Oto, co się dzieje, gdy codziennie jesz pikantne jedzenie

Jedzenie papryczki chili

Czy jesteś prawdziwym pasjonatem, przynajmniej jeśli chodzi o jedzenie? Czy oglądasz każdy odcinek? Gorące i radośnie chichocze, widząc te celebrytki w bólu, ponieważ wiesz, że nie będziesz miał żadnych problemów z przeżuwaniem Ostatnie Dab -moczony dziesiąty skrzydło ? Czy włożyłeś ostry sos na ostrym sosie, a następnie udekoruj go posiekaną posiekaną Karolina Żniwiarze ?


Jeśli tylko najbardziej pikantne z pikantnych potraw są twoje pieprz duchowy jam, jeśli twój pomysł na wycieczkę do Flavortown jest bardziej podobny do wizji dziewiątego kręgu piekła innych ludzi, jeśli szydzisz z kilka milionów jednostek Scoville ...Cóż, rozumiesz, o co chodzi. Jeśli to wszystko cię opisuje, to dla ciebie dzień bez ciepło topnienia jądrowego może być nie do pomyślenia. Ale co twoje ciało myśli o całej tej konsumpcji chili? Czy przynosi to więcej dobra niż szkody? codziennie jedz pikantne jedzenie? , czy może być odwrotnie?Twoje ciało może być bardziej odporne na choroby

Kobieta z papryczką chili

Zarejestrowana dietetyk Bonnie Taub-Dix twierdzi, że kapsaicyna, która jest aktywnym składnikiem ostrej papryki, a tym samym substancją nadającą pikantnym potrawom ich ciepło, ma silne właściwości przeciwzapalne. Co więcej, jak powiedziała Zdrowie kobiet , ' zmniejszenie stanu zapalnego ma pozytywny wpływ na walkę z chorobami serca i rakiem”. Naprawdę dobra wiadomość! Oprócz walki z tak poważnymi chorobami, kapsaicyna jest również naturalnym środkiem, który może leczyć bóle mięśni, bóle stawów i zapalenie stawów. Może również pomóc odeprzeć pociągnięcie nosem i kichanie dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym i przeciwdrobnoustrojowym. Dodaj trochę kapsaicyny do swojej diety, na przykład pijąc herbatę cayenne i ciesz się korzyściami, takimi jak bardziej wytrzymały układ odpornościowy i ochrona przed bakteriami.
Możesz po prostu schudnąć trochę

Pomiar talii

Wiadomo również, że kapsaicyna podkręć metabolizm swojego organizmu poprzez zwiększenie temperatury wewnętrznej, co pozwala dosłownie spalić więcej kalorii. Może również pomóc Twojemu ciału spalić więcej tłuszczu. Co więcej, pikantne potrawy mogą również zwiększyć uczucie sytości po posiłku, więc jest mniej prawdopodobne, że wrócisz na kilka sekund. Mogą nawet pomóc w ograniczeniu apetytu na cukier, ponieważ po zjedzeniu czegoś bardzo ostrego zwykle nie chcesz posmakować czegoś słodkiego.

Biorąc to wszystko pod uwagę, pikantne jedzenie nie jest żadnym cudem dietetycznym, nie bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj oleju węża reklamowanego jako zdolny do natychmiastowego stopienia kilogramów. Jak powiedział Taub-Dix Zdrowie kobiet , „Nie polegałbym na tym jako na metodzie odchudzania”, ale odrobina przyprawy z pewnością może sprawić, że zdrowa, niskokaloryczna dieta będzie smakować o wiele lepiej.Twój nastrój może być jaśniejszy

Kobieta z papryką chili

Kapsaicyna w pikantnych potrawach może mieć wpływ na twój mózg jak również twoje ciało. Wygląda na to, że tymczasowy ból, który odczuwasz po zjedzeniu ciepła, powoduje przypływ endorfin łagodzących ból, porównywalny do „haju biegacza” (pocenie się i wszystko inne), a także wyzwala chemiczną dopaminę. Taub-Dix zauważa, że ​​sygnały bólu wywołane ciepłem mogą również uwalniać serotoninę, neuroprzekaźnik, który pomaga poprawić nastrój i złagodzić depresję. Według Zdrowe wiadomości 24 , pośpiech kapsaicyny może również pomóc złagodzić inne negatywne emocje, takie jak gniew i frustracja. Sama kapsaicyna nie może być jednak cudownym lekarstwem i depresja lub inne problemy ze zdrowiem psychicznym najlepiej leczyć, szukając profesjonalnej pomocy.

Możesz mieć problemy ze snem

Kobieta nie może spać

Jednak pikantne potrawy to nie tylko słońce i serranos. Mają one negatywny wpływ na organizm, z których jeden może zakłócać cykl snu. Według Informacje na temat zdrowia . , jedno z australijskich badań wykazało, że ludzie, którzy spożywali pikantne potrawy, nie tylko dłużej zasypiali, ale także spędzali mniej czasu na spaniu. Jednym z możliwych powodów, dla których spożywanie pikantnych potraw prowadzi do zaburzeń snu, jest fakt, że powoduje to podwyższenie temperatury ciała. Podczas gdy wyższa temperatura ciała jest dobra dla metabolizmu, nie jest tak dobra, jeśli chodzi o dobry sen.Możesz doświadczyć problemów trawiennych

Kobieta z problemami żołądkowymi

Innym powodem, dla którego twój sen może zostać przerwany po zjedzeniu pikantnego jedzenia, może być to, że ciągle musisz się budzić i reagować na pilne wezwanie natury. Jest powód, dla którego niektóre rodzaje pikantnej kuchni mogą sprawić, że tańczysz Tijuana Two-Step — jak Bardzo dobre zdrowie wyjaśnia, kapsaicyna może podrażniać błonę śluzową żołądka i prowadzić do ciężkich przypadków biegu.

Co więcej, papryki mogą wywoływać ból w momencie wyjścia. Istnieje nawet jedna popularna marka ostrego sosu nazwana na cześć tego zjawiska, znana jako „ Ognia ”, a także wiele innych, odwołujących się do niej nazwami takimi jak Palnik do tyłków Bayou .