Dlaczego Taco Bell spadła w Meksyku?

Dlaczego Taco Bell spadła w Meksyku? Ethan Miller/Getty Images

Dla wielu Amerykanów Taco Bell funkcjonuje jako wprowadzenie do meksykańskie jedzenie — choć bardzo, bardzo zamerykanizowana wersja. Sieć powstała w Południowa Kalifornia , i został nazwany po Odrodzenie misji stylizacja oryginalnego logo i wystroju restauracji. W całych Stanach Zjednoczonych sieć szczyci się ponad 7000 indywidualne restauracje, które serwują specjalności nie znajdziesz w innych meksykańskich restauracjach — pomyśl o meksykańskich pizzach, Crunchwrap Supremes i innych Meksykańskie jedzenie wynalezione w USA — do ponad 40 milionów klientów każdego roku. Poza Stanami Zjednoczonymi marka może pochwalić się silną obecność międzynarodowa , z około 500 restauracjami zlokalizowanymi w 30 krajach na całym świecie.


Może, ale nie musi być zaskoczeniem, że Meksyk nie jest jednym z 30 krajów gdzie Taco Bell był w stanie dokonać udanej ekspansji, ale nie z powodu braku wysiłku. Taco Bell po raz pierwszy próbował otworzyć lokal po drugiej stronie granicy w Mexico City w 1992 roku . Po tym, jak to się nie powiodło, spróbowali ponownie z inną koncepcją w 2007 , ale to też się nie powiodło. Dlaczego więc umysły stojące za niektórymi ulubionymi amerykańskimi tacos miały takie trudności z infiltracją miejsca narodzin tego jedzenia, które pomogły spopularyzować w Stanach Zjednoczonych? Zagłębiliśmy się w historię prób ekspansji Taco Bell do Meksyku, aby dowiedzieć się, dlaczego ich lokalizacje na południe od granicy miały ponieść klęskę.Wszystko zaczęło się od ulicznego wózka

wózek uliczny taco bell w meksyku

Kiedy Taco Bell po raz pierwszy próbował wejść na rynek Meksyku w 1992 roku , postanowili zacząć od małych. Większość amerykańskich sklepów w tamtym czasie była pełnoprawnymi restauracjami szybkiej obsługi, wyposażonymi w okna przejazdowe i miejsca do siedzenia, wykonane w Art Deco-spełnia hiszpański styl kolonialny który zdefiniował markę na przełomie lat 80. i 90. Jednak w swojej pierwszej lokalizacji w Mexico City Taco Bell postanowił zrobić coś zupełnie innego. Zamiast rozpoczynać w domu taco z lokalizacją z cegły i zaprawy, wystartowali w Mexico City z wózek z jedzeniem . Chociaż stanowiło to rodzaj ukłonu w stronę wózków ulicznych, które sprawiły, że tacos stały się czymś, pierwszy Taco Bell w Meksyku został zbudowany w środku Smażony Kurczak z Kentucky Lokalizacja.
Ponieważ obie marki od jakiegoś czasu należą do tej samej firmy macierzystej — obecnie znajdują się pod parasolem Mniam! Marki , ale były własnością PepsiCo w 1992 roku — w tamtym czasie musiało to wyglądać na sprytny mecz. Stół bufetowy o długości 9 stóp sprzedawał dość standardowe menu Taco Bell , bez twardych tacos . Mniej więcej w tym samym czasie firma Taco Bell otworzyła kilka dodatkowych samodzielnych lokalizacji w Meksyku, ale koncepcja nigdy nie znalazła oddźwięku wśród mieszkańców. Do 1994 roku dwa lata po ich pierwszym wyprawie do Meksyku wszystkie lokalizacje Taco Bell zostały zamknięte.

