Nieopowiedziana prawda o zimnym naparze Starbucks

Kranik zimnego naparu Facebook

Właśnie wtedy, gdy myślałeś Starbucks nie mógł zrobić nic nowego z kawą, sprzedawca wprowadził nowy sposób serwowania kawy na zimno.


Starbucks zaczął wprowadzać w swoich sklepach swoją wersję cold brew w 2015 r. , i to spowodowało nawrócenie wielu miłośników mrożonej kawy. Nowa pozycja w menu okazała się dobrym posunięciem ze strony firmy, która od tego czasu wprowadziła na rynek odmiany smakowe, wersję butelkową i zestaw dzbankowy DIY dla miłośników kawy, aby odtworzyć magię zimnego naparu w domu.wartość netto białego zamku

Ale czy cold brew to kolejny sposób, w jaki Starbucks może sprawić, że rozstaniesz się z ciężko zarobioną gotówką, czy naprawdę jest coś wyjątkowego w kawie cold brew? Jeśli szaleństwo na zimno spowodowało, że masz dużo zamieszania związanego z kawą, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co sprawia, że ​​ta wolno parzona odmiana kawy wyróżnia się na tle reszty menu Starbucks.
Cold brew Starbucks jest zupełnie inny niż kawa mrożona

picie zimnego naparu Facebook

Jeśli jesteś już przytłoczony wszystkimi opcjami w menu Starbucks, możesz się zastanawiać, czy świat naprawdę potrzebuje innego napoju kawowego do wyboru. Możesz się również zastanawiać, czym cold brew różni się od innych dostępnych na rynku zimnych napojów kawowych.

Na początek kawa mrożona i cold brew powstają w zupełnie innym procesie parzenia. Kawa mrożona jest zasadniczo gorącą kawą parzoną z podwójną mocą i serwowaną z lodem, ponieważ Starbucks wyjaśnia na swojej stronie internetowej. Aby przygotować porcję cold brew, Starbucks dodaje mieszankę fusów do zimnej, przefiltrowanej wody i moczy ją przez 20 godzin. Na swojej stronie internetowej Starbucks opisuje smak cold brew jako posiadający „właściwą równowagę słodyczy z nutami cytrusowymi i czekoladowymi”.Te mrożony napój espresso Nie używaj również kawy na zimno. Są zrobione polewając espresso na zimne mleko lub wodę i lód.

Smak zimnego naparu Starbucks jest klasą sam w sobie

picie mrożonej kawy Facebook

Od pierwszego łyku zauważysz, że Starbucks Cold Brew ma inny smak niż inne zimne napoje kawowe z menu. Wszystko, od ziaren po specjalny proces powolnego warzenia, sprawia, że ​​najnowsza kawa Starbucks jest powodem do wyróżnienia się na tle reszty.Cold brew Starbucks zaczyna się od wyjątkowej mieszanki kawy z Afryki i Ameryki Łacińskiej, która według according Ludzie jest specjalnie zaprojektowany do podawania na zimno. Według Starbucks, ponieważ w procesie warzenia nie ma ciepła, jest mniej kwasowości niż kawa mrożona, dzięki czemu cold brew ma znacznie gładszy, pełny smak.

Pyszny, gładki smak zimnego naparu Starbucks może sprawić, że będziesz chciał wypić swój napój w rekordowym czasie, ale spróbuj się oprzeć. Nie spiesz się, aby cieszyć się smakiem, ponieważ jak Codzienna Bestia zaznaczono, że smak nie zmieni się wraz z temperaturą. W przeciwieństwie do kawy mrożonej proces parzenia na zimno pomaga zachować spójny smak.

Przygotuj się, aby zapłacić więcej za zimny napar Starbucks

W kolejce w Starbucks Facebook

Większość ludzi wchodzi do Starbucks wiedząc, że ich filiżanka joe nie będzie tania. Ale jeśli zamówisz cold brew, powinieneś spodziewać się jeszcze więcej.

