Nieopowiedziana prawda o żywności Network Star Carl Ruiz

Carl Ruiz Facebook

Osobowość Food Network, restaurator i szef kuchni Carl Ruiz właśnie miał jedną z tych twarzy. Nigdy nie wiedziałeś, kiedy i gdzie to się pojawi, ale kiedykolwiek się pojawiło – a zdarzało się to często – po prostu wiedziałeś, że z tym facetem będzie fajnie spędzać czas. Był szefem kuchni, którego uwielbiali nawet najtwardsi krytycy kulinarni. W rzeczywistości, kiedy zmarł w 2019 roku, krytyk Tony Johnson miał to do powiedzenia o nim: „Rozśmieszał ludzi, którzy zapomnieli, jak się śmiać. Podpalił pokoje. Był zapałką i naftą.


Nie ma zbyt wielu ludzi, którzy mogliby podsumować całą filozofię swojego życia w jednym hashtagu, ale fani Ruiza wymyślili jeden na jego cześć dawno temu. #Ruizing to coś, do czego wszyscy mogą – i powinni – dążyć, ponieważ oznacza to po prostu, że żyjesz jak najlepiej. A na koniec tego dnia tylko to się liczy. I to właśnie zrobił.Kim więc był Carl Ruiz? Przyjrzyjmy się życiu tego szefa kuchni z zaraźliwym poczuciem zabawy, śmiechu i przygody.
Tragiczna śmierć Carla Ruiza

Carl Ruiz Facebook

22 września 2019 r. restauracja Carla Ruiza, La Cubana, ogłosiła rozdzierające serce ogłoszenie w mediach społecznościowych. To czyta, częściowo „Żadne słowa nie są w stanie w pełni wyrazić naszego smutku z powodu nagłej utraty naszego drogiego przyjaciela i brata. ... Był potężną siłą domowej kuchni kubańskiej i żył pełnią życia, tak jak gotował – z „taniec zawsze” jako najważniejszym składnikiem”.

Śmierć Ruiza nastąpiła w szokująco młodym wieku zaledwie 44 lat i chociaż jego restauracja i rodzina nie ujawniły od razu przyczyny śmierci, Popkultury poinformował, że zrobił to jego przyjaciel Matt Farah. Według niego Ruiz „przeszedł spokojnie we śnie z powodu podejrzenia zawału serca…”.Farah oddała mu hołd na Instagramie, mówiąc, że za każdym razem, gdy się spotykali, zawsze miały miejsce trzy rzeczy: Ruiz nauczył go czegoś niezwykle interesującego, Ruiz przedstawił go komuś interesującemu i śmiali się – dużo.

To było Popkultury który również poinformował o niesamowitym ostatnim poście Ruiza. Na kilka godzin przed odejściem zamieścił zdjęcie na Instagramie. Było to zdjęcie potrawy z ciastek krabowych, kapusty warzywnej, czerwonej fasoli i ryżu, danie, które opisał jako „Niebo”.La Cubana ogłosiła już, że jego imię i dziedzictwo przetrwają, wraz z planami założenia Fundacji Stypendialnej Carla Ruiza, która pomoże początkującym szefom kuchni.

Carl Ruiz był dobrym przyjacielem Guy Fieri

carl ruiz i facet fieri Facebook

Ze wszystkich gwiazd Food Network to było? Chłopak który najściślej z nim związany. Carl Ruiz pojawił się na Diners, zajazdy i nurkowania , Guy's Ranch Kitchen i 25 odcinków Guy's Food Games , mówi Popkultury (wraz z pojawianiem się na Kolacja: Niemożliwe ). To Fieri przedstawił go również Opie Radio, które z kolei przedstawiło go wielu innym osobom poprzez swój podcast, a później pomógł rozprowadzić własny podcast Ruiza.

