Błędy popełniane przez ludzi podczas grillowania hot-dogów

hot dogi i hamburgery na grillu

Każdy uwielbia świeżo grillowane hot dog ... dobrze? No dobrze, może nie wszyscy mają takie same doświadczenia z grillowanymi hot dogami. W końcu, gdy dobrze zrobisz grillowanego hot doga, smakuje on niesamowicie – jak lato z dzieciństwa, baseball i imprezy na podwórku wypełnione rodziną i przyjaciółmi. Kiedy dostajesz grillowanego hot doga to mniej niż to, to w zasadzie tylko kij mięsny rozczarowania i przerażenia. Jest tak wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak. Może hot dog smakuje jak tajemnicze mięso. Może jest spalony na zwęglenie. Może wcale nie jest dobrze ugotowane. Może to jest tak proste jak ta bułka. Ale to tylko dlatego, że podczas grillowania hot-dogów jest tak wiele prostych błędów, które ludzie mogą popełnić, od nie kupowania odpowiednich hot dogów, przez niewłaściwe przygotowanie grilla, po nie zwracanie uwagi na proces gotowania.


Jeśli chcesz odtworzyć te idealne grillowane hot dogi swoich marzeń, te, które przenoszą Cię z powrotem do tych idealnych wakacji z dzieciństwa, będziesz chciał rzucić okiem na naszą listę błędów popełnianych przez ludzi podczas grillowania hot dogów — a następnie zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby ich uniknąć.Nie kupowanie odpowiednich hot-dogów

rzędy hot dogów w sklepie Bloomberg/Getty Images

Po pierwsze, jeśli nie kupujesz odpowiednich rodzajów hot dogów, po prostu nie będziesz miał gwiezdnych wrażeń. Tak, kuszące jest kupowanie tanich hot-dogów, które są w sprzedaży, ale pożałujesz. Zaufaj nam. Zawsze będziesz tego żałować.
Absolutna minimalna miara jakości, jeśli chodzi o hot dogi? Centrum całkowicie wołowe . Jeśli opakowanie mówi, że hot dog składa się z jakiejś dziwnej mieszanki kurczaka, wołowiny i wieprzowiny, prawdopodobnie powinieneś trzymać się z daleka. W końcu tak naprawdę nie chcesz mieszać wszystkich tych białek w żadnej innej potrawie, którą robisz, więc dlaczego miałbyś chcieć to zrobić dla swojego hot doga?

Kolejny znak pewnej jakości? Jeśli hot dog ma naturalna osłonka z wieprzowiny lub jagnięciny , prawdopodobnie jesteś w dobrych rękach. Chcesz czegoś, co pęknie, kiedy się w to wgryziesz. Kiedy hot dog się zatrzaśnie, oznacza to, że jest świeży.czy możesz jeść za dużo selera?

Nie zwracanie uwagi na „skórę” swoich hot dogów

naturalne hot dogi w osłonce w fabryce Bloomberg/Getty Images

W związku z tym chcesz zwrócić uwagę na to, co opakowanie twoich hot dogów mówi o swoich osłonkach lub „skórze”. Najbardziej pożądane są naturalne osłonki wieprzowe i jagnięce, które nie tylko zapewniają chrupkość, ale również utrzymują się we wszystkich naturalnych sokach hot-dogów. Ale nie daj się zwieść, jeśli zobaczysz hot doga, który twierdzi, że jest zrobiony z celulozowej osłonki, ponieważ to wcale nie jest prawdziwa osłonka, a ty jej nie chcesz. Co za różnica ?

