Nieopowiedziana prawda o owsie ciętym ze stali

Owies cięty ze stali

Szkoda biednego, źle rozumianego stalowego owsa, prawdopodobnie jednego z najciężej pracujących, ale najmniej docenianych ziaren na świecie. Kiedy ludzie zaczęli uprawiać ziemię około 12 000 lat temu (poprzez NPR ) owies uważano za chwasty, a nawet za „chorą wersję pszenicy”, według Bellevue University Fakty ze stosów blog. Nawet gdy Szkoci po raz pierwszy rozpoczęli uprawę owsa, to tylko dlatego, że dokonali rozczarowującego odkrycia, że ​​Szkocja nie nadaje się do uprawy pszenicy. W rzeczywistości przez wiele stuleci w całej Europie owies był uważany za „gruby” i skromny pokarm, według Washington Post .


W Stanach Zjednoczonych do drugiej połowy XIX wieku owies cięty stalą był niczym innym jak paszą dla zwierząt. To jest kiedy kwakier owies założyciel Ferdinand Schumacher wynalazł płatki owsiane, które szybciej się gotowały i zdołał wyglądać znacznie mniej jak pasza dla zwierząt. Chociaż reputacja płatków owsianych ucierpiała podczas wzrostu dieta niskowęglowodanowa , fala odwróciła się dzięki ponownemu zainteresowaniu jedzeniem roślinnym. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do owsa ciętego stalą, który eksperci ds. żywienia, tacy jak Aubrey Bailey, nazywają teraz „pokarmem energetycznym” (poprzez Żyj silnie ).Ale czy owies cięty ze stali jest naprawdę pożywieniem energetycznym? A może to tylko sposób na usprawiedliwienie zjedzenia dużej miski węglowodanów na śniadanie? Zresztą, co w ogóle owies cięty ze stali? Czytaj dalej, aby poznać niewypowiedzianą prawdę o stalowym owsie, długoletnim słabszym zbożach, które kiedyś uważano za nieodpowiednie dla ludzi.
Czym dokładnie jest owies cięty stalą?

Tekstura owsa ciętego ze stali

Owies cięty stalą, czasami nazywany „irlandzkim owsem” według Po prostu płatki owsiane , to jeden z dwóch głównych rodzajów płatków owsianych. Drugi to „płatki owsiane”, które dzięki Quaker Oats są znacznie bardziej znane większości Amerykanów. Ale dość już o płatkach owsianych, które od blisko 150 lat wypierają stalowy owies w Ameryce. Jesteśmy tutaj, aby porozmawiać o owsie ciętym stalowym, oryginalnej płatce owsianej, płatce owsianej, która ma swoje korzenie w technice przygotowania owsa, która istnieje od 32 000 lat (poprzez Nowy naukowiec ). A oto, co jest w tym ironiczne. To „płatki owsiane”, które są znane jako „staromodne owies”, mimo że nie zostały wynalezione aż do końca XIX wieku jako chwyt marketingowy przez założyciela Quaker Oats.

biały zamek do surfowania i turf

Owies cięty stalą, który składa się z łuskanych ziaren owsa pociętych na małe bryłki stalowym ostrzem, można prawdopodobnie najlepiej opisać jako wersję owsa risotto . Po ugotowaniu w płynie ich poszczególne kawałki rozpuszczają się tylko częściowo, zachowując pewne podobieństwo do ich kształtu, łącząc się ze sobą, tworząc kremową, ale ciągnącą się owsiankę. Natomiast płatki owsiane, które są gotowane na parze, a następnie rozwałkowane na płasko podczas przetwarzania, po ugotowaniu w płynie rozpuszczają się w papkę. Płatki owsiane cięte stalowo oferują subtelny orzechowy smak dzięki swojemu kształtowi, który eksponuje wiele obszarów powierzchni na opiekanie, które jest częścią ich przetwarzania. Chociaż płatki owsiane są również opiekane, ich smak jest bardziej mdły dzięki ich jednolicie gładkiej i spłaszczonej powierzchni.Płatki owsiane są tak samo nieprzetworzone, jak w przypadku płatków owsianych

Ziarno owsa

Według Harvard's owies cięty stalą jest mniej przetwarzany niż płatki owsiane Źródło żywienia . W przypadku każdego rodzaju płatków owsianych przetwarzanie rozpoczyna się od oczyszczenia, oczyszczenia i łuskania ziarna owsa. Co pozostało z ziarna po łuskaniu, które Po prostu płatki owsiane raporty nazywa się „kaszą”, a następnie jest tostowane. Według zarejestrowanej dietetyki Sarah Schlicter, opiekanie ma na celu pielęgnowanie orzechowego smaku, a także zapobieganie rozwojowi szkodliwych bakterii. Mój Fitness Pal ).

