Dlaczego powinieneś robić francuskie tosty w autentyczny francuski sposób

Francuskie tosty ból perdu

Przejdźmy do sprawy. Jeśli do przygotowania francuskich tostów używasz białego chleba kanapkowego, gotujesz go w oleju rzepakowym, moczysz w mleku zamiast w śmietanie, a francuski tost wyjdzie zbyt jajowaty lub rozmoczony, nadmiernie przyprawiony i zatopiony w syropie, prawdopodobnie robisz to po amerykańsku (poprzez Pikantna perspektywa ). Jeśli robisz to jak Kylie Jenner i dodajesz mrożone płatki do swojego przepisu, zszedłeś na głęboką wodę.


Z drugiej strony, jeśli dodasz wanilię do przepisu na francuskie tosty, możesz być bliżej klasycznego francuskiego przepisu, niż Ci się wydawało. Autentyczny francuski tost – zrobiony tak, jak zamierzali Francuzi – nie wymaga żadnych dodatków. Postaramy się nie woskować poetycko, ale to trudne. Oryginalny francuski tost (lub, jeśli wolisz, „Pain Perdu”) jest zrobiony z grubych kromek chleba. Są karmelizowane, złociste i chrupiące na zewnątrz. W środku są miękkie i jak budyń. Są lekko słodzone i aromatyzowane tylko odrobiną – jak wspomnienie – wanilii.Gotowy do gry we francuskie tosty? Oto jak.
Jak zrobić prawdziwy Pain Perdu

Jak zrobić ból perdu

Aby zrobić autentyczne francuskie tosty, zapomnij o chlebie kanapkowym. Potrzebujesz pełnowartościowego francuskiego chleba, który wchłonie ciężki krem ​​bez rozpadania się. Spróbuj brioszki lub bagietki (przez Sklep z kącikiem szefa kuchni ). Brak przepisów zaleca użycie batarda, który jest jak krótsza, grubsza bagietka z grubą skórką (przez Venlora ). Niektóre wersje zawierają śmietankę i pełne mleko do kremu, ale pół na pół również załatwi sprawę. Wiele przepisów Pain Perdu wymaga dodania do kremu odrobiny likieru, takiego jak Armagnac. (Tak, proszę!) Potrzebne będą również jajka, cukier, ekstrakt waniliowy, sól. Do smażenia użyj masła.

Dostosuj metodę pieczenia do swoich preferencji. Aby uzyskać karmelizowaną skórkę, spróbuj ugotować chleb na małym ogniu lub posyp chleb cukrem. Jeśli się spieszysz, namocz kromki chleba, aż wchłoną krem, a następnie usmaż je na maśle. Jeśli natomiast masz trochę więcej czasu, namocz plastry i piecz je w piekarniku przez godzinę. Możesz również spróbować namoczyć chleb w budyniu przez pełne 24 godziny przed smażeniem, a następnie pieczeniem.Nie trzeba dodawać, że Francuzi prawdopodobnie nie dodaliby mrożonych płatków do swojego Pain Perdu. Ale jeśli masz konsystencję, przed pieczeniem zanurz plasterki w migdałach. Smacznego!

jak długo sprawdzać zakwas