7 alkoholi, które powinieneś pić i 7 nie powinieneś

koktajle

Nie jest tajemnicą, że istnieje tak wiele różnych rodzajów alkoholu, że trudno jest zorientować się, co dostajesz – nawet po zbyt długim stresowaniu się decyzją. Jeśli wybierasz się do sklepu monopolowego, żeby kupić coś na imprezę, skąd wiesz, że zostaniesz powitany szczerym uśmiechem zamiast przewracaniem oczami? Czasami wszystko, co możesz zrobić, to zgadnąć (na podstawie jakiej, ładnej etykiety?) i mieć nadzieję na najlepsze. To lub chwyć za to samo, co za każdym razem. Na szczęście są pewne wygrane, które z pewnością przyniosą pożądaną reakcję, bez konieczności trzymania się sprawdzonych faworytów. Jest też kilka gigantycznych chybień i cokolwiek zrobisz, nie chcesz się z nimi pokazywać. Czytaj dalej, aby poznać alkohole, które zdecydowanie powinieneś pić, oraz te, których powinieneś zabronić barek alkoholowy .


jak zginął Anthony Bourdain?

Pij: Old Fitzgerald

Stary Fitzgerald Instagram przez jasoneighty1

Jest wiele do powiedzenia o nalaniu sobie czegoś po długim dniu, a jeśli szukasz czegoś, co nie sprawi, że będziesz się skrzywić, gdy zobaczysz metkę z ceną, sprawdź Stary Fitzgerald . Pierwotnie został wyprodukowany w latach 70. XIX wieku jako rodzaj ekskluzywnego burbona premium i faktycznie przetrwał zakaz poprzez uzyskanie pozwolenia na destylację medyczną. Przepis zmienił się od tego czasu, ale nadal sprawia, że ​​czujesz się o wiele lepiej.Podnieś butelkę Stary Fitzgerald w więzieniu , a dostaniesz przyzwoitą butelkę w cenach z dolnej półki. Jest trochę smaku miodu, trochę wanilii i dużo dębu. Nie ma też takiej surowości, jakiej można by się spodziewać po czymś w tym przedziale cenowym, a wszystko to sprawia, że ​​jest to świetny wybór do trzymania na półce w kuchni.
Pij: wódki Pinnacle

Wódki Pinnacle Obrazy Getty

Każdy albo kocha wódki smakowe, albo zna kogoś, kto to lubi. Istnieje mnóstwo opcji, a niektóre z nich są dość drogie. Nie ma jednak powodu, aby wydawać ogromne pieniądze na wódkę smakową — nie kiedy Francuska wódka Pinnacle ma jakość z najwyższej półki za ceny z najniższej półki . Nawet ich niesmakowana wódka jest szanowana — zabrali do domu najwyższe wyróżnienia na Międzynarodowy Konkurs Wina i Alkoholu 2013 . Na pewno jest wystarczająco dobry, aby dodać go do dowolnego miksera i nie będzie ostry ani przytłaczający... i smaki!

Pinnacle oferuje ogromną różnorodność smaków , od truskawek i żurawiny dla miłośników owoców po habanero dla tych, którzy lubią pikantny i solony karmel dla tych, którzy nie mają dość deseru. Po co płacić trzy- lub czterokrotnie wyższą cenę za wódkę z wyższej półki, skoro masz całkiem przyzwoitą opcję w niskiej cenie?Czy pić: walczący kogut

Walczący kogut Instagram przez eversonroycebar

Nie pozwól, aby nazwa – lub etykieta – odstraszyły Cię od tego. Jeśli wygląd Cię zniechęcił, ale szukasz niedrogiego bourbona, który jest pełen smaku i przypraw, zdecydowanie powinieneś spróbować. To ciężka przyprawa , ma szczyptę ulubionych, takich jak karmel i wanilia, a ponieważ pojawia się w at 103 dowód nie zgubi się, jeśli użyjesz go w koktajlu.

Ponieważ ma już sześć lat, jest na tyle gładka, że ​​można ją po prostu wypić na skałach , jeśli to bardziej Twój styl, i jest mnóstwo orzechowych, drzewnych, lekko owocowych smaków. Jest to bardziej skomplikowane, niż można by się spodziewać, a biorąc pod uwagę bardzo przystępną cenę w połączeniu z dziwnym marketingiem, nie jest zaskakujące, że być może nigdy nie pozwoliłeś sobie na to po raz drugi. Powinieneś.Pij: Pernod

Pernod Instagram

Wybór dobrego absyntu może być niezwykle trudny. Jaki ma być kolor zielony? Co jest autentyczne? Co ma za dużo anyżowego smaku?

