Oto dlaczego Pie Five walczy o utrzymanie się w biznesie

ciasto pięć Facebook

Pizza rano. Wieczorem pizza. Pizza w porze kolacji. Cóż, to jest swego rodzaju idea stojąca za koncepcją fast-casual, w której można zjeść pizzę. Dlaczego pop? DiGiorno w piekarniku, kiedy za mniej więcej tę samą cenę możesz mieć całkowicie spersonalizowaną pizzę, z mnóstwem sosów i dodatków, gotową od zera do końca w ciągu kilku minut. Brzmi jak rewolucyjny model biznesowy, prawda? Wielu też tak myśli.


Ponieważ koncepcja fast-casual eksplodowała w ostatniej dekadzie, głównie dzięki jej liderowi Chipotle, tak samo nisza koncentruje się na pizzy. Według Zjadacz , pizza stanowi prawie 40 procent branży restauracji fast-casual. To dużo kasy, zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Widzieliśmy Ognista pizza , Pieology, MOD pizza i oczywiście Pie Five Pizza pojawiają się, by wziąć udział w świecie pizzy fast-casual.Ale tak szybko i tak jasno, jak ich gwiazdy zaświeciły, tak też się wypaliły. Pie Five Pizza, należąca do Rave Restaurant Group z Dallas, kiedyś szczyciła się ponad 100 lokalami w całych Stanach Zjednoczonych. Restauracja znalazła się również na wielu listach uznania, m.in. Forbes , który najwyraźniej zabezpieczył swoje miejsce na górze opakowania pizzy. Kiedyś nazwany pionierem branży szybkiej i codziennej pizzy, liczba restauracji w ich portfolio szybko spadła do mniej niż 40 lokalizacji w momencie publikacji. według ich strony internetowej . Oto dlaczego Pie Five walczy o utrzymanie się na rynku.
Pizza to bardzo konkurencyjny rynek

mężczyzna trzymający pudełka po pizzy

Nic dziwnego, że pizza jest bardzo konkurencyjnym rynkiem w już i tak bezwzględnej branży restauracyjnej, gdzie około 60 procent restauracji upada w pierwszym roku (poprzez CNBC ). Gdy Tom Monaghan założył Domino's Pizza w latach 60 , prawdopodobnie nie wiedział, co wprawił w ruch. Teraz klienci oczekują, a nawet żądają od swojej pizzerii księżyca i gwiazd. Chcemy świeżych, wysokiej jakości składników, dostosowanych do naszych upodobań i podawanych z rekordową szybkością. Ponadto oczekujemy przyjaznej obsługi klienta, pełnej uśmiechu i uczciwych cen. Łatwo zapomnieć o małych facetach, gdy Domino's i Pizza Hut stoją niezmiennie jak 2 najlepsze globalne sieci pizzy , ale niezależne pizzerie (tzw. sklep Mom and Pop w sąsiedztwie) odpowiadają za ponad 40 procent z prawie 50 miliardów dolarów rocznej sprzedaży pizzy w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego ktokolwiek miałby w ogóle próbować zdobyć swój kawałek tortu w tak zaciekle konkurencyjnym krajobrazie? Podczas gdy mega-sieci, takie jak Domino's i Little Caesars, udowodniły, że stosują sprawdzone i prawdziwe metody, takie jak łatwość sprzedaży dzięki technologii, sieci szybkiej obsługi pizzerii są wciąż w stadium infantylnym i nie wiadomo, czy zobaczą tak samo owocną długowieczność jak jego wielcy konkurenci. Nostalgia również gra w tym wielkim czasie, mówi Czasy irlandzkie , z naszą tendencją do sięgania po znane i wygodne opcje, a mniej po najnowsze i najmodniejsze oferty.Pie Five otworzyło 100 restauracji w ciągu 5 lat

ciasto pięć pizzy cięcie wstążki Facebook

Jedna z pierwszych restauracji fast-casual, Chipotle , otwarty w 1993 roku i wykazuje niewielkie oznaki spowolnienia, Inwestopedia raporty. Z powodzeniem stworzyli zupełnie nowy sektor działalności i teraz działają ponad 2600 lokalizacji na całym świecie . Szybko przyrządzone jedzenie w swobodnej scenerii nie stało się pizzą aż do 2008 roku, kiedy Drew French otworzył pierwszy koncept szybkiej, nieformalnej pizzy, Your Pie (poprzez QSR ). French był na studiach, kiedy dostrzegł potencjał, by dostosować koncepcję fast-casual do innej niszy spożywczej. Wyjazd do Włoch, gdzie niewątpliwie skonsumował obfite kawałki pizzy, przypieczętował transakcję.

