Jak wyglądało menu Taco Bell w roku, w którym się urodziłeś?

Znak Taco Bell Ethan Miller/Getty Images

Jeśli jest jakaś uwielbiana przez wszystkich restauracja typu fast food, obowiązkowa na wieczorne przekąski z menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, to jest Taco Bell . Ta meksykańska sieć istnieje pozornie od zawsze, chociaż pierwszy Taco Bell pochodzi z 1962 roku, kiedy założyciel Glen Bell otworzył swój pierwszy Taco Bell w Downey w Kalifornii. Według Strona internetowa Taco Bell Pierwsi klienci Bella nazywali tacos „Tay-Kohs”.


Od tego czasu Taco Bells pojawiły się w całym kraju i stały się tak popularne, że zainspirowały wersy w popowych piosenkach, mnóstwo memów, a nawet zaczęły organizowanie wesel . Ale pomijając miłość do Taco Bell, restauracja przeszła wiele zmian w swojej historii. Były ukochane przedmioty, które nigdy nie wróciły, ogromne klapy że nikt nie lubił, i po prostu dziwaczne dodatki do menu, które nie miały sensu. Jak wyglądało menu Taco Bell w roku, w którym się urodziłeś? Cóż, to zależy. Ale bez względu na wszystko, prawdopodobnie było pyszne.1962-1970: oryginalne menu Taco Bell zawierało unikalną pozycję

Taco Bell Taco z napojem bezalkoholowym Pepsi youtube

Oczywiście, kiedy Taco Bell po raz pierwszy zostało otwarte w 1962 roku i przez pierwsze kilka lat było dostępne, menu było dość ograniczone. Podobnie jak w przypadku większości fast foodów, Taco Bell nie zawsze mieć menu obejmujące kilka stron. Ale w ich oryginalnym menu nie było tylko tacos i burritos, wierzcie lub nie.
Tak jak Reader's Digest donosi, że oryginalne menu Taco Bell zawierało sześć różnych produktów spożywczych, z których wszystkie kosztowały zaledwie 19 centów. Całkiem okazja, prawda? Ale to nie wszystko. Oryginalny Taco Bell sprzedawał nie tylko rzeczy, których można się spodziewać, takie jak tostadas, dwa rodzaje burrito, frijoles i tacos, ale także zawierał jeden wyjątkowy przedmiot. Za jedyne 19 centów w 1962 roku można było kupić burgera chili od Taco Bell. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie był to całkiem niezły burger z chili, biorąc pod uwagę, że był to jeden z niewielu produktów, które zrobili.

1970-1974: Menu Taco Bell pozostaje na niskim poziomie

Taco Bell enchirito youtube

Po otwarciu pierwszego Taco Bell i pojawieniu się coraz większej liczby franczyz w całym kraju, menu oczywiście zaczęło się zmieniać. Ceny stopniowo wzrosły z tych nędznych 19 centów, ale w większości sytuacja pozostała dość skromna.Według Insider biznesowy , w 1970 roku Taco Bell wprowadził coś, co nazywa się Enchirito. I tak, brzmi to całkiem pysznie. Enchirito było „burrito polane serem, czerwonym sosem i trzema oliwkami”. Chociaż Enchirito pozostawało w menu do 1993 roku, było zdecydowanie najbardziej popularne w ciągu pierwszych kilku lat po wprowadzeniu. W większości wydaje się, że menu Taco Bell nie zmieniło się zbytnio od samego początku, z wyjątkiem Enchirito. Tak więc, jeśli urodziłeś się w tym czasie, menu Taco Bell prawdopodobnie wyglądało całkiem retro dla współczesnych oczu, w tym pysznego Enchirito.