Jednym z powodów wyższej ceny jest koszt materiałów potrzebnych do serwowania zimnych napojów kawowych. Tak jak pieniądze Zauważono, że materiały takie jak plastikowe kubki i słomki są droższe niż papierowe kubki. Ale ważne jest również, aby pamiętać, że produkcja cold brew jest wyższa, a koszty te są przerzucane na klientów Starbucks. Sklepy Starbucks, które serwują cold brew, produkują tylko jedną porcję specjalnego napoju kawowego dziennie. A ponieważ proces warzenia trwa 20 godzin, po wyczerpaniu wsadu nie ma więcej.

Koszt cold brew różni się w zależności od kraju, ale średnia cena detaliczna kawy grande wynosi 3,25 USD, w porównaniu ze średnią ceną 2,65 USD za mrożoną kawę grande. Chicago Tribune . I chociaż dodatkowe 60 centów może wydawać się niewiele, może się to sumować, jeśli dojdzie do takich zimnych naparów zbyt często .

Zimny ​​​​napar nitro Starbucksa to zupełnie inny poziom

napar nitro Facebook

Jeśli myślałeś, że 20-godzinny proces rozmiękczania zimnego naparu Starbucks był intensywny, Starbucks Nitro Cold Brew przenosi wszystko na wyższy poziom. Napój zmienia tradycyjną kawę na zimno w łańcuchu kawowym, nasycając ją bąbelkami azotu. Nitro Cold Brew wychodzi na zimno, więc nie będziesz potrzebował lodu. Wychodzi również z piankowym blatem – podobnie jak piwo – dzięki czemu możesz zapomnieć o mleku, cukrze i słomie, ponieważ Dzisiejszy program zauważono stronę internetową.

Na wypadek, gdybyś się zastanawiał, napój zyskał sporą rzeszę zwolenników. W rzeczywistości, Nitro Brew z Cascara Cold Foam zajął pierwsze miejsce w rankingu wszystkich napojów w menu Starbucks, według Thriller.

Ale jeśli należysz do osób, które potrzebują większej kawy, czeka Cię rozczarowanie. Starbucks Nitro Cold Brew jest serwowany tylko w dużych i grande rozmiarach. Według Fox News , rzecznik firmy wyjaśnił, że napój nie jest dostępny w venti, ponieważ podanie go w takiej wielkości spowodowałoby utratę piany i bąbelków, które sprawiają, że napój jest wyjątkowy.

Cold brew z kremem z dyni to pierwszy nowy napój z dyni w Starbucks od 16 lat

Zimny ​​​​napar z przyprawą dyni Facebook

Starbucks trochę przyniósł jesienny smak do swojego menu latem 2019, kiedy wprowadzili Cold Brew Pumpkin Spice. Napój dodaje jesiennego smaku ulubionemu letniemu faworytowi, dodając do tradycyjnego zimnego naparu piankę waniliowo-dyniową, a na wierzch posypujemy sproszkowaną przyprawą dyniową.

Pumpkin Spice Cold Brew to pierwszy nowy napój o smaku dyni w menu od 16 lat od czasu Latte z przyprawami dyniowymi (dla wtajemniczonych pieszczotliwie określane jako PSL) uruchomiona w 2003 r., według: Insider biznesowy .

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Starbucks wypuściłby latem nowy napój inspirowany jesienią, prawdopodobnie ma to wiele wspólnego z biznesem. Tak jak Forbes poinformowano, że rzecznik Starbucks uznaje Pumpkin Spice Latte za najlepiej sprzedający się sezonowy napój firmy wszechczasów. Sieć sprzedała ponad 350 milionów do 2018 roku.