Ich ceny były droższe niż lokalne tacocary

taco bell wózek na żywność w meksyku Manuel Velasquez/Getty Images

Było wiele czynników, które przyczyniły się do ostatecznego upadku Taco Bell w Meksyku, ale jednym z głównych punktów spornych, które powstrzymywały Meksykanów przed przyjęciem zamerykanizowanej wersji ich rodzimego jedzenia, była cena. W zakładach Taco Bell, które zostały otwarte w Meksyku w 1992 roku, tacos i mały napój były sprzedawane za około 3,25 USD . Problem polegał na tym, że ktoś mógł kupić prawdopodobnie lepiej smakujące taco z wózka ulicznego za znacznie mniej niż to, co pobierał Taco Bell. Natomiast GoNomad Szacuje, że nawet w 2017 r. przeciętny uliczny lunch taco w Mexico City kosztował około 2 USD, podczas gdy posiłek w restauracji byłby równowartością około 10 USD na osobę. Dla większości ludzi wybór autentycznej wersji taco z ulicznej żywności w miejscu, w którym wynaleziono tacos zamiast przybliżenia fast foodów, jest oczywisty, zwłaszcza gdy mniejsza wersja jest dwa lub trzy razy droższa.Podczas drugiej fali restauracji w Meksyku w 2007 roku Taco Bell popełniła kolejny krytyczny błąd, jeśli chodzi o ustalanie cen i kierowanie produktów do odpowiedniej grupy demograficznej. Inne amerykańskie sieci, które odniosły sukces w Meksyku, jak Starbucks , umieścić swoje lokalizacje w bogatszych dzielnicach. Taco Bell umieścić swoje restauracje w dzielnicach klasy średniej, próbując dotrzeć do Meksykanów, którzy nigdy nie podróżowali do USA ani nie próbowali dań Taco Bell. Jednak ich plan nie trafił w sedno, a marka nigdy nie odniosła sukcesu, jaki Starbucks, McDonald's i Kentucky Fried Chicken znaleźli w Meksyku.

Nazwy ich pozycji w menu są szalenie nieautentyczne

Nazwy pozycji menu dzwonka Taco

Innym powodem, dla którego Meksykanie nigdy nie przepadali za menu Taco Bell, jest to, że jedzenie tej sieci nie jest tak naprawdę meksykańskie, a nazwy pozycji w ich menu odzwierciedlają to. Jednym z największych problemów, które nękały pierwsze wejścia sieci na rynek meksykański, był fakt, że ich klienci tak naprawdę nie rozumieli, co zamawiają.Na przykład twarde tacos są prawdopodobnie jedną z pierwszych rzeczy, o których większość ludzi myśli, gdy myślą o Taco Bell, ale ten produkt nie ma absolutnie żadnych korzeni w prawdziwej kuchni meksykańskiej. Według Kuchnia , tacos w twardej skorupce są wyraźnie amerykańskim wynalazkiem, nic więc dziwnego, że Meksykanie nie wiedzieli, czym one są. Aby zwalczyć zamieszanie, lokalizacje Taco Bell w Meksyku przemianowały twarde taco na Tacostada . Ta nowa nazwa dokładniej odzwierciedlała to, co otrzymywali klienci, czyli skrzyżowanie tradycyjnego taco i toast , który jest prawdziwe danie meksykańskie, składające się z otwartej smażonej tortilli kukurydzianej z dodatkami.

Użyli mrożonego mięsa sprowadzanego ze Stanów Zjednoczonych

mrożone mięso taco bell

Podczas korzystania z zamrożone mięso w Stanach Zjednoczonych jest to dość powszechne, zwłaszcza w kontekście restauracji typu fast food i szybkiej obsługi, co nie zawsze ma miejsce w innych częściach świata. W Meksyku , sprzedawcy ulicznej żywności często używają unikalnych kawałków mięsa, które są popularne w określonych obszarach i przygotowywane zgodnie z lokalnymi przepisami i zwyczajami. Według Zjadacz przewodnik po jedzeniu ulicznym w Meksyku, prawdopodobnie znajdziesz wszystko od Tacos z głową , w którym mięso jest ścinane ze świeżo ugotowanej na parze głowy krowy, do kilku różnych odmian carnitas.

mielona wołowina że Amerykanie są przyzwyczajeni do oglądania w tacos, zwłaszcza tych z Taco Bell? W Meksyku to po prostu nie ma znaczenia. Najbliższe, jakie znajdziesz, to danie całkowicie oddzielone od tacos, zwane Haszysz , który zwykle podaje się na ryżu. Kiedy więc lokalizacje Taco Bell w Meksyku zostały uruchomione z zamrożone mięso importowane ze Stanów Zjednoczonych, nie powinno dziwić, że lokalni mieszkańcy nie uznali go za tak atrakcyjny, jak szeroki wybór świeżych mięs, do których przywykli kupować od lokalnych sprzedawców ulicznych.