1975-1980: Taco Bell umieszcza w swoim menu Bell Beefer

Taco Bell Bell Beefer youtube

W 1975 roku Taco Bell próbował udowodnić, że nie serwują tylko tacos. W rzeczywistości jedna pozycja menu wprowadzony na rynek w 1975 r. , zwany „Bell Beefer”, wygląda jak ciekawe podejście do taco.Tak, w latach 70. Taco Bell serwowała coś, co nazywało się Bell Beefer, które pozostało do lat 90., kiedy to było wycofane jak inne produkty Taco Bell . Szczerze mówiąc, to trochę smutne, ponieważ Bell Beefer miał ogromny potencjał. Pomyśl o tym jak o taco, ale w formie hamburgera. Wykonano go z sezonowanej wołowiny taco, sera, sałaty i pomidora wciśniętych między dwie bułki burgerowe. Zasadniczo Bell Beefer był jak niechlujny joe taco. Z jakiegoś powodu po prostu nie był tak popularny jak inne przedmioty Taco Bell i niestety już go nie ma. Ale jeśli urodziłeś się w połowie lub pod koniec lat 70., menu Taco Bell z roku, w którym się urodziłeś, prawdopodobnie zawierało pysznego Bell Beefer.

1980: Crispas cynamonowe są wściekłością w menu Taco Bell

Taco Bell Cinnamon Crispas i napój bezalkoholowy youtube

Wierzcie lub nie, ale Taco Bell od dłuższego czasu serwuje opcje deserów. Tak, istnieje kilka popularnych współczesnych opcji, ale jeden z najstarszych i najbardziej klasycznych deserów Taco Bell pojawił się dawno temu, chociaż nie byłoby zaskoczeniem, gdyby restauracja kiedyś je przywróciła. Nazwany Cinnamon Crispas, ten produkt z menu Taco Bell z lat 80. był zarówno satysfakcjonujący, jak i wyjątkowy.

najlepszy sposób na podgrzanie chińskiego jedzenia

Crispas cynamonowe, które Pyszne Raporty pojawiły się w 1980 roku, były to w zasadzie chipsy tortilla cynamonowe i posypane cukrem. Najwyraźniej byli poważnie kochani przez prawie każdego, kto ich wypróbował. Niestety, Cinnamon Crispas zostały wycofane i zastąpione podobnym elementem menu, Cinnamon Twists (poprzez Chowhound ). Od tego czasu Taco Bell wprowadziła na rynek sporo nowych deserów, ale jeśli byłeś dzieckiem lat 80., możesz się założyć, że menu Taco Bell w roku, w którym się urodziłeś, zawierało ukochane Crispas cynamonowe. Twoi rodzice mogli nawet kilka razy je zamawiać.

1990-1994: Każdy chce chili od Taco Bell

Taco Bell Chili Ser Burrito Świergot

W dzisiejszych czasach, kiedy myślisz o Taco Bell, prawdopodobnie nie myślisz o chili. Jasne, sieć restauracji oferuje pikantne jedzenie i dużo mielonej wołowiny. Ale czyż nie? chili w menu Wendy , a nie Taco Bella? Jednak na początku lat 90. okazuje się, że chili było wściekłością w Taco Bell.

Tak jak Thriller donosi, że Taco Bell wprowadził burrito z serem chili w 1990 roku. Przedmiotem było dosłownie chili i ser zawinięte w ciepłą tortillę z mąki, ale fani to uwielbiali. Początkowo Chili Cheese Burrito znajdowało się na najniższym poziomie kosztów w Taco Bell i było częścią umowy „59-79-99”, odnoszącej się do liczby centów niezbędnych do zabezpieczenia posiłku . Niestety, Taco Bell zakończył serię Chili Cheese Burrito w połowie lat 90., chociaż fani nie byli zadowoleni z tej decyzji. Mówili tak głośno o swoim rozczarowaniu, że przekonali sieć restauracji do przywrócenia go po latach. Niektóre lokale Taco Bell nawet kontynuowały serwowanie Chili Cheese Burrito przez lata po tym, jak rzekomo zostało przerwane. Tak więc, jeśli byłeś dzieckiem z lat 90., są szanse, że menu Taco Bell z roku, w którym się urodziłeś, zawierało tego ulubionego z kultowymi obserwatorami.

