Nieopowiedziana prawda o wiśniowej coli

Wiśniowa cola Facebook

Kto nie kocha Cherry Coli? Zestawienie wspaniałego smaku wiśni z amerykańskim (właściwie światowym, według Media w FoodBev ) ulubiona woda sodowa, stanowi niekwestionowany hit i jest od 35 lat. Cherry Coke, która teraz występuje pod bardziej dorosłą nazwą Wiśnia Coca-Coli , była pierwszą próbą firmy Coca-Cola wprowadzenia na rynek napoju smakowego. Tak jak Wtajemniczony ujawnia, że ​​został wprowadzony w 1985 roku, w tym samym roku, w którym przyniósł nam osławiony „New Coke”. Na szczęście, w przeciwieństwie do tego nieszczęsnego trunku, Cherry Coke odniosła natychmiastowy sukces. Tak bardzo, że jest teraz dostępny w 36 różnych krajach na całym świecie.


Cherry Coke stworzyła nawet własną linię spin-offów: Cherry Zero Sugar, Cherry Vanilla i Cherry Vanilla Zero. Cherry Coke została również wybrana jako jedyny smak (oprócz oryginalnego) na rozpoczęcie nowej linii napojów sportowych firmy, Coca-Cola Energy , który jest dostępny zarówno w odmianach Coca-Cola Energy Cherry, jak i Coca-Cola Energy Cherry Zero Sugar.Cherry Coke była ulubioną fontanną sodową?

Fontanna sodowa wiśnia Coks Facebook

Chociaż Cherry Coke w puszkach i butelkach istnieje dopiero od 35 lat, jej początki są znacznie starsze. Nikt nie wie, który palant sodowy (z czasów, gdy był to prawdziwy tytuł zawodowy, a nie zniewaga) był pierwszym, który pomyślał o dodaniu syropu wiśniowego do coli, ale Soda Wiki opowiada, że ​​te drogeryjne fontanny sodowo-czereśniowe Coca-Cola były dostępne od lat 40. Czas nawet przypisuje je jako integralną część Greatest Generation praktyki randkowe ; tak samo jak kabriolety, skarpety chmielowe i trzymanie się za ręce.
Podczas gdy Cherry Coke jest niewątpliwie wygodniejsza, dostępna w każdym sklepie spożywczym, na stacji benzynowej i w sklepie spożywczym, niektórzy ludzie wciąż nostalgicznie patrzą na doskonały smak odmiany fontanny sodowej. Jeśli zastanawiasz się, co przegapiłeś, nadal możesz spróbować tej legendarnej mikstury. Na szczęście Książki i rosół blog mówi, że majsterkowanie jest dość łatwe. Wszystko czego potrzebujesz to butelka tego samego rodzaju syropu wiśniowego, który jest często sprzedawany do aromatyzowania kawy i oczywiście oryginalna (lub dietetyczna, jeśli trzeba) cola. Wystarczy napełnić 16-uncjową szklankę lodem, skropić 2 łyżkami syropu wiśniowego (lub więcej do smaku), a następnie napełnić szklankę colą. Dodatkowe punkty, jeśli założysz spódnicę pudla i posłuchasz kilku starych Chubby Checker lub Bill Haley 45s.

Cherry Coke został zaprezentowany na Światowych Targach

1982 Świat Facebook

Niewątpliwie niektóre z najbardziej legendarnych potraw wszechczasów zawdzięczają swoje pochodzenie Targom Światowym. Światowe Targi w St. Louis w 1904 roku przyniosły nam rożki do lodów i możliwe, że krabie paluszki również na tych targach został zaprezentowany. Światowe Targi w Chicago w 1933 roku ujawniły cud, który jest Cudowny Bicz .Cherry Coke jest również dzieckiem Wystawy Światowej, ponieważ po raz pierwszy została przetestowana wśród patronów Wystawy Światowej w Knoxville w 1982 roku. Czas poinformował, że firma Coca-Cola po raz pierwszy eksperymentowała z pomysłem dodania smaków do swojego sztandarowego napoju i wykorzystała uczciwych bywalców jako króliki doświadczalne, aby przetestować względne zalety cytryny, limonki i wanilii, a także wiśni. Wiśnia zwyciężyła w konkursie popularności smaków, a kilka lat później została dodana do początkowego asortymentu produktów Coca-Coli.

Cherry Coke miała konkurować z Dr Pepper

Cherry Coke i Dr Pepper Facebook

Oprócz wygranej przez Cherry Coke w konkursie na popularność smaku na Światowym Targu, był jeszcze jeden powód, dla którego Coca-Cola mogła zdecydować się na wprowadzenie produktu o smaku wiśniowym. New York Times zauważył w artykule z 1985 roku, że Cherry Coke będzie w stanie walczyć łeb w łeb Dr Pepper , kolejny popularny napój o smaku wiśniowym. Chociaż firma miała ofertę wiśni bez coli o nazwie Mr. Pibb, Czas ujawnił, że ten produkt nigdy nie sprzedawał się zbyt dobrze. Coca-Cola miała jednak wszelkie powody, by sądzić, że dodanie „Coke” do nazwy produktu może oznaczać natychmiastowy bestseller, tak jak miało to miejsce w przypadku Diet Coke, kiedy ten produkt został wprowadzony w 1982 roku, aby natychmiast zyskać uznanie.Tak jak Rozwiązania dotyczące koksu Relacjonuje, optymizm Coca-Coli co do nowego produktu był uzasadniony. Jak powiedział jeden z pracowników rozlewni w Colorado Springs: „Nigdy nie widziałem takiego podekscytowania nowym produktem”. Pod koniec pierwszego roku Cherry Coke znalazła się na liście 10 najlepiej sprzedających się napojów bezalkoholowych i nadal jest bestsellerem ponad trzy dekady później.

Jay-Z miał kiedyś rękę w jego projektowaniu i marketingu

Jay Z Kevin Mazur/Getty Images

Puszki i butelki Cherry Coke, podobnie jak większość opakowań produktów, ewoluowały przez lata, aby nadążać za duchem czasu, a przynajmniej za tym, co marketerzy postrzegają jako ducha czasu. Terapia mowy pokazuje niektóre z bardziej uderzających zmian, jakie przez lata przeszła wytwórnia Cherry Coke, w szczególności powściągliwy czarno-biały projekt przyjęty w 1992 roku i „punk rockowa metamorfoza” z 1995 roku (zaledwie dekadę później, gdy punk był u szczytu).

Jednak w 2007 roku Coca-Cola zdecydowała się pozyskać pomoc w marketingu Cherry Coke od kogoś, kto zajmuje się głównie działalnością poza reklamą. Nie tylko zrekrutowali Jay-Z do promowania produktu, ale także zatrudnili go do pomocy w zaprojektowaniu puszki i stworzeniu reklam telewizyjnych, które zawierałyby jedną z jego piosenek jako ścieżkę dźwiękową (poprzez St. Louis amerykański ). Spotykać się z kimś, Wspomagający celebryci wskazuje, że Jay-Z był jedynym sławnym rzecznikiem Cherry Coke, ale z drugiej strony, mając produkt tak smaczny jak Cherry Coke, naprawdę nie potrzebujesz znanej osoby, ponieważ produkt w zasadzie sam się sprzedaje.