świergot i „nie myślałem o tym”.

burger king hot dogi przerwane

Piosenka Lucasa stała się popularna w mediach społecznościowych, zdobywając ponad trzy miliony wyświetleń. Przyjaciel zasugerował, aby Lucas wydał piosenkę na cele charytatywne. W rezultacie powstał nowy singiel „Thank You Baked Potato”, któremu towarzyszył animowany teledysk, wyprodukowany dla zebrać pieniądze dla FeedNHS , organizacja charytatywna dostarczająca gorące posiłki personelowi pierwszej linii brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia podczas pandemii COVID-19.