Meksyk po prostu nie potrzebuje więcej tacos

Uliczny sprzedawca taco w Meksyku Manuel Velasquez/Getty Images

Jeden z największych powodów, dla których Taco Bell spadła w Meksyku, jest również jednym z najbardziej oczywistych powodów: Meksyk po prostu nie potrzebuje fast-foodowej wersji jednego z ich najpopularniejszych lokalnych potraw. W książce Tortille: historia kultury , historyk Carlos Monsiváis powiedział, że próba Taco Bell, aby otworzyć restauracje w Meksyku, była „jak sprowadzenie lodu do Arktyki”. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsza próba infiltracji rynku przez markę trwała zaledwie niecałe dwa lata, ma sens, że przy drugiej próbie zdecydowali się na zupełnie inne podejście. W przypadku próby ekspansji w 2007 r. hasłem meksykańskich lokalizacji Taco Bell było „Taco Bell to coś innego”, co oznaczało dążenie marki do wyróżnienia się.

Tym razem wyszli od razu i Taco Bell zastosował swoje wyjątkowo amerykańskie podejście do niejasno meksykańskich pozycji menu. Dyrektor PR Rob Poetsch powiedział Wiek reklamy , ' Nie staramy się być autentycznym meksykańskim jedzeniem, więc nie konkurujemy z taquerias. Marka postawiła na to, że wartość i wygoda zachęcą klientów do wyboru Taco Bell zamiast bardziej autentycznej alternatywy.

Jednak nie wszyscy zaznajomieni z wewnętrznym działaniem marki wierzyli w tę strategię. Scott Montgomery, dyrektor kreatywny, który kiedyś pracował nad reklamą Taco Bell, uznał, że sam pomysł jest obraźliwy. „Stawiamy płot, żeby nie mogli się przedostać, ale przez płot przepychamy tacos. To obraźliwe - powiedział.

handlowiec joes oliwy z oliwek

Miejscowi nie lubili amerykańskich pozycji w menu.

Burrito podawane z frytkami

Jeśli niektórzy uznali sam pomysł otwierania lokali Taco Bell w Meksyku za obraźliwy, inni uznali jedzenie, które serwowali, za praktycznie świętokradztwo. Chicago Tribune Pisarz Oscar Avila napisał w artykule z 2009 r., że „zaczesanie szalikiem Fiesta Burrito w Meksyku przypominało patronowanie Panda Expressowi u podnóża Wielkiego Muru”. Kiedy Taco Bell zrewolucjonizowała swoją strategię otwarcia w Meksyku w 2007 roku, postanowili oprzeć się na swoim amerykańskim dziedzictwie, które obejmowało wprowadzenie bardziej typowo amerykańskich pozycji w menu. Przed ich ulubieńcem kultu Frytki Nacho zostały wprowadzone w Stanach Zjednoczonych, sieć sprzedawała frytki duszone w serze, mięsie, pomidorach i śmietanie wraz z innymi amerykańskimi faworytami, takimi jak miękkie lody. Jednak klienci faktycznie wydawali się uważać to za jeszcze bardziej zniechęcające niż wcześniejsze próby Taco Bella, aby wyglądać bardziej autentycznie meksykańsko. Według Popularne wszystko , jeden z klientów powiedział nawet reporterowi AP: „Czego tu brakuje. Może jedzenie nie powinno być podawane z frytkami.

Istnieje nieoficjalny Taco Bell, który jest bardziej popularny niż kiedykolwiek były oficjalne lokalizacje.

nieoficjalny dzwonek taco w meksyku Świergot

Prawdziwym gwoździem do trumny nieudanych prób ekspansji Taco Bell w Meksyku jest fakt, że samotny naśladowca w rzeczywistości odniósł więcej sukcesów, długowieczności i pozytywnych recenzji niż mocno nagłośnione i wspierane finansowo lokalizacje tej międzynarodowej marki. Po drugiej stronie granicy w Tijuanie znajdziesz kilka lokalizacji Taco Bell które nie są powiązane z Yum! Restauracja należąca do marki. Można je odróżnić od oryginalnego artykułu po żółtych dzwonkach w ich logo, które różnią się od różowego dzwonka używanego na oficjalnym oznakowaniu Taco Bell.

Chociaż lokalny Taco Bell w Tijuanie nie ma bieżącej wody, tony much i ogólnie niehigieniczne warunki, mała restauracja wytrwała, aby stać się prawdziwą lokalną instytucją w taki sposób, że real Taco Bell nigdy nie mógł. Klienci kochają piwo za jednego dolara i za dolara za zamówienie trzech tacos, trudno je pobić pod względem ceny. Oferują również coś, czego Taco Bell jako instytucja amerykańska nie miała: autentyczność. Jeśli chodzi o tacos w Meksyku, wydaje się, że może to być najważniejszy składnik.