Popularność zimnej kawy drastycznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, a sprzedaż zimnych napojów w Starbucks wzrosła z 37 proc. sprzedaży w 2013 r. do 50 proc. w 2019 r. Wiadomości NBC . Przy takich liczbach nic dziwnego, że wymyślili wersję tego sezonowego faworyta na zimno.

ile warta jest firma Marty

Zestawy dzbanów ułatwiają przygotowanie własnego zimnego naparu Starbucks w domu

dzbanek do zimnego zaparzania Facebook

Jeśli masz ochotę na zimny napar Starbucks, ale nie chcesz wychodzić z domu, aby go zdobyć, kawowy gigant ułatwił Ci ominięcie kolejki do restauracji i zrobić własny zamiast tego w domu. W 2016 roku Starbucks wprowadziła na rynek swoje zestawy Cold Brew Coffee Pitcher Packs, które są sprzedawane w sklepach i przez Internet.

Każde opakowanie dzbanka jest wypełnione idealnie odmierzoną porcją tej samej mieszanki kawy latynoamerykańskiej i afrykańskiej, która jest używana do produkcji partii cold brew w sklepach Starbucks.

Aby zrobić własny cold brew, po prostu dodaj dwa zamknięte dzbanki do 4 szklanek wody i pozostaw w lodówce na 24 godziny, zgodnie z zaleceniami Starbucksa. Dodaj 3 kolejne filiżanki zimnej wody następnego dnia, aby stworzyć dzbanek tej samej gładkiej zimnej kawy, którą możesz popijać w sklepie Starbucks bez konieczności dodawania tony śmietany i cukru. Zimny ​​napar będziesz mógł przechowywać w lodówce nawet przez tydzień.

Zimny ​​​​napar Starbucks jest również w butelce

butelka zimnego zaparzania Facebook

Możesz nie mieć 24 godzin na zrobienie własnego dzbanka, ale nadal możesz cieszyć się smakiem zimnego naparu Starbucks w domu lub w podróży. Sprzedawca kawy rozlał do butelek swoją popularną kawę na zimno i udostępnił ją w przejściu spożywczym.

Jeśli jesteś trochę sceptycznie nastawiony do picia zimnego naparu z butelki, powinieneś wiedzieć, że Starbucks zbiera całkiem dobre recenzje. Jedz to, nie to! uważa, że ​​butelka Black Cold Brew smakuje „jak gdyby została zrobiona przez małą hipsterską kawiarnię na Brooklynie”. A ludzie w Kanał Buzz zajęła drugie miejsce w teście smaku siedmiu butelkowanych marek cold brew Starbucks Cold Brew Cocoa and Honey with Cream.

Ale bądź ostrożny z niektórymi odmianami butelek na zimno Starbucks. Podczas gdy czarna zimna kawa ma 15 kalorii i zero gramów tłuszczu i cukru, jedna 11-uncjowa butelka Starbucks Cold Brew Cocoa and Honey with Cream ma 150 kalorii, 4,5 grama tłuszczu i 21 gramów cukru. Jedz to, nie to! .

Zimny ​​​​napar Starbucks może zrobić fajne koktajle

Koktajle kawowe Facebook

Każdy, kto kiedykolwiek miał kawę po irlandzku lub białą rosyjską, wie, że istnieją klasyczne koktajle o smaku kawy, które praktycznie istnieją od zawsze. Ale jeśli szukasz czegoś nowego, koktajle na zimno mogą stać się jedną z Twoich nowych obsesji na punkcie kofeiny.

Starbucks chce, aby jego klienci wiedzieli, że ich cold brew to nie tylko śniadanie. Tak naprawdę miłośnicy kawy mogą cieszyć się smakiem cold brew również podczas happy hour. Gigant kawowy stworzył przepisy na koktajle, w których jednym z głównych składników jest ich marka cold brew.

Na słodki napój o smaku kawy, ich Martini na zimno dodaje wódkę o smaku waniliowym i likier kawowy do dwóch porcji zimnej kawy parzonej. Cold Brew Manhattan urozmaica klasyczny koktajl whisky, zastępując bourbon zimnym naparem i dodając syrop pomarańczowy, bittery i wiśnię jako dodatek.

