Prawdziwy powód, dla którego McDonald's pozbył się kapitana Crook

Kapitan oszust McDonald Facebook

Piraci, być może bardziej niż jakikolwiek inny złoczyńca, stają się bohaterami w tak wielu naszych historiach . Nikt tak naprawdę nie kibicuje kapitanowi Jackowi Sparrowowi w Piraci z Karaibów, podczas gdy Straszny Pirat Roberts od Księżniczka Panna Młoda jest ulubionym romantycznym bohaterem. I nawet wiecznie znienawidzony Tom Brady stał się sympatycznym, potykającym się zwycięzcą, kiedy przeszedł z Patriota do Buccaneera w Tampa Bay.


Uznał więc tylko, że kiedy McDonald's rozwinął swoją skoncentrowaną na dzieciach Kampania McDonaldland w latach 70. potrzebowali pirata, aby wstąpił w ich szeregi. A ten pirat nazywał się Kapitan Crook. Tak, nazwa brzmi boleśnie podobnie do a słynny pirat bojący się aligatorów z hakiem zamiast ręki i jego złowrogimi planami kradzieży kanapek z filetem z rybą, mógł uczynić go trochę antybohaterem – ale zanim jego ucieczka dobiegła końca w latach 80., również stał się dobrym facetem. Oto spojrzenie na życie kapitana Crook na pełnym morzu i dlaczego McDonald's ostatecznie kazał mu chodzić po desce.Kapitan Crook był częścią oryginalnej obsady postaci McDonaldland

Talerze McDonaldland z Captain Crook i Hamburglar Instagram

Chociaż Ronald McDonald stała się de facto twarzą McDonald's na przestrzeni lat był kiedyś częścią trupy kolorowych postaci inspirowanych fast foodami, które mieszkały w magicznym miejscu znanym jako McDonaldland. Oprócz Ronalda skład McDonaldland mógł się pochwalić burmistrzem McCheese, Hamburglarem, Oficer Big Mac , Zły grymas, i oczywiście kapitan Crook. Postacie zostały opracowane w 1970 roku przez guru reklamy Needham, Harper & Steers i zostały zaprojektowane, aby inspirować lojalność wobec marki wśród dzieci .
Kapitan Crook wyglądał, jak można się spodziewać, był jak pirat — w komplecie z Seinfeld -esque koszula z bufiastymi rękawami , wystawny fioletowy kapelusz i miecz u boku. Nosił fioletowy szalik na szyi, być może po to, by było mu ciepło w środku klimatyzowanego McDonalda, ale co ciekawe, nie miał przepaski na oku ani brakującej kończyny. Kapitan Crook został pierwotnie przedstawiony Ronaldowi McDonaldowi jako rodzaj folii, zawierający kryminalny element McDonaldlanda obok The Hamburglar i Evil Grimace.

czego użyć zamiast proszku kakaowego

Kapitan Crook był jak hamburger kanapek z filetem z rybą

Kanapka Filet-O-Fish w McDonald Bloomberg/Getty Images

Kiedy masz na imię Kapitan Crook, prawdopodobnie trudno jest przekonać ludzi, że próbujesz zdobyć... cokolwiek legalnie. Być może więc ten pirat był predestynowany do kradzieży, a obiektem jego zbrodniczego pożądania była upragniona kanapka z filetem z rybą McDonald's. Podobnie jak Hamburglar poświęcił swoje życie nielegalnemu zdobywaniu hamburgerów, i zły grymas miał upodobanie do coli i koktajli mlecznych, więc kapitan Crook spędzał większość czasu na ekranie, próbując dostać kanapkę z rybą za darmo.Kapitan Crook był, jak można się domyślać, nie do końca odnoszącym sukcesy przestępcą: jak widać w: ta klasyczna reklama McDonaldland , kiedyś próbował zwabić Ronalda w wiszącą linę, ale został przechytrzony. Próbował także przesunąć kanapkę siatką na ryby, gdy Ronald przekroczył most o złotym łuku, co również było niepowodzeniem. W końcu spróbował dosłownie wyłowić kanapkę z gałęzi palmy, a zamiast tego zaczepił stół i wylądował płasko na ziemi. Ta ostatnia słabość sprawiła, że ​​Ronald zapytał retorycznie: „Dlaczego kapitan Crook nie robi tego, co robią wszyscy inni; złapać smaczną kanapkę z filetem z rybą w McDonald's? Ponieważ jest kapitanem Oszust , Ronaldzie. Nie kapitan płacący klientowi.

