To może być najbardziej niekonwencjonalny sposób na ozdobienie jajek wielkanocnych

Niepomalowane pisanki

Wielkanoc to takie dziwne święto. W końcu o której innej porze roku czujemy się zmuszeni wziąć podstawowy element spiżarni i ubrać go? OK, ciągnę martwe drzewo do domu i przykrycie go tchotchkes jest trochę odjazdowy, podobnie jak zapraszanie przypadkowych nieznajomych na podwórko i przekupywanie ich cukierkami w nadziei, że pozostaną z daleka przez pozostałe 364 dni w roku. Och, i nawet nie wprowadzaj nas w pomysł dodawania barwnika spożywczego do piwa, aby uczcić patron zwalczania szkodników .


Mimo to wyjęcie kartonu z jajkami z lodówki, gdzie niewinnie pilnowało swoich spraw, a następnie ugotowanie wszystkich jajek, gdy nie ma pikników wymagających jajek nadziewanych nadzieniem, przed poddaniem ich różnym procedurom, aby je obrócić wszystkie kolory tęczy ...To prawie tak dziwne, jak, powiedzmy, odgryzanie głów cukierki czekoladowe w kształcie małych futrzastych zwierzątek .Istnieje wiele sposobów barwienia jajek. Możesz iść na łatwiznę i po prostu kupić zestaw PAAS lub możesz przejść całkowicie naturalny z barwnikami warzywnymi DIY , lub możesz iść na Martha Stewart z fantazyjnymi jajkami ze sztucznego lastryko . Albo zawsze możesz wlać trochę kremu do kubka i ufarbować jajka w zabawny sposób!
najlepsza oliwa z oliwek u handlarza joe

Jak farbować jajka kremem do golenia

Jajka barwione kremem do golenia Facebook, Shutterstock

Jeśli masz pod ręką pieniący się krem ​​do golenia, czas wynieść go z łazienki do kuchni, gdzie jest teraz gotowy do tworzenia chłodnych, mętnych kolorowych jajek. (Użytkownicy żelu do golenia: nie, to nie zadziała.) Według tego super prostego majsterkowania od Dobre rzeczy , wystarczy wycisnąć trochę kremu do golenia do kubka, dodać kilka kropli barwnika spożywczego i zamieszać kolory za pomocą patyczka wacikowego (zakładając, że zabrałeś też niektóre z nich z łazienki), łyżki, lub po prostu o jakimkolwiek innym sprzęcie pod ręką. (Może nie maczeta.)

Mieszaj i dopasowuj kolory, jeśli chcesz. Nawet jeśli pozostaniesz monochromatyczny, nie mieszaj koloru do końca z kremem, ponieważ chcesz, aby pozostał smugi.Wrzuć jajko do kubka, pomieszaj nim, aby było pokryte kremem ze wszystkich stron, a następnie pozostaw na co najmniej 10 minut. Spłucz zimną wodą, a następnie woil w ! Malowane jajko nadające się do chowania lub umieszczania w wielkanocnych koszyczkach.upiec bekon rachael ray

Działa też bita śmietana

Fajny bicz, jajka i barwnik spożywczy Facebook

Wiesz, co jeszcze można zrobić z kolorowymi jajkami? Upiecz je w chleby wielkanocne, takie jak Portugalski specjał folares . (kucharz Food Network Matt Abdoozgadza się z tą wiadomością.) Jeśli jednak zamierzasz upiec te jajka na chleb, możesz użyć czegoś smaczniejszego niż krem ​​do golenia. Coś prawie identycznego, tylko dużo, dużo smaczniejszego, trochę jak... bita śmietana! Tak, te rzeczy działają dokładnie w ten sam sposób, a jeśli użyjesz bitej śmietany z puszki, będzie ona wyglądać jak krem ​​do golenia. Nie ma jednak powodu, dla którego nie można użyć domowej roboty bitej śmietany, ponieważ śmietana musi pozostać stabilna tylko przez krótki czas.

Fajny Bicz (lub generyczna wersja tego samego) działa również świetnie jako barwnik do jajek DIY, a przynajmniej tak mówi Podstępny poranek blog. Sugerują również moczenie jajek w białym occie przez dwie minuty przed wykonaniem kąpieli w kremie barwiącym, jeśli chcesz uzyskać jaśniejsze kolory. Jeśli wolisz pastelowe odcienie (i/lub po prostu czujesz się leniwy), możesz pominąć ten krok.Kool-Aid produkuje kolejny jadalny barwnik do jaj

Opakowania i kubki z barwnikiem do jajek Kool-Aid Facebook

Kolejna metoda barwienia jadalnych jaj dzięki uprzejmości Kraft Heinz Moje jedzenie i rodzina blog. Nie wymaga niczego więcej niż Kool-Aid (znowu możesz zastąpić wersję generyczną) i wodę, a także oczywiście jajka na twardo. Dla każdego koloru, który chcesz zrobić, weź 2 koperty z mieszanką do napojów w proszku i umieść je w filiżance. Użyj wiśni do czerwieni, jagód do niebieskiego, cytryny do żółtego... masz pomysł. Wymieszaj 2 łyżki wody z proszkiem i mieszaj, aż napój całkowicie się rozpuści.

Teraz nadchodzi moment, w którym metoda Kool-Aid odchodzi od tradycyjnego barwienia jaj, ponieważ w rzeczywistości będziesz używać go bardziej jako farby. Weź zwykłe jajka na twardo i umieść je na drucianym stojaku chłodzącym w zlewie i opłucz zimną wodą. Posyp jajka łyżką jednego koloru, a następnie skrop innym kolorem i innym – celem jest stworzenie wzoru tie-dye, chociaż możesz robić, co chcesz. Brudny i poplamiony jest jednak dobry, więc nie musisz czuć, że istnieje jeden właściwy sposób na zrobienie tego. Po nałożeniu barwnika na wszystkie jajka, ponownie delikatnie spłucz zimną wodą, aby utrwalić barwnik. Pamiętaj też o spłukaniu zlewu, chyba że lubisz tam również efekt tie-dye. Za pomocą szczypiec przełóż każde jajko na blachę do pieczenia przykrytą ręcznikiem papierowym i pozwól im całkowicie wyschnąć. Czy nie wyglądają fajnie? Och, tak!

maxwell house vs folgers