Po ogłoszeniu wiadomości o jego śmierci Fieri zabrał się do Świergot z tym, aby powiedzieć o swoim przyjacielu: „Jestem załamany, że mój przyjaciel kucharz Carl Ruiz odszedł. Nie mam słów, by opisać, jakim wspaniałym przyjacielem był dla mnie i mojej rodziny. Jego zdolność do rozśmieszania mnie i uśmiechania się w każdych okolicznościach została przyćmiona jedynie jego talentem jako szefa kuchni... Przez lata poznałem wielu wspaniałych ludzi, ale przyjaciel taki jak Carl to jeden na sto milionów. Carl „The Cuban” Ruiz na zawsze pozostanie w moim sercu i w tych, którzy go kochali”.

Carl Ruiz był powszechnie podziwiany, szanowany i kochany

Carl Ruiz i Alex Facebook

Przyjaciele i rodzina Carla Ruiza nie byli jedynymi, którzy zabrali się do mediów społecznościowych, aby podzielić się złamanym sercem i wspomnieniami o nim, a także licznymi sławni szefowie kuchni oddał hołd swojemu przyjacielowi.

Alex Guarnaschelli tweetował „Ten człowiek był w jakiś sposób ojcowski, pocieszający, mądry, lekkomyślny, błyskotliwy, nikczemnie zabawny i wyjątkowy w jednym. Moje życie bez niego będzie bardziej samotne. Kocham cię Carl. Upewnię się, że bez ciebie nikt nie będzie dokładał do pizzy ananasa najlepiej, jak potrafię. Amanda Frietag wysłana do Instagram , mówiąc: „W kulinarnym świecie iw naszych sercach jest dziura”.

Mistrz Świata w Grillowaniu Myron Mixon , szefie Richard Blais , szefie Michał Szymon , a nawet syn Guy Fieri, Łowca , byli wśród tych, którzy oddali mu hołd w mediach społecznościowych.

Jednak nie wszystkie komentarze były mile widziane lub właściwe. USA dziś zgłoszono, że Paula Deen pojawiał się w dniu Wielkie J Show kiedy zapytano ją, czy zna Ruiza. Powiedziała, że ​​nie, że przykro jej słyszeć o jego śmierci, po czym dodała ze śmiechem: „Wiesz, mówią, że biznes restauracyjny cię zabije”. Tyle o takcie, prawda, Paula?

Carl Ruiz pozostał wierny swoim kubańskim korzeniom

Carl Ruiz Facebook

Ważne jest, aby pamiętać, skąd pochodzisz, a Carl Ruiz zawsze to robił. Według New York Times przypisywał matce i babci miłość do jedzenia i gotowania; po ogłoszeniu śmierci Ruiza to jego brat, George, powiedział im, że jego brat zaczął eksperymentować z jedzeniem i składnikami w domu, na długo zanim pomyślał o wejściu do biznesu.

Jeśli chodzi o jego etykę pracy, George Ruiz mówi, że pochodzi od ich ojca, kolumbijskiego mechanika, który prowadził sklep w New Jersey, w którym również pracowali młodzi bracia Ruiz. To on ich nauczył, że nie chodzi tylko o służbę, ale o poczucie wspólnoty.

Kiedy Ruiz otworzył La Cubana, rozmawiał z Pokrojone w kostkę — pismo Instytutu Edukacji Kulinarnej — o tym. W menu znajdowały się stare ulubione dania, które po raz pierwszy miał, kiedy zostały przyrządzone przez jego matkę i babcię, oraz rzeczy, które kupiłem w Miami i Orlando, niektóre staroświeckie dania, które znikały. Tradycyjne potrawy są naprawdę satysfakcjonujące w wykonaniu”.