1995-1997: Bekon trafia do menu Taco Bell

Menu bekonowe Taco Bell z miękkimi tacos i burritos youtube

W czasach, zanim media społecznościowe wybuchły po ogłoszeniu nowego elementu fast food, miejsca takie jak Taco Bell mogły wprowadzać nowe pozycje menu w stosunkowo subtelny sposób. W 1995 roku właśnie to zrobili, kiedy wprowadzili kilka nowych pozycji w menu, które nie krzyczały szybko – kuchnia meksykańska.

Tak jak Wielka prasa międzynarodowa zgłoszone w 1995 roku, Taco Bell ogłosiło publicznie, że wprowadza trzy nowe pozycje menu do Taco Bells w całym kraju, wszystkie zawierające jeden ukochany składnik: bekon. Taco Bell wprowadził klubowe burrito z kurczakiem, burrito cheeseburger z bekonem i miękkie taco BLT. Nowsze pozycje sprawiły również, że menu wyglądało, jakby pochodziło z delikatesów inspirowanych Meksykiem. To, czy wspomniane produkty z bekonu były rzeczywiście dobre, jest przedmiotem dyskusji, ale najwyraźniej nie zostały one na długo, o czym można się przekonać po spojrzeniu na nowoczesne menu.

1998-2002: Taco Bell trafia do menu paydirt z Gordita

Taco Bell Gordita youtube

Jeśli kiedykolwiek zaistnieje potrzeba wehikułu czasu, zdecydowanie warto odwiedzić Taco Bell w 1998 roku. Poważnie, menu Taco Bell z 1998 roku wyglądało niesamowity i z jednego ważnego powodu. Przez kilka lat na przełomie lat 90. i 2000. chodziło tylko o Gorditę.

Według Houston Press , Taco Bell wypuścił Gorditę w 1998 roku. Pozycja w menu była w zasadzie taco w stylu flatbread przypominającym autentyczną meksykańską gorditę. Jakby to nie brzmiało wystarczająco smacznie, w menu znalazły się trzy różne smaki Gordita: Supreme, Fiesta i Santa Fe. Następnie, w 2001 roku, wprowadzili Cheesy Gordita Crunch, gorditę owijaną wokół taco dla ostatecznego sera i chrupiącego nie strasznie zdrowy przedmiot Taco Bell . Na szczęście Serowy Chubby Crunch jest nadal dostępny w Taco Bells w całych Stanach Zjednoczonych. Jeśli więc czujesz nostalgię za menu Taco Bell z roku, w którym się urodziłeś, wiesz, co kupić.

2003: Taco Bell wypuszcza pikantne burrito z kurczaka

Taco Bell Pikantne Burrito z Kurczakiem youtube

Taco Bell jest znany z tego, że ma wiele opcji, jeśli chodzi o jedzenie, niezależnie od tego, czy Twoja dieta dotyczy mięsa, czy nawet jeśli jesteś weganinem (chociaż Taco Bell ostrzega, że ​​nie może zagwarantować przed zanieczyszczeniem krzyżowym produktami pochodzenia zwierzęcego). Na początku XXI wieku sieć fast foodów dała światu to, czego naprawdę chciał, dzięki nowemu rodzajowi burrito.

Ale w 2003 roku Taco Bell wprowadziła na rynek pikantne burrito z kurczaka. „Nasi klienci chcą zaspokoić swój głód nowymi i odważnymi smakami” – powiedział Greg Creed, dyrektor ds. marketingu Taco Bell. Przewód biznesowy w 2003 roku podczas premiery. „Dzięki naszemu nowemu Spicy Chicken Burrito oferujemy konsumentom znudzonym burgerami kolejny ekscytujący smak w rozsądnej cenie”. Burrito zawierało posiekanego kurczaka z dużą ilością przypraw, ryżu i salsy, wszystko zawinięte w tortillę. Niestety była to ograniczona pozycja w menu, która działała tylko do 12 października 2003 r.