W przypadku osłonki naturalnej osłonka jest utrzymywana przez gotowanie, a następnie podczas jedzenia. Jeśli jednak hot dog używa osłonki celulozowej, oznacza to, że producent po prostu napełnia osłonkę ich mięsem na hot dogi, pali je, a następnie obiera osłonkę przed zapakowaniem i sprzedażą hot doga. Oznacza to, że hot dog nie ma nienaruszonej osłonki i zasadniczo jest „bez skóry”. To oznacza brak przystawki i nic do trzymania w tych sokach. Kupując więc parówki, szukaj tylko naturalnych osłonek.Zamrażanie hot-dogów z wyprzedzeniem

paczka parówek w zamrażarce Bloomberg/Getty Images

Według USDA , hot dogi wytrzymują około dwóch tygodni w lodówce, nieotwarte. Następnie po otwarciu trwają tydzień. Jeśli jednak włożysz te szczenięta do zamrażarki, przetrwają od jednego do dwóch miesięcy w najwyższej jakości i bez końca w gorszej jakości. Ale tylko dlatego, że możesz coś zrobić, nie oznacza, że ​​powinieneś.

Problem nie tkwi jednak w samym zamrażaniu – jest w rozmrażaniu. Według DZISIAJ Eksperci, jeśli nie upewnisz się dokładnie, że twoje psy całkowicie osiągnęły temperaturę pokojową przez cały czas, po prostu nie będą gotować równomiernie, a to będzie trudne. Może się nawet okazać, że twój hot dog jest przypalony na zewnątrz, zanim jeszcze trochę się nagrzeje w środku. Ew.

Tak więc, aby zachować bezpieczeństwo, nie zamrażaj swoich hot dogów. Po prostu kup hot dogi w ciągu dwóch tygodni od planowanego ich spożycia.

Szturchanie lub dzielenie (lub nie szturchanie lub dzielenie) hot dogi

split hot dog z musztardą i chili

Ok, więc ten jest trochę kontrowersyjny. Masz mnóstwo ludzi, którzy przeklinają motylkiem ich hot dogi , więc dlaczego miałbym ci mówić, żebyś nigdy nie szturchał ani nie dzielił hot dogów? Wszystko sprowadza się do rodzaju zakupionego hot doga. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek i kupisz tylko hot dogi z naturalną osłonką wieprzową lub jagnięcą, nie będziesz chciał szturchać ani dzielić hot doga, ponieważ uszkodzisz osłonkę i nie będziesz już miał tak wspaniałego trzasku i wypuszczasz wszystkie smaczne soki na dno grilla.

Jeśli jednak nie zależy Ci na naturalnych osłonkach i jesz tylko hot dogi wykonane z osłonek celulozowych, to tak, możesz motylkować, szturchać, dzielić lub leczyć swoje hot dogi, ponieważ nic nie stracisz w proces. Według jednego Poważne jedzenie pisarz żywności , to naprawdę jedyny sposób, aby jeść hot dogi w celulozie: „Aby zapobiec… brzydkim i niepożądanym pomarszczonym hot-dogom, od lat kroję parówki bez skóry… Hot dogi bez skóry ugotowane w ten sposób pozostają pulchniejsze i bardziej soczyste i nie cierpią na takie samo wysychanie skóry.

Nie moczyć hot-dogów przed grillowaniem

hot dogi w garnku z wodą

Jeśli ostatnią rzeczą, której chcesz, jest hot dog, który jest suchy i pozbawiony smaku, moczenie hot dogów przed grillowaniem może być dokładnie nowym krokiem do dodania do normalnego procesu gotowania hot dogów. Chociaż nie jest to w 100% konieczne, jest to szybki i łatwy sposób na dodanie dodatkowego smaku i wilgoci do każdego hot doga.

Można to zrobić na kilka sposobów. Grille Traeger zaleca „kąpanie” hot-dogów w gotującym się piwie lub innym aromatycznym płynie przez kilka minut przed ich grillowaniem, o ile uważasz, aby nie dusić hot-dogów tak bardzo, że faktycznie je ugotujesz.

