Nieopowiedziana prawda o Quaker Oats

kwakier owies Instagram

Ile razy zaczynałeś dzień od gorącej miski płatków owsianych Quaker? A może Life Cereal? Nie ma to jak pocieszający smak nostalgii z samego rana, prawda? Quaker Oats i ich rodzina produktów od dziesięcioleci są częścią naszego codziennego życia. W rzeczywistości są całkiem spore szanse, że prawdopodobnie masz teraz jeden z tych charakterystycznych, okrągłych kartonów w swoich szafkach — może nawet kilka pustych schowanych w szafie na przyszły projekt rzemieślniczy. Ale możesz nie wiedzieć, że za każdym razem, gdy robisz miskę ich smacznej owsianki, bierzesz udział w długiej i pełnej historii historii, która… cóż, czasami robi się to wręcz dziwaczne. Wierzcie lub nie, ale w Quaker Oats nie ma nic mdłego ani pochodzenia. Oto nieopisana prawda o ulubionym śniadaniu ze starej szkoły.


Człowiek Quaker Oats nie jest prawdziwą osobą

Larry mnich Tim Boyle/Getty Images

W Quaker Oats jest coś niezaprzeczalnie zdrowego. Może chodzi o to, że prawdopodobnie zawsze miałeś kanister w szafce, a może ma to coś wspólnego z tym, że jest to idealne śniadanie na mroźne zimowe poranki. To komfortowe jedzenie na maksa, a to może mieć związek z uśmiechniętym, przyjaźnie wyglądającym mężczyzną z logo. Możesz po prostu zobaczyć, jak podaje swoim dzieciom gorący talerz płatków owsianych, a jest tak daleko od Tony'ego Tygrysa, jak tylko możesz.Ale kim on jest? Istnieje od dawna przekonanie, że jest on założycielem Pensylwanii, Williamem Pennem. To możliwe — historia USA mówi Penn został kwakierem kiedy miał 22 lata — ale według Wiedza o owsie kwakierskim , to nie on.
Mówią, że nie jest on prawdziwą osobą, ale że został wybrany na przedstawiciela kwakrów. Dlaczego kwakrzy? Ponieważ ucieleśniają te same wartości, z którymi firma Quaker Oats chciała być kojarzona: „uczciwość, uczciwość, czystość i siła”.

Ma jednak imię i według Dziennik Wall Street , znawcy firmy nazywają go Larrym. Więc masz to. Podczas gdy niektóre maskotki firmowe są bardzo prawdziwe — jak Duncan Hines — Larry może nadal istnieć jako doskonały ideał wiary kwakrów.Człowiek Quaker Oats zmienił się przez lata całkiem sporo

kwakier owies Obrazy Getty

Larry the Quaker Oats Man został opracowany po raz pierwszy w 1877 roku i według Insider biznesowy Idąc wzdłuż alei pamięci, przez lata miał zaskakującą liczbę spojrzeń. Znajome logo — tylko głowa Quaker Mana — pojawiło się dopiero w 1956 roku i przez krótki czas był czarno-biały. Poddał się obróbce kolorystycznej w 1957 roku i jeśli ten kultowy rysunek wygląda trochę znajomo, to jest ku temu dobry powód. Zrobił to Haddon Sundblom, który wykonał również ilustracje do Świętego Mikołaja dla Coca-Coli.

W latach 70. przeszedł gruntowny remont, do niebiesko-białego logo, które, szczerze mówiąc, jest… bardzo Lata 70. Ten wygląd nie trwał długo, ale dopiero w 2007 roku otrzymaliśmy logo, które znasz dzisiaj... w większości. W 2010 roku firma Quaker Oats zaczęła przeprojektowywać zarówno swoje opakowanie, jak i ciężkie pudełko, w którym uwięziony był Larry, chcąc jak najlepiej wykorzystać swój status zdrowej żywności. A w 2012 roku sam Larry przeszedł metamorfozę. Czy zauważyłeś? Według ich firmy projektowej Michael Connors (przez Tydzień Ad ), „Zabraliśmy mu około pięciu funtów”.Quaker Oats zasadniczo sprzedawał karmę dla koni i sprzedawał ją ludziom

kwakier owies Instagram

Firma Quaker Oats została zarejestrowana w 1877 roku, a przez następne dwie dekady trzy konkurujące ze sobą firmy zajmujące się mieleniem owsa połączyły się, tworząc jeden konglomerat. Po latach walk, Firma Quaker Oats została ostatecznie utworzona w 1901 roku . To była niesamowita rzecz, ponieważ cała branża była naprawdę zbudowana na zdolności ich założycieli do przekonania opinii publicznej, że powinni jeść paszę dla zwierząt.