Carl Ruiz też znał się na kuchni włoskiej

Carl Ruiz Facebook

W 2014r, New York Times opublikowała w dużej mierze przychylną recenzję Marie's Italian Specialties, restauracji w stylu delikatesów, którą Carl Ruiz otworzył z ówczesną żoną Marie. Pomysł, jak powiedzieli, polegał na tym, że zamierzali zachować tradycyjne godziny dla tego rodzaju restauracji i zamknąć dokładnie o 18:00. Skończyło się to już pierwszego dnia, kiedy klient wszedł o 18:00. na kropkę, aby złożyć zamówienie. Ruiz powiedział im, że nadal jest stałym bywalcem, ale nigdy mu nie powiedzieli, że to on jest powodem, dla którego pozostają otwarte do późna.

Ruiz opisał jedzenie jako „połóż się na kanapie przez trzy godziny później po włosku”, a recenzenci zgodzili się, mówiąc, że jest to w zasadzie miejsce, w którym można się wybrać na ciężkie, obfite i doskonale przygotowane dania, które jesteś zaznajomiony z tym, kiedy myślisz włoskie jedzenie . Szczególnie imponujące były małże, które nawiązują do czasów, gdy Ruiz pracował jako szef kuchni na kanadyjskiej Wyspie Księcia Edwarda. To tam nauczył się trzymać małże w wodzie destylowanej i osolonej przed podaniem i to właśnie te małe rzeczy robią różnicę.

Domowa mozzarella, obfite porcje, (bezpłatne) mini cannolis. . . wszystko to stworzyło doznania kulinarne, które wciąż mówią wiele o trosce, jaką Ruiz traktował ze swoim jedzeniem, bez względu na rodzaj.

Carl Ruiz docenił całe jedzenie?

Carl Ruiz Facebook

Łatwo sobie wyobrazić, że profesjonalni szefowie kuchni i osobistości z Food Network mogą mieć trudności z pójściem do ulubionego fast foodu i wpadnięciem na posiłek w biegu, ale tak nie było w przypadku Carla Ruiza. Kiedy Matt Farah podzielił się kilkoma historiami o nim po ogłoszeniu jego odejścia (via New York Times ), podzielił się jednym o pojawieniu się Ruiza na weselu Farah w kwietniu tego samego roku. Opisał szefa kuchni jako „tańczącego ze wszystkimi, 20 osobami, z których nikt tak naprawdę go nie znał”, po czym dodał coś równie zgrabnego.

Dopiero na afterparty Ruiz zdecydował, że zamierza wszystkich nakarmić – pizzą z Domino .

najlepsze nowe gadżety kuchenne 2018

Domino może wydawać się ostatnim miejscem, które sławny szef kuchni wybrałby na późną porcję pizzy, ale Ruiz wydał 300 dolarów, aby nakarmić wszystkich pizzą, która, jak twierdził, była tak samo ważna dla krajobrazu kulturowego Ameryki jak pizze hodowcy, modniejsza odmiana. Od najlepszych małży po pizzę, którą zamawiasz, kiedy nie możesz zawracać sobie głowy gotowaniem obiadu, Ruiz był genialny w uznaniu tego wszystkiego za równie ważnego.

Carl Ruiz miał serię na YouTube

Carl Ruiz Facebook

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co profesjonalny szef kuchni pomyślałby o twoich ulubionych sieciach restauracji typu fast food, fast casual i siedzących, Carl Ruiz był gospodarzem youtube pokaż, gdzie by ci powiedział. OMG Carl's Food Show dał widzom dokładnie to, czego chcieli, wyszkolony szef kuchni w takich miejscach jak Applebee's, Cracker Barrel, McDonald's , Metro i Pięciu gości . On też był uczciwy i nie, nie nienawidził wszystkiego.

Pomiń bułeczki z cheeseburgerem o Applebee's , na przykład, ale ich dip z karczochów był wygrany. Podobnie jak ich quesadille, które uważał za jedne z najlepszych sieciowych quesadilli, jakie miał.