Jeden Epikury pisarz stosuje podobne podejście, częściowo gotując hot dogi przed grillowaniem. Ich proces polega po prostu na podgrzaniu rondla z wodą do około 150 stopni Fahrenheita, a następnie zmniejszeniu temperatury i dodaniu hot-dogów, pozwalając im siedzieć w gorącej kąpieli przez około 10 minut. Stamtąd możesz grillować swoje hot dogi, nie martwiąc się, że doprowadzą je do odpowiedniej temperatury w środku lub gotują je tak długo, że staną się suchym, pomarszczonym bałaganem.

Brak wcześniejszego czyszczenia i smarowania grilla

mężczyzna czyści grilla

Gdy będziesz gotowy, aby zacząć gotować te hot dogi, musisz spojrzeć na swój grill. Tak jak nie gotujesz na brudnej, brudnej patelni w swojej kuchni, nie chcesz gotować na brudnym, brudnym grillu na swoim podwórku. Przede wszystkim wyczyść go szczoteczką do grilla. Następnie chcesz naoliwić grill przed włączeniem ogrzewania. Jest to niezbędne do gotowania hot dogów, ponieważ jeśli pominiesz ten krok, najprawdopodobniej skończysz z hot dogami, które po prostu nie będą się łatwo obracać lub całkowicie przykleją się do twoich rusztów. I nikt nie chce spędzać swojego grilla na zdzieraniu hot-dogów z rusztu. W przypadku oleju możesz albo spryskaj ruszty grillowe nieprzywierającym sprayem z kuchni lub użyj ręcznika papierowego z odrobiną gorącego oleju (np. olej z orzechów ) i ręcznie wytrzyj kratki.

Pozostawienie grilla

grill sam i bezzałogowy

Zdarzyło się to nam wszystkim wcześniej. Rozpalasz grilla i naprawdę zaczynasz, rzucasz paroma hot-dogami i wtedy następuje rozproszenie. Niezależnie od tego, czy jest to pragnienie kolejnego mroźnego piwa z lodówki, przyjaciela lub członka rodziny, który właśnie przybył na grilla, czy też przeganianie głodnego szczeniaka spod twoich stóp, cokolwiek to rozprasza, skutecznie odciągnie cię od grilla. Potem, kiedy wrócisz, twoje hot dogi będą gorzej nosić. Na początku możesz nawet tego nie zauważyć — ale kiedy zaczniesz naprawdę zwracać uwagę na to, jak wypadają twoje hot dogi, na pewno zdasz sobie sprawę, że im więcej uwagi i miłości im poświęcisz, tym lepsze będą.

To dlatego, że gotowanie hot-dogów zajmuje bardzo mało czasu – a jeśli gotujesz hot dogi wołowe karmione trawą, gotowanie zajmie im jeszcze mniej czasu. Według do Zdrowie mężczyzn artykuł , przeciętny hot dog potrzebuje około dwóch do trzech minut na zwęglenie z każdej strony, co oznacza, że ​​hot dog ugotuje się w ciągu sześciu minut lub mniej. Jeśli gotujesz parówki wołowe karmione trawą, zajmą one około jednej minuty z każdej strony lub łącznie dwie minuty, ze względu na niższą zawartość tłuszczu. Innymi słowy, odejście nawet na kilka sekund może oznaczać katastrofę (i suchość) dla twoich hot dogów.

Pozwolenie na pęknięcie obudowy

spalone i połamane hot dogi

Rozmawialiśmy już o tym, jak wysokiej jakości hot dog może mieć tę smaczną, całkowicie naturalną osłonkę, która po prostu pęka, gdy w nią wgryzasz, uwalniając wszystkie smaczne przyprawy i soki, ale co, jeśli twój hot dog pęknie przedwcześnie? To jest dokładnie to, co może się zdarzyć, jeśli umieścisz hot dogi na zbyt wysokim ogniu, pozwalając na pęknięcie osłonki i pozostawiając hot doga, który nie jest idealny.