Ferdinand Schumacher był jednym z tych założycieli i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych z Niemiec w 1851 roku. W swoim rodzinnym kraju – iw większości Europy – wszyscy znali pomysł jedzenia owsa i owsianki. Kiedy przyjechał do USA, odkrył, że owies jest paszą dla koni… a ludzie na pewno nie chcą jeść że .

najlepszy smak chex mix

Schumacher był kreatywny i zaczął sprzedawać szklane słoiki wypełnione pokrojonymi w kostkę płatkami owsianymi. Czynnik wygody zainteresował ludzi, a Schumacher zaczął wymyślać sposób na szybsze gotowanie. Stworzył płatki owsiane i to było mniej więcej w czasie, gdy rozpoczęła się wojna secesyjna. Wojsko potrzebowało taniego sposobu na wyżywienie wielu ludzi, a żołnierze w całym kraju wpadli na pomysł, że mogą jeść owies ich koni.

Firma Quaker Oats stworzyła sposób, w jaki pakujemy i sprzedajemy żywność

kwakier owies Instagram

Od samego początku firma Quaker Oats opierała się na marketingu — być może bardziej niż większość firm. Nie tylko musieli najpierw przekonać ludzi do jedzenia owsa, ale także nakłonić ich do przygotowania go w sposób, który będzie dobrze smakował i sprawi, że będą wracać. Te wyzwania postawił Henry Crowell — jeden z założyciele firmy Quaker Oats — myślenie (przez Gazeta ). Zdecydował się na pakowanie owsa w okrągłe, kolorowe pojemniki, które widzimy do dziś. To dostało ludzi zauważając jego owies... ale robienie ich?

Trudno stwierdzić, czy firma Quaker Oats wiedzieli, jaki rewolucyjny pomysł mieli, kiedy wydrukowali przepis bezpośrednio na pudełku. Widzimy to cały czas, dzięki ich pomysłowi z 1891 roku. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy wprowadzili jeszcze dwie genialne techniki marketingowe — próbna próbka i nagroda w pudełku . W 1891 roku konsumenci mogli znaleźć kawałek porcelanowej zastawy w swoich pudełkach z owsianką i chociaż różni się to znacznie od zabawek, których zwykle oczekujemy od dzisiejszych płatków zbożowych, również mogą przypisać sobie ten pomysł.

Quaker Oats kiedyś karmił dzieci radioaktywnymi płatkami owsianymi, aby zobaczyć, co się stanie

kwakier owies Instagram

W 1949 roku chłopcy mieszkający w Fernald State School — państwowej szkole dla porzuconych chłopców — zostali zaproszeni do wstąpienia do Koła Naukowego. Według Smithsonian , otrzymywali różnego rodzaju zachęty do przyłączenia się, takie jak obfite śniadania (głód był częstą karą) i wycieczki na mecze baseballu. Ale był pewien haczyk.

Quaker Oats połączył siły z naukowcami z MIT przez trzy lata eksperymenty z udziałem 74 chłopców w wieku od 10 do 17 lat. Jednym z nich było śniadanie składające się z kwakieru owsa, który zawierał radioaktywny wapń i żelazo.

Rozumowanie było dwojakie. Naukowcy chcieli dowiedzieć się, jaki wpływ radioaktywność ma na organizm ludzki, ponieważ było na nią narażonych więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Firma Quaker Oats chciała wziąć udział w badaniu, ponieważ postrzegała je jako sposób na udowodnienie, że ich płatki owsiane są tak samo zdrowe, jak ich konkurenci Cream of Wheat. Zrobili badania medyczne, MIT uzyskał wyniki... to była wygrana. Raczej. Pozew z 1995 roku wykazał, że chociaż radioaktywność nie wystarczyła do spowodowania trwałych szkód, zaangażowani chłopcy mieli prawo do ugody i przeprosin.

