Oto sekret, dlaczego ciasto na pizzę Blaze smakuje tak dobrze — na wyłączność

Ognista pizza Facebook

Najpopularniejsze sieci restauracji znane są z charakterystycznego dania lub składnika. Z Red Lobster to uzależniające herbatniki z cheddarem. W Bonefish Grill wszystko kręci się wokół krewetek Bang-Bang. A kto potrzebuje pączków, kiedy jest kawa Dunkin'? Tymczasem wschodząca gwiazda Płomień jest uwielbiany za ciasto do pizzy (via Franczyza Chatter ) i zainspirowała przepisy na kopie online oparte na prostych składnikach, które udostępnia na swoim stronie internetowej . Ale spróbuj, jak tylko możesz, replikować skórkę Blaze w domu, prawdopodobnie nie będzie tak niesamowita jak ciasto, które cieszysz się lokalnie. Co daje?


W ekskluzywnym wywiadzie z Tłuczony , założyciele Blaze Pizza, Rick i Elise Wetzel, podzielili się sekretem, dlaczego ich ciasto na pizzę smakuje tak dobrze. „Naszym sekretem jest 24-godzinny okres fermentacji” – ujawniła Elise Wetzel. „Więc robimy ciasto, a potem odkładamy je na bok. Przechowujemy ją w lodówce przez 24 godziny i w tym czasie smaki naprawdę wychodzą”.W przeciwieństwie do innych sieci pizzy, które chwytają swoje skórki z głębokiej zamrażarki, Blaze używa świeżego ciasta do każdego indywidualnego ciasta, dodał Wetzel. „Jedną z ważnych różnic w stosunku do Blaze jest to, że nasze ciasto robimy we własnym zakresie, świeże. Więc nie ma kulek z mrożonego ciasta - dodała. – Nie ma konserwantów. Możesz tego spróbować.
Sfermentowane ciasto sprawia, że ​​jedzenie pizzy w Blaze nie powoduje bólu brzucha

ognista pizza na cieście Facebook

Niezależnie od tego, czy jest ze świeżego ciasta, czy mrożonego, większość z nas uwielbia ten pierwszy, świeży, gorący kęs pizzy — niezależnie od tego, czy jemy pizzę Blaze, czy naprawdę każdy Pizza. (Ponieważ wiadomości flash: gorąca pizza smakuje dobrze .) Uwielbiamy skubać go od tego spiczastego narożnika na końcu aż do skórki, a następnie iść na drugi kawałek, może nawet więcej. Jednak to, co nie jest tak przyjemne, to uczucie po pizzy, które może sprawić, że będziesz żałować, że nie założyłeś spodni z elastyczną talią. Według Wetzla, po zjedzeniu w Blaze nie będziesz się tak czuł, ponieważ proces fermentacji sprawia, że ​​ciasto jest lekkostrawne. „To bardzo cienka skórka”, zauważyła. „Więc kiedy masz uczucie światła jak powietrze, nie odchodzisz od Blaze pełen żalu”.

pięciu facetów kontra mcdonalds

Jak Blaze Pizza nauczyła się tworzyć ciasto na pizzę, które nie tylko świetnie smakuje, ale w cudowny sposób nie sprawia, że ​​żałujesz, że nie zamówiłeś właśnie sałatki? Wetzelowie dowiedzieli się wszystkiego o cieście ze swojego wcześniejszego biznesu, tytułowego Wetzel's Pretzels. Rick Wetzel dodał, że prowadzenie ulubionej przekąski w centrum handlowym nauczyło ich także innych kluczowych lekcji, takich jak „uczenie się franczyzy i zdobywanie dobrych nieruchomości, tego rodzaju rzeczy” – wyjaśnił.Ale Elise przypisuje całą zasługę szefowi kuchni Blaze, Bradowi Kentowi. – Nazywamy go szeptem pizzy – powiedziała. „Pracuje nad pizzą przez całą swoją karierę”.