Następnie, w celu wytworzenia płatków owsianych, prażoną kaszę owsianą parzy się, a następnie rozpłaszcza między rolkami. W przeciwieństwie do tego, aby wyprodukować owies cięty stalą, nie ma żadnego gotowania na parze ani wstępnego gotowania, a już na pewno nie odbywa się spłaszczanie. Zamiast tego prażoną kaszę owsianą po prostu sieka się na kilka kawałków za pomocą stalowego ostrza. W przypadku „szybko gotującego się” stalowego owsa krojonego ziarno jest cięte na jeszcze więcej kawałków (poprzez Centrum Żywienia Stosowanego Uniwersytetu Massachusetts Massachusetts ). A w przypadku „szkockiego owsa” kawałki są jeszcze mniejsze do konsystencji podobnej do mąki kukurydzianej. posiłek ma swoją nazwę (przez Czerwony Młyn Boba ).Owies cięty stalą gotuje się dłużej niż inne rodzaje owsa

Gotowanie płatków owsianych pokrojonych w stal

Ze względu na swój nieregularny kształt i fakt, że są gęstsze niż płatki owsiane, stalowe płatki owsiane muszą wchłaniać więcej płynu podczas procesu gotowania niż płatki owsiane, według zarejestrowanej dietetyki Melissy Wdowik (via Uniwersytet Stanowy Kolorado ). Z tego powodu gotowanie owsa ciętego na stal na kuchence może zająć do 30 minut, podczas gdy w przypadku płatków owsianych zajmuje to tylko od dwóch do pięciu minut (przez Linia zdrowia ).

Jeśli pół godziny wydaje się za dużo czasu na poranne przygotowywanie śniadania, istnieje sposób na to, aby mieć świeżą porcję Czekanie dla ciebie rano. Według Czerwony Młyn Boba , aby zrobić „nocne płatki owsiane”, wystarczy zmieszać płatki owsiane z wybranym płynem (takim jak woda, mleko migdałowe lub mleko) w proporcji 1:3, a następnie pozostawić je w lodówce na noc podczas snu. Rano Twój stalowy owies będzie gotowy do spożycia — prosto z lodówki. Chociaż możesz swobodnie podgrzać je na kuchence lub w kuchence mikrofalowej, nie musisz tego robić, jeśli się spieszysz lub po prostu chcesz zjeść zimne śniadanie.

Możesz gotować płatki owsiane ze stali w garnku Instant Pot

Natychmiastowa doniczka Bloomberg/Getty Images

Załóżmy, że zapomniałeś namoczyć przez noc pokrojonego owsa, a może po prostu nie podoba ci się pomysł moczenia pokrojonego owsa w chłodnym płynie przez całą noc. Jest jeszcze inny sposób, aby z samego rana cieszyć się świeżą, parującą miską stalowych płatków owsianych. Po prostu musisz być jednym z wielu dumnych właścicieli an Natychmiastowa doniczka .

Jeśli tak jest w Twojej kuchni, Czerwony Młyn Boba zaleca po prostu umieszczenie owsa i płynu w proporcji 1:3 w Instant Pot. W zależności od wielkości Twojego Instant Pot, może się okazać, że sensowne jest przygotowanie wielu porcji płatków owsianych na raz. W rzeczywistości Twoje Instant Pot's instrukcja obsługi możesz określić, że będziesz potrzebować co najmniej jednej szklanki wody, aby garnek działał prawidłowo. Więc zdecydowanie sprawdź swoją instrukcję przed kontynuowaniem.

Niezależnie od tego, ile robisz, po prostu szybko zamieszaj, ustaw Instant Pot na „wysokie” ciśnienie i ustaw minutnik na trzy minuty. Gdy czas gotowania się skończy, zwolnij ciśnienie, zdejmij pokrywkę z garnka, zamieszaj i ciesz się.