Na szczęście istnieje powszechnie dostępny absynt, od którego można zacząć. Nazywa się Pernod , i jest to w 100% autentyczny absynt. Najstarsze destylarnie pochodzą z 1805 roku i tak, absynt był zakazany przez dziesięciolecia, mimo że jest nie bardziej niebezpieczne niż jakikolwiek inny rodzaj alkoholu i nie powoduje halucynacji. Po zniesieniu zakazu Pernod wrócił z ten sam przepis i tradycyjny proces użyli pre-banu. To może być trochę drogie, ale pamiętaj też, że nie powinieneś pić tego tak szybko, jak wódki lub rumu. Ta butelka wystarczy ci na dość długo ( jeśli dobrze to przygotujesz, co jest absolutną koniecznością ). Ma być popijany i delektowany, a równowaga smaków w tym jednym sprawia, że ​​jest wart swojej ceny.

Pij: Cytadela

Cytadela Instagram

Gin może być trudny. Niektórzy doceniają kwiatowe smaki, inni uważają, że smakuje tak, jakby ktoś wrzucił do ich napoju szyszkę. Tam są kilka rzeczy, które sprawiają, że Citadelle to świetny wybór niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem ginu, kimś, kto nie jest tego pewien, czy kimś, kto próbuje poszerzyć swoje podniebienie.

Po pierwsze, cena. Prawdopodobnie możesz kupić butelkę za około 25 USD, a to oznacza, że ​​nie będziesz czuł się winny, próbując czegoś nowego. Po drugie, jest lekka owocowość do tego, który sprawia, że ​​nie jest tak przytłaczająco kwiatowy jak niektóre dżiny. Jeśli jałowiec cię zniechęca, ten ma trochę cytrusowego smaku i aromat skórki cytryny, który może zmienić twoje odczucia związane z nalewaniem sobie orzeźwiającego ginu z tonikiem. Możesz być pewien, że pijesz też coś z historią — przepis pochodzi z 1771 roku, kiedy Ludwik XVI zezwolił na otwarcie nowej destylarni w Dunkierce.

Pij: Don Q Rum

Don Q Rum Instagram

Jeśli robisz zakupy z myślą o środowisku, możesz być załamany, wiedząc, że rum jest w dużej mierze trunek nieprzyjazny dla środowiska . Mamy szkody wyrządzone przez ogromne plantacje cukru, toksyczne gazy uwalniane podczas przekształcania cukru w ​​melasę i wiele pozostałych produktów ubocznych, które historycznie trafiały do ​​oceanów.

czy opatrunek cesarski jest zdrowy?

Na szczęście istnieje wybór rumu, którego możesz dokonać z czystym sumieniem, a jest nim Don Q Rum. Ten portorykański rum jest zrobiony z oko w kierunku zrównoważonego rozwoju , i zobowiązali się, że proces ten będzie jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Obejmuje to takie rzeczy, jak ponowne wykorzystanie palet wysyłkowych, przekształcenie niektórych odpadów organicznych w nawozy i ściółkę oraz kierowanie pary z kotłów przez turbogenerator w celu wytworzenia energii elektrycznej. Don Q zainwestował miliony w ulepszenie swoich obiektów i metod, czyniąc z nich rum, który Ziemia będzie ci wdzięczna za picie.

Czy pić: Del Maguey

Del Maguey Instagram

Wybór dobrej tequili lub mezcalu może być onieśmielający, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wiele osób wydaje się mieć związek z nienawiścią do tego konkretnego trunku. Ale jeśli chcesz spróbować czegoś, o czym wiesz, że będzie miało pozytywny wpływ na ludzi i będzie super zrównoważony, Del Maguey jest drogą do zrobienia.