2004: Mountain Dew Baja Blast debiutuje wyłącznie w Taco Bell

Taco Bell Baja Blast w szkle Taco Bell

Jeśli kiedykolwiek byłeś w Taco Bell, prawdopodobnie wiesz, że jednym z charakterystycznych napojów sieci fast foodów jest charakterystyczny niebiesko-zielony napój znany jako Mountain Dew Baja Blast . Napój jest naprawdę dostępny tylko w Taco Bell, co czyni go wyjątkowym dla bywalców restauracji. Wyjątkowe smaki napoju sprawiają, że jest to jeszcze bardziej jedyny w swoim rodzaju wybór. Tak pyszny jak Baja Blast, był tylko was wprowadzony w Taco Bell w 2004 roku , kiedy szybko stał się popularnym dodatkiem do menu.

Według QSR , dyrektor ds. marketingu Taco Bell w momencie uruchomienia, Greg Creed, wydał oświadczenie wyjaśniające, w jaki sposób nowe partnerstwo z Pepsi a wprowadzenie Baja Blast było idealne dla Taco Bell. „Nadal wzmacniamy nasze przesłanie „Think Outside The Bun”, oferując żywność, a teraz także napój, którego konsumenci nie mogą dostać nigdzie indziej”.

2005-2006: Crunchwrap Supreme zostaje wprowadzony do menu Taco Bell

Taco Bell Crunchwrap Supreme Joshua Blanchard/Getty Images

Być może najpopularniejszym produktem wszech czasów Taco Bell jest Crunchwrap Supreme. Ciepła tortilla wypełniona wołowiną, serem nacho, sałatą, pomidorem i chrupiącą skorupką tostady? Um, do cholery tak! Crunchwrap Supreme był wprowadzony w 2005 r. , stając się tak popularne wśród zjadaczy, że sieć restauracji wprowadziła ją na stałe w menu dopiero rok później, w styczniu 2006 roku.

czy sos sojowy jest dla ciebie zły?

Bill Pearce, dyrektor ds. Marketingu Taco Bell, powiedział w oświadczeniu uzyskanym przez Przewód biznesowy że Crunchwrap Supreme był najlepszym z Taco Bell. „Crunchwrap Supreme to najnowsze wcielenie naszych popularnych produktów z grilla… zaprojektowane tak, aby były „gotowe na wynos”. Połączenie smaku i wygody Crunchwrap tak mocno łączyło się z naszymi konsumentami, że pojawiło się mnóstwo poparcia dla nas, aby je przywrócić”. Oryginalna oferta menu zazwyczaj kosztuje mniej niż dwa dolary, w zależności od indywidualnej lokalizacji franczyzy. Och, żeby móc zamawiać z menu Taco Bell z 2006 roku.

2006-2012: Volcano Taco podkręca atmosferę w menu Taco Bell

Doritos Locos Taco Taco Bell

Menu Taco Bell od 2006 do 2012 roku było dość standardowe, z kilkoma nowymi wynalazkami. Jednak jedna z tych pozycji dla początkujących, Volcano Taco, szturmem podbiła świat fast foodów. Jeśli urodziłeś się w tym czasie, menu Taco Bell było prawdopodobnie imponujące, w dużej mierze dzięki powszechnej popularności Volcano Taco.

Według Mentalna nić , w latach 2008-2009 firma Taco Bell wprowadziła na rynek Volcano Taco. Pozycja w menu była wypełniona wyraźnie pikantnym serem nacho. Choć brzmi to smacznie, nie utrzymał się zbyt długo, ponieważ został zastąpiony przez Doritos Locos Taco, który pozostaje jedną z najpopularniejszych pozycji w menu Taco Bell. Jak na Thriller , Doritos Locos Taco był opracowywany od 2009 roku. Zespół badawczo-rozwojowy Taco Bell spędził ponad dwa lata na tworzeniu idealnego prototypu, ale hej, perfekcja wymaga czasu.

