Jaka jest różnica między granulowanym czosnkiem a czosnkiem w proszku?

Czosnek w proszku

Wszyscy mamy pewność tajne składniki i ulubione przyprawy, bez których po prostu nie możemy żyć, te drobiazgi, które dają to ekstra oomf i może trwać nawet zdrowe posiłki od całkiem dobrego do prawie doskonałego. czosnek jest zawsze w menu w naszych kuchniach, a kiedy nie mamy świeżego, próbujemy rozszyfrować różnicę między granulowanym czosnkiem a czosnkiem w proszku w naszych stojakach na przyprawy, abyśmy mogli nadać naszemu jedzeniu charakterystycznego kopa.


Dobrą wiadomością jest to, że żaden z tych produktów nie różni się zbytnio od drugiego, więc jeśli szukasz suszonego czosnku i masz go pod ręką, masz szczęście. Istnieje jednak kilka różnic między granulowanym czosnkiem a czosnkiem w proszku, które mogą zmienić sposób gotowania z nimi.Różnica między granulowanym czosnkiem a czosnkiem w proszku

granulowany proszek czosnkowy czosnkowy

Główną różnicą między granulowanym czosnkiem a czosnkiem w proszku jest ich tekstura. Podczas gdy oba produkty są wykonane z posiekanego, odwodnionego i zmielonego czosnku, granulowany czosnek ma grubszą konsystencję, jak mąka kukurydziana, podczas gdy proszek czosnkowy jest mielony, aż uzyska delikatną konsystencję, jak mąka (przez Surowy baton ).
Decydując o tym, czy powinieneś gotować z granulowanym czosnkiem czy czosnkiem w proszku, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy (poprzez MySpicer ). Pierwszą rzeczą do rozważenia jest rodzaj przepisu, który przygotowujesz, a drugą jest upewnienie się, że używasz odpowiedniej ilości obu przypraw, jeśli używasz ich jako substytutu dla siebie.

Kiedy wybrać czosnek w proszku a czosnek granulowany

Czosnek granulowany

Jeśli szukasz intensywnego smaku czosnku, przygotowania szybkiego dania lub ubijania marynaty, wybierz czosnek w proszku. Jego delikatna konsystencja oznacza, że ​​jest silniejszy, a także uwalnia smak szybciej niż gruboziarnisty czosnek granulowany.Z drugiej strony czosnek granulowany lepiej łączy się z płynami, dzięki czemu jest właściwym wyborem do sosów sałatkowych, sosów, zup i gulaszu. Jest to również lepszy wybór, gdy używa się mieszanki przypraw, ponieważ jej gruba konsystencja ułatwia mieszanie z innymi przyprawami, podczas gdy proszek czosnkowy jest tak drobny, że trudno go równomiernie wymieszać z innymi przyprawami.

Różnica w konsystencji oznacza również, że nie możesz użyć tej samej ilości granulowanego czosnku i proszku czosnkowego i oczekiwać takich samych rezultatów.Czosnek granulowany jest większy i ma więcej powietrza objętościowo, podczas gdy drobny proszek czosnkowy jest gęstszy. Każda łyżeczka proszku czosnkowego jest równa około dwóm łyżeczkom granulowanego czosnku, o czym należy pamiętać, jeśli twój przepis wymaga jednego lub drugiego i jesteś zmuszony dokonać zamiany.