Wielu dostrzegło ogromną szansę i szybko poszło w ich ślady na większą skalę. Twierdząc, że pizza jest serwowana klientom w mniej niż pięć minut (stąd nazwa) od momentu złożenia zamówienia, Pie Five otworzył swoją pierwszą lokalizację w Fort Worth w Teksasie w 2011 roku. Rozwój był powolny przez pierwsze kilka lat, a ekspansja koncentrowała się głównie na innych rynkach w Teksasie. Rynek Pie Five zaczął eksplodować w 2015 roku, mówi Szybki Casual , kiedy sieć otworzyła ponad 50 kolejnych lokalizacji tak dalekosiężnych jak Floryda i Maryland. Do 2017 roku prowadzili ponad 100 restauracji i przeszli na regionalny model franczyzowy. Być może z powodu nagłego, szybkiego wzrostu i utraty kontroli wewnętrznej w związku z nowym modelem franczyzy, wiele z tych sklepów zamknęło się równie szybko, jak się otworzyło. Dziś, według Bohater zdrapania , nadal działają tylko 34 lokalizacje Pie Five.Fast-casual może nie działać w przypadku pizzy Pie Five?

puste pudełko po pizzy?

Z natury rzeczy koncepcja fast-casual powinna idealnie współgrać z pizzą. Przy już przygotowanym cieście pracownicy nie potrzebują umiejętności, aby ugotować pizzę, co skutkuje stosunkowo niskimi kosztami pracy. Jak powiedział Drew French z Your Pie QSR , przeszkodą było przyzwyczajenie klienta do tak szybkiej obsługi i ogromnej ilości dostępnych opcji dostosowywania. Ta koncepcja z pewnością wykracza daleko poza standardowe duże pepperoni na piątkową rodzinną pizzę.

Choć modny, według Oszukać , koncepcja szybkiej i codziennej pizzy mogła być D.O.A. To dzięki jednemu głównemu i być może przeoczonemu składnikowi. Już istniejące firmy zajmujące się pizzą, takie jak Pizza Hut, Domino's, a nawet lokalny sklep Mom and Pop, już serwują Twoje ciasto gorące, świeże i na czas. Tymczasem koncepcje fast-casual opierały się na fakcie, że ich składniki są podobno wykonane ręcznie i wysokiej jakości. Jednak te modne słowa mogły być zbyt małe, zbyt późno w dążeniu do odciągnięcia nowych konsumentów od starych postojów pizzy. Co więcej, nie jest zbyt wygodne, aby rodzina zamawiała cztery konkretne i niepowtarzalne pizze, z których każda zawierała listę składników do prania. Pie Five próbowało rozwiązać tę przeszkodę, dodając 14-calową pizzę do wspólnego użytku (przez QSR ). Niezależnie od tego, wydaje się, że nasze emocjonalne przywiązanie do pizzy jest głęboko zakorzenione w naszych pragnieniach i potrzebie wspólnego dzielenia się nią, a nie indywidualnego doświadczenia.

Siostrzana firma Pie Five, Pizza Inn, również borykała się z problemami

pizzeria Facebook

Chociaż Pie Five jest stosunkowo nowy w świecie pizzy, jej firma macierzysta, Grupa restauracji Rave , nie jest amatorem, jeśli chodzi o biznes crust. W 1958 r. pierwszy Pizza Inn , również obsługiwane przez Rave, otwarte w Dallas. Firma, znana z pizz na patelni, serwowanych w formie bufetu, kiedyś prowadziła ponad 500 witryn sklepowych w całych Stanach Zjednoczonych, a nawet na całym świecie (poprzez NBC DFW ). Franczyza utknęła jednak w martwym punkcie, a wizerunek marki stał się nieaktualny. To, wraz z ogromną ilością nieruchomości potrzebnych na nowe lokalizacje, oznacza, że ​​obecnie pozostało nieco ponad 150 lokalizacji Pizza Inn. Ówczesny dyrektor generalny Pizza Inn, Charlie Morrison, powiedział Magazyn QSR : „Zagubiliśmy się jako firma. Otwarcie kilku sklepów i zamknięcie wielu sklepów nie jest receptą na sukces”.