Kapitan Crook był luźno oparty na Kapitanie Haku z filmów Disneya

Kapitan oszust Instagram

Kapitan Crook może wyglądać trochę znajomo, jeśli spędziłeś trochę czasu oglądając filmy Disneya. A jego imię też może brzmieć trochę znajomo. To dlatego, że według Mentalna nić , w rzeczywistości był wzorowany na klasyku czarny charakter z Piotruś Pan , Kapitan Hak . Szybkie porównanie dwóch zawadiaków sprawia, że ​​jest to jeszcze bardziej widoczne: obaj noszą duże, ciemne kapelusze i szerokie, czerwone kurtki. Oba rockowe złowrogie wąsy. Obaj mają koronki wyskakujące z kołnierzyków i mankietów. I chociaż Kapitan Crook ma obie ręce (podobno nie ma aligatorów w McDonaldlandzie) ma jedną rękę, która wydaje się być dość zabandażowana. Być może udało mu się trochę szybciej znaleźć lekarza.Co ciekawe, chociaż Disney był znany z tego, że pozywać ośrodki opieki dziennej za używanie swoich postaci, a McDonald's był ostatecznie pozwany za podniesienie większości składu McDonaldland z Pufnstuff HR, między tymi dwoma gigantami handlowymi nigdy nie doszło do sporu sądowego. I chociaż jego postać nie znalazła się wśród osób, które zostały bezpośrednio skradzione z popularnego programu dla dzieci, kapitan Crook znalazł się wśród osób wyeliminowanych w wyniku procesu.

czy papier woskowany jest bezpieczny w kuchence mikrofalowej?

McDonald's miał spiralną zjeżdżalnię Captain Crook Cr

McDonald Instagram

Być może jesteś wystarczająco dorosły, aby pamiętać zbliżający się proces o obrażenia ciała, który był McDonald's Playland, gdzie mógłbyś huśtać się pod ramionami Hamburglara, kręcić się na karuzeli burmistrza McCheese i nieuchronnie stać się jednym z setki dzieci, które się zraniły wspinanie się do głowy oficera Big Maca. Nasz ulubiony nikczemny kapitan Crook też miał przejażdżkę w Playland: spiralna zjeżdżalnia, która… miał 7 stóp i 6 cali wzrostu, zwieńczone masywnym kreskówkowym przedstawieniem korsarza chwytającego kanapki.

Jeśli chcesz dziś na swoim podwórku kawałek Kapitana Crook, masz dobre i złe wieści. Zła wiadomość jest taka, że ​​znalezienie pełnowymiarowego slajdu, który nadal istnieje, jest prawie niemożliwe. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli wystarczy ci rzeźba Kapitana Crook – i może umieścić ją na nowym slajdzie – nie są zbyt trudne do znalezienia. Ta stara nakładka na zjeżdżalnię jest wymieniony jako „bardzo rzadki” i może być Twój za zaledwie 4000 USD inny który wydaje się być w tym samym stanie, jest również wystawiony w serwisie eBay za 1500 USD. Tak więc, jeśli chcesz odtworzyć miłe wspomnienia Kapitana Crook, warto się rozejrzeć.

Kapitan Crook nie lubił uśmiechać się na zdjęciach

Kapitan Crook z McDonaldland Instagram

Miałeś kiedyś tego przyjaciela, który po prostu… nalega o zepsuciu swojego postu na brunch #sundayfunday, zawsze odmawiając uśmiechu? Kapitan Crook był absolutnie tym facetem i chociaż przestępca, który nie uśmiecha się na zdjęciach, nie powinien nikogo dziwić, nadal wiedział, jak zepsuć grupowe zdjęcie, nawet w 1970 roku.

Przykładem: Ten oryginalny McDonaldland reklama z 1970 roku. W reklamie Ronald McDonald i jego oddział próbują zrobić kilka zdjęć #cheeseburgertime dla… gdziekolwiek to było, ludzie wrzucili zdjęcia, na których jedli lunch w 1970 roku. Podczas gdy burmistrz McCheese i dzieci są uśmiechnięci, kapitan Crook nagle zwija się, krzycząc „Ahoj! Może dla mnie cheeseburger? — dziwne od faceta, który poświęca swoje życie na kradzież kanapek z rybą, ale chyba każdy port w czasie burzy. Ronald jednak absolutnie tego nie ma.

Dowódca oddziału mówi piratowi: „O nie, kapitanie Crook, dopóki nie nauczysz się uśmiechać”. Kapitan traktuje to jako osobiste wyzwanie, po czym trzykrotnie mówi „Cheeseburger” i chociaż jego twarz nie wydaje się poruszać, to wystarczyło Ronaldowi i dzieciom. Krzyczą: „On to zrobił!” i przystąp do odpowiedniego świętowania.

Figurka Captain Crook przyszła z mieczem

Figurki Mcdonaldland Ronald McDonald Kapitan Crook Burmistrz McCheese Facebook

Lata 70. były co najmniej innym czasem. Ale być może nic nie podkreśla różnicy między tamtą a naszą erą, jest ewolucja zabawek Happy Meal. Jeszcze w 2010 r. McDonald's został poddany intensywnej analizie, gdy Centrum Nauki w Interesie Publicznym pozwało giganta hamburgerów za zwabienie dzieci do niezdrowego jedzenia za pomocą Happy Meal Toys. Sędzia wyrzucił pozew zbiorowy w 2012 r., ale zmiana kulturowa była wyraźna: reklamowanie niezdrowych rzeczy ludziom zbyt młodym, by wiedzieć lepiej, nie było już całkowicie akceptowalne.

najlepsza fast food pikantna kanapka z kurczakiem?