2013: W menu Taco Bell pojawia się specjalne burrito

Taco Bell Cantina Stek Burrito youtube

W większości Taco Bell pozostała dość blisko typowych ofert menu tacos, burritos i innych potraw w stylu meksykańskim, które zawierają dużo mielonej wołowiny i smażonej fasoli. Ale w 2013 roku Taco Bell w końcu zaoferowało dwie nowe i naprawdę różne pozycje menu, które pojawiły się podczas Super Bowl 2013. Według Taco Bella komunikat prasowy , spoty komercyjne po raz pierwszy zostały wyemitowane podczas wielkiego meczu i zawierały nowe Cantina Bell Steak Burrito oraz, po raz pierwszy w Taco Bell, churros.

Taco Bell Cantina Steak Burrito zawiera grubo krojony, bogaty w smak stek, ryż, czarną fasolę, a także mocne dodatki, takie jak sałata, guacamole, pico de gallo i salsa. Aha, i zwieńczone kremowym sosem kolendrowym, według Jedzenie marki . Tak, to prawdopodobnie brzmi znajomo dla każdego Chipotle fanów. Ku uldze Chipotle'a, Cantina Steak Burrito nie znajduje się już w menu Taco Bell.

2014: Taco Bell wreszcie wprowadza na rynek menu śniadaniowe

Śniadanie Taco Bell Joshua Blanchard/Getty Images

Taco Bell w końcu zdecydowała się zostać całodniową restauracją w 2014 roku, kiedy uruchomili swoją menu śniadaniowe . Tak, w tym roku Taco Bell postanowiła serwować swoim klientom wczesne śniadanie, dzięki czemu menu było dość obszerne. W tym czasie prezes Taco Bell Brian Niccol powiedział: USA dziś , „Mamy zamiar na nowo wymyślić śniadanie. Do śniadania nie używamy bułek, hamburgerów ani okrągłych rzeczy — nie tacy jesteśmy.

fast food z krytym placem zabaw

Śniadanie Taco Bell nie jest pomysłem obcym, ponieważ tkwi w nim od momentu wprowadzenia na rynek. Jednak nastąpiły pewne zmiany. Oryginalne menu śniadaniowe Taco Bell zawierało trzy główne pozycje: Waffle Taco, A.M. Crunchwrap i Cinnabon Delights. Niestety, Waffle Taco nie było wielkim hitem i nie znajduje się już w menu Taco Bell. Poranne Jednak Crunchwrap i Cinnabon Delights nadal są w ofercie Menu śniadaniowe Taco Bell , wraz z różnymi nowszymi burrito śniadaniowymi.

2015: Taco Bell na krótko przywrócił ulubionego fana fan

Taco Bell Stft Nacho Świergot

W 2013 roku Taco Bell wprowadził nową pozycję menu, która była prawie jak pyszna mała podręczna przekąska, o nazwie Stuft Nacho (poprzez Mentalna nić ). Produkt był dość prosty, składał się z wołowiny, sera nacho, pasków tortilli i kwaśnej śmietany zawiniętych w tortillę z mąki i złożonych tak, by wyglądały jak gigantyczny chips nacho. Produkt był bardzo popularny, ale niestety został usunięty z menu w 2014 roku. Stuft Nacho był tak uwielbiany przez fanatyków Taco Bell, że Thriller opublikował nawet pamiątkową odę do pozycji menu po jej zaprzestaniu.

Fani Stuft Nacho mogli świętować, kiedy Taco Bell przywiózł pyszną podręczną przekąskę w 2015 roku, chociaż radość była krótkotrwała, ponieważ wkrótce potem ją przerwali. Podczas gdy Stft Nacho nie miał długiego startu w menu Taco Bell, był to zdecydowanie wielka sprawa w 2015 roku i prawdopodobnie najpopularniejsza pozycja w menu w tamtym czasie.