Stwierdzono, że Quaker Oats zawiera środek chwastobójczy

mnichy owsiane Facebook

W 2018 roku Environmental Working Group — ta sama grupa, która wypuszcza Parszywa dwunastka lista — przetestowano wiele produktów śniadaniowych na obecność glifosatu. To rzeczy znalezione w chwastobójcy, a konkretnie w Roundup. Kiedy opublikowali swoje wyniki, powiedzieli (poprzez Insider biznesowy ), że wśród produktów spożywczych, które uzyskały wynik pozytywny na obecność tej substancji chemicznej, znalazł się kwakier owsa.

jajko kurze i bajgiel serowy

Stwierdzono również, że inne produkty śniadaniowe zawierają substancję chwastobójczą, na przykład Cheerios i Lucky Charms. W rzeczywistości 31 z 45 testowanych próbek owsa uznano za niespełniające kryteriów bezpieczeństwa, a kiedy wrócili i przetestowali więcej próbek zarówno Quaker Oats, jak i Cheerios, odkryli, że wszystkie oprócz dwóch (z 28) próbek zostały uznane za „ szkodliwy.'

Ale czy są? W społeczności naukowej toczy się gorąca debata na temat tego, jak niebezpieczny jest glifosat. Niektórzy — jak Międzynarodowy Program Bezpieczeństwa Chemicznego Światowej Organizacji Zdrowia — twierdzą, że to wcale nie jest problem. Z drugiej strony Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem WHO twierdzi, że jest to prawdopodobnie rakotwórcze, więc wyraźnie trzeba przeprowadzić więcej badań.

Tydzień przed upublicznieniem wyników kalifornijski sędzia orzekł na korzyść mężczyzny, który twierdził, że wielokrotne narażenie na Roundup spowodowało jego śmiertelnego raka. To nie jest dobra reklama i Szybka firma mówi, że firma Quaker Oats odpowiedziała na wyniki takim (częściowym) oświadczeniem: „Wszelkie poziomy glifosatu, które mogą pozostać, są znacznie poniżej wszelkich limitów regulacyjnych i… [są] bezpieczne do spożycia przez ludzi”.

Firma Quaker Oats sfinansowała Willy Wonka i Fabrykę Czekolady

bary wonka Obrazy Getty

Genea Wildera Willy Wonka i fabryka czekolady to jeden z tych kultowych filmów każdego dzieciństwa… nawet jeśli przyprawiał o koszmary. Według Briana Cronina (via Poczta Huffington ) możesz podziękować firmie Quaker Oats za nakręcenie filmu i za spełnienie tych złych snów.

Zacznijmy od tytułu. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak nie jest? Charlie i fabryka czekolady , jak książka? To dlatego, że Quaker Oats chciał się upewnić, że nazwa ' Willy Wonka ' był z przodu i na środku ... więc mogli z niego sprzedać.

Film został pierwotnie przedstawiony jako całkiem słodki interes dla Quaker Oats. Finansowaliby film, duże studio filmowe wydałoby go, a potem stworzyliby własne cukierki na podstawie tych z filmu… i tak właśnie się stało. Linia cukierków Willy Wonka została uruchomiona wraz z filmem, ale pojawiły się trudności. Nie mogli wymyślić idealnego batona Wonka i tylko batony Peanut Butter Oompas i Super Skrunch zostały wydane na czas. Wonka Bars pojawił się kilka lat później, a Quaker Oats sprzedał ten oddział firmie Nestle w 1988 roku.

Quaker Oats był trzecim co do wielkości producentem napojów w Ameryce Północnej

łamać Obrazy Getty

Kiedy myślisz o Quaker Oats, myślisz o ich owsie i produktach zbożowych, prawda? Według Obiektyw marketingowy , jednak zawsze parali się innymi produktami, takimi jak karma dla zwierząt, a nawet odzież. Kiedy kupili Snapple w 1994 roku, dzięki temu przejęciu stali się trzecią co do wielkości firmą produkującą napoje na kontynencie (po Coca-Cola i PepsiCo).

Partnerstwo nie przetrwało, a LA Times nazwał to „jedną z najgorszych klap w historii fuzji firm”. Tylko własność Quaker Oats Przystawka przez 27 miesięcy, sprzedając go za 300 milionów dolarów po zainwestowaniu 1,7 miliarda dolarów w firmę produkującą napoje. Istnieje prawie nieskończona liczba czynników, które wchodzą w grę w takim przejęciu, ale TEN Czasy winę za katastrofalną fuzję za to, że firma nie zdołała zrozumieć mocnych stron Snapple'a oraz ostrą konkurencję ze strony innych dystrybutorów napojów.