Teraz porównajmy to ze światem, w którym Kapitan Crook został wepchnięty ponad 40 lat wcześniej, kiedy nie tylko było w porządku dołączyć zabawkę Kapitana Crook do Happy Meal, ale ta zabawka mogła również zawierać miniaturowy miecz. Który odłączył się, na wypadek gdyby czterolatek pomylił go z pomarańczowym plastikowym frytkiem. Tak, w niezbyt spornych latach 70. zagrożenia zadławieniem najwyraźniej nie były uwzględniane w kampaniach marketingowych. I chociaż McDonald's nigdy nie został pozwany przez rodziców aspirującego do połykania mieczy, z pewnością oznacza to inny czas w amerykańskiej kulturze.

Wygląd, postawa i imię Kapitana Crook'a zmieniły się w latach 80.

McDonald youtube

Być może, co zrozumiałe, wściekły pirat, który nie chce się uśmiechać na zdjęciach i kradnie kanapki ukochanemu klaunowi, mógł nie być Najlepsza osoba, która ma dzieci w drzwiach. To może być powód, dla którego McDonald's przeprowadził wielką metamorfozę Captain Crook na początku lat 80., zgodnie z Codzienny Posiłek. Przeszedł od złowrogiego, inspirowanego Kapitanem Hakiem pirata do czegoś Codzienny Posiłek opisywany jako „muppetowy” z dużymi, głupkowatymi oczami, krzaczastymi wąsami i papugą pomocnikiem o imieniu Matey, który mógł z łatwością zejść z zestawu Wyspa Skarbów Mapeciątek.

Albo dlatego, że uważali, że został dostatecznie zrehabilitowany, albo po prostu nie chcieli mieć kryminalnych nazwisk z listy dziecięcych postaci, McDonald's porzucił także część jego imienia „Crook”, zmieniając nazwę postaci po prostu „Kapitan”. I zamiast diabelsko próbować podnieść kanapki Filet-o-Fish Ronalda, teraz wydał jego czas na ekranie jedząc przyjemne lunche z klaunem na łodzi ratunkowej jego pirackiego statku.

Jedynymi pozostałościami po oryginalnym wyglądzie Kapitana Crooka wydają się być te pamiątkowe okulary

Okulary Captain Crook McDonaldland Instagram

Chociaż możesz znaleźć garść oryginalnych Zabawki McDonaldland Captain Crook Happy Meal na eBayu za 55 USD (plus koszty wysyłki!), większość jego pamiątek, które pozostały, to przyjazna wersja z lat 80., zatytułowana „Kapitan”. Jedynym wyjątkiem są te stare pamiątkowe okulary McDonalda, które można dostać na Amazon już za około 15 USD. Mają o wiele bardziej piracki wygląd dla Kapitana Crook, z długimi, rozwianymi włosami i ostrymi czarnymi wąsami – więcej apropos dla Księżniczka Panna Młoda niż cokolwiek od Jima Hensona.

czy jedzenie McDonalda jest prawdziwe?

Jeśli ta wersja z 1977 roku jest trochę za droga na cylinder nostalgii, to starsze, pamiątkowe szkło z 1974 r. jest również dostępny w serwisie eBay za jedyne 5,95 USD plus 6,95 USD za wysyłkę. Tak, może to sprawić, że zakwestionujesz względną logikę płacenia więcej, aby otrzymać coś więcej, niż jest to warte, ale czy naprawdę możesz wycenić szklankę, która jest prawie na tyle stara, aby mieć własną kartę AARP, a rozmowy wskazują na to zainspiruje, gdy ludzie przyjdą? Nie, nie możesz.

Porzucony przez McDonalda Kapitan Crook w latach 80.

Postacie z McDonaldland Kapitan Crook i Zły Grymas oraz Ronald McDonald Instagram

Chociaż Kapitan Crook widział wielkie odrodzenie jako Kapitan w 1980 , nawet jego nowe, urocze zachowanie nie mogło go uratować przed remontem obsady w połowie lat 80. w McDonaldland. W połowie tej dekady wielu ukochanych mieszkańców McDonaldland — w tym Officer Big Mac, burmistrz McCheese i The Professor — nagle zniknęło z kampanii reklamowych sieci. I, zgodnie z Mentalna nić , Kapitan również znalazł się wśród ofiar kompanii.

Zmiany mogły być prostym posunięciem marketingowym, a może były też wynikiem pozwu ze strony twórców HR Pufnstuf. W garniturze twórcy serialu Sid i Marty Kroft twierdzili, że Needham, Harper & Steers skontaktowali się z nimi w sprawie współpracy przy kampanii McDonald's, a potem nigdy więcej się z nimi nie skontaktowali. Niedługo potem McDonaldland zadebiutował z wieloma postaciami, które wyglądały podejrzanie podobnie do HR Pufnstuf kreacje. Kroftowie ostatecznie wygrali sprawę i choć wyeliminowanie niektórych postaci nie było częścią oficjalnej decyzji, „uproszczenie” z lat 80. mogło być wynikiem wyroku.