Najlepszy domek z piernika, jaki kiedykolwiek zrobisz

domek z piernika Molly Allen/Tłuczone

Gdy nadchodzi sezon świąteczny, to wizje cukrowych śliwek, konarów jemioły i papier do pakowania w bród. I chociaż te klasyczne ukłony w stronę świąt są z pewnością popularne, jest jeden zimowy słodycz, który może zdobyć koronę najbardziej kwintesencji i najbardziej klasycznej.


Wiele rodzin ma miłe wspomnienia z zebrania się przy stole, aby zrobić domek z piernika. Niektórzy mogą nawet przekształcić tradycję w konkurs, aby zobaczyć, kto może ozdobić najpiękniejsze wykopaliska. I chociaż zestaw domków z piernika jest dla wielu dobrym wyborem, jesteśmy tutaj, aby poinformować, że pieczenie, konstruowanie i dekorowanie całego domku z piernika od podstaw jest absolutnie wykonalne.Może wydawać się to trudnym zadaniem i może wydawać się, że do jego wykonania potrzebny jest zaawansowany poziom umiejętności pieczenia, ale nie bój się. Dzięki szczegółowym wskazówkom, odrobinie cierpliwości i ogromnej kreatywności Ty też możesz stworzyć kapryśny domek z piernika bez zestawu. Pamiętaj tylko po drodze, bez względu na to, jak się okaże, chodzi o dobrą zabawę na święta.
Zbierz składniki do swojego piernikowego domku

Składniki na domek z piernika Molly Allen/Tłuczone

Aby zacząć robić domek z piernika, upewnij się, że masz pod ręką wszystkie wymagane składniki. Najpierw będziesz chciał zrobić ciasto na swój domek z piernika. Do ciasta z piernika potrzebne będą dwie pałeczki masło niesolone cukier ciemnobrązowy, dwa jajka, melasa, odrobina wody, mąka, proszek do pieczenia , imbir, cynamon i sól. To ciasto zostało zaprojektowane z myślą o integralności strukturalnej. Z pewnością możesz zjeść upieczone ciasto, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, ale przede wszystkim ma być wystarczająco mocne, aby zbudować Twój dom i pomieścić mnóstwo zabawnych i świątecznych dekoracji.

bobby i giada we włoszech

Aby zrobić klej, lub lukier królewski , który utrzyma Twój piernikowy domek w całość, będziesz potrzebować białek i cukru pudru. Dla lukier maślany do dekoracji będziesz potrzebować jeszcze jednego kawałka masła, cukru pudru i odrobiny mleka.Pamiętaj, aby zebrać również wszystkie przedmioty dekoracyjne. Piękno robienia domku z piernika polega na tym, że tak naprawdę nie ma zasad dekorowania. Zbierz różne cukierki, posypki, cukier puder na śnieg, precle, posiekane migdały i wszystko inne.

Utrzeć masło i cukier na ciasto piernikowe

ubijanie masła i cukru na domek z piernika Molly Allen/Tłuczone

Pierwszym krokiem do zrobienia pięknego domku z piernika jest rozpoczęcie od dobrego ciasta.W misce miksera stojącego wyposażonego w nasadkę łopatkową dodaj niesolone masło i brązowy cukier. Upewnij się, że masło jest zmiękczone, aby można je było łatwo ubić z brązowym cukrem. Włącz mikser na średnią prędkość i pozwól, aby masło i brązowy cukier ubiły się razem. Gdy masło i cukier są całkowicie połączone, wlej melasę i kontynuuj mieszanie. Wyłącz mikser i zeskrob boki miski łopatką, aby upewnić się, że wszystkie składniki zostały w pełni połączone.