Nie jest to strasznie szokujące, ponieważ branża pizzy jako całość przeszła ostatnio ciężkie chwile, według QSR . Niegdyś opcja wyboru dla przeciętnej, ciężko pracującej rodziny, branża na wynos jest zaśmiecona opcjami. Czy to trendy dietetyczne, czy rozwój innych branż spożywczych, skórka trochę się zestarzała. Pizza Inn stoi również przed wyjątkowym wyzwaniem prowadzenia biznesu bufetowego w czasach, w których oczy są tak bardzo skupione na zdrowiu, czystości i jakości, a nie na ilości. Inny wszystko, co chcesz jeść, koncepcje , lubić Złoty Corral i Shoney's, od dziesięcioleci borykają się ze stałym spadkiem sprzedaży (poprzez: Vox ).

Recenzje Pie Five były mniej niż znakomite

plasterki pizzy siedzące na płaskiej powierzchni Facebook

Jak na Washington Post , branża restauracyjna jest notorycznie bezwzględna. Fani z pewnością nie chcą się powstrzymywać, jeśli czują, że zostali oszukani z ciężko zarobionych pieniędzy. Z powodu trudności ekonomicznych i szalejącego zadłużenia, konsumenci są bardziej ostrożni niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o to, które restauracje otrzymują pieniądze, w tym fast-casual. W dzisiejszych czasach potencjalny konsument często przegląda niekończące się posty, recenzje i komentarze, zanim podejmie ostateczną decyzję o tym, gdzie dostanie swoje jedzenie. Choć wszystko należy brać z przymrużeniem oka, większość restauracji nadal działa z założeniem, że klient ma zawsze rację.

największy Walmart na świecie

Pie Five doświadczyło sporej liczby negatywnych recenzji, które mogły mieć wpływ na biznes. Lokalizacja One Pie Five Lexington, Kentucky ma średnią 3,5 gwiazdki na 5 możliwych? Skowyt . Wielu narzeka, że ​​restauracja nie spełnia obietnicy szybkiej pizzy, a wielu czeka na posiłek ponad 10 minut. Ciasto Piątki Niezależność, lokalizacja MO nie jest też odporny na złe recenzje. Klienci często dzwonili do sklepu z powodu skąpych dodatków, suchej skórki i braku spójnego zarządzania. Podczas gdy stali bywalcy są niezbędni dla dynamicznie rozwijającego się biznesu restauracyjnego, dla konsumenta kluczowa jest spójność. Te wpadki mogą uniemożliwić przyszłą wizytę niegdyś lojalnego klienta. Według Silnik restauracji , aż 70 procent klientów nie wraca z powodu niepowodzeń, takich jak te w lokalizacjach Pie Five.

Kampanie marketingowe Pie Five są nijakie

zamawianie pizzy na telefon komórkowy Facebook

Możesz doprowadzić konia do wody, ale nie zmusisz go do picia. Albo chyba zjeść pizzę. W tym miejscu marketing wkracza na wielką skalę. Możesz poświęcić swoje życie na opanowanie rzemiosła i tworzenie wspaniałej pizzy, ale jeśli ludzie nie wiedzą o twoim pizzowym geniuszu, może to wszystko na nic. Dlatego firmy wydają miliony każdego roku na staranne projektowanie strategii marketingowych, aby przyciągnąć zainteresowanie publiczne. Według FSR , firmy odnoszące sukcesy wydają średnio 11 procent swoich przychodów na sam marketing, co dodatkowo udowadnia teorię, że czasami naprawdę trzeba wydawać pieniądze, aby zarabiać pieniądze. Jednak nie zawsze jest to łatwe. Według danych siostrzanej firmy Pie Five, Pizza Inn, wystąpiły poważne problemy z nieaktualnym brandingiem Dziennik biznesowy z Dallas .

