Nieopowiedziana prawda o Long John Silver's

Long John Silvers znak Obrazy Getty

Istnieje wiele sieci fast foodów z burgerami, ale jeśli chodzi o owoce morza, jest to trochę mniejszy staw. Ta duża ryba to oczywiście nikt inny jak Long John Silver. Restauracja, która swoją nazwę wzięła od Wyspa Skarbów postać jest największym procarzem smażonym w głębokim tłuszczu fast food ryb w Stanach Zjednoczonych i istnieje od ponad 50 lat.


Firma reklamuje się jako szybka odpowiedź serwisowa na smażone ryby z frytkami, ale w ostatnich latach została obciążona problemami finansowymi i krytyką za niezdrową żywność. Jednak zasługą Long Johna Silvera są: wykonał ruch do „100% oleju sojowego, który jest wolny od tłuszczów trans” już w 2014 roku. Mimo to sieć owoców morza wciąż nie zdołała znaleźć gładkich akwenów, pomimo wysiłków zmierzających do rebranding samo. Zanurzmy się w historię tej amerykańskiej instytucji fast food i zbadajmy, gdzie była i dokąd statek Long John Silver może płynąć dalej.Zaczęło się od hamburgerów, a nie owoców morza?

burger

Long John Silver's to oczywiście wszystko o owocach morza, jednak podobnie jak wiele fast foodów, jego historia zaczęła się od prostego stoiska z hamburgerami droga powrotna w 1929 roku .
dlaczego pączki mają dziury?

Na początku Wielkiego Kryzysu Jerome Lederer otworzył małe stoisko z hamburgerami dla sześciu osób o nazwie White Tavern Shoppe w Shelbyville w stanie Kentucky. Podczas gdy większość ludzi nawet nie pomyślałaby o założeniu firmy w trudnym okresie gospodarczym, model biznesowy Lederera rozkwitł i ostatecznie otworzył w sumie 13 sklepów White Tavern Shoppes. Potem nadeszła II wojna światowa i Lederer został zmuszony do zamknięcia 10 z nich z powodu braków w zaopatrzeniu i sile roboczej.

Nie zniechęcając się, Lederer założył grupę restauracyjną Jerrico Inc. w 1946 roku i otworzył restaurację w Lexington w stanie Kentucky o nazwie Jerry's Five and Dime. Jerry's miał wiele lokalizacji, a Lederer zatrudnił człowieka o imieniu Warren W. Rosenthal, aby pomógł w prowadzeniu firmy i ostatecznie przejął ją w 1963 po śmierci Lederera. Chętny do wypróbowania pomysłu na restaurację poza hamburgerami, Jerrico spróbował wielu różnych tematów menu, od rostbefu po hiszpańskie jedzenie. Wreszcie Rosenthal nawiązał współpracę z Jamesem Pattersonem, franczyzobiorcą operatorem jednego z Restauracje Jerry'ego . Obaj mężczyźni zdecydowali, że na rynku brakuje restauracji z rybą z frytkami i boomu – pierwsza restauracja Fish & Chips Long John Silver została otwarta w 1969 roku.Restauracja wydaje się niechętnie uznawać swoją historię sprzed 1969 roku

nocnik Instagram

Można założyć, że Long John Silvers przyjmie swoje korzenie drzewa genealogicznego fast foodów, które sięgają czasów hamburgerów i Wielkiego Kryzysu, ale wydaje się, że tak nie jest. Historia firmy na oficjalnej stronie internetowej Long John Silver nie sięga wstecz do 1969 roku, kiedy oficjalnie została otwarta, bez wspominania o rodzinie restauracji, która je powołała. Nie ma żadnej wzmianki o Jerome Lederer, Jerrico Inc., Warrenie W. Rosenthalu ani żadnej z restauracji Jerry's, które nadal działają w Kentucky.

W rzeczywistości LJS sprawia wrażenie, jakby Jim Patterson obudził się pewnego dnia i sam uruchomił Long John Silver's. „Przedsiębiorczy biznesmen i restaurator Jim Patterson wraca z wakacji na wybrzeżu, gdzie zjadł naprawdę wyjątkowy posiłek z rybą z frytkami” – czytamy w artykule. Strona internetowa LJS . „Jego wizja była prosta: przenieść to wyjątkowe doświadczenie z owocami morza z wybrzeża do reszty Ameryki, aby oni również mogli się nim cieszyć”.Być może dlatego, że Długi John Silver był kupiony przez Yum! Marki w 2002 roku i później sprzedany konsorcjum liderów franczyzobiorców i inwestorów pod nazwą LJS Partners LLC w 2011 r. — w skład którego wchodził sam Jim Patterson. Jakkolwiek by nie było, brak uznania przez kierownictwo Long John Silver 40-letniej historii rodziny wydaje się nieco podejrzany.