Według Hofmann Sausage Company, która produkuje hot dogi w stylu niemieckim od końca XIX wieku, wysokie płomienie grilla są twoim wrogiem, jeśli chodzi o gotowanie hot-dogów. Firma, która ma siedzibę w Syracuse w stanie Nowy Jork, powiedziała Syrakuzy.pl „Sztuka polega na tym, aby nie stawiać hot-dogów na wysokim ogniu, w przeciwnym razie mogą pękać, pękać i wyciekać soki i tłuszcz, co może prowadzić do zaostrzeń”.

Gotowanie hot-dogów na zbyt małym ogniu

pusty grill z węglem drzewnym

Ale z drugiej strony, chociaż nie chcesz gotować swoich hot-dogów na dużym ogniu, ze względu na ryzyko, że hot dogi pękną, nie chcesz też gotować swoich hot-dogów na zbyt niskim grillu ciepło. Jeśli uruchomisz grilla i nie pozwolisz mu się nagrzać i po prostu wrzucisz hot dogi, możesz skończyć z twardym, suchym hot dogiem, który zbyt długo siedział na małym ogniu. To samo może się zdarzyć, jeśli pozwolisz, aby grill zbytnio zgasł przed dodaniem hot-dogów. Kluczem jest znalezienie właściwej równowagi. Według eksperci, z którymi przeprowadzono wywiady w Insider biznesowy , idealna temperatura grilla do gotowania hot-dogów to około 425 stopni Fahrenheita.

Nie wiesz, jak sprawdzić temperaturę grilla? Posługiwać się test ręki . Jeśli możesz trzymać dłoń mniej więcej trzy cale nad kratką grilla i przytrzymać ją tam przez cztery sekundy przed odsunięciem, grill ma temperaturę od 400 do 450 stopni Fahrenheita.

Umieszczanie hot-dogów na bezpośrednim ogniu

hot dogi na grillu z burgerami

Wiem, o czym myślisz — jeszcze więcej zasad dotyczących hot dogów i ciepła? Okazuje się, że niewłaściwe ciepło, czy to zbyt niskie, czy zbyt wysokie, może naprawdę zrujnować twoje wrażenia z hot dogów. Dodatkowo, zgodnie z DZISIAJ „eksperci od mięsa” nie powinieneś też gotować hot dogów na bezpośrednim ogniu. Unikaj bezpośrednich źródeł ciepła i otwartego ognia, niezależnie od tego, czy gotujesz na węglu drzewnym, czy na gazie. A jeśli gotujesz z węglem drzewnym, eksperci zalecają, aby poczekać, aż węgle będą całkowicie białe, zanim dodasz do grilla jakiekolwiek jedzenie, w tym hot dogi. Zapewni to, że twoja temperatura nie będzie zbyt wysoka.

Marka węgla drzewnego Kingsford dalej zaleca że podczas gotowania hot-dogów na węglu drzewnym układaj węgiel drzewny tylko po jednej stronie grilla, dzięki czemu możesz przesuwać hot dogi po ruszcie, jeśli po rozpoczęciu gotowania okaże się, że ciepło jest zbyt niskie lub wysokie w jednym miejscu.

Grillowanie wszystkich hot dogów na jednym ogniu

osoba trzymająca hot dogi w sklepie

Ok, to ostatni błąd związany z upałem, który ludzie często popełniają podczas grillowania hot-dogów: grilluje wszystkie hot dogi na tym samym ogniu. Nie wszystkie hot dogi powinny być grillowane w tej samej temperaturze, podobnie jak, jak wspomniano powyżej, nie wszystkie hot dogi można grillować przez ten sam czas, ze względu na różną zawartość tłuszczu.

Julie Busha, ekspert od grillowania i twórca przypraw, powiedziała Insider biznesowy że mistrzowie grillowania w domu powinni „rozważyć zawartość tłuszczu w hot dogach, aby określić, w jakim upale należy grillować. Psy o wyższej zawartości tłuszczu powinny być gotowane na średnim ogniu, podczas gdy szczupsze psy powinny grillować na średnio-niskim ustawieniu”. Sprawdź zawartość tłuszczu w swoich hot dogach, zanim włożysz je na grilla, a jeśli wiesz, że specjalnie kupiłeś hot dogi o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak niektóre beztłuszczowe opcje dostępne na rynku, a nawet hot dogi z indyka lub kurczaka, odwróć w dół tego płomienia.