Według Franczyza Chatter , to franczyzobiorcy Pie Five muszą podjąć działania marketingowe. Bez ustalonych standardów otwiera to całą puszkę robaków, jeśli właściciel nie ma doświadczenia w złożonej dziedzinie marketingu. Początkujące firmy mogą nieufnie wydawać swoje ograniczone środki na marketing, nawet przy potencjalnie pozytywnych wynikach długoterminowych. Według eksperta ds. marketingu JC Kopiuj , grupa Rave Restaurant od dawna zmaga się z nadrzędnymi strategiami marketingowymi, zwłaszcza jeśli chodzi o kampanie e-mailowe. Ciągle nie potrafią nawiązać silnej więzi z konsumentami. Niestety, ich wystrzały e-mailowe są postrzegane po prostu jako masowe, samoobsługowe reklamy, które w niewielkim stopniu przyciągają klienta poprzez nawiązanie prawdziwego połączenia.

Piwo rzemieślnicze i kalafior nie uratują Pie Five

ciasto pięć pizzy w kartonowym pudełku Facebook

Trendy dietetyczne mogą być przyczyną ogólnej sprzedaży w dół, której doświadczyła branża pizzy. , . Być może nie było większej diety niż trend niskowęglowodanowy. Od Atkinsa do Keto, stał się to poważnym sektorem zarabiającym pieniądze w przemyśle spożywczym (poprzez Szyna ). Restauracje szybko przystosowują się do tych nowych wymagań swoich klientów i ich talii. Pie Five wskoczył na pokład pociągu niskowęglowodanowego z debiutem A ciasto na pizzę z kalafiora to jest mniej węglowodanów, sodu i cukru w ​​porównaniu do swojego poprzednika węglowodanowego. To, co zaczęło się jako ograniczony czasowo, szybko stało się stałą pozycją w menu dzięki popytowi. Według Forbes , ruch w Pie ​​Five widział odrodzenie jako bezpośredni związek z nową pozycją w menu, ale prawdopodobnie nie jest wystarczająco silny, aby wyciągnąć firmę z trudnej sytuacji ekonomicznej.

Jeden z właścicieli franczyzy wziął sprawy w swoje ręce, próbując przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Zlokalizowana na przedmieściach Kansas City, lokalizacja Pie Five Westport w Kansas City zatopiła dużo forsy w poszerzaniu asortymentu piw rzemieślniczych i oferowaniu miejsca do spożywania posiłków na patio. Według Dziennik biznesowy Kansas City , próba odwołania się do typu baru sportowego nie przyniosła dodatkowego ruchu pieszego, ponieważ miejscowi zdecydowali się odwiedzać bary z pełną obsługą, a nie sieć pizzerii. Niestety w ciągu roku od reinwestycji ta lokalizacja została zamknięta.

Koronawirus wpłynął na i tak już zmagający się z problemami Pie Five

mężczyzna w masce trzymający pudła po pizzy, kciuki w górę

Grupa Rave Restaurant już walczyła, zanim zmierzyła się z globalną pandemią koronawirusa w 2020 roku. Niewiele firm zostało oszczędzonych, gdy wirus zdziesiątkował branżę restauracyjną i zmusił wielu do rezygnacji z pracy. Niektóre szczególnie ciężko trafione restauracje? zostali nawet zmuszeni do zamknięcia . Tylko od marca do czerwca 2020 r Krajowe Stowarzyszenie Restauracji oszacował, że branża restauracyjna straciła aż 120 miliardów dolarów, gdy miliony pracowników są bez pracy. Dzięki państwowym zamówieniom domowym restauracje przestawiły się na niekonwencjonalne sposoby generowania strumieni przychodów, ale nawet to również okazało się mało dochodowe. Biorąc pod uwagę zdumiewające koszty ogólne potrzebne do prawidłowego funkcjonowania restauracji, trudno jest przetrwać tylko dzięki zamówieniom na wynos.