Płatki owsiane mogą pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi

Zadowolony brzuch

Z żywieniowego punktu widzenia owies cięty stalą jest prawie nie do odróżnienia od płatków owsianych (poprzez Wewnątrz młyna ). Jedna porcja 154 kalorii dostarcza 6 gramów białka, 3 gramy tłuszczu, 28 gramów węglowodanów i 4 gramy błonnika. Ta porcja płatków owsianych jest również bogatym źródłem mikroelementów, w tym tiaminy (witamina B1), żelaza, magnezu i selenu (poprzez Linia zdrowia ). Obie formy owsa są również bogate w beta-glukan ( b -glukan), rozpuszczalny błonnik, który kojarzy się z licznymi korzyściami zdrowotnymi (poprzez Journal of Nutrition and Metabolism ).

najlepszy sklep kupił salsę

Jednak bardzo ważne rozróżnienie między owsem ciętym a płatkami owsianymi – które sprawia, że ​​płatki owsiane jest potencjalnie „zdrowszym” wyborem niż płatki owsiane – polega na tym, że ze względu na swój kształt i konsystencję, owies cięty jest dłużej trawiony niż płatki owsiane, według Harvard School of Public Health . W rezultacie płatki owsiane ze stali bardziej stopniowo podnoszą poziom cukru we krwi niż płatki owsiane. Innymi słowy, mają niższy indeks glikemiczny , co może być dość istotnym faktem dla osób, które muszą kontrolować poziom cukru we krwi, takich jak osoby z cukrzycą. Tak więc, podczas gdy wszystkie płatki owsiane oferują korzyści w zakresie regulacji poziomu cukru we krwi, owies cięty stalą może zapewnić niewielką przewagę ze względu na ich niższy indeks glikemiczny. Według dr Rezy Norouzy (poprzez Towarzystwo Endokrynologiczne ).

Spożywanie stalowych płatków owsianych może w rzeczywistości pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu

Zdrowy cholesterol

Owies cięty stalą, a właściwie wszystkie owies, jest bogatym źródłem błonnika. 100 gramowa porcja (co stanowi nieco ponad pół szklanki niegotowanego stalowego płatka owsianego) dostarcza 10 gramów tego produktu, w tym dwa gramy rozpuszczalnego błonnika (poprzez USDA ). Zarówno błonnik nierozpuszczalny, jak i rozpuszczalny zapewnia ważne korzyści zdrowotne, ale uważa się, że w szczególności błonnik rozpuszczalny, który tworzy żel po rozpuszczeniu w płynie, może pomóc w kontrolowaniu, a nawet obniżeniu poziomu cholesterolu. To zgodnie z List zdrowia z Harvardu , w którym wyjaśniono, że żel „wychwytuje część cholesterolu w organizmie, dzięki czemu jest eliminowany jako odpad, zamiast przedostawać się do tętnic”.

co się stało z joginami?

Ponadto rozpuszczalny błonnik w owsie zawiera jeden zwany „beta-glukanem” lub „ b -glukan”, zgodnie z Harvard School of Public Health . W wielu badaniach w ciągu ostatnich 23 lat spożywanie produktów pochodzenia owsianego b -glukan okazał się być związany ze spadkiem całkowitego poziomu cholesterolu w surowicy, a w szczególności lipoproteiny o niskiej gęstości („złego” cholesterolu), według autorów badania z 2011 roku opublikowanego w czasopiśmie Recenzje żywieniowe . Jest to ważne, ponieważ wysoki poziom cholesterolu wiąże się z większym ryzykiem chorób serca i udaru mózgu, zgodnie z Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom . Na szczęście zmniejszenie tych liczb może znacznie obniżyć to ryzyko, według dr Masona Freemana, endokrynologa i szefa Jednostki Metabolizmu Lipidów w Mass General. Szpital Ogólny w Massachusetts ).

Płatki owsiane są tak dobre w obniżaniu poziomu cholesterolu, że mają prawo się tym chwalić

Płatki owsiane dla zdrowia serca

Istnieje tak wiele przekonujących dowodów naukowych, że rozpuszczalny błonnik w płatkach owsianych może pomóc obniżyć poziom cholesterolu w surowicy, a tym samym zmniejszyć ryzyko choroby wieńcowej serca, że ​​w 1997 roku amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków udzieliła producentom płatków owsianych pierwszego zezwolenia FDA na zawierać „oświadczenie zdrowotne związane z żywnością” na etykiecie, zgodnie z List Serca Harvarda .