Chrupki są dodatkiem poza menu

chrupki Świergot

Czy je nazywasz chrupki , cracklin , chrupki , lub po prostu okruchy, każde zamówienie smażonej ryby w Long John Silver's przyjdzie z nimi. To te dodatkowe odchody smażonego ciasta, które Long John Silver używa we wszystkich smażonych potrawach. Jeśli zwykle lekceważysz te chrupki i wyrzucasz je po skończeniu głównego posiłku, to przez te wszystkie lata wyrzucałeś tajną pozycję z menu. Chrupki mogą wyglądać jak okruchy, ale każdy regularny LJS wie, że są one dodatkową ucztą, którą można się cieszyć.

Tak jak Pasta Jim Vorel, pisarz i fan Long John Silver, zauważył, że personel restauracji jest przeszkolony w traktowaniu tych smażonych okruchów ciasta jako nieoficjalnych dodatków. Vorel zauważa, że ​​nauczył się tego po tym, jak zobaczył, jak małe dziecko podchodzi do lady i prosi o chrupki. „Byłem tam, obserwując z fascynacją i zastanawiając się, o co dokładnie prosi, gdy z tyłu wyłonił się pracownik niosący pojemnik na frytki” – napisał Vorel. - Pojemnik do smażenia całkowicie wypełniony chrupkami, które tłuste małe dziecko z radością zabrało z powrotem do swojej budki i zaczęło zachłannie pożerać.

Cieszcie się tymi chrupkami, ludzie.

Zrobili „najzdrowszy posiłek w Ameryce”

wielka promocja połowu youtube

Biorąc pod uwagę, że prawie wszystkie główne danie główne jest smażone w głębokim tłuszczu na złoty kolor, a restauracja rozdaje torby smażonych chrupek, nikt nie zwraca się do Long John Silver's o zdrową żywność. Nawet mając reputację osoby, która nie ma najzdrowszego żarłacza, trzeba trochę wysiłku, aby zdobyć wyróżnienie „Najgorszy posiłek w restauracji w Ameryce”. W 2013 roku Centrum Nauki w Interesie Publicznym dał potrawie Long John's „Big Catch” niezbyt godny pochwały tytuł. Jak dokładnie wygląda najgorszy posiłek w restauracji w Ameryce?

recenzja całego ciasta spożywczego

Cóż, to był 4,5-gramowy filet rybny, krążki cebulowe lub frytki i hushuppies – oczywiście wszystko smażone w głębokim tłuszczu. Chociaż posiłek nie miał największej liczby kalorii w segmencie fast foodów – osiągając 1320 kalorii – jego poziom sodu i tłuszczów trans był poza kontrolą. American Heart Association zaleca, aby ludzie spożywali tylko około dwóch gramów tłuszczów trans dziennie, a Big Catch zawierał 33 gramy tłuszczów trans i 3700 miligramów sodu. Może to był zwykły zbieg okoliczności, ale kiedy Cebula pisze artykuł o twoim jedzeniu z fikcyjną pozycją w menu o nazwie „obrzydliwość z głębin”, może nadszedł czas, aby rozważyć wycofanie się z frytkownicy.

Wielki Post to wielki biznes dla restauracji?

długi john srebrny Świergot

Long John Silvers nie zawraca sobie głowy, jeśli chodzi o pożyczkę — wtedy nadszedł czas, aby przenieść poważną rybę. Szacuje się, że obrzędy religijne rozpoczynające się w Środę Popielcową i kończące się na Wielkanoc są obserwowane przez około 1,2 miliarda katolików, którzy powstrzymują się od jedzenia mięsa w Środę Popielcową i wszystkie piątki w okresie 40-dniowego Wielkiego Postu. Menedżerowie w Long John Silver's mają w oczach znaki dolara o tej porze roku i zaspokajają potrzeby wielu katolików, którzy decydują się jeść więcej ryb zamiast mięsa.