Gdy melasa zostanie całkowicie zmieszana z mieszanką masła i cukru, dodawaj jajka po jednym na raz. Pozwól mikserowi kontynuować mieszanie mokrych składników, aż jajka zostaną całkowicie połączone, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Dodaj suche składniki do ciasta na piernik

dodanie suchych składników do ciasta piernikowego Molly Allen/Tłuczone

Aby przygotować suche składniki na ciasto z piernika, wyjmij kolejną dużą miskę. Dodaj mąkę, sodę oczyszczoną, mielony imbir, cynamon i sól do miski i wymieszaj, aby połączyć.

W trakcie pracy miksera stopniowo dodawaj całą suchą mieszankę do mokrej mieszanki składników. Kontynuuj mieszanie na średnich obrotach, aby wytworzyło się miękkie ciasto. W miarę dalszego mieszania ciasto zacznie się lekko odrywać od boków miski. Wyłącz mikser i zeskrob boki łopatką, jeśli to konieczne, aby kontynuować pełne mieszanie ciasta.

Gdy ciasto się połączy, wyjmij je z miski rękoma i delikatnie zagniataj w kulę. Zawiń jedną dużą kulkę ciasta (lub podziel ją na dwie części) w folię. Przechowuj ciasto w lodówce przez co najmniej godzinę lub na noc, jeśli robisz domek z piernika przez wiele dni.

Stwórz szablon dla swojego domku z piernika

szablony domków z piernika Molly Allen/Tłuczone

Podczas gdy ciasto na Twój domek z piernika jest chłodne, nadszedł czas, aby zaplanować swój dom. Czas pomyśleć o sobie jako o architektu! Naprawdę, domek z piernika można wykonać w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Zdecydowaliśmy się użyć prostego, klasycznego szablonu dla tego domu, ale z pewnością możesz go zmienić.

Użyj pergaminu lub zwykłego białego papieru do drukarki, aby zrobić szablon dla swojego domu. Najlepiej odmierzyć i narysować ołówkiem kawałki domu na papierze, a następnie wyciąć je do ciasta.

W tym domku z piernika zaprojektowaliśmy go ze spiczastym przodem i tyłem, dwiema częściami na boki domu i dwiema częściami na dach. Po bokach domu zmierz prostokąt o wysokości 5 cali i szerokości 6 cali. W przypadku dachu zmierz prostokąt o wysokości 4 cali i szerokości 6 cali. Z przodu i z tyłu domu zmierz spiczasty kształt domu o wysokości 8 cali i szerokości 6 cali.

jak działa sams club?

Rozwałkuj ciasto na swój piernikowy domek

rozwałkowanie ciasta piernikowego na piernikowy domek Molly Allen/Tłuczone

Po schłodzeniu ciasto jest gotowe do pracy z nim. Upewnij się, że nie wyjmujesz ciasta, zanim ostygnie przez co najmniej jedną do dwóch godzin. Ten krok ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się kształtów domków z piernika. Schłodzone ciasto rozluźnia je, jednocześnie zestalając tłuszcz z masła w miksturze. Dodatkowo ułatwia rozwałkowanie i wycinanie ciasta.

Połóż schłodzone ciasto na dobrze posypanej mąką powierzchni, takiej jak blat. Upewnij się, że jest ich dużo mąka rozłóż na blacie, aby ciasto się nie przywierało.

Posmaruj mąką drewniany wałek do ciasta i rozwałkuj ciasto na duże koło. To będzie szorstki kształt, a to całkowicie w porządku, ponieważ i tak wycinasz kształty. Rozwałkuj ciasto, aż będzie miało grubość około ¼ cala. Zbyt cienkie zwijanie sprawi, że upieczone kawałki piernika będą podatne na pękanie.

Pokrój ciasto na swój piernikowy domek

wycinanie domku z piernika Molly Allen/Tłuczone

W tym miejscu pojawiają się szablony, które stworzyłeś! Tak jak zmierzenie szablonów dla każdego z Twoich piernikowych pierników było kluczowe, tak samo ważne jest ich prawidłowe przycięcie.