Co powiesz na Cracker Barrel ? Uznał wystrój za dziwny, przyznał, że pierwszy kęs wiejskiej szynki miał „trudny początek”, ale powiedział, że to była prawdziwa szynka i nie spodziewał się tego za taką cenę. Chwalił ich jajka i sok pomarańczowy, a jeśli zaczynasz dostrzegać tutaj wzór, masz rację. Nawet dania, których nie przepadał, wciąż starał się znaleźć coś dobrego do powiedzenia na ich temat, a to wiele mówi.

Był mniej zachwycony Metro , używając dość często słowa „gąbka”.

Carl Ruiz wywołał drobny skandal w mediach społecznościowych

Carl Ruiz Facebook

Carl Ruiz był prawdopodobnie ostatnią osobą, która wywołała skandal, ale wywołał mały skandal, gdy: NJ.com mówi, zaszokował Florydę, oświadczając, że to nie restauracja z południa zrobiła najlepszą kubańską kanapkę, ale La Pola w zachodnim Nowym Jorku.

Pochwalił ich za ich idealnie proporcjonalną i smakową kanapkę i przyznał, że ma wiele do porównania. Spośród 500 dziwnych kanapek kubańskich, które miał, dał kredyt tam, gdzie, jak sądził, należało – Belarmino Rico, jedynemu człowiekowi za ladą, który robi kanapki, temu samemu, który otworzył restaurację w 1978 roku.

Kiedy nastroje pojawiły się w mediach społecznościowych, nie tylko mieszkańcy Florydy mieli z nim problem. Protesty dotarły aż do władz miast takich jak Tampa i Sankt Petersburg, które nie dały się przekonać naleganiom Ruiza, że ​​ręcznie krojona szynka i wieprzowina La Pola, w połączeniu z chlebem z piekarni Cuba w Union City, są idealne na kanapkę. . (Które, dodaje, nigdy nie powinny używać szarpanej wieprzowiny i nie zostały stworzone dla Kubańczyków, zostały wykonane przez Kubańczyków, którzy chcą zaspokoić podniebienia odwiedzających amerykańskich turystów.)

Carl Ruiz był właścicielem i pracował w kilku kubańskich restauracjach

Carl Ruiz Facebook

Jeśli chodzi o kuchnię kubańską, Carl Ruiz znał się na rzeczy. Po tym, jak dorastał w otoczeniu kuchni, rozpoczął długą karierę w gotowaniu i przynoszeniu jej innym, zaczynając od czasu spędzonego w kuchni w restauracji latynoskiej i peruwiańskiej Smak Peru a także kubański Pete'a Montclaira (przez NJ.com ).

Potem było Są Kubańczykami , nowojorska restauracja Ruiz została otwarta i stylizowana na rodzaj klubu kolacyjnego, jaki można znaleźć w Hawanie, przynosząc tradycyjne dania i napoje do eleganckiego miejsca w mieście. Według Pokrojone w kostkę , został zmuszony do zamknięcia tej restauracji, gdy wzrost czynszu sprawił, że biznes stał się nie do utrzymania, i otworzył La Cubana 15 lat po zamknięciu Son Cubano. Tam dopracował się dokładnie tego, co wyróżnia jego restaurację, i zaczynał od podstaw. Tworzenie doskonałych wywarów i baz może nie wydawać się ekscytujące, ale to — wraz z pozyskiwaniem składników z Hiszpanii i Kuby — miało ogromne znaczenie. Wraz z, jak powiedział, „czasem i doświadczeniem”.

carls jr vs hardees

Możesz zrobić przepis na sos burgerowy Carla Ruiza

Carl Ruiz Facebook

Oczekuje się, że szef kuchni może bardzo pilnie strzec swoich przepisów. W końcu to ich źródło utrzymania, a doskonalenie każdego z nich wymaga wiele pracy. Brać KFC . Ich zaangażowanie w zachowanie ściśle tajnego przepisu na smażonego kurczaka, cóż, ściśle tajne jest legendarne, ale Carl Ruiz był odwrotnie.