„Oczekujemy dobrego Wielkiego Postu”, James O'Reilly, dyrektor generalny Long John Silver's, powiedziany o okresie Wielkiego Postu 2018. „W zeszłym roku sprzedaliśmy ponad dwa miliony funtów owoców morza, a fakt, że Wielki Post zaczyna się wcześniej, jest dla nas dobry”. Aby dać ci pewną perspektywę, jak bardzo biznesowy boom na franczyzę owoców morza, dostrzegli: 130 procent wzrostu w Środę Popielcową w 2017 r. i średni wzrost sprzedaży o 84 proc. w każdy piątek w sezonie.

W celu pozyskania jak największej liczby klientów w okresie Wielkiego Postu, LJS oferuje specjalne książeczki kuponowe do kościołów katolickich, rozdaje karty lojalnościowe dla klientów „Fry Day” i organizuje konkursy, w których można wygrać rejsy po Alasce i Karaibach.

Mówienie jak pirat da ci darmowe jedzenie

mów jak piracki dzień ad Facebook

Chrupki to nie jedyne darmowe jedzenie w menu. Long John Silver's objął chyba najgłupsze internetowe wakacje — mów jak dzień piratów. Ma sens tylko, aby restauracja zaspokoiła potrzeby każdego szczura lądowego, który potrzebuje smażonego jedzenia, a każdy, kto zrobi swoje najlepsze pirackie wrażenie podczas wakacji, zostanie nagrodzony czymś pysznym. W 2018 roku było to darmowe Twinkie — oczywiście smażone w głębokim tłuszczu.

„Dzień Talk Like a Pirate Day jest dla mnie serdecznymi, którzy kochają dużo i nie chcą się kręcić” – Stephanie Mattingly, wiceprezes ds. marketingu powiedziany . „Uwielbiamy patrzeć na podekscytowanie naszych klientów i cieszymy się, że możemy dzielić się nagrodami”.

Jeśli naprawdę chciałeś zrobić wszystko, by spędzić pirackie wakacje, możesz nawet dostać darmowego Fish N' Fry, jeśli chcesz przebrać się za pirata. Pomijając wrażenia Czarnobrodego i Kapitana Kidda, LJS wykorzystał efekciarskie wakacje dla dobra sprawy i w 2017 roku zebrał 50 000 $ dla American Cancer Society.

Chcą, żebyś zrobił trochę hałasu

długi john srebrny Instagram

Może załoga Long John Silver's dała ci dodatkowe chrupki do posiłku lub twój półmisek z rybą i krewetkami był wysmażony do perfekcji. W każdym razie klienci, którym smakuje posiłek, są zachęcani do: zadzwoń w dzwon kapitana wychodząc z restauracji, aby poinformować personel, że mieli satysfakcjonującą wizytę. Tradycja LJS wywodzi się z praktyka morska gdzie wszystkie statki miały dzwonek, który był używany do wszystkiego, od informowania załogi o godzinie, po jego użycie jako środka ostrożności w mglistych warunkach. Jeśli statek został schwytany, dzwon statku stał się nawet swego rodzaju trofeum. Oczywiście w Long John Silver's wszystko kręci się wokół szczurów lądowych wyrażających radość z hushuppies.

Dzwonienie w dzwonek kapitana jest najmniej nowoczesnym sposobem zbierania opinii klientów, ale co dziwne, doprowadziło to do inspiracji dla startupu zajmującego się opiniami klientów, znanego jako hmmm . Założyciel firmy Humm, Bernard Briggs, jadł w Long John Silver's, kiedy zauważył klientów dzwoniących po posiłkach Dzwonkiem Kapitana. To wystarczyło, aby Briggs opracował platformę technologiczną dla restauracji do zbierania i analizowania opinii klientów w postaci użytecznych danych. Briggs przechowuje nawet pamiątkę przypominającą o pomyśle, który założył jego firmę. „Jeden z moich współzałożycieli dał mi na Boże Narodzenie w zeszłym roku Dzwon Kapitana Long John Silver, który znalazł w serwisie eBay” Briggs powiedziany .

W latach 90. łańcuch prawie zatonął

długi john srebrny Świergot

Long John Silver's przez lata widział wzburzone wody, a pod koniec lat 90. statek prawie zatonął. W 1998 roku firma złożyła wniosek o Rozdział 11 bankructwo po dekadzie trudności finansowych i zaciąganie większych długów, niż było w stanie udźwignąć. „W tej chwili wydaje się, że muszą pozbyć się wierzycieli”, powiedział analityk Edward Jones, Patrick Schumann. Chicago Tribune wtedy.