Umieść papierowe szablony na wierzchu rozwałkowanego ciasta. Następnie pokrój ciasto wokół boków szablonu. Możesz użyć tutaj krajalnicy do ciasta, krajalnicy do pizzy lub po prostu użyć noża, jeśli to wszystko, co masz pod ręką na tym etapie. Kiedy masz już wycięty kawałek domku z piernika, przełóż go na blachę do pieczenia wyłożoną pergaminem lub posmarowaną sprayem do gotowania.

Po wycięciu kilku kawałków szablonu może być konieczne ponowne zagnieść ciasto i ponownie je rozwałkować. Kontynuuj ten krok, aż wszystkie twoje kawałki zostaną wycięte.

Kiedy wszystkie kawałki domku z piernika będą gotowe, upiecz ciasteczka w piekarniku w temperaturze 350 stopni przez 20 do 25 minut, aż zastygną. Po upieczeniu kawałków wyjmij blachy do pieczenia z piekarnika i pozwól im całkowicie ostygnąć na blasze do pieczenia.

Zrób królewski lukier do swojego piernika

robienie lukru królewskiego do piernika Molly Allen/Tłuczone

Sekret strukturalnie zdrowego domku z piernika tkwi w kleju, który je łączy, a lukier królewski robi to doskonale.

Aby zrobić królewski lukier, dodaj dwa białka jajek do miski miksera stojącego z nasadką do trzepaczki. Włącz mikser na średnią prędkość i zacznij ubijać białka . Białka jajek zaczną bulgotać i pienią się. Gdy to nastąpi, zacznij stopniowo dodawać cukier puder. Zatrzymaj mikser i zeskrob po ściance miski łopatką, aby upewnić się, że cały cukier puder został dodany. Kontynuuj mieszanie, aż lukier będzie gładki i gęsty. Jeśli planujesz później zjeść swój piernikowy domek, możesz dodać łyżeczkę ekstraktu waniliowego lub ekstraktu migdałowego, aby doprawić lukrem.

Ten lukier jest niezbędny do budowy ze względu na sposób wysychania. Lukier jest lepkim, gęstym płynem po przygotowaniu i dodaniu do domku z piernika. Jednak po kilku godzinach wysycha w stały klej, który utrzymuje strukturę razem.

Złóż swój piernikowy domek

montaż domku z piernika Molly Allen/Tłuczone

Gdy wszystkie kawałki domku z piernika są już w pełni upieczone i schłodzone, a królewski lukier jest przygotowany i gotowy, teraz nadchodzi zabawna część! Jest to również najtrudniejsza część procesu tworzenia piernika, ale dzięki dużej ilości królewskiego lukru jako kleju i cierpliwości, Twój piernikowy domek się połączy.

Włóż królewski lukier do worka do szprycowania. Użycie małej okrągłej końcówki do szprycowania może ułatwić ten proces, ale jeśli jej nie masz, odetnij małą końcówkę z końca worka do szprycowania, aby utworzyć okrągły otwór. Jeśli nie masz worka do szprycowania, naśladuj go, wkładając królewski lukier do plastikowej torby do przechowywania z zamkiem błyskawicznym. Wyciśnij lukier królewski do jednego z dolnych rogów torebki i wykonaj małe nacięcie, aby lukier wypłynął.

Wybierz deskę lub półmisek, na którym zbudujesz swój dom. Poprowadź linię oblodzenia wzdłuż dolnych krawędzi i boków pierwszych dwóch części domu. Najlepiej zacząć od frontu i jednej strony domu. Przyklej każdy kawałek do podstawy i przytrzymaj dwa kawałki na miejscu przez kilka minut, aby umożliwić zestalenie się lukru. W razie potrzeby użyj czegoś do podparcia boków. Kontynuuj ten proces, aż wszystkie twoje kawałki zostaną sklejone z królewskim lukrem. Przed dekoracją pozostaw swój piernikowy domek do całkowitego zastygnięcia i wyschnięcia na kilka godzin, a nawet na całą noc.