2016: Ukochana Quesalupa pojawia się w menu Taco Bell

Taco Bell Quesalopa youtube

Jakby Taco Bell nie zrobił wystarczająco dużo, by zrewolucjonizować fast foody, sieć restauracji podniosła poprzeczkę w swoim menu z 2016 roku. W tym roku menu Taco Bell zawierało wiele sprawdzonych i prawdziwych pozycji, a także limitowaną edycję nowego dzieła, o którym mówiło się całe miasto. Jasne, Taco Bell próbował w przeszłości nowych rzeczy, z mnóstwem nieudanych eksperymentów, ale nic nie przypominało tej nowej pozycji menu w bloku.

W lutym 2016 r. Taco Bell wprowadził na rynek Quesalupę , które było w zasadzie taco, ale z twardą skorupką wypełnioną serem pepper jack. Brzmi prosto, ale była to wielka premiera ze strony Taco Bell. W szczególności Taco Bell wydał zgłoszone 5 milionów dolarów, aby ogłosić Quesalupę podczas reklamy Super Bowl, co jest dość dużą sprawą (poprzez Zjadacz ). Quesalupa nie jest już w menu Taco Bell, ale w 2016 roku była centralnym punktem oferty sieci.

2017: W menu Taco Bell pojawia się kilka dziwnych dodatków

Taco Bell Nagi Kurczak Chalupa Taco Bell

Ponieważ Taco Bell nieustannie testuje nowe przepisy i próbuje nowych rzeczy, nie powinno dziwić, że ich menu na 2017 rok zawierało nowe i odważne opcje, według Rafineria29 .

Z jakiegoś powodu 2017 był rokiem, w którym Taco Bell postanowiła zrezygnować z muszelek taco lub tortilli dla niektórych przedmiotów i całkowicie nagi. Choć brzmi to skandalicznie, w 2017 roku Taco Bell wprowadziła kilka nowych pozycji menu wykorzystujących to słowo, w tym Nagi Kurczak Chalupa i Nagie Jajko Taco . Chalupa była w zasadzie sałatą, pomidorami, serem i sosem zawiniętym w kawałek smażonego kurczaka w kształcie tortilli. Tak naprawdę. W tym samym duchu podążało „Naked Egg Taco”. Pozycja w menu śniadaniowym była w zasadzie śniadaniowym taco, ale zamiast jajek? w tortilla, jajko był tortilla. To było niechlujne, dziwne i ogólnie po prostu nie dobre. Zgódźmy się wszyscy, że nagie menu Taco Bell nie było najlepszym wyglądem tej sieci.

2018: Taco Bell pobił rekordy menu frytkami nacho

Taco Bell Nacho Frytki Craig Barritt/Getty Images

W zasadzie każdy może się zgodzić, że frytki są jednym z najsmaczniejszych dań na świecie. Chrupiące, gorące, słone, z idealną ilością gumy do żucia w środku — frytki są tym, z czego powstają marzenia. Dodaj ser do równania i masz zwycięzcę. To coś, co Taco Bell odkrył w 2018 roku, kiedy podarowali światu frytki nacho. W odpowiedzi świat zbiorowo oszalał. Konkretnie, Zjadacz donosi, że Taco Bell sprzedał 53 miliony zamówień Nacho Fries w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Teraz frytki nacho są w zasadzie ideałem frytek na całym świecie. Są to w zasadzie przyprawione frytki ugotowane do perfekcji i podawane z sosem do maczania sera nacho. Prosty i pyszny.

Jednak tak popularne, jak frytki nacho w 2018 roku, były tylko ofertą ograniczoną czasowo według CNBC . Podczas gdy łańcuch przywiózł je z powrotem w 2019 roku , ich burzliwa przeszłość sprawia, że ​​klienci martwią się, że przyszłość nachoszka pozostaje niestety niepewna.