On raz tweetował , „Dam każdemu moje przepisy. Różnica między mną a nimi polega na tym, że mogę tworzyć nowe.

I nie tylko to mówił. Zabrał się również na Twittera, aby podać przepis na jego sos burgerowy , ku uciesze fanów, którzy szybko to zrobili, a potem równie szybko wyśpiewali mu pochwały. To bardzo prosty przepis, który możesz zrobić, prawdopodobnie z tego, co masz teraz w kuchni. Tajemnice? Tylko 4 uncje ketchupu, 3 uncje Lugerów (lub sosu koktajlowego), 2,5 uncji chrzanu, 3 uncje majonezu, 1,5 uncji octu z pieprzu wiśniowego, a następnie do smaku: sól, pieprz, tabasco, płatki czerwonej papryki, czosnek w proszku , cebula w proszku i odrobina akcentu.

Grillowanie na podwórku? Zmieniono. Dzięki, szefie kuchni Ruiz.

Oficjalna przyczyna śmierci Carla Ruiza

Carl Ruiz Facebook

Uwolnienie oficjalnej sprawy zajęło około miesiąca po przedwczesnej śmierci Carla Ruiza; według Dzisiaj , że przyczyną była miażdżycowa choroba sercowo-naczyniowa.

To bardzo konkretna diagnoza, więc co się właściwie stało?

Według Klinika majonezu , miażdżyca ma miejsce, gdy tętnice – naczynia krwionośne przenoszące składniki odżywcze i tlen z serca do reszty ciała – zaczynają twardnieć. Dzieje się tak, gdy substancje takie jak tłuszcz i cholesterol gromadzą się w tętnicach i zaczynają ograniczać przepływ krwi; często rozwija się powoli i może spowodować wszystko, od tętniaków do — jak w przypadku Ruiza — nagłej śmierci.

Objawy zależą od stopnia zaawansowania choroby i mogą wahać się od braku objawów po ból w klatce piersiowej i uczucie ucisku wokół serca. Ból i drętwienie nóg są również wczesnymi objawami, a ponieważ można im zapobiegać i leczyć, ważne jest, aby zgłosić się do lekarza z każdym z tych objawów.

A co do przyczyn? Nie można powiedzieć na pewno, ale klinika Mayo twierdzi, że niezdrowa dieta, otyłość, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i ciśnienie krwi oraz rodzinna historia choroby zwiększają ryzyko.

Carl Ruiz regularnie szerzył nienawiść do wegan

Carl Ruiz Facebook

Śmierć Carla Ruiza wywołała fale z zaskakującego powodu: regularnie żywił poważną nienawiść do wegetarian i wegan, aż do świętowania idei ich śmierci.

Na najsłynniejszym obrazie Ruiza Wiadomości na bazie roślin zauważa, że ​​miał na sobie koszulę z napisem „0% wegetarian” i trzymał tacę z mięsem. Regularnie tweetował na ten temat, wolontariat myśli jak „Fakt, że [sic] ruch fałszywego mięsa jest przemysłem wartym wiele milionów dolarów, dowodzi, że weganie nie są zadowoleni z jedzenia warzyw”. Nie wahał się też klaskać w komentarzach, regularnie kłócąc się z każdym, kto komentował w stylu: „Hej, fałszywe mięso nie jest takie złe”.

Nie trzy tygodnie przed śmiercią, on… wysłano link do badania CNN, które wykazało, że wegetarianie i weganie mieli o 20 procent większe prawdopodobieństwo wystąpienia udaru w porównaniu do wszystkożernych, wraz z komentarzem: „Będę jadł cheeseburgery na ich pogrzebach”.

Być może po jego śmierci napłynęły w jego imieniu hołdy, ale niesamowity czas i treść jego postów nie pozostały niezauważone – wielu witało jego śmierć jako opowieść ku przestrodze i konieczność bycia bardziej świadomym wpływu tego, co jemy na nasze zdrowie — czy to widzimy, czy nie.