Oto jak Kawa McDonald's porównuje się do Starbucks

McDonald Facebook

Bądźmy szczerzy: jeśli jesteś prawdziwy kawowy snob , to są szanse, że w najbliższym czasie nie podjedziesz do żadnego z tych drive-thrus. Jesteśmy gotowi założyć się, że trzymasz kawę lokalnie, a może nawet robisz własny zimny napar w domu – czy mamy szansę napić się filiżanki?


Dla reszty z nas, przeciętnych, amatorów kawy, którzy potrzebują tylko dawki kofeiny, aby przetrwać (lub Frappuccino publikować w swojej historii na Instagramie), istnieje wiele szybkich, swobodnych opcji na filiżankę joe.Dwie z najpopularniejszych opcji w USA to oczywiście Starbucks i wierzcie lub nie, McDonald's . Sieć hamburgerów rozrosła się w ciągu dekady od momentu jej wprowadzenia, sprzedając prawie 1 miliard filiżanek kawy rocznie (przez USA dziś ). To nic w porównaniu z około 7 miliardami filiżanek Starbucks (poprzez CNBC ), ale jest na tyle pokaźna, że ​​można się zastanawiać: jak dobra jest mimo wszystko kawa McCafé?
Warren Buffett ulubione jedzenie?

Internet jest dość podzielony na to, czy smakuje, czy nie McDonald's kawa przewyższa Starbucks . Jeden rekompensator stwierdzili, że kawa w fast foodzie wydawała się rozwodniona, podczas gdy inni twierdzili, że jest co najmniej lepsza niż tanie rzeczy, które można znaleźć w lokalnym stacja paliw . Niektórzy nawet wolą to od Starbucks i powiedzieli, że McDonald's oferuje „doskonałą parzoną kawę”, która „z pewnością kopie [Starbucks] tyłek”.

burger king vs wendy's

Kawa McDonald's jest mniej gorzka, ale niekoniecznie lepsza

Gorące ciasteczka latte Starbucks Facebook

Pysznie sprawdzona kawa z każdego. Czarna kawa Starbucksa była trochę gorzka i prawdziwie ciemna palona (co nie jest zaskakujące), podczas gdy kawa McDonald's była również nieco gorzka, ale bardziej aromatyczna, lekka i orzechowa (zaskakujące, biorąc pod uwagę niektóre opinie Reddit). Kawa McDonald's zazwyczaj zawiera więcej kofeiny ze względu na jaśniejsze palenie, co pomogło jej zająć pierwsze miejsce w porównaniu. Winnym Pysznie test smaku kawy kroplowej, McDonald's wygrał zacięty wyścig ze Starbucks, ponieważ kawa Mickey D jest niedroga i „porównywalna w smaku”. McCafe szczególnie ukradł show swoimi aromatycznymi mrożonymi napojami.Według niektórych Redditorów w Starbs prawdopodobnie dostaniesz spójny puchar od samych profesjonalistów. Twierdzą, że nigdy nie mają spójnego doświadczenia z McCafe – pracownicy w jednym miejscu rzekomo nie wiedzieli, jak podać espresso (poprzez Reddit ). Inny skomentował, że maszyny są rzadko czyszczone i negują „jakość strzału”, czego nie możemy zweryfikować. Maszyny Starbucks mogą najwyraźniej uwarzyć „porządną piankę”, ale tylko wtedy, gdy nie masz nic przeciwko temu Pysznie autorka Christy Kirwan nazywa „mdły i nijaki” smak samej kawy tej sieci.

Jeśli masz ograniczony budżet, McDonald's jest wyraźnym zwycięzcą nad Starbucks

McDonald Facebook

Czasami trudno jest odtworzyć w domu kawę mrożoną typu drive-thru z idealnym stosunkiem lodu, mleka do kawy, bez względu na rodzaj fantazyjnego Nespresso, w który inwestujesz. Jeśli masz zwyczaj picia kawy, którego po prostu nie możesz wydaje się, że się trząść i nie przeszkadza ci słabiej smakująca kawa, chwyć kolejną porcję z McDonald's.Jeśli pijesz ją na gorąco, jedna zwykła duża kawa kosztuje tylko 1,49 USD, donosi Cena Fast Food . Nawet fantazyjne latte są prawie o połowę tańsze od naparu espresso Starbucks. W McDonald's możesz kupić średnią mokkę z mrożonym karmelem za 2,99 USD; w Starbucks ten sam napój będzie kosztował 5,25 USD za grande, według Cena Fast Food (wszyscy wiemy, że medium w McDonald's wygląda o wiele bardziej jak venti za 5,75 USD w Starbs). Podczas gdy obie marki mają godny zachwytu system nagród, McDonald's zdobywa kolejny punkt za swoją aplikację mobilną, która praktycznie rozdaje darmową kawę tygodniowo. Jeden na 8 gorących napojów McCafé jest w McDonald's, wyjaśnia Jak zaoszczędzić pieniądze .

ile to szczypta?

Jeśli szukasz lekarstwa na kofeinę bez rozbijania banku, McDonald's może być odpowiedzią na twoje problemy z budżetem na kawę. Za dolara za mrożoną kawę naprawdę nie można pobić umowy McCafé.