Nie obracaj hot-dogów

osoba obracająca hot dogi

Gdy już postawisz hot dogi na grillu i masz pewność, że masz najlepszy poziom ciepła dla swoich hot dogów, nie możesz tak po prostu odejść. Musisz obracać te psy. W zależności od zawartości tłuszczu w twoich hot dogach, będziesz chciał je obracać co minutę lub co kilka minut. Poczujesz, jak często musisz się obracać, dzięki temu, jak szybko osłonki do hot dogów tworzą ślady po grillowaniu. Lepiej jest błądzić po stronie obracania się zbyt szybko niż po stronie obracania się zbyt wolno.

A kiedy masz dookoła ślady grilla, to jeszcze nie koniec. Tak jak Dobre gospodarowanie wskazuje, że chcesz przetoczyć te psy do najfajniejszej strony grilla (lub, jak Kraft Heinz poleca , przenieś je na górną półkę grilla, jeśli taki jest), aby wykorzystać ciepło gazu lub węgla drzewnego do następnego kroku w procesie niezbędnym do grillowania idealnego hot doga.

Z czego zrobione są frytki McDonald's?

Nie grillujesz też bułki

opakowania bułek do hot dogów Bloomberg/Getty Images

A kolejny krok w procesie? Oczywiście grillowanie bułki! Po co wkładać tyle wysiłku w tworzenie z miłością pysznego, idealnego hot doga, tylko po to, by włożyć go do zimnej, twardej, pozbawionej blasku bułki? Niezależnie od tego, jakie bułki do hot-dogów kupisz, możesz je ulepszyć, poświęcając trochę czasu na grillowanie. Po prostu użyj tego samego ciepła, którego używałeś do hot-dogów, a kiedy psy są gotowe, podpiecz bułki przez minutę lub dwie.

Na Ekspert od hot dogów z Nowego Jorku powiedział NPR pomaga też dodanie odrobiny masła do bułki przed grillowaniem: „Kanapka mamy z grillowanym serem, kiedy byłeś dzieckiem, zawsze była robiona na patelni z masłem – i zawsze była pyszna. Wszystko z masłem jest świetne. Nie mówię, że to dla ciebie dobre, ale...

A jeśli jesteś po prostu znudzony przeciętną bułką z hot dogami? Sławny Nathanthan ma dla ciebie kilka pomysłów, aby trochę wstrząsnąć, dodając grillowanego psa do bagietki, bułki z preclem, a nawet tortilli.

Nie zwracanie uwagi na swoje przyprawy

hot dogi z różnymi dodatkami

Och, myślałeś, że kiedy twój hot doga jest gotowy, a bułka jest upieczona, że ​​skończyłeś tworzyć idealnego hot doga? Nie tak szybko! Będziesz też chciał zwracać szczególną uwagę na swoje przyprawy. Chociaż możesz wybrać zwykłą musztardę i keczup, jeśli naprawdę chcesz przenieść swoje grillowane hot dogi na wyższy poziom, będziesz chciał być kreatywny ze swoimi dodatkami.

Nie bój się! Twoje hot dogi to puste płótno, na którym możesz namalować nieskończoną gamę smaków dla smakoszy. A jeśli nie wiesz, od czego zacząć, po prostu sprawdź te pomysły od Magazyn Food Network lub wypróbuj niektóre Oscar Mayer nietuzinkowe rekomendacje, takie jak salsa z mango lub topiony ser. Od pokrojonych w kostkę pomidorów po bazylię, sos śliwkowy po papryczki jalapenos, jeśli Ci się spodoba, prawdopodobnie będzie smakował całkiem dobrze na hot dogach.
Kategorie fakty drink ekskluzywne