Del Maguey jest wykonane przy pomocy 12 wiosek w regionie Oaxaca w Meksyku . Kiedy założyciel Ron Cooper założył korzenie Del Maguey w 1996 roku, zdecydował się współpracować z wioskami, w których uprawiano półdzikie, półkultywowane rośliny, zamiast pozyskiwać materiały ze sztucznie uprawianych plantacji. Wdrażają strategie zarządzania, które, jak mają nadzieję, wywrą pozytywny wpływ na środowisko — zainwestowali również dużo w energię odnawialną, projekty związane z dostępnością wody i projekty edukacyjne dla rodzin swoich pracowników. Według Coopera wciąż rosną i zbierają maguey w sposób, który „chroni ducha maguey”. To sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla każdego, kto chce być bezpieczny dla środowiska przy wyborze alkoholu.

przepis na serowe fondue z tygla

Nie zawracaj sobie głowy piciem: Malort

Malort Instagram

Posłuchaj podstawowego opisu, a Malort nie brzmi tak źle. To ulubiony napój Chicago, ale według jednego barmana , ma takie same zdolności ssania duszy jak zima w Chicago. Jest zrobiony ze szwedzkiego piołunu i jest powód, który brzmi znajomo: to samo, co robienie absyntu. Malort na pewno nie jest absyntem, a według tego samego barmana, zdobywcy nagród Toby'ego Maloneya, jest popularny, ponieważ pewien rodzaj osoby lubi nieznośnie gorzki strzał, a co ważniejsze, pewien typ osoby lubi dawać inny ludzie niesamowicie gorzkie strzały tylko po to, żeby zobaczyć, czy zachorują. Malort to straszny, straszny rytuał przejścia — na przemian określany jako płonący, pożar opony i emocjonalny odpowiednik stania pod więziennym prysznicem. Nie trzeba dodawać, że tęsknię za wszelką cenę. Nie bądź też taką osobą.

Nie zawracaj sobie głowy piciem: Jose Cuervo Especial

Specjalność Jose Cuervo Instagram przez michaelv06

Każdy, kto kiedykolwiek miał złe doświadczenia z tequilą, prawdopodobnie miał je z Jose Cuervo Especial. Jest tani, to coś z piątkowych wieczorów po 20-latkach i imprez bractwa. Być może masz już jakieś negatywne uczucia w związku z tym i nie tylko możesz winić go za najgorszego kaca, jakiego kiedykolwiek miałeś, ale także za zrujnowanie sobie idei tequili, a oto dlaczego.

Specjalność Jose Cuervo nazywa się mixto , a to oznacza, że ​​tylko 51 procent zawartości alkoholu pochodzi z agawy. W dobrej tequili to skacze do 100 procent, aw rodzinie Jose Cuervo są tequile, które mają 100 procent alkoholu z agawy... tylko nie ta. Jose Cuervo Especial jest oznaczony jako tequila, ponieważ technicznie jest... ale tylko z technicznego punktu widzenia. Puść z tym jedną i weź butelkę prawdziwych rzeczy: poznasz ją, ponieważ na etykiecie z dumą ogłosi, że jest to 100% agawy.

Nie zawracaj sobie głowy piciem: Everclear

Everclear Instagram

Żadna dobra noc nie zaczęła się od decyzji o wypiciu Everclear. Może być nawet odpowiedzialny za niektóre z najgorszych nocy w twoim życiu, i jest ku temu powód . Ma najwyższą zawartość alkoholu ze wszystkich trunków i jest to wątpliwy zaszczyt, który raczej nie zostanie odebrany, ponieważ jest chemicznie niemożliwe, aby istniało coś powyżej 191 dowodu.

Są pewne stany, w których nie mogę nawet tego kupić i jeden - Pensylwania — że możesz go kupić tylko wtedy, gdy udowodnisz, że nie zamierzasz go pić. Bycie an doskonały środek czyszczący to jeden z pewnych znaków, że prawdopodobnie nie powinieneś czegoś pić. Nie tylko to, ale jest bezwonne i podstępne, sprawi, że zemdlejesz szybciej, niż się spodziewasz, i może, co najdziwniejsze, włącza się z impetem 190 kalorii na porcję 1 uncji (większość innych trunków ma około 60 kalorii). Wszystko to oznacza, że ​​będziesz w świecie bólu, jeśli nawet spojrzysz na butelkę tych rzeczy... a jeśli kiedykolwiek się upiłeś, możesz się teraz kulić.