Dodaj zimną piankę, aby zamienić zimny napar Starbucks w brewski

zimny napar z pianką

Miłośnicy kawy zwykle kojarzą piankę z ciepłym, spienionym mlekiem, które zwykle znajduje się na cappuccino lub latte, ale Starbucks to wszystko zmienił. W 2018 r. Starbucks wykazali się kreatywnością ze swoim zimnym naparem i uruchomili linię napojów pokrytych warstwą zimnej pianki w swoich lokalizacjach w USA i Kanadzie. Firma dołożyła wszelkich starań, aby klienci mogli naprawdę docenić pienisty dodatek, nawet podając napoje w specjalnych plastikowych kubkach bez słomek, zaprojektowanych tak, aby zapewnić klientom nieograniczony dostęp do gładkiej, zimnej pianki na wierzchu ich napoju.

Według Uniwersytet Łyżka , Starbucks bariści użyj specjalnego blendera, aby zamienić zimne beztłuszczowe mleko w słodką, kremową zimną piankę, którą klienci mogą dodawać do swoich ulubionych napojów mrożonych. Dzięki temu Twój cold brew będzie wyglądał bardziej jak brewski.

Od września 2019 r. w menu Starbucks znajduje się kilka zimnych napojów piankowych, w tym Zimny ​​​​napar z soloną pianką kremową , który dodaje do tradycyjnego cold brew kieliszek karmelowego syropu i wieńczy puszysty obłoczek solonej pianki kremowej.

Cold brew Starbucks ma więcej kofeiny niż kawa mrożona, ale to nie wszystko

kawa i zimny napar Instagram

Jeśli twoja obsesja na punkcie kawy ma mniej wspólnego ze smakiem, a więcej z kofeina wstrząs, możesz chcieć wiedzieć, jak cold brew stosuje się do konkurencji. Wbrew powszechnej opinii, espresso i ciemno palona kawa niekoniecznie zawsze mają najwyższy poziom kofeiny w porcji, ponieważ Huffpost zwraca uwagę. W rzeczywistości ilość kofeiny w Twojej kawie zależy od wszystkiego, od sposobu zmielenia kawy po sposób jej parzenia.

Jeśli chcesz mieć największą dawkę kofeiny za swoje pieniądze w Starbucks, może to zależeć od twoich preferencji. Kiedy masz ochotę na zimną kawę, cold brew jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Dla porównania, cold brew zawiera więcej kofeiny w porcji niż tradycyjna kawa mrożona. Zgodnie z faktami żywieniowymi wymienionymi na Strona internetowa Starbucks , grande cold brew zawiera 205 mg kofeiny, w porównaniu do 165 mg kofeiny w duża mrożona kawa . Ale w porównaniu z niektórymi gorącymi napojami w menu, cold brew nie wytrzymuje. W grande jest 310 mg kofeiny Miejsce szczupaka .

Wybór zimnego naparu Starbucks niesie ze sobą korzyści zdrowotne

zdrowe serce Facebook

Możesz polegać na codziennej dawce kawy, aby dać ci energię na cały dzień, ale możesz nie wiedzieć, że w tym procesie dzieje się wiele innych dobrych rzeczy.

Picie kawy parzonej na zimno zapewnia wiele takich samych korzyści zdrowotnych, jak kawa gorąca, według Linia zdrowia . Wykazano, że spożycie kofeiny pomaga zwiększyć metabolizm i poprawić nastrój.

Jeśli potrzebujesz innego powodu, aby uzasadnić poranną filiżankę joe, powinieneś wiedzieć, że picie kawy może również pomóc uchronić Cię przed poważnymi chorobami. Według badań Harvard Medical School , picie od trzech do czterech filiżanek kawy dziennie wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem poważnych chorób, takich jak cukrzyca typu 2, choroba sercowo-naczyniowa i choroba Parkinsona.

I jako Uniwersytet Łyżka wspomniano, że picie zimnej kawy Starbucks ma przewagę nad innymi napojami w menu. Cold brew jest o 67 procent mniej kwaśny niż inne odmiany, co oznacza, że ​​może być łatwiej go trawić osobom z wrażliwym żołądkiem.