Dlatego nazywamy kość ogonową Turcji „nosem papieża”

Smażone kości ogonowe drobiowe

Kiedy my pokroić indyka , kurczaka lub innego ptaka, niektórzy siedzący przy stole mogą preferować ciemne mięso, inni jasne, a niektórzy (nie tylko dzieci) mogą nawet uciekać się do szamotaniny o to, kto dostaje skrzydło lub podudzie. Jedna mała część, którą niektórzy mają jeszcze większy szacunek, to ta mięsista mała kropelka na końcu ptaka, gdzie kiedyś były przyczepione jego pióra ogona. Ten kawałek ma trochę mięsa, dobry kawałek skóry i dużo tłuszczu (zgodnie z Smithsonian Magazine kość ogonowa indyka pobiera około 75% kalorii z tłuszczu).


Kolejną rzeczą, o którą niektórzy mogą się kłócić, jest nazwa kości ogonowej indyka. Niektórzy preferują określenie „papieski nos”, podczas gdy inni nazywają go „nosem pastora”. W magazynie Focus dodaje, że w Afryce Północnej nosi nazwę Sułtan nos, podczas gdy Globus i poczta mówi, że był również znany jako nos biskupa, a nawet nos rejestratora, to nazwisko odnosi się do typu brytyjskiego sędziego. Większość z nas nie wie, dlaczego kość pośladkowa ptaka ma takie przydomki?Nazwa nie miała być komplementem

Papież Franciszek wydmuchuje nos Franco Origlia/Getty Images

Wydawałoby się, że być może ' papieża Przydomek nos mógł być najwcześniejszym, przynajmniej o ile wiemy. Globus i poczta mówi, że ta nazwa najprawdopodobniej weszła w życie pod koniec XVII wiekuwieku, kiedy po krótkim i niezbyt szczęśliwym panowaniu Jakuba II wznieciły się antykatolickie nastroje. ( Historia mówi nam, że ostatni katolicki monarcha Wielkiej Brytanii został obalony podczas Chwalebnej Rewolucji w 1688 r.)
dlaczego makaron ramen jest taki tani?

Mniej jasne jest to, czy to katolicy, czy niezadowoleni protestanci zdecydowali, że duchowni protestanccy również zasługują na to, by ich nosy można było porównać do ptasiej kupki, ale alternatywny epitet „passon's nose” był najwyraźniej w powszechnym użyciu do czasu publikacji Henry'ego Wordswortha Longfellowa jego powieść z 1839 r Hyperion . Cookiepedia , jednak opowiada anegdotę datowaną rzekomo na 1400 (na długo przed Reformacja ) kiedy stolarz, niezadowolony z otrzymanej (lub nieotrzymanej) zapłaty za pracę w kościele Mariackim w Nantwich, wyrzeźbił stoisko chórowe ozdobione wizerunkiem ptaka z twarzą duchownego wraz z wydatnym nosem jego tył. Winsford i Strażnik Middlewich ma zdjęcie z XV wieku emotikon nazywają Nantwich Dodo (ptak jeszcze nie wymarły w czasie tworzenia tej grafiki).

Co zrobić z nosem papieża (lub proboszcza)

Papież

Podczas Cookiepedia sugeruje, aby przed gotowaniem wyrzucić ptasią część ciała, która właściwiej nazywa się pygostyle (co oznacza „słupek zadowy”), AsiaOne radzi robić cokolwiek 'ale' to. Cytują badanie z Nutrition And Dietary Studies of America, które wykazało, że kości ogonowe kurczaka są znacznie wyższe zarówno w żelazie, jak i wapniu niż pierś kurczaka, i Jedz tyle This mówi, że porcja ogona z indyka dostarcza 13 gramów białka i 40 mg wapnia. Singapurska artystka i pisarka Abigail Chay mówi, że kości ogonowe są również tradycyjnym ludowym lekarstwem na złą skórę. Mówi, że jadła kilkadziesiąt smażonych udków z kurczaka tygodniowo po złym rozstaniu i wkrótce stwierdziła, że ​​wygląda i czuje się znacznie lepiej, więc kto wie, może ptasie tyłki mogą nawet pomóc wyleczyć złamane serce.Podczas gdy tradycyjny sposób ich jedzenia jest od razu pieczony indyk , kurczaka lub innego ptaka, czasami można znaleźć te części ciała sprzedawane osobno (być może w azjatyckim sklepie spożywczym). YouTuber Kowboj Yaoshan sugeruje smażenie ich w głębokim tłuszczu z chili i winem ryżowym, podczas gdy Soul Food i kuchnia południowa opublikował przepis na smażone ogony z indyka z warzywami. Więc nie krępuj nosa na ten smaczny smakołyk – wygląda na to, że papieża nie można kichnąć w nos!

czy powinieneś jeść skórkę z ziemniaków?