„Zatwierdzone oświadczenia zdrowotne na etykietach żywności to oświadczenia, które zostały sprawdzone przez FDA i są dozwolone na produktach spożywczych lub suplementach diety, aby wskazać, że żywność lub składnik żywności może zmniejszyć ryzyko choroby lub stanu związanego ze zdrowiem” – mówi FDA . Aby uzyskać pozwolenie FDA na etykietowanie, wszystkie takie twierdzenia muszą być poparte „znaczącym porozumieniem naukowym między wykwalifikowanymi ekspertami”. To całkiem niezły rodowód dla owsa ciętego na stal i ogólnie owsa. Specyficzne oświadczenie zdrowotne, które producenci płatków owsianych mogą umieszczać na etykietach, brzmi: „Dieta bogata w płatki owsiane lub otręby owsiane oraz uboga w tłuszcze nasycone i cholesterol może zmniejszyć ryzyko chorób serca”.

Jedzenie owsa ciętego ze stali może obniżyć ciśnienie krwi

Pomiar ciśnienia krwi

Zgodnie z artykułem badawczym z 2012 roku opublikowanym w 2012 roku, spożywanie stalowych płatków owsianych i innych płatków owsianych, oprócz pomagania w obniżaniu poziomu cholesterolu, może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Journal of Nutrition and Metabolism . Artykuł badawczy składał się z przeglądu ówczesnej wiedzy naukowej dotyczącej roli b -glukany w profilaktyce i leczeniu zespołu metabolicznego, zespołu schorzeń, które łącznie wiążą się z wyższym ryzykiem chorób serca i udaru mózgu, zgodnie z Klinika majonezu . Jednym z tych warunków jest wysokie ciśnienie krwi.

Chociaż ciśnienie krwi jest najmniej zbadane spośród różnych schorzeń obejmujących zespół metaboliczny, autorom badania udało się jednak zidentyfikować badanie, w którym osoby, które spożywały 8 gramów rozpuszczalnego błonnika owsianego dziennie przez okres 12 tygodni, znacznie obniżyły ciśnienie krwi. Odkryli również metaanalizę (analizę danych z wykorzystaniem wielu badań dotyczących z grubsza tego samego tematu) wykazującą, że wśród osób ze zdiagnozowanym nadciśnieniem, ogólne zwiększenie spożycia błonnika (nie konkretnie błonnika rozpuszczalnego) pomogło obniżyć ciśnienie krwi. To, czego autorzy nie byli w stanie wskazać na podstawie dotychczasowych badań, to dlaczego Błonnik rozpuszczalny wydaje się chronić przed nadciśnieniem, co będzie musiało być przedmiotem dalszych badań.

Jedzenie stalowego owsa może pomóc Ci schudnąć

Płatki owsiane na odchudzanie

Ponieważ owies cięty stalowo trawi się dłużej niż płatki owsiane, ma on dodatkową zaletę, że pomaga dłużej czuć się usatysfakcjonowanym, według zarejestrowanej dietetyki Melissy Wdowik (przez Uniwersytet Stanowy Kolorado ). A poczucie zadowolenia na dłużej może pomóc w lepszej kontroli nad wagą, zgodnie z Linia zdrowia .

Ponieważ dostarcza 10 gramów błonnika na 100 gram porcji (przez USDA ), płatki owsiane są uważane za żywność bogatą w błonnik. Według zarejestrowanej dietetyki Tanyi Zuckerbrot sam proces trawienia pokarmów bogatych w błonnik może wymagać od organizmu wydatkowania większej ilości energii (czyli kalorii) niż podczas trawienia pokarmów o stosunkowo niskiej zawartości błonnika (poprzez Zapobieganie ). Badanie z 2020 roku opublikowane w in Sieć JAMA wykazali, że niskotłuszczowa, bogata w błonnik dieta roślinna może pomóc w redukcji masy ciała, częściowo poprzez zwiększenie metabolizmu poposiłkowego. Zasadniczo może być tak, że posiłki pełne takich rzeczy, jak pokrojony w stal owies, mogą pomóc spalić dodatkowe kalorie.