Zrób lukier kremowy do swojego piernika

robienie lukier z kremem do piernika Molly Allen/Tłuczone

Z pewnością możesz użyć pozostałego lukru królewskiego do dekoracji swojego piernika. Jednak w zależności od projektu, który próbujesz wykonać, królewski lukier może być zbyt rzadki do niektórych zadań dekoracyjnych. Dokonywanie lukier buttercream to świetny sposób na dodanie grubszego lukru do domu. Dodatkowo możesz rozdać go w wielu miskach i dodać barwnik spożywczy do mieszanki, aby w razie potrzeby stworzyć pięknie kolorowy dom.

Aby uzyskać lukier buttercream, dodaj jedną zmiękczoną pałeczkę masła do miski miksera stojącego wyposażonego w nasadkę łopatkową. Ubij masło na gładką masę i stopniowo dodawaj jedną szklankę cukru pudru, podczas gdy mikser pracuje. Stopniowo dodawać dwie łyżki mleka. Ponownie, jeśli planujesz zjeść domek z piernika i chcesz, aby był pysznie doprawiony, możesz dodać dwie łyżeczki ekstraktu waniliowego lub migdałowego, jeśli chcesz.

Kontynuuj stopniowe dodawanie reszty cukru pudru podczas pracy miksera. Wyłączyć mikser i w razie potrzeby zeskrobać boki miski szpatułką. Gdy wszystkie składniki zostaną włączone, a lukier zacznie się tworzyć, zwiększ prędkość miksera, aby ubić lukier.

Udekoruj swój piernikowy domek

cukierki do dekoracji domku z piernika Molly Allen/Tłuczone

Gdy Twój domek z piernika jest już w pełni zbudowany, a królewski lukier wyschnie, nadszedł czas na dekorację! Dla wielu jest to najlepsza część całego procesu i świetna okazja, aby wykazać się kreatywnością. Zbierz się przy kuchennym stole lub blacie i ciesz się świętowaniem sezonu.

Domki z piernika mogą przybierać tak wiele różnych form. Stwórz klasyczny dom z cukierków, cukierków i miętówek, a może stwórz przytulny domek w lesie lub nawet rezydencję z epoki wiktoriańskiej. Tutaj nie ma żadnych zasad.

Gail Simmons jedzenie i wino?

Użycie lukieru buttercream do dekoracji dodaje uroczego akcentu piernikowemu domkowi, ponieważ nie jest tak rzadki jak królewski lukier po wylaniu. Dodatkowo może działać jak klej podczas dodawania cukierków. Posypanie cukrem pudrem całego domu i deski może stworzyć piękny śnieżny krajobraz dla twojego projektu. To naprawdę zależy od tego, jak kreatywnie chcesz osiągnąć swój domek z piernika.