Nie zawracaj sobie głowy piciem: Moonshine Clear Corn Whiskey

Moonshine Clear Corn Whisky Instagram

Warzenie własnego piwa i robienie własnego wina było? nielegalne w USA do 1978 r. , a przygotowywanie własnej porcji alkoholu jest nadal nielegalne. Ponieważ Amerykanie nigdy nie lubili, gdy im mówiono, co mają robić, bimber stał się ogromnym przemysłem, zwłaszcza w całych Appalachach. Perspektywa uzyskania prawdziwego, autentycznego (choć legalnego) bimberu może wydawać się całkiem fajna, ale Moonshine Clear Corn Whiskey nie ma w żaden sposób, ani kształtu, ani formy, która zbliżałaby się do autentyczności.

tres leches ciasto costco

Jest kilka powodów, dla których to nawet nie jest dobre przybliżenie. W swojej nazwie mówi, że jest zrobiony z kukurydzy, a prawdziwy bimber prawie nigdy nie był zrobiony z kukurydzy. Zamiast tego, bimbery pasują do bazy owocowej, ponieważ dużo łatwiej, szybciej i taniej jest zrobić ług gnilny z cukrów owocowych niż z cukrów kukurydzianych. A wszystko to oznacza, że ​​jeśli pijesz ten, ponieważ myślisz, że może smakować jak autentyczny bimber... to nie.

Nie zawracaj sobie głowy piciem: Rebel Yell

Buntownik Krzyk Instagram przez rebelyellbourbon

Rebel Yell to kolejny tani rodzaj alkoholu z dolnej półki, który jest popularny wśród tłumu studentów. Czasami jednak dostajesz to, za co płacisz, i chociaż niektóre z twoich ulubionych uczelni mogą być warte ponownego odwiedzenia, ta nie jest.

Tutaj też jest haczyk. Możesz zobaczyć ten w sklepie monopolowym i pomyśleć, że wygląda trochę inaczej niż to, co pamiętasz, i miałbyś rację. Buntownik Krzyk został poddany metamorfozie w 2015 roku, a jej stare zachodnie etykiety zostały zastąpione czymś, co sprawia, że ​​wygląda to na rodzaj rzemieślniczej, rzemieślniczej whisky. Zmiana była jednak tylko pozorna, a przepis pozostał dokładnie taki sam. To jest wciąż wystarczająco szorstki, by kopnąć cię w odruchu wymiotnym , wciąż nieznośnie słodki i wciąż szorstki.

Nie zawracaj sobie głowy piciem: Carnaby's Gin

Carnaby Obrazy Getty

Pierwsze wrażenia masz wyglądem, więc ujmijmy to w ten sposób: Gin Carnaby jest w plastikowej butelce i nie ma oficjalnej strony internetowej. Nie ma w nim zbyt wiele zapachu, zdecydowanie nie ma świeżego, kwiatowego zapachu, którego można się spodziewać po otwarciu butelki dżinu, ani cytrusów, na które możesz liczyć w łagodniejszej selekcji. Prawdopodobnie możesz go znaleźć za zaledwie kilka dolców, a chociaż istnieje kilka niesamowicie dobrych, niedrogich trunków… to nie jest jeden z nich. Jest tak mdły, że równie dobrze możesz po prostu zmieszać tonik z wodą z kranu, a nie jest nawet wart tej malutkiej, maleńkiej ceny. To idzie podwójnie, ponieważ jest tak wiele lepszych opcji za tylko trochę więcej gotówki i nie ma powodu, aby nie wydać kilku dolarów więcej, aby dostać coś przyzwoitego.

Nie zawracaj sobie głowy piciem: Grey Goose

Szara gęś Obrazy Getty

Grey Goose jest rutynowo reklamowany jako jedna z najlepszych wódek, jakie można kupić, co znajduje odzwierciedlenie w cenie. To butelka, z którą zjawiasz się, gdy chcesz zaimponować, ale nie jest tego warta.

Nie tylko wydajesz zbyt dużo na butelkę wódki, ale Grey Goose regularnie nie przechodzi testów smakowych, gdy porównuje ją z innymi, tańszymi wódkami. Rafineria 29 postawił Grey Goose przeciwko Titosowi i Smirnoffowi w ślepym teście smaku, a Gray Goose został wybrany jako najtańszy. Telegraf zrobił ślepy test smaku z 10 różnymi wódkami, a Grey Goose zajął dziewiąte miejsce – znacznie poniżej butelek, które kosztują jedną trzecią ceny. I Pod etykietą Grey Goose szło łeb w łeb z Kirkland's Signature Vodka, który jest generyczną marką wódki w sklepie Costco — i Costco wygrało. Nie zawracaj więc sobie głowy sięganiem do górnej półki po Grey Goose, bo za ułamek ceny można znaleźć coś lepszego.