I odwrotnie, żywność z niewielką ilością błonnika lub bez niego może w rzeczywistości spowolnić metabolizm, według Zuckerbrota. Tak więc za każdym razem, gdy wybierasz płatki owsiane ze stali zamiast, powiedzmy, bajgla z białej mąki, pomagasz utrzymać metabolizm na optymalnym poziomie. Pamiętaj, że spowalniasz również swój metabolizm, jeśli robisz którakolwiek z tych rzeczy .

Kiedy jesz stalowy owies, dobrze sobie radzisz ze swoim układem trawiennym

Zdrowe dobre

Oprócz utrzymywania metabolizmu, wysoka zawartość błonnika w płatkach owsianych pomaga utrzymać zdrową równowagę bakterii jelitowych, według zarejestrowanej dietetyk Judy Palken, za pośrednictwem University of Massachusetts Medical School's. Centrum Żywienia Stosowanego . 'Kiedy błonnik owsiany dociera do jelita grubego, jest metabolizowany przez żyjące tam dobre bakterie, które następnie zmniejszają stan zapalny i sprzyjają zdrowiu przewodu pokarmowego' - wyjaśniła. W rzeczywistości ta „prebiotyczna” jakość jest głównym powodem, dla którego Szkoła Medyczna UMass Centrum Żywienia Stosowanego promuje spożywanie stalowego owsa ciętego wśród osób z nieswoistymi zapaleniami jelit.

Wraz z rozpuszczalnym błonnikiem, który naukowcy odkryli, może być związany z obniżeniem poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi (poprzez Journal of Nutrition and Metabolism ), owies cięty stalą jest również bogaty w nierozpuszczalny błonnik. W przeciwieństwie do błonnika rozpuszczalnego, który w kontakcie z wodą rozpuszcza się w żel, błonnik nierozpuszczalny w ogóle się nie rozpuszcza. W rzeczywistości pozostaje „stosunkowo nienaruszony”, gdy przechodzi przez układ pokarmowy, zgodnie z Klinika majonezu . W rezultacie pomaga innym pokarmom, które spożywałeś, poruszać się w układzie pokarmowym bardziej wydajnie, a to pomaga promować regularność i zapobiegać zaparciom, zgodnie z Harvard School of Public Health .

Płatki owsiane to nie tylko jedzenie na śniadanie

Owies cięty ze stali jako polenta

Płatki owsiane są tak uwielbiane przez ekspertów ds. żywienia, że ​​stworzyli naszą listę pięciu produktów, z którymi zawsze powinieneś czuć się dobrze jedzenie na śniadanie? ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? . Ale o ile możemy mówić o owsie ciętym stalą w kontekście śniadania, faktem jest, że owies cięty stalą nie jest właśnie jedzenie na śniadanie. Przynajmniej nie muszą. „Zwykle kojarzymy owies ze śniadaniem, ale w rzeczywistości jest on zbożem, takim jak ryż lub komosa ryżowa, i świetnie sprawdza się w różnych potrawach” – mówi zarejestrowana dietetyk Judy Palken z University of Massachusetts Medical School. Centrum Żywienia Stosowanego .

Zarejestrowany dietetyk Elisa Bremner zgadza się. „Płatki owsiane to prawdopodobnie najzdrowsze śniadanie, jakie możesz zrobić” – powiedział Bremner tłuczone, ' Ale możesz również użyć go jako podkładu do pikantnego lunchu lub kolacji. Po prostu dodaj do tego warzywa i trochę masła.

Podobnie można zastąpić owies cięty stalą polenta , lub na kaszę w dużym talerzu z krewetkami i kaszą. A skoro my jesteśmy kreatywni z naszymi stalowymi płatkami owsianymi, co powiesz na użycie ich w wypiekach zamiast płatków owsianych? Najwyraźniej jest to wykonalne, o ile najpierw ugotujesz stalowy owies, przynajmniej według Annemarie Rossi z Prawdziwe jedzenie Prawdziwe oferty . Tylko pamiętaj, aby dodać dodatkowe pół szklanki mąki, aby zrównoważyć dodatkowy płyn użyty do przygotowania płatków owsianych.

cena hot dogów costco