Long John Silver's uporał się ze swoim sprawiedliwym udziałem w trudnościach w latach 90., w tym pozwem sądowym firmy z Wirginii Zachodniej, która oskarżyła ich o zerwanie ze sloganem „chwyć i idź”. Następnie pojawił się kolejny pozew, w którym stwierdzono, że Long John Silver's naruszył umowę i oszustwo po tym, jak nie uiścił opłaty w wysokości 3 milionów dolarów za zabawki promocyjne do filmu z 1998 roku Zagubieni w kosmosie . Gdyby A&W nie wpadło i nabyty Long John Silver's w 1999 roku, bardzo możliwe, że restauracja mogła wkrótce spać z rybami.

Combo restauracje Long John Silver w większości były rozczarowaniem

Long John Silvers a&w combo Obrazy Getty

Sieć restauracji na przestrzeni lat miała również do czynienia z wieloma wewnętrznymi kłótniami. Być może pamiętasz, że widziałeś lokalizacje pod wspólną marką A&W i Long John Silver — to działo się jeszcze przed Yum! Marki kupiły sieci restauracji. Po ich zakupie przez Yum! w 2002 roku zostali również sparowani z KFC lub Taco Bell , choć nie tak często. Kiedy pomysł się zaczął, był to swego rodzaju sukces. „Restauracja odnotowuje sprzedaż porównywalną z wolnostojącą restauracją”, Bryon Stephens, wiceprezes ds. franchisingu powiedziany jednego takiego zestawu restauracji w 2001 roku.

Niestety, te restauracje Frankensteina w końcu zaczęły osiągać sukces finansowy financial zwiędnąć .

W 2010 roku firma Treasure Isle Inc., która była właścicielem i operatorem lokalizacji franczyzowych Long John's i A&W pozwał swoją spółkę dominującą , Mniam! Marki, twierdząc, że Yum! nie odpowiednio wspierały restauracje, w wyniku czego lokalizacje albo się zamykały, albo były obciążone kotwicą zadłużenia. „Co-branding był porażką” powiedział Wayne Mack , prawnik reprezentujący Treasure Isle Inc, który twierdził, że samodzielne restauracje otrzymują większe wsparcie dla korporacji. Możliwe, że jednym z powodów, dla których restauracje combo miały problemy, był po prostu brak komunikacji. Mack argumentował, że A&W ma prawo weta wobec standardów operacyjnych i że Yum! utrzymywał franczyzobiorców w ciemności o promocjach krzyżowych i ofertach specjalnych combo.

Rok później Yum! zmył rybi tłuszcz Długiego Johna Silvera z jego rąk i powiedział: „Dobrze się pozbyć”.

Long John Silver's próbuje wrócić na kurs

logo ryb Facebook

Po upadku bankructwa pod koniec lat 90. i złych doświadczeniach z Yum!, Long John Silver's doświadczył sporego udziału w burzliwych morzach. Restauracja z owocami morza nie straciła jednak nadziei i poczyniła starania, aby zmienić swoją markę i wrócić na właściwy kurs. Firma powołała nowego dyrektora generalnego Jamesa O'Reilly w 2015 roku i obiecuje dodać więcej produktów z grilla do menu, aby usatysfakcjonować coraz większą liczbę klientów dbających o zdrowie. Być może zauważyłeś również, że wprowadzili nowe mundury i zmienił znaki , porzucając stary styl czcionka i flaga z lat 80. i 90. na rzecz zaktualizowanego niebieskiego napisu z zabawną czerwoną rybką. Nowe mundury i logo zaprowadzą Cię jednak tylko tak daleko, a to może nie wystarczyć.

Działała sieć restauracji 940 lokalizacje od 2017 roku, ale wciąż jest ciężko dla tego poobijanego statku. Firma zamknięta 16 restauracji w 2014 jeszcze kilka w 2015. i 2017. , a recenzje jego istniejących lokalizacji były mniej niż znakomite. W 2017 roku Insider biznesowy odwiedziłem lokalizację w Staunton w stanie Wirginia, aby z pierwszej ręki przyjrzeć się zwrot firmy . Trochę trudno jest ekscytować się wizytą w restauracji, gdy w recenzji pojawiają się zwroty takie jak „brudny i klaustrofobiczny” oraz „smaczne z pogranicza”.

Czas pokaże, ale Długi John Silver może pewnego dnia chodzić po desce.

Jack in the box składniki tacos