Pie Five i jej siostrzana restauracja Pizza Inn również nie zostały oszczędzone przed trudnościami ekonomicznymi. Opad był namacalny, ponieważ według Restauracja Biznes , pierwszy kwartał 2020 r. przyniósł firmie 18. z rzędu kwartał spadku sprzedaży. W pierwszym kwartale firma zamknęła również dodatkowe 10 sklepów marki Pie Five. Podobnie Pizza Inn dostrzegła również bezprecedensowe wyzwanie związane z prowadzeniem restauracji w formie bufetu w czasach coraz bardziej rygorystycznych protokołów bezpieczeństwa i zdrowia. Ponieważ globalna pandemia wciąż trwa na całym świecie, a mandaty wciąż obowiązują w wielu lokalizacjach, nie jest jasne, jak długo Rave Restaurant Group może się utrzymać.

Pie Five jest zagrożone wycofaniem się z aukcji Nasdaq

Znak Nasdaq Noam Galai/Getty Images

Wpływ pandemii COVID-19 w 2020 r. okazał się kolejnym niszczycielskim ciosem dla grupy Rave Restaurant. Zmagająca się z niekończącym się spadkiem sprzedaży i niemal nieustannym zamykaniem swoich lokali w całym kraju, zmagająca się z trudnościami firma restauracyjna stoi teraz w obliczu finansowego upokorzenia wynikającego z jej usunięcia z notowań giełdowych Nasdaq, ponieważ Restauracja Biznes raporty. To już drugi raz w ciągu zaledwie 6 miesięcy, kiedy firma otrzymała takie ostrzeżenie o wycofaniu z obrotu, dzięki czemu jej zmagania są widoczne dla wszystkich.

Jak na Restauracja Biznes , Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wymaga, aby firma utrzymywała minimum 1 USD na akcję. Chociaż wahała się nieco powyżej tego minimum w 2020 r., Od stycznia 2021 r. jest sprzedawana po zaledwie 90 centach za akcję. Według Gniazdo , gdy firma zostaje wycofana z giełdy, zwykle oznacza to, że czekają nas poważne kłopoty i że zmagająca się z trudnościami firma ma niewielkie szanse na odbicie. Teraz inwestorzy w Pie ​​Five stoją w obliczu niewielkich szans, że kiedykolwiek zobaczą zwrot z inwestycji. Rave Restaurant Group odwołała się obecnie od powiadomienia o wycofaniu z obrotu, pozostawiając przyszłość ich zapasów wciąż w powietrzu.

Pie Five doznało naruszenia bezpieczeństwa karty kredytowej

ręka trzymająca kartę kredytową nad maszyną do kart kredytowych credit

Utrzymanie lojalności klientów to kluczowe wyzwanie dla każdej restauracji. Pomiędzy niespójną jakością jedzenia a niezbyt przyjemną obsługą klienta w niektórych lokalizacjach Pie Five, utrzymywanie zadowolenia klienta jest na pierwszym planie wielu właścicieli franczyz. Przynajmniej tak powinno być, jeśli chcą pozostać w biznesie. Ostatecznie ta relacja klient-restauracja sprowadza się do zaufania. Kiedy zaufanie między klientem a restauracją zostaje zerwane, trudno, a czasem wręcz niemożliwe jest odzyskanie go przez firmę. Pie Five doświadczyło poważnego naruszenia zaufania, gdy w 2018 r. naruszono bezpieczeństwo kart kredytowych klientów.

Po szeroko zakrojonym śledztwie Pie Five doszła do wniosku, że cyberprzestępca był w stanie uzyskać dostęp do ich oprogramowania i zainstalował system przechwytywania, który pozostał niewykryty. Komunikat prasowy 2019 od firmy. Ten wysokopoziomowy system był w stanie przechwytywać poufne informacje o płatnościach od klientów, którzy używali kart debetowych i kredytowych do zakupów w sklepach. Pie Five zwróciła się do organów ścigania i zaczęła ulepszać swoje systemy operacyjne, ale szkody zostały wyrządzone. W Topeka, Kansas, WIBW zgłosił kolejny taki incydent z kartą kredytową dla Pie Five. W tym przypadku płatności sieci pizzerii za zakupy były czasami opóźniane o kilka miesięcy. Naruszenie informacji o karcie kredytowej nie jest niczym nowym w erze cyfrowej, ponieważ DZISIAJ doniesień, ale nawet jeden taki incydent może szybko zaszkodzić nawet najbardziej lojalnemu klientowi.
Kategorie restauracje jak fakty