Firma Quaker Oats nawiązała współpracę z FDA, aby uzyskać specjalne etykiety na płatki owsiane

kwakier owies Instagram

Płatki owsiane przeszły długą drogę, jeśli chodzi o reputację. To jest jedzenie na śniadanie? ludzi dbających o zdrowie, a to w dużej mierze dzięki niektórym oficjalnym twierdzeniom FDA, że Quaker Oats jest dostępny dla wszystkich.

co to jest mcgriddle?

Przed 1997 r. żywność nie mogła reklamować oświadczeń o określonych korzyściach. Mogli na przykład powiedzieć, że byli niskotłuszczowi, ale nie mogli powiedzieć, że pomogli w zarządzaniu cholesterolem. Zmieniło się to po tym, jak firma Quaker Oats skontaktowała się z FDA i poprosiła o pozwolenie na reklamowanie faktu, że włączenie owsa do zrównoważonej, niskotłuszczowej diety pomogłoby zmniejszyć ryzyko chorób serca. Według CNN , zmiana ta zmieniła sposób, w jaki reklamujemy oświadczenia zdrowotne na żywności, a zmiana nastąpiła pomimo protestów niektórych grup twierdzących, że konsumenci będą wprowadzani w błąd, myśląc, że niektóre produkty spożywcze są „magiczne”. FDA przyznała, że ​​w swoich oficjalnych zasadach i przepisach, stwierdzając, że tak nie było, a do 1999 r. Chicago Tribune donosił, że Quaker Oats odnotował rekordową sprzedaż.

Pamiętasz tę klasyczną reklamę Quaker Oats?

Płatki zbożowe Mikey Life youtube

Widziałeś reklamy Life Cereal, w których dowiadujemy się, że „Mikey to lubi”. Według Tima Clarka — który zainspirował ojca do napisania reklamy „Trzech braci” — pomysł na reklamę „odcinka życia” był w tym czasie niczym innym, jak samobójstwem zawodowym (poprzez Forbes ). Powiedziano im, żeby wymyślili coś zupełnie innego dla płatków śniadaniowych, i dostali stos reklam przedstawiających wszystko, czego Quaker Oats nie chciał. W końcu Dave Clark przedstawił pomysł, który jego przełożeni uznali za zbyt nudny, opierając go na zmaganiach jego rodziny ze śniadaniem.

Quaker Oats uwielbiał reklamę, której prawie nie widzieli, a niewiarygodnie prosty pomysł znalazł oddźwięk. Stała się częścią popkultury i historii telewizji... na przekór pesymistom. „Mikey” był prawie „Timem” i chociaż nigdy nie dowiemy się, czy odniósłby taki sam sukces, wiemy, że miejskie legendy o losie małego Mikeya po prostu nie są prawdziwe. Według Dzień aktualności , John Gilchrist parał się aktorstwem, zanim zajął się karierą w sprzedaży mediów. I tak, nadal je Life Cereal.

Spadkobierca Quaker Oats protestował przeciwko zaangażowaniu USA w II wojnę światową

kwakier owies Instagram

Robert D. Stuart, Jr. był dyrektorem naczelnym Quaker Oats w latach 1966-1981 i była to firma rodzinna. Stuartowie byli jeden z założycieli firmy , ale kiedy zmarł w 2014 roku, New York Times Nekrolog podkreślił kilka kontrowersyjnych rzeczy.

W 1940 Stuart pomógł założyć America First, jedną z największych antywojennych grup w historii kraju. Według Stuarta, jego poglądy wywodziły się z idei „[…] że Stany Zjednoczone nie osiągnęły zbyt wiele w wysyłaniu wojsk do I wojny światowej” i chodziło o to, by utrzymać Amerykę z dala od drugiej. Grupa rozwiązała się po Pearl Harbor, Stuart zaciągnął się do armii i służył w Europie. Później Stuart został opisany bardziej jako „internacjonalista” niż izolacjonista, a po przejściu na emeryturę z Quaker Oats został mianowany ambasadorem w Norwegii.

Firma Quaker Oats Company odegrała inną — i zaskakującą — rolę w wysiłku wojennym. Firma QO Ordnance Company była spółką zależną Quaker Oats i nadzorowała fabryki amunicji w Nebrasce. Według Korpus Inżynieryjny Armii USA , produkowali bomby, artylerię i amunicję ostatecznie wysłane do teatru Pacyfiku.

Pamiętasz płatki owsiane z jajami dinozaurów firmy Quaker Oats?