Najlepszy domek z piernika, jaki kiedykolwiek zrobisz5 z 4 ocen Wypełnij 202 Drukuj Podczas gdy zestaw domków z piernika jest dla wielu dobrym wyborem, jesteśmy tutaj, aby poinformować Cię, że pieczenie całego domku z piernika od podstaw jest absolutnie wykonalne. Czas przygotowania 2 godziny Czas gotowania 20 minut Porcje 1 domek z piernika Całkowity czas: 2,33 godziny Składniki
 • 2 pałeczki niesolonego masła, zmiękczonego (plus 1 do lukru kremowego)
 • 1-½ szklanki ciemnego brązowego cukru
 • 2 całe jajka
 • 1-¼ szklanki melasy
 • 1 łyżka wody
 • 5 filiżanek mąki
 • ½ łyżeczki sody oczyszczonej
 • 1 łyżeczka mielonego imbiru
 • 2 łyżeczki cynamonu
 • ½ łyżeczki soli
 • 2 białka na królewski lukier
 • 4 szklanki cukru pudru do lukru królewskiego (plus 6 więcej na lukier kremowy)
Wskazówki
 1. W misce miksera stojącego utrzyj zmiękczone masło i brązowy cukier. Dodaj melasę i dobrze wymieszaj, a następnie dodaj jajka i wodę.
 2. W osobnej misce wymieszaj mąkę, sodę oczyszczoną, imbir, cynamon i sól.
 3. Przy pracującym mikserze stopniowo dodawać mieszankę mąki do mieszanki masła. Dobrze wymieszaj, aż powstanie miękkie ciasto.
 4. Ciasto wyjąć z miski, zagnieść w kulkę i zawinąć w folię. Wstaw do lodówki przez co najmniej godzinę.
 5. Gdy ciasto się chłodzi, wytnij szablony domków z piernika.
 6. Gdy ciasto będzie gotowe, rozgrzej piekarnik do 350 stopni Fahrenheita. Na dobrze posypanej mąką powierzchni rozwałkować ciasto za pomocą posypanego mąką wałka do ciasta. W razie potrzeby podziel ciasto na dwie części. Rozwałkuj ciasto do grubości około ¼ cala. Zbyt cienkie rozwałkowanie ciasta spowoduje pęknięcie domku z piernika.
 7. Po rozwałkowaniu ciasta umieść szablony na wierzchu ciasta i wytnij każdy kształt.
 8. Wykroje z ciasta przekładamy na wysmarowaną tłuszczem lub wyłożoną pergaminem blachę do pieczenia. Piecz przez 20 do 25 minut, aż brzegi zaczną brązowieć. Pozostaw kawałki domków z piernika do ostygnięcia na blasze do pieczenia.
 9. Aby uzyskać królewski lukier, w misce miksera stojącego wyposażonego w trzepaczkę dodaj dwa białka jajek i wymieszaj na średnich obrotach. Ubij białka i stopniowo dodawaj 4 szklanki cukru pudru. Kontynuuj mieszanie, zeskrobując boki miski miksującej w razie potrzeby, aż cukier puder zostanie całkowicie wymieszany, a lukier będzie gęsty.
 10. Złóż swój piernikowy domek, używając królewskiego lukru jako kleju. W tym procesie pomoże dodanie lukru królewskiego do worka do szprycowania wyposażonego w małą okrągłą końcówkę. Poprowadź linię oblodzenia wzdłuż dolnych krawędzi i boków pierwszych dwóch części domu. Najlepiej zacząć od frontu i jednej strony domu. Przyklej każdy kawałek do podstawy i przytrzymaj dwa kawałki na miejscu, aby umożliwić zestalenie się lukru. W razie potrzeby użyj czegoś do podparcia boków.
 11. Powtórz powyższy krok z pozostałymi kawałkami domku z piernika. Użyj dużej ilości lukru królewskiego jako kleju w pęknięciach, aby utrzymać domek z piernika w nienaruszonym stanie. Odłóż na bok, aby królewski lukier wysechł.
 12. Aby uzyskać lukier buttercream, dodaj jedną zmiękczoną pałeczkę masła do miksera wyposażonego w nasadkę łopatkową. Ubij masło na gładką masę i stopniowo dodawaj jedną szklankę cukru pudru, podczas gdy mikser pracuje. Stopniowo dodawać dwie łyżki mleka. Kontynuuj stopniowe dodawanie kolejnych 4 do 5 filiżanek cukru pudru, podczas gdy mikser pracuje, zeskrobując boki miski łopatką w razie potrzeby. Gdy wszystkie składniki zostaną włączone, a lukier zacznie się tworzyć, zwiększ prędkość miksera, aby ubić lukier.
 13. Udekoruj swój piernikowy domek lukrem kremowym, cukierkami, posypką, ziołami, cynamonem lub czymkolwiek, co chcesz. Posyp cukrem pudrem, aby uzyskać śnieżny wygląd.
Oceń ten przepis