Płatki owsiane z jaj dinozaurów youtube

A co powiesz na wycieczkę w dół pas pamięci? W latach 90. firma Quaker Oats postanowiła poważnie zainteresować dzieci jedzeniem płatków owsianych. Mieli przed sobą podjazdową bitwę i według according Gwar , zaczęli od płatków owsianych z jaj dinozaurów. To nie było tylko śniadanie, to było interaktywne śniadanie... w pewnym sensie. Dzieci mogły oglądać „jaja dinozaurów” w ich wylęganiu się płatków owsianych na małe cukierki i zgodnie z Pomysły do ​​zrobienia , firma, która działała jako konsultant, była ogromnym hitem i ostatecznie podwoiła swoje cele sprzedaży projektów.

Następnie pojawiły się dwie inne przyjazne dzieciom płatki owsiane, Treasure Hunt i Sea Adventures. Poszli drogą dodo, ale nadal można znaleźć jaja dinozaurów. Co powiesz na to, czy pamiętasz jedząc je, gdy oglądałeś swoje kreskówki w sobotę rano?

Jak zdrowe są Quaker Oats… naprawdę?

mnich owsa Facebook

Istnieją dwa rodzaje płatków owsianych: błyskawiczne i takie, których gotowanie zajmuje prawie całą wieczność. Właściwie to te same owies, mówi Poczta Huffington , a jedyną różnicą jest to, że płatki owsiane błyskawiczne są cieńsze, dzięki czemu szybciej się gotują. I sam owies jest zdecydowanie mądrą rzeczą do dodania do swojej diety. Linia zdrowia mówi, że odkryto, że są bogate w niezbędne składniki odżywcze, minerały, błonnik i przeciwutleniacze, pomagają kontrolować cholesterol, poprawiają poziom cukru we krwi i pomagają w utracie wagi, ponieważ są tak sycące.

Tak więc ten pojemnik Quaker Oats będzie świetnym wyborem, ale mniej wspaniałym są te błyskawiczne opakowania, które są dostępne we wszystkich rodzajach smaków. Większość z nich ma mnóstwo dodatków cukier , a nawet te, które brzmią, jakby były zdrowe, mogą zawierać niezbyt dobre składniki. Brać Quaker Oats Jabłko i Żurawina Błyskawiczne Płatki Owsiane . Brzmi świetnie, prawda? Ma 12 gramów cukru — i zgodnie z Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne , dzienne spożycie cukru nie powinno przekraczać 36 gramów dla mężczyzn i 25 gramów dla kobiet.

Konkluzja? Jeśli chcesz zjeść kwakier owsiany na super zdrowe śniadanie, zdobądź zwykłe i sam je ubierz. To proste!

Quaker Oats kiedyś tworzył gry wideo

Atari joystick

Wiemy więc, że Quaker Oats robi wszelkiego rodzaju płatki owsiane, ale oto zabawny fakt, który możesz wyciągnąć na imprezach, gdy następnym razem ktoś zacznie dzielić się ciekawostkami: zrobili również gry wideo.

papa johns przepis na paluszki serowe

Według 8-bitowy centralny , Quaker Oats miał kiedyś dział gier wideo o nazwie US Games, a w latach 80. wyprodukowali łącznie 14 gier dla Atari 2600 . Firma działała tylko przez około rok i nie jest to zaskakujące — ich gry były okropne na epicką skalę.

Brać Sneak'n Peek . Wydany w 1982 roku był (przez Gracz starej szkoły ), super dziwaczną odpowiedź na pytanie, którego dosłownie nikt nigdy nie zadał: „Jak mogę bawić się w chowanego bez wstawania z kanapy?”. Gra zawierała dom z dziedzińcem i trzema pokojami oraz łącznie 20 różnych miejsc, które można było wybrać do ukrycia. W grze jednoosobowej grałeś przeciwko komputerowi. Ale był też tryb dla dwóch graczy, w którym ty i przyjaciel na zmianę zamykaliście oczy, aby druga osoba mogła się ukryć.

Dziwaczny? Absolutnie i nic dziwnego, że ich przygoda z grami trwała tylko przez tak krótki czas. Dołączone inne tytuły (przez AtariAge ) imiona takie jak Eggomania , Piknik , Kawałek ciasta , i Nazwij tę grę , i to tylko pokazuje, że nie każde przedsięwzięcie biznesowe jest dobre.